Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

11 maj 2023

Ile idą pieniądze z Polski do Anglii?

Ile idą pieniądze z Polski do  Anglii?

Ile idą pieniądze z Polski do Anglii? Potrzebujesz przesłać pieniądze, ale nie wiesz ile czasu będzie musiał na nie czekać Twój odbiorca? Zastanawiasz się, jak długo może być realizowany przekaz zagraniczny? Jeśli tak, to poniższy artykuł jest dedykowany właśnie dla Ciebie. Zapoznaj się z nim i dowiedz się, który pośrednik sfinalizuje Twój transfer najszybciej, a Ty nie będziesz musiał/a obawiać się, że pieniądze nie dotrą na czas. Zapraszamy do lektury!  

Spis treści
Na co zwrócić uwagę, aby przyśpieszyć transfer?
Tradycyjnie czy nowocześnie - który sposób wybrać?
Najszybsza opcja na przekaz pieniędzy!

Ile idą pieniądze z Polski do Anglii?

Ile idą pieniądze z Polski do Anglii? Przekazy w tym kierunku mogą kojarzyć się z długą i skomplikowaną procedurą, jednak czy aby na pewno? Okazuje się, że bardzo duży wpływ na czas, w jakim przesyłane przez nas pieniądze trafią do odbiorcy, ma wybór pośrednika, za pomocą którego wykonamy transfer. Dlaczego? Każdy z nich ma swoją procedurę wykonania przelewu i może się ona znacznie różnić. Poza tym warto również wziąć pod uwagę szereg innych czynników, które warunkują finalny czas dostarczenia pieniędzy na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Transakcje wykonywane za pomocą banku to już przeszłość, dlatego warto zapoznać się z nowoczesnymi i znacznie szybszymi sposobami. Dzięki nim, cały proces przekazu środków z Polski do UK jest zdecydowanie przyśpieszony. Jak skrócić czas przelewu? W jaki sposób przesyłać pieniądze szybko i wygodnie? Sprawdźmy!

Na co zwrócić uwagę, aby przyśpieszyć transfer?

Każdemu, kto planuje przesłać pieniądze do UK zależy na tym, aby transfer był sprawny i nie pojawiły się żadne problemy. Bardzo często zdarza się, że potrzebujemy przekazać środki jak najszybciej, dlatego czas w realizacji przelewów zagranicznych odgrywa bardzo istotną rolę. Warto zapoznać się z kilkoma czynnikami, które mogą wpłynąć na czas, w jakim nasza transakcja zostanie wykonana. Analizując ofert poszczególnych pośredników pod kątem tym wytycznych będzie nam łatwiej wybrać opcję, która w pełni nas zadowoli i nie narazi naszego odbiorcy, na długie oczekiwanie na środki.

Jak zostało wcześniej wspomniane, wybór pośrednika jest kwestią kluczową. Bez względu na to, czy potrzebujemy przesłać pieniądze jednorazowo, czy chcemy wykonywać systematyczne przelewy. Po pierwsze zastanówmy się, czy chcemy zrealizować transfer za pośrednictwem opcji stacjonarnych, czy internetowych. Pamiętajmy jednak, że za pomocą sieci globalnej można zlecić przelew o każdej porze i bez konieczności wychodzenia z domu, a cały proces realizacji jest znacznie krótszy. Kolejną kwestią jest dzień oraz godzina zlecenia przelewu. W weekendy i święta instytucje bankowe nie pracują, dlatego przesyłając środki do Anglii zwróćmy uwagę nie tylko na polskie dni wolne od pracy, ale także brytyjskie. Dodatkowo warto zapoznać się z godzinami księgowania, ponieważ jeśli przelew nie zostanie zlecony o odpowiedniej godzinie może nie dotrzeć na konto obiorcy następnego dnia. Transfery w większości są księgowane o godzinie 13:00. Warto więc, zlecić przelew przed tą godziną, aby przyśpieszyć realizację przekazu.

Uwaga! Unikaj pomyłek podczas wprowadzania danych do przelewu. Sprawdź dokładnie wprowadzone informacje, czy są poprawne. Jakiekolwiek błędy mogą doprowadzić do cofnięcia płatności, przetrzymania, a nawet zagubienia przelewu.

