Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii? Z uwagi na szeroki wachlarz możliwości wydaje się to dość łatwe. Czy rzeczywiście? Sprawdźmy! Pomimo faktu, że przekazy pieniężne w tym kierunku są powszechnie dostępne. To jednak większość Polonii i tak poszukuje sprawdzonego rozwiązania na stałeŻeby wiedzieć, jak realizować niedrogie, a przy tym korzystne przelewy najlepiej przeanalizować wady i zalety każdej z metod. W tym celu przygotowaliśmy poniższy artykuł, który gorąco każdemu polecamy. 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Ile wynoszą łączne koszty?
Jak czas wpływa na opłaty?
Jakie są dostępne metody?
Czy bank to dobry sposób?
Usługi e-płatności w PayPal
Przekaz agencyjny WU/MG
Jak będzie najtaniej? Firmy!
Najtańszy transfer z Klik-24

Jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii? – wstęp

Jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii? Tak postawione pytanie odpowiada aktualnym potrzebom. Skąd to stwierdzenie? Z racji, iż brytyjska Polonia stanowi najliczniejszą grupę obcokrajowców w UK. Taki stan rzeczy powoduje, że istnieje zwiększone zapotrzebowanie na usługi płatnicze między tymi dwoma państwami. Najczęściej płatności te dokonujemy, bo płacimy za zakupy online, wspieramy rodzinę, opłacamy rachunki i transferujemy oszczędności na brytyjskie konto. Bez względu na to, jaki mamy powód wysyłania funtów, powinniśmy uwzględnić kwestię podstawowych kosztów, jak i innych ewentualnych opłat. Oczywiście jeżeli zależy nam, aby nasze przelewy wysyłać w możliwie jak najbardziej opłacalnej formie. Domyślamy się, że liczy na to chyba każdy z nas. Jak w takim razie zrobić to w oszczędny i przemyślany sposób? Przekonajcie się poniżej. Dzięki temu zyskacie cenną wiedzę, a do tego będziecie dużo mądrzejsi w tej kwestii!

Uwaga! Przed wykonaniem transakcji koniecznie sprawdźcie: Przelew z Polski do Anglii. Co jest potrzebne?

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii?

Czy wiecie, ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? W głównej mierze zależy to od tego, w jaki sposób prześlemy środki. Aczkolwiek w większości przypadków możemy wyróżnić podstawowe składowe, które warunkują to, czy zapłacimy mniej czy więcej. Mowa tu o niżej wymienionych:

  1. cena zlecenia samego przelewu – zwykle koszt ten wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i zależy od kwoty transakcji. Jednakże niektóre podmioty płatnicze oferują dużo tańsze lub nawet przelewy za darmo. Jak najbardziej jest to korzystne, oczywiście pod warunkiem, że nie odbija się to na proponowanym kursie wymiany walut.
  2. koszt przewalutowania PLN/GBP – im lepszy kurs, tym my zapłacimy mniej złotówek, zaś odbiorca otrzyma więcej funtów. Dlatego każdorazowo powinniśmy wybierać propozycje z wysokimi kursami, a zarazem niskim poziomem spreadu walutowego. Czyli różnicą między kursem kupna, a sprzedaży. Najgorsze kursy proponują klientom instytucje bankowe, zaś najlepsze są w firmach typu fin-tech.
  3. dodatkowe prowizje pośredników – korzystając z tradycyjnych przelewów bankowych w sieci SWIFT prowizje dla banków korespondentów są nieodzowne. Wynika to z faktu, że międzynarodowe banki potrzebują wsparcia innych banków, aby proces księgowania przebiegł prawidłowo. Dużą wadą jest niemożność wcześniejszego sprawdzenia ich wysokości. Niemniej jednak, im więcej pośredników tym koszty rosną, a czas wykonania wydłuża się. 

Ile idzie przelew z Polski do Anglii?

Ile idzie przelew z Polski do Anglii? Najczęściej słyszy się odpowiedź, iż potrzeba na to kilka dni, zwykle 3 dni. Poniekąd jest to prawda, lecz podobnie jak w przypadku kosztów to my sami o tym decydujemy. Jak to możliwe? Wybierając opcję standardowego księgowania przelewu (Spot) czekamy nawet do 3 dni i nie płacimy dodatkowo nic. Jeżeli zależy nam, aby przelew dotarł do adresata szybciej możemy wybrać tryb pilny (Tomnext) lub ekspresowy (Overnight). Jeśli zlecimy przelew do godz. 13:00 to pierwszy z nich dociera w kolejnym dniu roboczym, a drugi wpływa jeszcze w tym samym dniu roboczym. Rzecz jasna te dwie opcje są dodatkowo płatne i nie są one zbyt tanie. Alternatywę stanowią szybkie i tanie przelewy online, które świadczą innowacyjne firmy internetowe. Czas realizacji przelewu z Polski do Anglii wynosi średnio 1-2 dni robocze, a ceny są tutaj naprawdę niskie i stałe.

