Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Jak wysłać pieniądze do UK?

Jak wysłać pieniądze do UK?

Jak wysłać pieniądze do UK? Najlepiej tak, żeby przebiegło to szybko i korzystnie oraz bezpiecznie. Czy takie rozwiązanie w ogóle istnieje? W dzisiejszych czasach jest to przecież szczególnie potrzebne, gdyż ciągle jesteśmy w bieguA przez rosnącą inflację oszczędności szuka się na każdym kroku. Oprócz tego ważne jest także, by środki przesłać w wygodny i bezpieczny sposób. Aby przybliżyć tą tematykę, poniżej przedstawiamy kilka opcji, które klienci wybierają najczęściej. Ponadto wskażemy innowacyjną usługę online, dzięki której zyskamy pod każdym względem. Nie przedłużając, zapraszamy serdecznie do lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Dane niezbędne do wpłaty
Czy warto wybierać banki?
Przekazy w agencjach WU
Najkorzystniejsza metoda!
Najtaniej online w Klik-24!

Jak wysłać pieniądze do UK? – wstęp

Jak wysłać pieniądze do UK? Bez względu na to, jaki jest cel naszego transferu środków do Anglii czy innych państw Zjednoczonego Królestwa. Istotne jest, by było to dla nas opłacalne i obyło się bez strat. Mając zamiar zrealizować przelew z polskiego rachunek na angielskie konta, oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z pewnych kosztów. Jedne są niestety obligatoryjne, dlatego jedyne co możemy zrobić to znaleźć ofertę na najlepszych dla nas warunkach. Natomiast niektóre składowe kosztu takiego przelewu to opłaty ukryte, bądź dodatkowe prowizje, które szczególnie należy mieć na uwadze. W innym wypadku na koniec możemy się mocno zdziwić, gdy przyjdzie nam zapłacić dużo więcej, niż zakładaliśmy. Dlatego też przygotowaliśmy praktyczny podręcznik, który pomoże nam w realizacji tego typu operacji płatniczej!

Przelew z Polski do Anglii – co potrzebne?

Wiele osób, które wykonują taką usługę pierwszy lub drugi raz często zadają sobie pytanie. Mianowicie: Przelew z Polski do Anglii – co jest potrzebne? Wymogi mogą się różnić w zależności od kilku czynników. Między innymi, kraju z którego wysyłamy pieniędzy oraz ostatecznej metody, na jaką się zdecydujemy. I tak, jeśli dotyczy to przekazu bankowego z polskiego konta wystarczy angielski numer IBAN odbiorcy w UK. Jak i kod BIC banku odbierającego nasz przelew. Dodatkowo imię i nazwisko adresata, bądź też nazwa firmy. Znalezienie tych danych co dla niektórych bywa uciążliwe. Poza tym zagraniczne przelewy bankowe należą do najdroższych spośród wszystkich dostępnych metod. Toteż większość zainteresowanych szuka tańszych i łatwiejszych sposobów.

Kolejnym są przekazy gotówkowe w punktach agencyjnych takich firm, jak Western Union i MoneyGram. Do tego potrzeba jedynie imienia i nazwiska beneficjenta tego przekazu, ponieważ pieniądze odbiera w placówce swojego miejsca zamieszkania. Potrzebne jest podanie tej osobie kodu do odbioru przekazu. Niestety warunki nie są tutaj zbyt atrakcyjne, toteż nie polecamy wyboru tej opcji. Co więc Nam zostaje?

