Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak przelać dużą kwotę z Polski do UK?

Jak przelać dużą kwotę z Polski do UK?

Zastanawiasz się, jak przelać dużą kwotę z Polski do UK? Jeśli zamierzasz wykonać transfer większej sumy po raz pierwszy, naturalne jest, że możesz obawiać się o bezpieczeństwo swoich finansów. Jednakże w obecnych czasach, transfery pieniężne na wyższe kwoty są bardzo popularne, a zarazem bezpieczne. Dokonuje się ich najczęściej podczas kupna mieszkania, domu, działki czy auta. Temat ten dotyczy także szerokiego grona naszych rodaków, którzy wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie. W tym miejscu dowiesz się, jak wykonywać transakcje ponadprogowe do Wielkiej Brytanii. A także na co, trzeba zwracać szczególną uwagę w dodatkowych opłatach, kursach wymiany oraz w innych kwestiach?

Spis treści
Jakie są najbardziej znane sposoby?
Co wybrać – bank czy firmę?
Kontrole finansowe – jak dużo można przesłać?
Jak najkorzystniej zrealizować taką operację?
Klikaj dużo, szybko, tanio i bezpiecznie z Klik-24!

Jak przelać dużą kwotę z Polski do UK? – popularne metody

Jak przelać dużą kwotę z Polski do UK? Jeśli zastanowimy się nad tym pytaniem, to oczywiście dojdziemy do wniosku, że można to zrobić na wiele sposobów. Jednakże duże zagraniczne transfery pieniężne najczęściej wykonuje się dwoma metodami. Jak więc przekazywać większe sumy pieniędzy do Anglii? Najlepiej poprzez:

 • bank, umożliwiający przelewanie dużej ilości pieniędzy pomiędzy rachunkami bankowymi;
 • lub korzystając z usług specjalistycznej firmy, która świadczy usługi przelewów międzynarodowych.

Ważne! Bez względu na to, czy dokonujesz zakupu nieruchomości w Anglii, czy realizujesz tam większe zakupy, bądź świadomy, którą ofertę wybrać.

Oferta banku, a oferta firmy

Niezwykle istotnym jest, aby być dobrze poinformowanym odnośnie opłat pobieranych przez poszczególnych usługodawców. W końcowym rozrachunku możemy się mocno zdziwić, ponieważ to właśnie one wpływają na koszty realizacji przelewu. Generalnie banki pobierają opłaty w wysokości od około 25 zł  do nawet kilkuset złotych za przelew, podczas gdy niektóre firmy stosują darmowe transakcje. Tak więc już na początku mamy ważną korzyść dla klienta, w przypadku wyboru firm. Dodatkowo wybierając banki trzeba się liczyć z innymi opłatami, o których na początku możemy nie mieć pojęcia.

Mianowicie chodzi o konieczność przewalutowania złotówek (PLN) na funty (GBP). Dokonując wymiany waluty w banku będziesz stratny około 20-25 groszy na 1 funcie. Porównując z kursem wymiany proponowanym przez firmy. Niestety to nie koniec kosztów pobieranych przez banki. Możliwe, iż będziesz obarczony prowizją na rzecz banku odbiorcy przelewu, jak i banku pośredniczącego w transakcji. Niektóre z opłat w bankach są ukryte. Tak więc nie do końca będziesz w stanie przeliczyć, ile wyniesie przesłanie pieniędzy z Polski do Anglii. Zaś propozycja firm jest jasna i przejrzysta, od początku do końca. Doskonale zatem widać, że pod kątem opłat za realizację przelewu o wiele lepszą ofertę mają zdecydowanie specjaliści z firm.

Jeżeli chodzi o czas realizacji usługi również o wiele korzystniej przedstawia się propozycja firm, aniżeli banków. Wynika to z faktu, iż przelew z Polski do Anglii w banku, zajmie około 3 dni. Natomiast ta sama transakcja zlecona specjalistom w swojej branży, czyli firmom potrwa 1-2 dni. Czyli oprócz oszczędności pieniędzy zyskujesz też na czasie!

Dlaczego klienci stale stosują tą samą formę przelewu zagranicznego?

Statystycznie rzecz biorąc, nikt nie lubi częstych zmian. Tak samo sprawa wygląda w kwestii klientów i wybieranej przez nich metody przelewu pieniężnego do innego państwa. Zapytani, dlaczego ciągle wybierają ten sam sposób odpowiadali następująco:

 • Najtańsza i najszybsza forma realizacji przelewu – 46%;
 • Dostępność usługi 24/7 – 43%;
 • Poczucie bezpieczeństwa – 31%;
 • Zaufanie, że pieniądze szybciej niż gdziekolwiek indziej dotrą do odbiorcy – 24%;
 • Możliwość kontaktu z człowiekiem – 23%;
 • Nigdy nie myślałem o wybraniu innej opcji – 20%;
 • Konkurencyjna oferta i dobre stawki dla stałych klientów – 19%.

