Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Jak długo idzie przelew z Polski do Wielkiej Brytanii?

Jak długo idzie przelew z Polski do Wielkiej Brytanii?

Jak długo idzie przelew z Polski do Wielkiej Brytanii? To pytanie nieustannie towarzyszy wszystkim, których bliscy przebywają obecnie w Anglii lub posiadają oni tam inne zobowiązania finansowe. Swoboda przemieszczania się po świecie niesie za sobą potrzebę bezproblemowego przesyłania pieniędzy z jednego kraju do drugiego. Rynek finansowy stara się sprostać oczekiwaniom klientów, jednakże nie zawsze oferty, z którymi się spotykamy są zadowalające. Żyjemy w dobie Internetu, więc pojawiają sie coraz to nowocześniejsze rozwiązania, które są dostępne dla każdego. W jaki sposób zrealizować szybki przekaz do UK? Czy jest to możliwe? Zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się, w jaki sposób najszybciej zrealizujesz transakcję.

Spis treści:
Metody przesyłania pieniędzy
Przekaz tradycyjny, czyli poprzez bank
Alternatywe sposoby online
Jak najszybciej wysłać pieniądze?

Jak długo idzie przelew z Polski do Wielkiej Brytanii?

Jak długo idzie przelew z Polski do Wielkiej Brytanii? W dalszym ciągu to pytanie stanowi jedną z kluczowych kwestii dla wielu naszych rodaków. Wpływa na to przede wszystkim emigracja zarobkowa. Wiele Polek i Polaków wyjechało do Zjednoczonego Królestwa w poszukiwaniu lepszego życia. Zapewne praktycznie każdy zna osobę, która przebywa obecnie w Anglii. Zdarza się, że potrzebujemy przesłać im pieniądze w możliwie, jak najszybszy sposób. Która z dostępnych możliwości w pełni nas zadowoli? Dlaczego wybór odpowiedniego pośrednika jest tak istotny? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Metody przesyłania pieniędzy do Anglii

Nadal spora część osób zastanawia się, ile może trwać realizacja trasferu z Polski do UK. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i uzależniona jest od kilku istotnych czynników. Najważniejszym z nich jest wybór pośrednika, za pomocą którego zdecydujemy się zrealizować transakcję zagraniczną. Możemy wykonać przelew tradycyjnie w banku lub zdecydować się na jedno z innowacyjnych rozwiązań, które pojawiły się w branży finansowej. Oto najczęsciej wybierane metody na przekazy pieniężne Polska – Wielka Brytania:

  • najbardziej znanym i tradycyjnym sposobem jest zlecenie międzynarodowego przelewu przez bank,
  • dokonywanie e-płatności przekazywanych na portfele wirtualne,
  • kantory internetowe, umożliwiające wymianę waluty bez wychodzenia z domu,
  • skorzystanie z usług firm specjalizujących się w wykonywaniu zagranicznych transakcji.

Przekaz tradycyjny, czyli poprzez bank

Bank wydawać się może najbezpieczniejszym i najbardziej powszechnym miejscem, gdzie możemy zrealizować przekaz międzynarodowy. Wynikać to może z dużej nieświadomości ludzi na temat współcześnie dostępnych metod, które w znacznym stopniu są konkurencyjne dla tradycyjnych placówek bankowych. Wykonanie przekazu międzynarodowego w banku wiąże się z ukrytymi kosztami oraz długim czasem ostatecznej finalizacji transferu. Przekazy z Polski do UK są wykonywane za pomocą sytemu SWIFT, co powoduje że czas realizacji przelewu wynosi nawet trzy dni robocze. Musimy mieć jednak świadomość, że czas ten może ulec wydłużeniu, ponieważ w weekend i święta bank nie procesują transakcji międzynarodowych.

Czym jest SWIFT?

SWIFT to system umożliwiający realizację przelewu walutowego. Jest obecny na rynku finansowym od 1973 roku. Z jego pomocą możemy wykonać transakcję do większości państw na świecie. Jest on nadzorowany przez Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Niestety podmiot ten nie posiada swojej siedziby, dlatego w celu realizacji operacji finansowych wykorzystuje instytucje z zewnątrz. Finalizacja przekazu pieniężnego wykonanego poprzez system SWIFT wynosi nawet do 4 dni roboczych. Wszystko zależy od tego, ilu pośredników bierze udział w zleconej przez nas transakcji. Musimy brać pod uwagę to, że każdy z nich posiada inną drogę procedur i dokumentacji.

