Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii?

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii?

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Można sprawdzić to na wiele sposobów, ale najlepiej mieć wiedzę w tym obszarze. W niniejszym artykule postanowiliśmy porównać pod kątem łącznych kosztów te sposoby, które klienci wybierają najczęściejMowa tu o przelewach bankowych, usługach przekazów gotówkowych w agencjach pośredniczących oraz alternatywnych transferach online. Ponadto z chęcią wskażemy Państwu, w którym miejscu można uzyskać najtańsze przelewy z polskich kont na angielskie. 

Spis treści
Wprowadzenie do tego tematu
Czynniki wpływające na opłaty
Kosztowna usługa poprzez bank
Przekaz gotówkowy u agentów
Tani transfer przez firmę online
Najtaniej z PL do UK w Klik-24!

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? – wstęp

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Zależy to przede wszystkim od tabeli opłat i prowizji wybranego dostawcy usług oraz kursu wymiany walut PLN na GBP. Jednakże kluczową rolę odgrywa metoda, na jaką ostatecznie się zdecydujemy. W tym celu klienci stosują przeważnie porównywarki internetowe, które prezentują najlepsze propozycje na rynku. Nie uwzględniają one jednak wszystkich dostępnych opcji. Może się okazać, że instytucja nie ujęta w takim zestawieniu ma zdecydowanie lepszą ofertę, aniżeli wszystkie inne z najlepszych rankingów. Tym samym więcej pieniędzy pozostaje w naszej kieszeni. Jest to dosyć częste zjawisko, o którym niestety nie wszyscy wiedzą.

Co dziwne, w tabelach z propozycjami usługi przelewu z Polski do Wielkiej Brytanii natkniemy się również na banki. Powszechnie wiadomo bowiem, że międzynarodowe przelewy bankowe są zupełnie nieopłacalne. Skąd więc ich obecność w rankingach? Wynika to z prostego faktu. Otóż nadal istnieją konsumenci, którzy korzystają z pośrednictwa banków tylko dlatego, że jest to dla nich wygodne i bezpieczne. Nie zdają sobie sprawy z tego, że świat finansów rozwinął się na tyle, że dzisiaj jest to absolutna podstawa. Świadczenie tego typu zagranicznych usług wiąże się przecież z koniecznością posiadania statusu zaufanej instytucji płatniczej. Tak więc, bez względu na to, czy korzystamy z banku, urzędu pocztowego czy firmy online. Bez obaw – nasze środki są w pełni bezpieczne. Zupełnie inaczej wygląda kwestia kosztów, jakie poniesiemy, gdyż jest tutaj duże zróżnicowanie cen oraz opłat. Toteż niektóre formy płatności narażają nas na stratę, inne zaś pozwalają na szczęście zaoszczędzić pieniądze!

Koszt przelewu zagranicznego – od czego zależy?

W Internecie duża liczba Polaków pyta o to, ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Nie powinno to dziwić, jest to jeden z najczęstszych kierunków dokonywania płatności z polskich kont na zagraniczne. Przy korzystaniu z tych usług istotne jest, aby wiedzieć jaki będzie finalny koszt przelewu zagranicznego. O czym nie wszyscy niestety wiedzą. Tak więc, jakie składowe uwzględnić? Sprawdźmy to!

  1. cena zlecenia przelewu
  2. kurs wymiany waluty
  3. udział pośredników
  4. rodzaje przelewów
  5. tryb księgowania wpłaty
  6. opcja kosztowa płatności

Przelew bankowy z Polski do Anglii

Nie dysponując zasobem informacji, klienci często szukają odpowiedzi na pytanie: jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank? Jak już to sprawdzą, drugie zaś najczęściej brzmi: dlaczego przelew do Anglii przez bank jest aż tak drogi? Z czego więc wynikają te wysokie koszty? Pierwszym powodem jest cena za samo zlecenie usługi, która w sieci międzynarodowych płatności SWIFT wynosi co najmniej 20 PLN. Max. nawet 300 PLN! Druga, a zarazem najważniejsza składowa opłat to rzecz jasna koszmarne niskie stawki za przewalutowanie złotówek na funty. Nie ma co ukrywać, że instytucje bankowe mają niekorzystne kursy wymiany walut.

Dzieje się tak, gdyż banki ustalają swoje własne stawki dyktowane przez wysoki poziom spreadu walutowego. A jak wiadomo, na tym można stracić niestety najwięcej. Prawda, że sporo tych opłat? To jednak nie wszystko, ponieważ pozostaje jeszcze prowizja dla banków korespondentów. Co gorsza, w momencie zlecenia przelewu nie wiemy, jak będzie wysoka. Zależy to przede wszystkim od tego, ilu pośredników weźmie udział w naszej transakcji. Im więcej, tym koszty automatycznie powiększą się. Tak więc, czy warto aż tyle tracić? Oczywiście, że nie! Dlatego też warto poznać specyfikę pozostałych metod.

