Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

22 lut 2023

Jak długo idzie przelew z Anglii do Polski?

Jak długo idzie przelew z Anglii do Polski?

Jak długo idzie przelew z Anglii do Polski? Wiele zależy od wyboru pośrednika, który będzie się zajmował przekazaniem środków. Najdłużej będzie to trwało, gdy zdecydujesz się na transfer międzynarodowy bezpośrednio w banku. Szybciej działają tradycyjne firmy przekazowe i platformy online, przy czym te drugie proponują korzystniejsze warunki. Zachęcamy do wybrania oferty Klik-24, gdzie zależnie od wybranego wariantu przelewu pieniądze będą na koncie w ciągu doby lub maksymalnie dwóch dni.

Spis treści
Jak to wygląda u poszczególnych pośredników?
Instytucje bankowe
Tradycyjne firmy
Serwisy internetowe
Co może wpłynąć na opóźnienia?
Oferta Klik-24
Dwie opcje przelewów
Wygodna rejestracja

Jak długo idzie przelew z Anglii do Polski u poszczególnych pośredników?

Jak długo idzie przelew z Anglii do Polski? Nie ma jednej odpowiedzi, gdyż jest tu uzależnione od tego, jaką drogą planujesz przekazać pieniądze. Osoby, którym zależy na czasie, powinny raczej unikać wydawania dyspozycji bezpośrednio w banku, ponieważ transfer będzie się odbywał w systemie SWIFT i zajmie przynajmniej trzy dni, a często nawet dłużej. Sprawniej działają firmy specjalizujące się w przekazach, choć zwykle wiąże się to z dość wysokimi opłatami. Najkorzystniej wypadają na tym tle platformy online, gdyż nie dość, że wszystko odbywa się internetowo, to do tego szybko i tanio. Wpływ na czas realizacji przelewu może mieć godzina wydania zlecenia, ewentualne błędy w danych czy oczywiście dni świąteczne.

Banki

Banki są podstawowym miejscem, w którym większość osób przeprowadza operacje finansowe. Nie budzi to żadnych wątpliwości w sferze krajowej, lecz te pojawiają się już w przypadku transakcji zagranicznych. Problemem są zarówno koszty, jak i czas realizacji takich operacji. Umiarkowanie dobrze to wygląda, gdy mowa o przelewach w euro, które wykonuje się w systemie SEPA, więc często są one księgowane już w ciągu dwóch dni. W Anglii obowiązuje jednak funt, a w Polsce złotówki, co oznacza, iż operacje między tymi krajami odbywają się już w przelewach SWIFT. Te realizowane są z kolei najwcześniej w terminie trzech dni roboczych, ale zwykle trzeba się liczyć z tym, iż będzie to jeszcze trochę dłuższy czas.

Tradycyjne firmy zajmujące się przekazami pieniężnymi

W związku z mankamentami związanymi z transferami zagranicznymi w bankach, na rynku od lat funkcjonują firmy specjalizujące się w realizacji takich przelewów w szybszy sposób. Kiedyś najczęściej wiązało się to z przekazaniem gotówki w stacjonarnej placówce - do tej pory znaczna część takich podmiotów podtrzymuje swoje fizyczne oddziały, choć większość firm oferuje realizację operacji internetowo. Mankamentem takich usług są jednak ich ceny, które są dość wysokie, choćby ze względu na to, że firma musi pokryć koszty swoich stacjonarnych punktów. U takich pośredników można natomiast liczyć na to, że pieniądze zostaną wysłane w przeciągu jednego dnia roboczego.

Funt brytyjski

Platformy online

Obecnie najkorzystniejsze oferty można odnaleźć w kontekście platform online, takich jak Klik-24, które obsługują klientów w pełni internetowo. Czas realizacji transakcji jest naprawdę krótki, gdyż pieniądze mogą trafić do odbiorcy nawet tego samego dnia lub w następnym dniu roboczym. Same koszty są z kolei mniejsze, co wynika choćby z tego, iż firmy nie muszą się przejmować prowadzeniem fizycznych oddziałów dla klientów, gdyż cały proces odbywa się w sieci.

Co może wydłużyć proces?

