Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie?

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie?

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem po najpopularniejszych metodach transferu funtów na polski rachunek bankowy, w którym opisujemy ich wszystkie zalety oraz wady. Dzięki niemu dokonasz wyboru najkorzystniejszego sposobu na tanie, bezpieczne i szybkie przelewy środków z UK na polskie konto bankowe. 

Spis treści
Sposoby transferu środków z UK do Polski
Przelew bankowy
Przekaz środków w placówce wybranego agenta
PayPal - cyfrowy portfel
Kantor internetowy
Klik-24 - szybki transfer internetowy

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? Poznaj sposoby transferu środków

Najczęstszym powodem imigracji Polaków do Wielkiej Brytanii są względy zarobkowe, a jednym z najczęściej zadawanych w takiej sytuacji pytaniem jest to, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? Zazwyczaj w trakcie przebywania i zarabiania w UK zachodzi bowiem konieczność przekazywania środków na polskie rachunki bankowe - swoje własne, bliskich lub w celu opłacenia różnego typu należności. Decydując się na konkretną metodę transferu pieniędzy z Wielkiej Brytanii na polskie konto, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej koszt, kurs wymiany funta a także czas, w którym środki znajdą się na docelowym rachunku. 

Możesz wybrać m.in. spośród tradycyjnego przelewu z brytyjskiego rachunku bankowego, przekaz gotówki w placówce pośrednika, wymianę w kantorze online oraz skorzystanie z usług nowoczesnych firm zajmujących się wyłącznie świadczeniem zagranicznych transferów. Najczęściej to ostatnie rozwiązanie jest najszybsze i najtańsze.

Przelew bankowy

Jedną z podstawowych metod przesłania pieniędzy z brytyjskiego konta do Polski jest standardowy przelew bankowy. Żeby wykonać taki transfer wystarczy, iż posiadasz swój rachunek bankowy w banku UK, a także dane docelowego numeru konta odbiorcy w Polsce. Jest to jednak najdroższa i najbardziej powolna forma na przekazanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. Koszt takiego transferu jest bardzo duży, w zależności od przekazywanej kwoty najczęściej oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych. Poza wysoką opłatą za wykonanie przelewu, brytyjskie banki oferują swoim klientom bardzo zaniżony kurs wymiany walut. Ponadto przekazywane środki dotrą na docelowe konto odbiorcy dopiero po kilu dniach. Podsumowując, tradycyjny przelew bankowy z brytyjskiego konta na polskie jest jednym z najmniej korzystnych sposobów na wysłanie pieniędzy z Anglii do Polski

Książeczka na oszczędności

Przekaz środków w placówce wybranego agenta

Kolejnym, tradycyjnym i jednocześnie jednym z mniej korzystnych sposobów na przekazanie środków z Anglii do Polski jest wizyta w placówce agenta. Z pewnością dużym atutem takiego rozwiązania jest możliwość skorzystania z bezpośredniej obsługi klienta, obejmującej np. pomoc pracownika w dokonaniu transferu gotówki. Odbiorca Twojej transakcji otrzyma gotówkę bezpośrednio do ręki w placówce zlokalizowanej w jednym z polskich miast. Taka forma przekazu pieniędzy z UK do Polski jest korzystna w przypadku sporadycznego przekazywania mniejszych kwot. 

W celu przekazania środków w placówce agenta należy zabrać ze sobą dokument tożsamości - dowód osobisty albo paszport, dane polskiego odbiorcy a także gotówkę uwzględniającą wysyłaną kwotę i wymaganą opłatę. Wadą takiego rozwiązania jest czas, który należy poświęcić na transfer środków - trzeba udać osobiście się do placówki, w której (w zależności od lokalizacji) zazwyczaj należy spodziewać się długich kolejek. Ponadto ta metoda transferu do Polski z UK jest stosunkowo droga, w porównaniu do innych dostępnych na rynku możliwości. 

PayPal - cyfrowy portfel

Cyfrowe portfele, takie jak PayPal i jemu podobne są dość prostą i szybką metodą na transfer środków z UK do Polski, jednak mają znaczącą wadę. Zarówno nadawca jak i odbiorca przelewu muszą posiadać swoje konta - nie da się dokonać przelewu pomiędzy rachunkiem bankowym a cyfrowym portfelem. Ponadto koszt przekazu międzynarodowego tym sposobem może sięgać nawet 5-6% procent przekazywanej kwoty, w związku z czym jest to jedna z najdroższych na rynku opcji.

Kantor internetowy

Kolejną metodą na transfer funtów do Polski są kantory internetowe, umożliwiające transfer środków online bez konieczności odbycia osobistej wizyty w placówce. W celu dokonania przelewu za pośrednictwem kantoru online należy wpierw założyć na jego stronie swoje indywidualne konto i zasilić je funtami za pośrednictwem przelewu z brytyjskiego rachunku bankowego, które następnie kantor wymieni na polskie złotówki i zasili nimi wskazane konto. Zaletami tego rozwiązania są niska opłata za usługę a także korzystny kurs wymiany walut. Niestety transfer środków za pośrednictwem kantoru internetowego wiąże się również z licznymi wadami takimi jak czas trwania oraz ilość wysiłku, który należy włożyć w niego włożyć - konieczne będzie dokonaniu kilku operacji oraz założenie specjalnego konta w wybranym kantorze.

Zastanawiasz się, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? Wybierz najkorzystniejszy sposób

Jeśli nadal się zastanawiasz, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie, poznaj naszą ofertę. Oferujemy bezpieczne przelewy z Anglii do Polski. Ta metoda przelewu jest niezwykle przyjazna dla użytkownika. Cała operacja przekazania pieniędzy na polski rachunek bankowy trwa dosłownie kilka minut i odbywa się za pośrednictwem naszej strony internetowej, chronionej za pomocą nowoczesnych technologii. W zależności od wybranej opcji pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy w ciągu zaledwie jednego lub dwóch dni roboczych. Największą zaletą tego rozwiązania jest całkowita transparentność opłat a także jeden z najbardziej korzystnych na rynku kursów wymiany funta. 

Wybierz najkorzystniejszą opcję

Podsumowując, na rynku dostępnych jest wiele metod przelewu funtów na polskie konto a wybór tej właściwej powinieneś oprzeć na swoich osobistych preferencjach, uwzględniając te najbardziej istotne dla Ciebie. Polecamy transfer online z firmą Klik-24, dzięki któremu zyskasz jeden z korzystniejszych na rynku kursów wymiany walut a także najniższą cenę usługi. Naszym głównym atutem są uczciwe zasady współpracy, dzięki którym korzystanie z naszych usług jest w pełni bezpieczne i opiera się na transparentnym systemie. 

Inne artykuły