Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak wysłać pieniądze do Anglii?

Jak wysłać pieniądze do Anglii?

Jak wysłać pieniądze do Anglii? Zwykły przelew z polskiego konta na brytyjski rachunek bankowy wiąże się z bardzo wysokimi opłatami, warto ich uniknąć i znaleźć alternatywny, bardziej korzystny sposób. Na rynku możesz znaleźć wiele innych metod transferu pieniędzy z Polski do UK - warto wybrać te, z których możesz skorzystać w atrakcyjnej cenie i które oferują najkorzystniejsze kursy przewalutowania.

Spis treści
Transfer z Polski do Wielkiej Brytanii
Przekaz gotówki w placówce
Internetowy kantor
Klik-24 – szybko i bezpiecznie
Przelew międzynarodowy SWIFT
Na co zwrócić uwagę?

Jak wysłać pieniądze do Anglii?

Jeśli się zastanawiasz, jak wysłać pieniądze do Anglii, warto, abyś wiedział, że aktualnie na rynku istnieje szeroki wybór służących temu metod. Możesz m.in. przekazać gotówkę w placówce wybranego agenta, zlecić wymianę środków w kantorze online, przelać środku z polskiego rachunku bankowego na angielskie konto lub skorzystać z usług firm specjalizujących się w świadczeniu zagranicznych transferów online. Polecamy ostatnią opcję, która jest najtańsza, najszybsza a także najbardziej przyjazna i intuicyjna dla klienta.

Przekaz gotówki w placówce

Usługi świadczone przez agentów w stacjonarnych placówkach jest znana od wielu lat, jest to już przestarzała metoda. Jeżeli chcesz zlecić przelew z Polski do UK za pośrednictwem agenta musisz poświęcić na to sporo czasu - udać się osobiście do placówki, w których możesz spodziewać się długich kolejek. Ta metoda transferu środków jest także dosyć droga, dlatego warto skorzystać z alternatywnych, bardziej korzystnych opcji. Przekaz środków w placówce agenta jest dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących tradycyjną- bezpośrednią obsługę klienta, sprawdzi się jednak wyłącznie w przypadku sporadycznego przekazywania mniejszych sum pieniędzy.

Internetowy kantor

Kolejnym sposobem na przelewy z Polski do UK są kantory internetowe, dzięki którym możesz zlecić transfer środków online bez konieczności osobistego udania się do placówki. Jeżeli chcesz zlecić przelew za pośrednictwem wybranego kantoru online musisz wpierw założyć na jego stronie swoje konto, następnie zasilić je złotówkami za pośrednictwem przelewu z polskiego rachunku bankowego, następnie kantor wymieni je na funty i przekaże na wskazane konto w brytyjskim banku. Ta metoda transferu pieniędzy z Polski do Anglii jest stosunkowo tania - charakteryzuje ją niska opłata za transakcję oraz korzystny kurs wymiany walut. Niestety jest również dość skomplikowana oraz pracochłonna, wymaga przeprowadzeniu kilku operacji a także zarejestrowania się w serwisie internetowym wybranego kantoru.

Jak wysłać pieniądze do Anglii z pomocą Klik-24?

Jeśli się zastanawiasz, jak szybko, korzystnie i bezpiecznie wysłać pieniądze do Anglii, poznaj Klik-24. Oferowana przez nas metoda przelewu pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii jest bardzo przyjazna i intuicyjna dla użytkownika. Dzięki uproszczonym procedurom cała operacja transferu pieniędzy z polskiego rachunku bankowego na konto w UK zajmie Ci dosłownie kilka minut, a nasza strona internetowa za pośrednictwem której odbywają się przelewy jest chroniona przy pomocy najnowocześniejszych technologii. Środki znajdą się na docelowym rachunku bankowym w ciągu jednego lub maksymalnie dwóch dni roboczych, ponadto wszystkie pobierane przez naszą firmę opłaty są w pełni transparentne i możemy Ci zaoferować jeden z najbardziej korzystnych na rynku kursów wymiany funta.

Przelew internetowy

Dlaczego nie warto korzystać z przelewu międzynarodowego SWIFT?

Przelew międzynarodowy SWIFT z rachunku bankowego w Polsce na angielskie konto jest drogą usługą - instytucje bankowe oferują swoim klientom najmniej korzystny kurs wymiany walut, ponadto sama opłata za usługę transferu środków na konto w brytyjskim banku zazwyczaj jest bardzo wysoka. Tego typu przelew jest jedną z najdroższych usług oferowanych przez banki, dlatego powinieneś rozważyć inne, korzystniejsze metody wysłania pieniędzy do Anglii.

Na co zwrócić uwagę wybierając metodę transferu pieniędzy z Polski do UK?

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele innych metod transferu pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii, są one znacznie bardziej korzystne od tradycyjnych przelewów bankowych. Przemyślany wybór sposobu przekazu pieniężnego z Polski do UK może przynieść Ci znaczne oszczędności, dlatego przed wyborem konkretnej metody warto zwrócić uwagę na kilka czynników: kurs wymiany walut - podstawowy parametr, na który powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Kurs wymiany PLN na GBP może mieć ogromny wpływ na koszt wykonywanej transakcji. Opłata za transakcję - w zależności od konkretnej firmy może być to stała kwota lub procent, wyliczony na podstawie sumy przelewu. Czas transferu - w zależności od wybranej metody i dostawcy usługi, przelew z Polski do Anglii może zająć kilka godzin a nawet kilka dni. Obsługiwane waluty - większość firm działających na polskim rynku obsługuje przelewy PLN/GBP, warto jednak upewnić się czy dany dostawca zajmuje się przewalutowaniem złotówek na funty. Limit przelewu - niektóre firmy oferują swoim klientom ograniczone kwoty transakcji, ustanawiając minimalne oraz maksymalne kwoty przelewu.

Wybierz najkorzystniejszą metodę

Podsumowując, przed wyborem metody przelewu na konto angielskie powinieneś przeanalizować dostępne na rynku oferty i wybrać tę, która najbardziej będzie odpowiadać Twoim osobistym preferencjom. Polecamy przelewy online z Klik-24. Nasza firma może Ci zaoferować jeden z najbardziej korzystnych kursów wymiany walut, szybki czas realizacji przelewu, a co więcej przelewy z Polski do Anglii wykonujemy bezpłatnie!

Inne artykuły