Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Ile kosztuje przelew do Anglii?

Ile kosztuje przelew do Anglii?

Ile kosztuje przelew do Anglii? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, których bliscy przebywają obecnie na Wyspach Brytyjskich. Nic w tym dziwnego, gdyż zarówno opłata za transfer, jak i czas jego realizacji to kluczowy element transakcji zagranicznych. Nikt nie lubi przepłacać, a tym bardziej jeśli w grę wchodzą przekazy pieniężne. Coraz więcej osób potrzebuje cyklicznie przesyłać pieniądze do Zjednoczonego Królestwa, dlatego oszczędność czasu oraz finansów jest bardzo istotna. Jaki sposób jest najtańszy? Czy istnieje szansa zlecenia przekazu do Wielkiej Brytanii omijając duże opłaty? Sprawdźmy!

Spis treści:
Co wpływa na cenę przekazu?
Jak możemy zrealizować przelew?
Czy opłaca się przez bank?
Internetowe opcje transferu
Czy darmowe przekazy są możliwe?

Ile kosztuje przelew do Anglii?

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Opłata za tego typu transakcję jest niezwykle ważna i składa się na nią kilka elementów. Ponadto istotne jest, z usług jakiego pośrednika zdecydujemy się skorzystać przesyłając środki do Wielkiej Brytanii. Zarówno koszt, jak i czas realizacji transakcji uzależniony jest od metody, jaką posłużymy się w celu jej wykonania. Niezależnie od tego, jakie posiadamy zobowiązania finansowe. Każdemu zależy na tym, aby zlecony przelew był przede wszystkim opłacalny oraz szybko zrealizowany. W jaki sposób najlepiej przesłać pieniądze do Zjednoczonego Królestwa? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Co wpływa na cenę przekazu do UK?

Opłaty za transfer do Anglii nie są zawsze takie same. Pamiętajmy, że to przede wszystkim pośrednik ma wpływ na to, jaki koszt finalnie poniesiemy za zrealizowanie transferu. Zanim, więc zdecydujemy się przesłać złotówki do UK powinniśmy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Jak możemy zrealizować przelew?

Międzynarodowe usługi płatnicze znacznie się rozwinęły, co sprawia że konkurencyjność na rynku finansowym jest coraz większa. Oto najczęściej wybierane opcje przekazu:

  1. Tradycyjny przelew bankowy.
  2. Wpłaty na e-portfele.
  3. Internetowe kantory wymiany walut.
  4. Nowoczesny przelew online.

Czy opłaca się przez bank?

Większość osób nadal uważa, że najpewniejszą i najbezpieczniejszą opcją na zlecenie przelewu jest wykonanie go w banku. Przekazy zlecane przez bank to najbardziej tradycyjne i standardowe rozwiązanie, ale czy korzystne? W przypadku transferów wewnątrzkrajowych nie powinniśmy mieć żadnych zastrzeżeń, jednak gdy sytuacja dotyczy transakcji zagranicznych sytuacja nieco się komplikuje. Po pierwszy, gdy chcemy przesłać środki do Anglii przez bank mamy do czynienia z przekazem wykonanym w systemie SWIFT. Oznacza to, że poniesiemy dodatkowe opłaty. Poza tym dochodzi nam niekorzystny kurs wymiany walut, co powoduje że przewalutowanie złotówek na funty może nas bardzo rozczarować. Jest to wynikiem stosowania przez banki zawyżonych spreadów walutowych. Na tym niestety nie koniec, jeśli chodzi o dodatkowe koszty, ponieważ należy także doliczyć prowizję, jaką pobierają banki pośredniczące w realizacji zleconego przelewu.

Przelew SWIFT - co to takiego?

Przy pomocy systemu SWIFT możemy zlecać przelewy do każdego państwa na świecie i w każdej walucie. Jednak przekazy realizowane za pomocą tego systemu są zdecydowanie najdroższą możliwą metodą. Dodatkowo należy wspomnieć, że cena transferu typu SWIFT nie jest stała i różni się, w zależności od tabeli opłat. Opłata najczęściej określona jest jako procent od przesyłanej kwoty  (ok. 0,2-0,5%) i waha się od 20 zł do 300 zł. Finalny koszt transakcji można uregulować wybierając następujące opcje kosztowe płatności:

  • OUR – wszystkie koszty pokrywa nadawca przelewu,
  • BEN – wszystkie koszty pokrywa odbiorca przelewu,
  • SHA – koszty są dzielone między nadawcę (pokrywa prowizję swojego banku), a odbiorcę (prowizja banku odbiorcy i banków pośredniczących).