Alternatywne sposoby online

Niestety, ale banki nie wypadają najlepiej zarówno jeśli chodzi o koszty wykonywanej operacji finansowej, jak i czas jej finalizacji. W dzisiejszych czasach czas to pieniądz, dlatego potrzebujemy rozwiązań, które będą znacznie szybsze. Żyjąc w dobie Internetu mamy dookoła siebie coraz to więcej możliwości na przelewy międzynarodowe. Należy tutaj przede wszystkim wymienić te najbardziej powszechne, czyli portfele elektroniczne, kantory internetowe oraz firmy online, które specjalizują się w przekazach zagranicznych. W jakim czasie środki dotrą na konto odbiorcy? Wszystko uzależnione jest od opcji, którą wybierzemy.

Portfele elektroniczne

Portfele elektroniczne to inaczej tzw. e-portfele. Są one alternatywą dla tradycyjnego portfela z tym, że za jego pomocą możemy dokonywać płatności bezgotówkowych. Jest to nic innego, jak konto wokół którego możemy wykonywać różne operacje finansowe. Czas finalizacji transferu może wynieść od 1 do 3 dni roboczych. Należy wziąć pod uwagę, że w przypadku zlecania przelewu do Wielkiej Brytanii zostaną pobrane od nas opłaty, które mogą różnić się w zależności od tego, z którego e-portfela skorzystamy.

Kantory internetowe

Obecnie wiele czynności, które dawniej mogliśmy wykonać tylko stacjonarnie zostało przeniesionych do Internetu. Tak samo jest w przypadku kantorów. Nie musimy odwiedzać stacjonarnych placówek i być skazanym na niekorzystne kursy wymiany walut. Kantory online są korzystniejsze i wygodniesze. Realizacja transakcji następuje w czasie 1-3 dni roboczych. Minusem jest nastomiast fakt, że walutę możemy wymienić tylko na rachunek własny, a w przypadku przelewu na konto zagraniczne mogą wystąpić dodatkowe opłaty.

Firmy online

Zarówno portfele elektroniczne, jak i kantory internetowe nie są pozbawione wad. Jak wygląda sytuacja w przypadku wyboru firm internetowych, które specjalizują się w transakcjach zagranicznych? Celem działalności tych firm jest ułatwienie swobodnego przekazywania środków finansowych poza granice naszego kraju. Zdecydowaną zaletą, która je wyróżnia na tle innych opcji realizacji transakcji do Anglii jest brak występowania dodatkowych podmiotów, które biorą udział w finalizacji operacji. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych opłat i prowizji, a czas realizacji transferu wynosi od 1 do 2 dni roboczych.

Jak najszybciej wysłać pieniądze z Polski do Wielkiej Brytanii?

Jak najszybciej wysłać pieniądze do Wielkiej Brytanii?

W całym wachlarzu możliwości, do jakich mamy współcześnie dostęp najlepiej ze swoją ofertą prezentują się firmy internetowe, które zajmują się przede wszystkim przelewami międzynarodowymi. Zdecydowanym liderem wśród nich jest firma Klik-24, która dzięki innowacyjnym działaniom realizuje przekazy do Anglii szybko, bezpiecznie i korzystnie. Transakcję możemy zlecić o każdej porze dnia i nocy bez wychodzenia z domu i z dowolnego urządzenia. Wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji na platformie internetowej firmy.

Jeśli Twoim priorytetem jest oszczędzanie czasu oraz pieniędzy to koniecznie zapoznaj się z ofertą Klik-24. W ofercie firmy znajdują się dwie opcje zlecenia transakcji: standard oraz express. Realizacja standardowego przelewu jest darmowa, a pieniądze na wskazanym przez Ciebie rachunku bankowym znajdą się w czasie maksymalnie 2 dni roboczych. Potrzebujesz przesłać środki jeszcze szybciej? W takim razie opcja express jest idealna dla Ciebie! Opłata wynosi zaledwie 9,99 zł, a Ty masz pewność że pieniądze dotrą do odbiorcy w 24h robocze. Nie musisz obawiać się o ukryte koszty, ponieważ w realizacji operacji nie biorą udziału pośrednicy. Dodatkowo na naszej stronie internetowej sprawdzisz aktualny kurs wymiany walut, dzięki czemu przekażesz pieniądze najkorzystniej bez nieprzyjemnych niespodzianek

Inne artykuły