Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Darmowe przelewy z Anglii do Polski

Darmowe przelewy z Anglii do Polski

Darmowe przelewy z Anglii do Polski są możliwe, jeśli wybierzemy odpowiednią ofertę. Osoby, które mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii, od czasu do czasu muszą przesłać pieniądze do swoich rodzin, czy też różnych firm w celu opłacenia rachunków albo usług.  Wysyłka środków na zagraniczny rachunek ze swoim bankiem może wiązać się z dość sporymi kosztami i długim czasem oczekiwania. Aby uniknąć zawyżonych opłat oraz niekorzystnego przewalutowania warto poszukać bezpłatnego rozwiązania.

Spis treści
Gdzie wyjdzie taniej?
Co warto wiedzieć o przelewach bankowych?
Gdzie szukać dobrych firm?
Czy firmy online są godne zaufania?
Bezpłatne rozwiązania

Darmowe przelewy z Anglii do Polski – gdzie można zrobić?

Czy istnieją darmowe przelewy z Anglii do Polski? Wiele banków, placówek pocztowych i firm specjalizujących się w transakcjach zagranicznych. Czy oferuje swoje usługi bez opłat. Oczywiście, że nie. Koszty takich placówek są dość wysokie ze względu na fakt, że same muszą opłacać lokalne agentury oraz ponosić wszystkie wydatki związane z utrzymaniem personelu oraz sieci biur. Wydatki takie są rekompensowane w ramach opłat ponoszonych przez klientów, które zazwyczaj są zawyżone. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że transakcja jest zazwyczaj obsługiwana przez wyspecjalizowanego pracownika. Jest to opcja idealna dla osoby, która nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z płatnością przez Internet. Teraz już wiesz, dlaczego transakcje w placówce stacjonarnej zawsze będą obarczone wysokimi opłatami. Pewnie zastanawiasz się, gdzie można wysłać pieniądze do Polski bezpłatnie?  

W Internecie o wiele łatwiej jest znaleźć firmy i platformy, które oferują tanie przelewy z UK do Polski. Takie firmy pozbawione są wielu kosztów związanych z prowadzeniem stacjonarnej działalności. Dzięki temu nie występują opłaty transferowe, a prowizje są znacznie niższe oraz korzystniejsze dla klientów. Opcja ta jest świetna szczególnie w przypadku wykonywania regularnych przelewów, ponieważ można dzięki niej zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Co warto wiedzieć o przelewach bankowych przez Internet?

Skoro płatności online są tańszą alternatywą na wysyłanie pieniędzy do Polski z UK to pewnie zastanawiasz się, czy nie skorzystać z bankowości internetowej? Już wyjaśniamy. Przelewy bankowe są wykonywane z wykorzystaniem specjalnego systemu płatności SWIFT. W ramach tego systemu transakcje rozliczane są międzynarodowo. Podczas wykonywania przelewu należy podać dokładne dane odbiorcy, numer konta bankowego IBAN (w przypadku polski do standardowego numeru rachunku dodaje się przedrostek PL) oraz kod BIC/SWIFT banku, jego dokładną nazwę i adres. Kod BIC/SWIFT jest unikalnym identyfikatorem konkretnej placówki banku lub jego oddziału, który składa się on z różnych cyfr i liter. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat kodu banków to znajdziesz je w naszym artykule: Kod BIC (SWIFT) – lista wszystkich banków w Polsce.

Tradycyjny przelew nie jest skomplikowany, ale niezbędne jest podanie wielu informacji. Transakcje międzynarodowe przetwarzane są przez dłuższy czas i często udział w nich biorą banki pośredniczące. W związku z tym klient musi liczyć się z dość sporymi opłatami na poziomie nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu funtów. Wyjaśniliśmy już przyczyny bankowych opłat za transakcje międzynarodowe, warto również dowiedzieć się o tańszych alternatywach. Jak zrobić przelew z UK do Polski za 0 GBP?

Laptop oraz tablet

Gdzie szukać dobrych firm oferujących darmowe przelewy z Anglii do Polski?

Okazuje się jednak, że na rynku działają nie tylko banki, ale również wiele innych firm i instytucji specjalizujących się w szybkich i darmowych przelewach z Anglii do Polski. W zależności od wybranej metody należy zwracać uwagę na przejrzystość opłat, niskie ceny oraz czas realizacji transakcji. Nikt nie lubi przepłacać niezależnie od tego czy sytuacja ta dotyczy przelewów bankowych czy też innych usług. Przelewy międzynarodowe są bardzo często obarczone dość sporymi kosztami, takimi jak prowizja, wysokie kursy wymiany odbiegające znacznie od wartości rynkowej, opłaty ukryte (***gwiazdki lub abonament miesięczny), prowizje banków pośredniczących, itp. Warto więc poszukać alternatywnych metod, w których czas realizacji usługi jest znacznie krótszy, a sama usługa jest bezpłatna i przedstawiona na jasnych warunkach. 

Nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem firm, które specjalizują się w tanich przelewach online z UK do Polski. Wystarczy tylko dobrze poszukać ich za pośrednictwem Internetu. W wyszukiwarce dostępnych jest wiele takich serwisów. Dzięki temu można porównać różne instytucje finansowe specjalizujące się w transakcjach międzynarodowych. Można sprawdzić aktualny kurs wymiany funtów na złotówki oraz uzyskać informacje na temat cen i czasu realizacji usługi. 

Istotną sprawą jest również przeszukanie for internetowych, grup dyskusyjnych czy też portali społecznościowych w poszukiwaniu opinii klientów na temat takich firm. W sieci można znaleźć wiele cennych informacji od osób i firm, które korzystały już z takich usług. W wyszukiwarce wystarczy wpisać nazwę firmy oraz opinie lub recenzję np. „Klik-24 opinie”. W ten sposób nikt nie będzie miał problemów ze znalezieniem usługodawcy, który cieszy się pozytywnymi rekomendacjami klientów i ugruntowaną pozycją na rynku. 

Czy firmy oferujące darmowe i szybkie przelewy są godne zaufania?

Oczywiście firmy specjalizujące się w darmowych i szybkich przelewach są jak najbardziej godne zaufania, ponieważ są kontrolowane przez takie same organy i instytucje jak banki. W Anglii taką instytucją jest Financial Conduct Authority, a jego polskim odpowiednikiem jest Komisja Nadzoru Finansowego. Prowadzenie działalności związanej z finansami i transakcjami pieniężnymi wiąże się oczywiście z koniecznością spełniania rygorystycznych norm i wymagań w zakresie bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji. Innymi słowy firmy takie stosują nowoczesne metody szyfrowania przelewów oraz przechowują informacje na zabezpieczonych serwerach. Dlatego, klienci takich firm nie muszą martwić się o swoje dane osobowe, o dane swoich kontrahentów ani o swoje pieniądze.

Kolejną zaletą jest fakt, że firmy takie stosują łatwe w obsłudze systemy, rejestracja jest bezpłatna i trwa zaledwie kilka minut. Warto więc zwrócić uwagę na takie innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe wykonanie transferu pieniędzy do Polski z UK.

Darmowe przelewy z Anglii do Polski

Klik-24 oferuje darmowe przelewy z Anglii do Polski

Klik-24 obecnie oferuje darmowe przelewy z Anglii do Polski oraz atrakcyjny kurs wymiany GBP na PLN. Wszystkie transfery standard wykonywane na stronie internetowej są bezpłatne, a pieniądze są dostarczane w ekspresowym czasie.  Przekazy pieniężne Klik-24 są również bardzo popularne ze względu na poniższe zalety:

  • Krótki czas realizacji Twojej transakcji. Dzięki autorskiemu systemowi opierającemu się o przelewy krajowe pomiędzy kontami brytyjskimi i polskimi. Oznacza to, że pieniądze docierają na wskazany rachunek bardzo szybko w czasie od 1 do 48 godzin roboczych.
  • Uproszczony formularz przelewu. Klik-24 korzysta z systemu płatności lokalnych polegającego na tym, że zleceniodawca wykonuje przelew ze swojego brytyjskiego konta na brytyjski rachunek, następnie Klik-24 dokonuje wypłaty środków z polskiego konta na polskie konto odbiorcy. Stosowanie przelewów krajowych pozwala na pominięcie czasochłonnego i drogiego systemu SWIFT. Nie trzeba również podawać numeru BIC/SWIFT banku odbiorcy oraz wielu innych informacji.
  • Atrakcyjny kurs wymiany walut. Klik-24 od początku działalności uważa na koszty prowadzenia działalności. W związku z tym oferuje darmowe przelewy oraz korzystny kursy wymiany walut. W porównaniu ze standardowymi przelewami bankowymi, usługami oferowanymi przez pocztę, czy też inne instytucje, rozwiązanie to jest o wiele bardziej opłacalne. 
  • Wygodna obsługa systemu. Założenie konta w serwisie oferującym darmowe przelewy z Anglii do Polski jest szybkie i łatwe. Aby wykonać niedrogi i szybki przelew, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy tylko posiadać urządzenie z dostępem do Internetu. Sprawdź kalkulator Klik-24, a przekonasz się sam. 

Inne artykuły