Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Jak wysłać gotówkę z UK do Polski?

Jak wysłać gotówkę z UK do Polski?

Jak wysłać gotówkę z UK do Polski? Z całą pewnością tak by stracić jej najmniej, a przy tym zyskać jak najwięcej. Zobaczcie, jak to zrobić! W niniejszym poradniku wskazaliśmy konkretne elementy, które mają wpływ na opłacalność takiej właśnie usługi. Oprócz tego porównaliśmy ze sobą najczęściej wybierane sposoby umożliwiające wykonanie tego typu operacji płatniczej. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w tym temacie, zapraszamy Państwa do lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tego tematu
Jakie czynniki są najważniejsze?
Standardowy przelew bankowy
Zagraniczny przekaz na poczcie
Którą metodę najlepiej wybrać?
Szybko i tanio? Wybierz Klik-24!

Jak wysłać gotówkę z UK do Polski? – wstęp

Jak wysłać gotówkę z UK do Polski? Odpowiedzi na tak postawione pytanie z pewnością poszukuje ogół społeczności brytyjskiej Polonii. Z czego wynika tak ogromna popularność tego kierunku transferu? Przemawiają za tym statystyki, które wskazują, że przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski są drugimi najczęściej wybieranymi w Europie. Zaraz po przekazach z Niemiec, oczywiście jeśli mowa o transferach na polskie konta. Ponadto Polacy, którzy zamieszkują Wyspy Brytyjskie zajmują 6. miejsce w rankingu liczebności światowej Polonii. Zaraz po USA, RFN, Kanadzie, Francji i Brazylii). Poza tym, nasi rodacy w Zjednoczonym Królestwie stanowią największą mniejszość narodową spośród wszystkich grup obcokrajowców w UK.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że wysyłanie gotówki z UK do Polski jest produktem niezwykle pożądanym w branży międzynarodowych usług płatniczych. Taki stan rzeczy decyduje o dużej konkurencyjności na tym rynku, gdyż w grze o klienta jest mnóstwo podmiotów. Oczywiście są banki, ale także urzędy pocztowe, agencje pośredniczące, serwisy płatnicze oraz wyspecjalizowane firmy online. Ile zapłacimy za zlecenie w każdej z powyższych metod? W przypadku większości z nich są to niebagatelne sumy, które mogą przyprawić nas o prawdziwy ból głowy. Nikogo więc nie dziwi fakt, że polscy emigranci poszukują korzystniejszych alternatyw na tanie przelewy z UK do Polski. Jak znaleźć sprawdzoną metodą i zaufanego usługodawcę? Dowiecie się tego poniżej!

Najważniejsze czynniki przy wysyłaniu pieniędzy

Z perspektywy klienta najlepiej wysłać pieniądze tak, żeby stracić jak najmniej, a przy tym jak najwięcej zyskać. Czy jest to rzeczywiście możliwe? Jak najbardziej tak, pod warunkiem, że uwzględnimy wyznaczniki odpowiadające za rentowność zagranicznych usług płatniczych. Jakie? Mianowicie takie, jak:

  • cena zlecenia usługi – oczywiście im niższa, tym lepiej dla klienta. Niektórzy dostawcy proponują też bezpłatne przelewy zagraniczne. Nie ma w tym nic złego, o ile nie odbija się to na przewalutowaniu.
  • kurs wymiany walut – stawki dostępne na rynku znacznie się od siebie różnią. Każdorazowo jednak, aby wybierać te jak najwyższe, przy niskiej cenie usługi. Pamiętać trzeba też o tym, że wysoki kurs = niski spread. Im spread jest zaś wyższy, tym kurs jest gorszy, a my więcej zapłacimy za przewalutowanie.
  • czas realizacji usługi – co zrozumiałe wszyscy chcielibyśmy, aby nasz odbiorca w Polsce dostał środki jak najszybciej to możliwe. Jednakże nie zawsze szybko oznacza też tanio, ponieważ za ekspresowe przelewy zwykle zapłacimy dużo więcej.
  • udział pośredników – aby przelew był tani, najlepiej wybrać propozycję, która nie musi posiłkować się pomocą ze strony banków korespondentów. Ich obecność w naszej transakcji gwałtownie powiększy koszty i wydłuży czas księgowania środków.

Jak wysłać gotówkę z UK do Polski przez bank?

Wysyłanie gotówki z UK do Polski za pośrednictwem banku dla wielu osób wydaje się najwygodniejszym sposobem. Na pierwszy rzut oka przebieg takiej operacji nie różni się zbytnio od przelewu krajowego. Niestety, jak powszechnie wiadomo “diabeł tkwi w szczegółach” i nie inaczej jest w tym wypadku. Zobaczcie sami!