Western Union / MoneyGram

Przekaz pieniężny do UK możemy także wykonać między innymi za pośrednictwem punktów agencyjnych. Chodzi tu rzecz jasna o usługi Western Union, bądź MoneyGram. Aczkolwiek opcja ta ma dużo wad, ale nadal co niektórzy z niej korzystają. Stosują ją osoby, które nie mają rachunku w banku i praktykują raczej gotówkowe przekazy pieniężne. Długie kolejki, wysoka cena i kiepskie stawki walutowe zupełnie jednak nie przekonują.

Przekazy pieniężne UK - Polska

Sprawdź, ile kosztuje przelew z Polski do Anglii online!

Zbliżając się do do końca tematu zapewne zastanawiacie się, jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to czas najwyższy to zmienić i zacząć korzystać z korzystniejszej opcji! Przekonajcie się, że banki, poczta czy agencja nie są jedynymi możliwościami. Na polskim rynku istnieją bowiem podmioty wyspecjalizowane właśnie w realizacji przelewów z polskich rachunków na angielskie.

Przelew bankowy/online

Rzecz jasna mowa tutaj o nowoczesnych firmach internetowych, które są absolutnym numerem 1, jeśli chodzi o tego typu usługi płatnicze. Sprawdźcie, ile rzeczywiście możecie zaoszczędzić na przelewie do Anglii, wybierając właśnie tego typu rozwiązanie. Jesteśmy pewni, że nie mało. Skąd o tym wiemy? Stąd, że postanowiliśmy to porównać! Zobaczcie więc zestawienie usług: tradycyjnego przelewu bankowego oraz innowacyjnego przelewu online.

Czynnik

Bank Firma online

Cena zlecenia przelewu

 Min. 20 PLN, max. 300 PLN, średnio od 0,5% do nawet 2,5% wartości przelewu.  Już od 0 zł!
 Kurs PLN/GBP  Stawki bankowe są zaniżone nawet o 30 groszy w porównaniu ze średnim rynkowym kursem NBP.  Ze wszystkich metod mają najbardziej zbliżone kursy walutowe.
 Dodatkowe koszty i ewentualne prowizje  Banki pośredniczące pobierają prowizje średnio w wysokości 80 złotych.  Większość firm charakteryzuje się pełną transparentnością opłat.
 Szybkość transferu  W systemie płatności SWIFT przyjęto standard D+3, co oznacza potrzebę oczekiwania na wpłatę do 3 dni roboczych.  W zależności od wybranego rodzaju usługi, może zająć do 24h lub maksymalnie do 48h roboczych.

Porównując te dwa powyższe warianty. Gołym okiem widać, że tabela opłat i prowizji w bankach nie jest zbyt przyjazna dla klientów. Biorąc pod uwagę, że niektórzy tego typu przelewy zlecają regularnie. To w przeciągu roku strata na rzecz naszego banku będzie ogromna i może osiągnąć nawet kwotę wakacji w innym kraju! Być może taka konkluzja sprawi, że coraz więcej konsumentów tej gałęzi usługowej zacznie korzystać z tanich i szybkich przelewów online. Szczerze głęboko wierzymy w to, że tak właśnie będzie.

Najtańszy przelew do UK tylko z Klik-24!

Reasumując, wiadomo już, że to nowoczesne firmy internetowe wyznaczają obecne standardy w branży międzynarodowych usług płatniczych. W tym również z Polski do Anglii. Pozostaje zadać sobie pytanie: gdzie zlecić najtańszy przelew do UK? To proste! Najtaniej, najszybciej i najwygodniej zrealizujemy go w naszej zaufanej firmie online, czyli Klik-24! Naszą działalność z sukcesami prowadzimy już od 2013 roku.

Jak to możliwe, że posiadamy tak kompleksową ofertę, która spełnia wszystkie wymagania? Wynika to stąd, iż staramy się dopasować naszą usługę do jak największej liczby klientów. Toteż u Nas każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładem są między innymi przelewy z PL do UK za darmo! Czy faktycznie są darmowe? Jak najbardziej tak! Dotyczy to transferów w trybie Standard. Do tego, aby odbiorca każdorazowo mógł odebrać jak najwięcej funtów, nasze kursy wymiany walut zawsze są bardzo konkurencyjne. Potwierdzenie naszej wiarygodności oraz zadowolenia poziomu świadczonych przez nas usług odzwierciedla doskonała opinia na portalu Trustpilot. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji i korzystania z naszych usług 24h/7 dni!

Inne artykuły