Przekazy pieniężne Polska - UK

Przelewy z Polski do Anglii – co wybrać?

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii? W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo opcji. Międzynarodowe usługi płatnicze rozwinęły się na tyle, że konkurencja jest mocna. Wolny rynek sprawia, że klienci mogą tego dokonać w różnej formie. Pomimo tego do najczęściej stosowanych metod przekazów pieniężnych wśród Polaków należą:

  1. Tradycyjny przelew bankowy
  2. Wpłaty na portfele wirtualne
  3. Przekazy gotówki w punktach
  4. Nowoczesny przelew online

Przelew bankowy z Polski do Anglii

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank? Jak jeszcze tego nie robiliśmy to warto dowiedzieć się więcej. Wówczas będziemy wiedzieć, dlaczego nie warto wysyłać nasze ciężko zarobione poprzez bank. Korzystając z pośrednictwa systemu płatności globalnych SWIFT płacimy co najmniej 20, a maksymalnie nawet 300 złotych. Do tego trzeba jeszcze przewalutować środki ze złotówek na funty, a bankowe stawki należą niestety do tych najmniej opłacalnych. Wszystko to wynika ze stosowania zawyżonych spreadów walutowych. Efektem są niskie i nierentowne kursy walutowe. Niewątpliwie działanie to negatywnie wpływa na wybór banku jako optymalnej metody naszego transferu. Oprócz tego doliczyć trzeba jeszcze prowizje dla pośredników, czyli banków korespondentów. Z pewnością są bardziej korzystne metody, które omawiamy w dalszej części tekstu.

Transfer PayPal

Niektórzy klienci wpłacają środki na portfele wirtualne serwisów takich, jak choćby PayPal. Tu jednak zarówno jedna, jak i druga strona operacji musi posiadać taki portfel. Czas księgowania wynosi do 3 dni roboczych. Kwestie opłat nie wyglądają zbyt optymistycznie, gdyż płacimy powyżej 3% całej sumy transakcji. Poza tym trzeba przygotować się też na kiepskie stawki przekonwertowania złotówek na funty.

Western Union MoneyGram

Co ciekawe, transfer pieniędzy można też zrealizować bezpośrednio na miejscu i to w formie gotówkowej. Tego typu usługi są możliwe w agencjach przekazów gotówkowych Western Union i MoneyGram. Tutaj także pod względem cenowym nie jest zbyt korzystnie. Około 25 PLN za zlecenie + obowiązkowe przeliczenie złotówek na funty po słabym i całkowicie nierentownym kursie. Dodajmy czas, jaki zmarnujemy na udanie się do punktu i oczekiwanie w długich kolejkach. Czy warto? Jasne, że nie!

Zobacz, jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii online!

No właśnie, jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii? Oczywiście, że przez wyspecjalizowane firmy internetowe. Są one absolutnym numerem 1 wyprzedzającym konkurencję pod każdym względem. Stawki walutowe najbardziej przypominają rynkowe, zaś ceny są zdecydowanie najniższe. Tak więc, końcowy werdykt wydaje się już być oczywisty. Ostatnią niewiadomą pozostaje kwestia – gdzie będzie najkorzystniej? Gotowe rozwiązanie znajduje się niżej, dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Tanie przelewy z Klik-24

Podsumowując, jak tanio przelać pieniądze z Polski do Anglii? Na tym etapie wiemy już, że najlepszym rozwiązaniem są nowoczesne firmy online. Tanie przelewy najlepiej zlecić w naszej sprawdzonej firmie Klik-24! Dla każdego klienta proponujemy korzystne ceny przelewów (Standard – 0 PLN, Express – 9,99 PLN). Szybkość transferu (1-2 dni robocze – Standard, 0-1 dni robocze – Express) oraz atrakcyjne kursy wymiany walut PLN/GBP. Tajemnicą naszej efektywności jest stosowanie przelewów lokalnych typu Elixir.

Oprócz tego nasz serwis dostępny 24h/7 dni w tygodniu jest niezwykle wygodny i prosty w obsłudze. Sprawdźcie Nas na portalu Trustpilot i przekonajcie się, że jesteśmy zaufaną instytucją płatniczą! Zapraszamy do rejestracji za darmo!

Inne artykuły