Powyższa statystyka pokazuje więc, że każdy z nas jest inny i ma swoje indywidulane priorytety w tej kwestii. Jednak najważniejszymi zawsze pozostają: zapewnienie bezpieczeństwa, dostęp do usługi, cena usługi i jej szybkość realizacji.

Nadzór organów, a przelew dużej kwoty za granicę

Czy często zlecasz transakcje na większe kwoty? A może odbierasz tak duże środki? Jeśli tak, to musisz pamiętać, że bank może powiadomić o tej sytuacji najpierw Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Jeżeli GIIF uzna podejrzenie za warte sprawdzenia wówczas składa zawiadomienie do Urzędu Skarbowego. Informacje odnośnie przelewów na duże kwoty przetwarza się w bazach przez pięć lat. W tym okresie możliwe jest otrzymanie zawiadomienia, aby złożyć niezbędne wyjaśnienia. Jeżeli do tego dojdzie, wtedy przeprowadzona zostanie również kontrola skarbowa. Jeśli wykaże ona, że nie posiadasz źródła pochodzenia niepotwierdzonych funduszy, możesz zostać obarczony podatkiem karnym. Ta kara finansowa jest dotkliwa i wynosi aż 75% wartości ukrywanych przez Ciebie przychodów.

Jakie kwoty przelewów są zagrożone ryzykiem przeprowadzenia takich kontroli? Banki zobligowane są do sprawdzania wszystkich operacji finansowych równych lub większych niż 15.000 EUR, czyli wynoszących co najmniej 60-65 tys. PLN. Należy zdać sobie sprawę, że chcąc podzielić te wartości na mniejsze części, również możemy trafić pod lupę “fiskusa”. Dlaczego tak się dzieje? Przeprowadza się bowiem podsumowanie wszystkich przelewów, także tych na małe kwoty.

Pamiętaj! Tak Polska, jak i Anglia w praktyce nie mają ustalonego limitu kwoty, jaką możesz wysłać za granicę. Aczkolwiek zarówno Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), jak i Financial Conduct Authority (FCA) mogą kontrolować Twoje płatności pod kątem nielegalnej działalności. Problemy spotkają Cię tylko wówczas, kiedy istnieją umotywowane podstawy do stwierdzenia, że Twoje przelewy służą nielegalnym działaniom. Takim jak: pranie brudnych pieniędzy, finansowanie terrorystów lub omijanie kwestii związanych z podatkami.

Bezpieczeństwo transakcji w sieci

Dlaczego klienci przelewają dużo pieniędzy za granicę?

W czasach dzisiejszego postępu technologicznego i dynamicznym przepływie gotówki, można rzec, iż świat powoli zyskuje status “globalnej wioski”. Przelewy pieniężne na dużą wartość nie są już rzadkością. Jako główny powód dokonywania transakcji na większe sumy pieniężne, najczęściej wymienia się poniższe:

 • Wysyłanie/przekazywanie pieniędzy przyjaciołom lub rodzinie – 58%;
 • Zagraniczne zakupy towarów lub usług – 18%;
 • Płatność rachunków za granicą – 14%;
 • Przenoszenie środków pomiędzy własnymi kontami – 10%.

Inne źródła podają także następujące powody dokonywania większych transakcji:

 • Przenosiny za granicę, gdy postanawiasz wyjechać tymczasowo lub na stałe do innego państwa;
 • Zakup nieruchomości za granicą – kiedy decydujesz się dokonać inwestycji poprzez zakup domu lub mieszkania;
 • Edukacja – chcąc kształcić się za granicą udajemy się na studia wyższe. Jak wiadomo może się to wiązać z koniecznością uiszczenia opłat akademickich;
 • Działalność biznesowa – jeśli otwierasz własny biznes na nowe rynki lub zakładasz zagraniczny oddział. Konieczne jest wtedy posiadanie dużego kapitału na rachunku;
 • Inne powody – takie, jak ważne wydarzenia w życiu – ślub, pogrzeb itp.