Przy przelewach międzynarodowych trzeba mieć na uwadze, że niektóre aspekty mogą spowolnić transfer. Należy pamiętać, że banki nie pracują w weekendy oraz dni ustawowo wolne od pracy. Oznacza to, że czas realizacji wydłuży się, gdy zbliżają się święta państwowe i kościelne. Należy mieć na uwadze dni świąteczne zarówno w Anglii, jak i w Polsce. Wpływ na termin dostarczenia pieniędzy może mieć również godzina wydania zlecenia przelewu. Pamiętaj, że banki realizują przelewy o określonych godzinach w ciągu dnia. Wydanie dyspozycji z samego rana oznacza, że zostanie ona zaksięgowana po kilku godzinach, ale już zlecając przelew w godzinach wieczornych, licz się z tym, że bank zajmie się jego realizacją dopiero następnego dnia roboczego. Wreszcie procedurę mogą wydłużyć ewentualne błędy w formularzach przelewu. Instytucje bankowe oczekują numerów IBAN oraz kodu SWIFT/BIC. Szczególnie przy tym drugim zdarzają się pomyłki, a to może skutkować nawet powrotem przelewów na konto wysyłającego. Na tym tle dużo lepiej wypada Klik-24, gdyż u nas do zlecenia przelewu potrzebujesz wyłącznie polski numer rachunku bankowego, na który chcesz wykonać transfer. Dzięki temu unikniesz problemów ze znalezieniem stosownego kodu SWIFT danego banku.

Zastanawiasz się, jak długo idzie przelew z Anglii do Polski? Z Klik-24 decydujesz sam

Rozważasz, jak długo idzie przelew z Anglii do Polski i jak zrobić go na najkorzystniejszych warunkach? Wybierając ofertę Klik-24, możesz zdecydować, czy środki mają trafić do kraju w trybie standardowym czy pilnym. Jeżeli bardzo zależy ci na czasie, możesz skorzystać z opcji Express, a odbiorca otrzyma złotówki w ciągu maksymalnie doby. Gwarantujemy nie tylko krótki czas realizacji, ale także minimum kosztów i formalności związanych z przeprowadzeniem całej operacji.

Dwa warianty

W Klik-24 oferujemy obecnie dwa warianty przelewów z Anglii do Polski. W wersji Standard pieniądze są dostępne na koncie odbiorcy na drugi dzień roboczy, natomiast za samą operację nie pobieramy opłaty. Jeżeli chcesz dostarczyć środki do kraju naprawdę szybko, możesz wybrać przelew Express, w ramach którego transfer odbywa się jeszcze w tym samym dniu lub kolejnym dniu roboczym, a opłata za przekaz wynosi 1.99 GBP. Oferujemy przy tym atrakcyjne kursy wymiany funtów na złotówki, zbliżone do tych rynkowych, dzięki czemu przelewy są naprawdę tanie i zdecydowanie bardziej opłacalne niż w bankach oraz tradycyjnych firmach przekazowych.

Rejestracja nawet bez dokumentów

Do wykonania przelewów w Klik-24 konieczna jest rejestracja, która jest darmowa i bardzo prosta. Cały proces przejdziesz w zaledwie kilka minut. Zgodnie z regulacjami na terenie Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, kwoty do 1000 EUR (i równowartości tej sumy w innej walucie) miesięcznie mogą być wysyłane bez dokumentów. Kwota ta jest widoczna w panelu klienta po zalogowaniu. Jeżeli planujesz większe przelewy, poprosimy o przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania. Samo przeprowadzenie przelewu jest bardzo proste. W tym przypadku wystarczy, że wybierzesz w naszym kalkulatorze przekaz z Wielkiej Brytanii do Polski. Od razu widzisz również, jaka dokładnie suma trafi do odbiorcy. W kalkulatorze ustalasz też rodzaj transferu (standard lub express). Następnie pozostanie już tylko wypełnienie formularza danych i przelanie środków na konto Klik-24, a my zajmiemy się dostarczeniem pieniędzy na rachunek w kraju. Zastanawiałeś się, jak długo idzie przelew z Anglii i do Polski oraz w jaki sposób go zrealizować? Najdłużej będzie przy operacji bezpośrednio w banku, natomiast zdecydowanie szybciej zajmą się tym firmy i platformy online specjalizujące się w przekazach zagranicznych. W serwisach internetowych możesz przy tym liczyć na korzystne warunki finansowe. Zachęcamy zatem do skorzystania z oferty Klik-24, gdzie masz do wyboru dwa warianty dokonania przelewu w tym kierunku.

Inne artykuły