Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

22 lut 2023

Jak przesłać pieniądze do Anglii?

Jak przesłać pieniądze do Anglii?

Jak przesłać pieniądze do Anglii? Rozwiązań jest kilka, lecz odbiegają one od siebie warunkami, a przez to opłacalnością. Nikt nie chce w końcu transferu, który będzie szedł kilka dni lub będzie się wiązał z dużymi kosztami, przez które na konto odbiorcy trafi mniej funtów, niż powinno. Warto zatem spokojnie przeanalizować oferty. Który podmiot oferuje najkorzystniejsze warunki?

Spis treści
Podpowiadamy, jak podejść do takiego przekazu pieniężnego
Pośrednicy
Na co zwracać uwagę przy ofertach?
Oferta Klik-24
Warianty przelewu
Jak zlecić transfer środków?

Zastanawiasz się, jak przesłać pieniądze do Anglii? Cenne podpowiedzi

Chcesz przesłać pieniądze do Anglii i zastanawiasz, się jak to zrobić? Taka potrzeba może być podyktowana różnymi aspektami, choć najczęściej dotyczy wsparcia bliskiej osoby pracującej za granicą lub przelania środków na własne konto w innym kraju. Tego typu przekazami zajmują się banki, specjalizujące się w tym firmy oraz platformy online. Oferty poszczególnych pośredników mocno się różnią, dlatego należy przeanalizować kilka czynników dotyczących warunków takiego transferu pieniędzy.

Kiedy może zajść potrzeba takiego transferu?

Wielka Brytania jest popularnym kierunkiem zarobkowym dla Polaków. Utrzymuje się to od wielu lat i ten trend wcale nie słabnie, gdyż na Wyspach często można zarobić nawet kilkukrotnie więcej niż w kraju. Niektórzy wyjeżdżają tam na stałe, inni okresowo, a dużo osób łączy to, iż w Polsce pozostaje ich rodzina. Często okazuje się, że osoby, które wyjechały do pracy, potrzebują wsparcia finansowego, gdyż otrzymają wynagrodzenie dopiero na koniec umowy lub po prostu zaszły jakieś okoliczności, wskutek których potrzebne są im dodatkowe pieniądze. Bardzo często wysyłka pieniędzy do Anglii jest zatem związana właśnie z pomocą dla członków rodziny czy bliskich przyjaciół. Osoby cyklicznie wyjeżdżające zarobkowo do Wielkiej Brytanii często posiadają oprócz tego konta w obu krajach i czasem muszą przelewać środki między nimi. Inną okolicznością może być opłacenie przedmiotów zakupionych w brytyjskich sklepach czy wylicytowanych na tamtejszych aukcjach.

Dostępne opcje

W większości operacji finansowych jedną z głównych opcji transferu pieniędzy jest sam bank. W tym przypadku mowa jednak o przelewie zagranicznym, a tutaj często warto się zastanowić nad zasadnością takiego wyboru. O ile instytucje te wzbudzają zaufanie i z ich pomocą swobodnie rozwiązuje się wiele spraw krajowych, o tyle przekaz do innego kraju często nie jest najlepszym pomysłem ze względu na warunki transakcji. Lepiej wygląda to w przypadku tradycyjnych firm przekazowych, spośród których wiele do dzisiaj działa w sposób stacjonarny. Obecnie optymalnym wyjściem będzie postawienie na pośredników realizujących usługi w pełni internetowo, ponieważ jest to najwygodniejsze, a do tego obarczone mniejszymi opłatami.

London Eye w Anglii

Na co zwracać uwagę?

Przy rozpatrywaniu ofert jest kilka głównych punktów, nad którymi warto się pochylić. Pierwszym jest czas realizacji. Obecnie przyzwyczailiśmy się, że wszystko odbywa się dynamicznie. Niewiele osób będzie zatem zadowolonych, gdy przesłane pieniądze będą widoczne na koncie odbiorcy dopiero po kilku dniach czy nawet tygodniu. Część pośredników proponuje przy tym opcje różnych terminów realizacji, zależnie od tego, jak bardzo klientowi zależy na czasie. Drugim ważnym aspektem jest bazowa opłata pobierana za zlecenie. Co do zasady jest ona jasno określona i łatwa do porównania. Bardziej problematycznym czynnikiem są ukryte opłaty. W tym przypadku dotyczy to kursu wymiany złotówek na funty. Pośrednicy oferujący mało korzystne warunki dla klientów zarabiają na różnicach pomiędzy kursem rynkowym a tym oferowanym przez siebie, lecz z perspektywy zlecającego oznacza to w praktyce, iż na konto w Anglii dotrze mniej funtów. Koniecznie bierz zatem pod uwagę to, jaki kurs proponuje dany podmiot, gdyż przy większych kwotach może się okazać, iż transfer u jednego pośrednika będzie nawet kilkadziesiąt funtów droższy niż u innego. Najmniej korzystne warunki proponują zwykle banki, gdzie jest drogo, a procedury związane z przelewami zagranicznymi wydłużają czas realizacji przynajmniej do kilku dni roboczych. Tradycyjne firmy zajmujące się przekazami pieniężnymi, często mające jeszcze swoje fizyczne oddziały, proponują znacznie szybsze przelewy, ale wciąż kosztowne. Na co za zatem warto się zdecydować?