Jak to wygląda w praktyce? Pierwszy raz płacimy za wysoką cenę za samo zlecenie przelewu (średnio od 0 do nawet 300 PLN). Kolejno, przy konieczności przewalutowania funtów na złotówki (SWIFT), bądź GBP->EUR->PLN (SEPA). Nie jest tajemnicą, że to instytucje bankowe mają najgorsze kursy wymiany walut, których podłoże stanowi wysoki poziom spreadu walutowego.

Trzecią składową kosztów jest prowizja za udział banków korespondentów, kiedy wybieramy przelew zagraniczny SWIFT. Co gorsza, jej wysokość to dla nas wielką niewiadomą, o której dowiadujemy się na samym końcu. Finalnie, jeżeli korzystamy z propozycji banku stracimy podwójnie, a nawet potrójnie!

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski przez pocztę?

Przekaz pocztowy to druga forma wysyłki gotówki do adresata w Polsce. Mimo, iż wygląda nieco lepiej, niż oferta banków, to kosztowo nadal pozostawia wiele do życzenia. Sama cena to wydatek rzędu 15-30 PLN, a kurs przewalutowania jest dość kiepski. Z tego rozwiązania korzystają głównie osoby, które nie dysponują dostępem do Internetu i wolą załatwiać sprawy na miejscu. Dużym minusem takiego rozwiązania są niekończące się kolejki w oddziale, jak i długi czas oczekiwania na pieniądze. Czy warto?

Przekazy pieniężne UK - Polska

Sprawdźcie, jak wysłać gotówkę z UK do Polski najkorzystniej!

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski? Jak doskonale widać, opcji na to jest co nie miara. Niestety te, które dotychczas omówiliśmy raczej nie spełniają podstawowych oczekiwań, takich jak ekonomia przelewu czy szybkość transferu środków. Oczywiście opłat nie unikniemy i musimy je ponieść, bez względu na to, jaki wybór ostatecznie podejmiemy. No chyba, że ktoś zdecyduje się na ryzyko w postaci przewozu gotówki przez granicę na własną rękę. Aczkolwiek z uwagi na przepisy celne i możliwość zguby, radzimy tego nie robić.

Rozważając nad tym, jak wysłać gotówkę z UK do Polski rzecz jasna nie należy brać słowa “gotówka” w dosłownie. Najbezpieczniej jest bowiem wpłacić ją na nasz rachunek bankowy. A co dalej? Następny krok to przemyślany wybór dostawcy usług, a jak tego dokonać skoro omówione powyżej metody zawodzą? Wystarczy zdecydować się na transfer pieniędzy do Polski z UK wybierając innowacyjne rozwiązanie, czyli nowoczesne firmy internetowe typu “fin-tech”. Z ich pomocą, możemy realizować szybkie i tanie przelewy online. Czas realizacji usługi nie przekracza tutaj 1-2 dni roboczych, zaś koszty usługi są niskie. Natomiast kursy wymiany walut są bezdyskusyjnie najwyższe ze wszystkich metod. Prawda, że brzmi przekonująco? Gwarantujemy, że nie ma lepszego sposobu. Pojawia się więc pytanie – komu warto zaufać? Gotowe rozwiązanie znajdziecie tuż poniżej!

Transfer gotówki za granicę? Tylko z Klik-24!

Bez żadnych wątpliwości oraz bez względu na kierunek, w jakim przekazujemy środki. Transfer gotówki za granicę najtaniej, najszybciej i w 100% bezpiecznie zrealizujemy za pomocą firmy online, Klik-24. W czym tkwi tajemnica naszego sukcesu? Mianowicie w tym, że zamiast jednego międzynarodowego przelewu wykonuje się dwa przelewy lokalne: UK->UK oraz PL->PL. W ten sposób klienci zaoszczędzają mnóstwo pieniędzy, które nieświadomie tracą najczęściej w bankach, czy choćby u innych pośredników.

Całość naszej oferty tworzy kompleksową usługę, która nie ma sobie równych. Jak to działa? Po pierwsze za pomocą niskich opłat (za darmo w trybie Standard – 0 GBP). Po drugie, dzięki atrakcyjnym stawkom wymiany walut GBP/PLN. I po trzecie, za pośrednictwem szybkiego czasu realizacji usługi (Standard – do 48h, Express – do 24h ze stałym kosztem 1.99 GBP). Znakomita opinia, jaką otrzymaliśmy na portalu oceny konsumenckiej – Trustpilot sprawia, że Klik-24 to wiarygodny partner, któremu można bezgranicznie zaufać. Jako zaufana instytucja płatnicza, bezpieczeństwo to nasz priorytet.

Jak wysłać pieniądze z angielskiego konta na polskie w Klik-24?

Podsumowując, znamy już odpowiedź na pytanie jak wysłać gotówkę z UK do Polski. Pozostaje kwestia, jak skorzystać z usługi? Wystarczy poświęcić na to tylko 5 minut – zarejestrować bezpłatnie konto klienta oraz zlecić transakcję. Dodatkowo załączamy instrukcję – jak wykonać przelew zagraniczny z UK do Polski?

Inne artykuły