Pamiętaj! Aby zlecić transakcje w systemie SWIFT musimy posiadać numer konta IBAN oraz kod BIC (SWIFT).

Internetowe opcje transferu

Spora część osób niestety nie zdaje sobie sprawy, że obecnie Internet stał się miejscem, gdzie możemy znaleźć coraz więcej ciekawych możliwości przekazu środków bez zbędnych kosztów do Anglia. W sferze online możemy znaleźć takie metody, jak: kantory internetowe, portfele elektroniczne, czy firmy online. Usługi oferowane w Internecie są zdecydowanie tańsze od tych, które proponują nam placówki stacjonarne. Wynika to m.in. z dużo mniejszych opłat, jakie za swoją działalność ponoszą działalności internetowe od stacjonarnych.

Specjalne platformy online - czy warto?

Obecnie na rynku finansowym funkcjonują różne firmy internetowe, które specjalizują się w szybkich i tanich międzynarodowych przekazach pieniężnych. Działają one w oparciu o nowoczesny system, który opiera się na dwóch przelewach krajowych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze klientów. Firmy online realizujące przelewy zagraniczne odznaczają się najkorzystniejszymi ofertami na rynku finansowym. Z czego to wynika? Otóż nie korzystają one z pomocy dodatkowych podmiotów w procesie realizacji transakcji. Poza tym nie regulują opłat w oparciu o wysokość przesyłanej kwoty, co daje nam transparentność kosztów. Nie stosują wysokiego spreadu walutowego, który wpływają na koszty przewalutowania. Dodatkowym atutem jest szybki czas realizacji transakcji: max 2 dni robocze. Dużym udogodnieniem jest również to, że bardzo często możemy sprawdzić aktualny kurs wymiany walut na stronach internetowych poszczególnych firm, co daje nam gwarancję że wymienimy walutę korzystnie.

Korzystne transfery z Polski do UK

Czy darmowe przekazy do Wielkiej Brytanii są możliwe?

Wydaje się to niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Taką opcję oferuje nam firma Klik-24, która funkcjonuje w branży finansowej od 2013 roku i w tym czasie zyskała szerokie grono zwolenników. Jej oferta aktualizowana jest na bieżąco, aby klienci zawsze otrzymali 100% satysfakcji z realizacji przelewu zagranicznego.

Co oferuje Klik-24?

Koszty związane z przesyłanie pieniędzy do Anglii są nieporównywalnie mniejsze od banków. Przelew standard jest realizowany zawsze za darmo, a pieniądze trafiają do Twojego odbiorcy w czasie max. 2 dni roboczych. Dla tych, którym zależy na jeszcze szybszym przesyłaniu środków jest również specjalna opcja express. Jej koszt to 9,99 zł, a czas finalizacji transakcji to maksymalnie 1 dzień roboczy. Posiadamy konkurencyjne kursy wymiany walut, które można sprawdzić w naszym serwisie internetowym. Dzięki temu wiesz dokładnie, jaką kwotę otrzyma Twój odbiorca.

Jak skorzystać z usług firmy?

Proces zlecenia przelewu do UK jest banalnie prosty. Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową, a następnie dokonać bezpłatnej rejestracji. Wprowadź niezbędne dane: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i utwórz swoje hasło. Następnie podaj kwotę przekazu oraz wypełnij formularza, w którym należy umieścić dane odbiorcy. W kolejnym kroku dokonaj płatności ze swojego banku na konto Klik-24. Pamiętaj wprowadzić następujące dane do przelewu:

  • kwotę przelewu,
  • tytuł przelewu podany przez system Klik-24,
  • wprowadź podany numer rachunku, na który należy dokonać wpłaty.

Teraz możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem oraz pieniędzmi. Przelewy zagraniczne jeszcze nigdy nie były tak proste i korzystne. 

Inne artykuły