Pamiętaj! Bez względu na to, z jakiego powodu wykonujesz transakcję wymiany walut o dużej wartości nie zapominaj o jednym. Weź pod uwagę czynniki, decydujące o tym, ile pieniędzy będziesz musiał wysłać. A także jaką kwotę uzyska Twój odbiorca w innej walucie. Należą do nich przede wszystkim: kurs wymiany walut oraz dodatkowe opłaty (banki).

Jak przelać dużą kwotę z Polski do UK szybko, tanio i korzystnie?

Jak najlepiej dokonać wymiany walut, gdy przelewamy duże kwoty za granicę? Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie zaufanej firmy, w której zlecimy przelew pieniężny większej sumy z PL do UK. W większości przypadków banki proponują bardzo niekorzystne dla klientów kursy wymiany walut. A to one generują przecież większość opłat. Zaś firmy będące specjalistami w obszarze świadczenia usług przelewów międzynarodowych posiadają bardzo konkurencyjne stawki. A dodatkowo oferują profesjonalną obsługę klienta.

Wybierz sprawdzoną ofertę Klik-24 i przelewaj bezpiecznie duże kwoty z Polski do Anglii!

Dokonując rejestracji na platformie Klik-24, nie trzeba załączać żadnej dokumentacji. Jest jedno ale – konta klientów, których tożsamość klientów nie została potwierdzona, mają odgórny limit transferowy. Wynosi on 1000 EUR lub równowartość tej wartości w innej walucie. Natomiast jeżeli zamierzasz przelewać większe sumy, warto wtedy dokonać pełnej aktywacji konta. Aby móc cieszyć się nielimitowaną możliwością zlecania operacji finansowych z Polski do Anglii! W tym celu niezbędne jest dołączenie poniższych dokumentów:

 1. Dokument tożsamości – przy przelewach do kwoty 15.000 EUR na miesiąc. Może za niego posłużyć: dowód osobisty, prawo jazy lub paszport;
 2. Źródło pochodzenia środków – dotyczy transakcji na wartość 15.000 EUR lub powyżej.

Firma Klik-24 zapewnia w pełni bezpieczne, międzynarodowe przelewy z Polski do UK. Nasza spółka jest bowiem autoryzowanym podmiotem znajdującym się pod nadzorem KNF w Polsce oraz FCA w Anglii. Tak więc, nie musisz się martwić o bezpieczeństwo transakcji – Twoje pieniądze są bezpieczne! Ponadto baza danych naszych klientów zamieszczona jest na bezpiecznych serwerach. Każdy dokonywany przelew chroni się dzięki szyfrowanemu połączeniu (SSL). Skutecznie zapobiega to: kradzieżom danych, ich modyfikacjom, wykasowaniu, utracie czy innym nieautoryzowanym operacjom. Nasze działania opierają się na takich samych zasadach bezpieczeństwa, jakie funkcjonują w każdym polskim banku komercyjnym.

Jak zrealizować przelew z Polski do Wielkiej Brytanii w Klik-24?

Aby skorzystać z naszej usługi transferów pieniężnych, koniecznie jest:

 1. Założenie bezpłatnego konta klienta na naszej stronie internetowej. Dalej trzeba się zalogować i wybrać rodzaj przelewu. Przelew Standard jest darmowy, a czas realizacji wynosi do 2 dni roboczych. Przelew Express kosztuje 9,99 PLN, a czas realizacji to 1 dzień roboczy. Następnie podajemy dokładną kwotę przelewu i zatwierdzamy chęć zlecenia transakcji klikając “Prześlij pieniądze”;
 2. W kolejnym kroku dojdzie do przekierowania na stronę, gdzie należy wypełnić formularz z danymi adresata przelewu. Takimi jak: nazwa odbiorcy, numer jego rachunku bankowego oraz tytuł przelewu. Po wprowadzeniu danych pozostaje potwierdzić dane adresata przelewu, jak i przelewaną kwotę transakcji. Gdy Państwo potwierdzą, pokaże się informacja dotycząca kursy wymiany, kosztów opłaty za przelew oraz czasie realizacji transakcji;
 3. Trzecim i ostatnim elementem przelewu, który leży po stronie klienta jest opłacenie transakcji. Należy tego dokonać poprzez zalogowanie się do prywatnej bankowości internetowej i wykonać przelew na wskazane dane na naszej stronie. Najistotniejsze jest, żeby podać prawidłowe dane. W polu nazwa odbiorcy wpisujemy: Klik-24, następnie wprowadzamy należną kwotę przelewu i wpisujemy tytuł przelewu;
 4. Po zaksięgowaniu przez nas należnych środków, wysyłamy płatność do Państwa odbiorcy!

Inne artykuły