Jak przesłać pieniądze do Anglii na korzystnych warunkach? Skorzystaj z Kilk-24

Rozważasz, jak przesłać pieniądze do Anglii możliwe jak najszybciej i najtaniej? Zrezygnuj z banków czy tradycyjnych firm przekazowych i postaw na nowoczesną platformę Klik-24. Wszystko odbędzie się online, przy niewielu formalnościach, a do tego na korzystnych warunkach. Możesz skorzystać ze standardowego, bezpłatnego przelewu lub przyspieszonego za drobną opłatą. Proponujemy przy tym naprawdę atrakcyjny kurs przeliczenia złotówek na funty. Przejście całego procesu jest intuicyjne i zajmie zaledwie kilka minut.

Jakie są możliwości?

Obecnie oferujemy dwa warianty przelewów z Polski do UK (podobnie jest w drugą stronę). Wersja standard wiąże się z brakiem opłat, a pieniądze będą dostępne na koncie odbiorcy na drugi dzień roboczy. To rozsądna opcja, gdy chcesz przekazać pieniądze jak najmniejszym kosztem, a sprawa nie jest bardzo pilna. Jeżeli przelew jest jednak pilny i ma dotrzeć jak najszybciej, polecamy opcję express, w której funty będą na angielskim koncie jeszcze tego samego dnia lub w następnym dniu roboczym. Koszt takiego przelewu to 9.99 PLN. Oferujemy przy tym naprawdę korzystny kurs wymiany walut, bardzo zbliżony do rynkowego. Jest on widoczny od razu po wejściu na stronę w naszym kalkulatorze.

Przewodnik krok po kroku

Z myślą o dokonaniu u nas przelewów potrzebna będzie rejestracja, która przebiega naprawdę szybko. Co więcej, jeżeli planujesz przelewy nieprzekraczające kwoty 1000 EUR lub równowartości tej sumy w innej walucie w skali miesiąca, nie musisz nawet dostarczać żadnych dokumentów do potwierdzenia rejestracji. Jeśli masz zamiar wykonywać wyższe transakcje, poprosimy o przekazanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość, zgodnie z obecnymi regulacjami prawnymi. Po zarejestrowaniu się lub zalogowaniu na konto przejdź do kalkulatora, w którym wybierasz kraj, z którego wysyłasz przelew i kraj odbiorcy, czyli w tym przypadku odpowiednio: Wielka Brytania i Polska. W kalkulatorze określasz również rodzaj przelewu i kwotę - od razu zobaczysz, ile funtów trafi w przeliczeniu do odbiorcy. Po ustawieniu parametrów poprosimy o wypełnienie formularzu odbiorcy. Co ważne w Klik-24 wymagamy jedynie sort code i account number, podczas gdy w banku potrzebne będzie IBAN i kod SWIFT/BIC. Znalezienie lub uzyskanie numeru SWIFT bywa tymczasem problematyczne, a ewentualne błędy w jego podaniu skutkują brakiem zrealizowania transakcji. W kolejnym kroku pozostaje potwierdzenie podanych danych, a następnie otrzymasz już numer konta Klik-24, na które trzeba przelać należną kwotę, po czym my zajmiemy się już przekazaniem pieniędzy na rachunek w Anglii. Przesyłka pieniędzy do Anglii najczęściej jest związana z pomocą finansową dla kogoś bliskiego lub zasileniem własnego zagranicznego rachunku, a czasem z uiszczeniem jakichś opłat. Patrząc na warunki w zakresie czasu realizacji oraz kosztów, najlepiej będzie skorzystać w tym celu z Klik-24. Z nami przekażesz pieniądze szybko i tanio.

Inne artykuły