Udział dodatkowych pośredników

Banki, czy placówki pocztowe realizując przelew zagraniczny najczęściej korzystają z pomocy dodatkowych pośredników tzw. banków korespondentów. W całej operacji finansowej może wystąpić ich nawet kilku. Jak wygląda cała procedura? My przesyłamy pieniądze do naszego banku, następnie on przekazuje je do swojego zagranicznego pośrednia, a dopiero w następnej kolejności trafiają one na właściwy wskazany przez nas rachunek bankowy w Anglii. Długość czasu realizacji przelewu uwarunkowana będzie ilością takich pośredników, którzy wystąpią w całym procesie.

Pamiętajmy, że każdy z nich ma swoje procedury i dokumentację, co wydłuża finalizację transakcji. Poza tym, musimy się liczyć z tym, że koszty jakie poniesiemy za przesłanie pieniędzy znacznie wzrosną. Dlaczego? Każdy z dodatkowych podmiotów biorących udział w naszym transferze może zażądać prowizji od wykonanej przez siebie usługi. Warto, więc poszukać znacznie korzystniejszych alternatyw na przesłanie gotówki, niż bank czy Poczta Polska.

Ile idą pieniądze z Polski do Anglii? - tradycyjnie a nowocześnie

Ile idą pieniądze z Polski do Anglii? Decydując się na tradycyjne sposoby przekazu gotówki, jak bank czy placówka pocztowa musimy liczyć się z długim czasem realizacji transakcji. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku procedura przesłania środków wiąże się z wieloma formalnościami. Realizacji transferu może wynieść ponad trzy dni robocze. Całe szczęście współcześnie dobrze rozwinięty rynek finansowy daje nam coraz więcej alternatyw na przekazy zagraniczne. Posługując się siecią globalną wprowadza innowacyjne rozwiązania. Transakcje międzynarodowe stają się wygodniejsze i korzystniejsze, a formalności ograniczone są do minimum.

Przesyłanie pieniędzy online

Bez wątpienia możliwości internetowe pozwalają na szybkie i wygodne transakcje. Nie musimy wychodzić z domu i czekać w długich kolejkach, aby wysłać pieniądze na brytyjski rachunek bankowy. Opcje online umożliwiają zlecenie transferu o każdej porze i z dowolnego urządzenia bez wielu formalności. Wybierając jedną z nich możesz dokonać transferu do Anglii swobodnie i bezproblemowo.

Na pewno słyszałeś/aś o wirtualnych portfelach, kantorach internetowych czy firmach online specjalizujących się w przelewach zagranicznych. Są to najczęściej wybierane przez użytkowników opcje przekazu środków. Dlaczego? Oprócz znacznie krótszego czasu realizacji transakcji zagranicznych, niż w przypadku placówek stacjonarnych, posiadają one znacznie niższe opłaty za realizację tego typu operacji finansowej. Dodatkowo, zapewniają nam większą swobodę w dokonywaniu transferów międzynarodowych, a cała procedura przesyłania pieniędzy jest znacznie uproszczona. Dzięki temu nasz przekaz zostanie sfinalizowany w 1-3 dni robocze.

Przesyłanie pieniędzy online

Najszybsza opcja na przekaz pieniędzy!

Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, to koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Klik-24, która funkcjonuje na rynku finansowym już od 2013 roku. Głównym celem firmy jest realizacji przelewów szybko, wygodnie i tanio. Zaufało jej już tysiące klientów, którym zależy na korzystnych i bezpiecznych transferach.

Przelewy standard są realizowane zawsze za darmo. Czas w jakim środki znajdą się na wskazanym przez Ciebie rachunku bankowym to 2 dni robocze. Dodatkowo firma oferuje swoim użytkownikom opcję express, której koszt to zaledwie 9,99 zł, natomiast pieniądze dotrą do Twojego odbiorcy w czasie 24h roboczych.

Korzystając z usług firmy Klik-24 nie musisz martwić się o przewalutowanie oraz ukryte opłaty i prowizje. Aktualne kursy wymiany walut możesz sprawdzić na jej stronie internetowej, dzięki temu wiesz jaka dokładnie kwota trafi do Twojego odbiorcy. Poza tym, w realizacji transakcji nie biorą udziału żadni pośrednicy. Aby zlecić przelew wystarczy założyć bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy, a następnie zlecić przelew. Proces rejestracji zajmuje dosłownie kilka minut i nie wymaga od Ciebie przesłania żadnych dokumentów. Przekonaj się, jak proste i szybkie może być przesyłanie pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii!

Inne artykuły