Szybkie i tanie przelewy online, które realizują wyspecjalizowane firmy typu “fin-tech” bez wątpienia to umożliwiają. W jaki sposób? Ich tajemnicą są tzw. przelewy lokalne (krajowe). Polegają one na opłaceniu zamówienia w złotówkach z polskiego rachunku na polskie konto wybranego dostawcy usług. Następnie usługodawca po przewalutowaniu PLN/GBP, należną kwotę w funtach wysyła z angielskiego rachunku na wskazane konto w UK. Tak więc, mamy tutaj dwa przelewy krajowe zamiast jednego międzynarodowego. W ten sposób oszczędzamy znaczną ilość pieniędzy, którą wówczas zwykle tracimy na rzecz banków. Jak wysłać pieniądze do UK w tej uproszczonej formie? Wystarczy jedynie podać imię i nazwisko adresata lub nazwę firmy. Ponadto 8-cyfrowy numer konta (Account Number) oraz 6-cyfrowy kod banku (Sort Code).

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank?

Czy warto zastanawiać się nad tym, jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank? Naszym zdaniem szeroko trzeba omijać propozycje ze strony instytucji bankowych? Dlaczego, skoro dziś praktycznie każdy dysponuje rachunkiem bankowym? Dlatego, że płatności międzypaństwowe wiążą się z potrzebą wymiany walut. A stawki, jakie proponują banki są bez dwóch zdań najmniej korzystne dla klientów. Wysoki poziom spreadu walutowego, czyli różnicy między kursem kupna, a sprzedaży danej waluty jest główną przyczyną tego stanu rzeczy. Im jest wyższy, tym klient więcej traci, a im niższy, tym więcej pieniędzy zostaje w jego kieszeni. Statystycznie największe spready mają banki, a najniższe znajdziemy w firmach internetowych.

To jednak nie koniec opłat, jakie pobiorą od nas bankierzy. Podstawę tworzy cena zlecenia tego typu usługi, która może wynieść od 20 do nawet 300 złotych. Zależnie od tabeli opłat i prowizji. Ostatnią składową jest prowizja dla banków korespondentów, jeżeli płatność wykonujemy w sieci SWIFT. Jej wysokość to niestety wielka niewiadoma, a finalne koszty poznamy na końcu.

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii? – Western Union

Przekaz pieniężny do UK można też wykonać w popularnej formie, jaką są przekazy gotówkowe u agenta. Mowa tu przede wszystkim o tak znanym podmiocie usług finansowych, jak Western Union. Kto właściwie korzysta z tej opcji? Dane rynkowe wskazują, że zleceniodawcami takich przekazów są starsze osoby albo takie, które nie posiadają dostępu do bankowości internetowej. Dla tych ludzi problemu nie stanowią ani długie kolejki, kiepskie przeliczniki walutowe, czy też droższa cena za zlecenie. Tego typu niedogodności można z pewnością uniknąć. W jaki sposób? Sprawdźcie poniżej, a nie pożałujecie!

Przekazy pieniężne UK-Polska

Czy wiecie jak wysłać pieniądze do UK najkorzystniej?

Jak sprawić, aby wysyłka pieniędzy z Polski do UK odbyła się na najkorzystniejszych dla nas warunkach? To proste! Wystarczy wybrać alternatywę w postaci innowacyjnego przelewu online. Gdzie można znaleźć te nowoczesne usługi? W wyspecjalizowanych firmach internetowych, które od dekady wyznaczają trendy w branży międzynarodowych usług płatniczych. Wejście na rynek tych instytucji sprawiło, że banki utraciły monopol na świadczenie usług pieniężnych. Dzięki temu klienci zmienili optykę swoich decyzji w tym kontekście. Na przełomie ostatnich kilkunastu lat powstało mnóstwo firm typu “fin-tech”. Pojawia się więc pytanie, jak wybrać najlepszą z nich? Odpowiedź znajdziecie tuż poniżej!

Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Co zrozumiałe, duża liczba klientów wpisuje w Internecie frazę, jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii? Możemy oczywiście godzinami porównywać parametry usług każdej z nich, aczkolwiek zajmie nam to sporo czasu. Kluczem do sukcesu jest szczegółowa analiza tabeli opłat i prowizji. Przede wszystkim liczy się niska cena usługi, a przy tym wysokie kursy wymiany walut oraz brak prowizji pośredników. My wiemy, że propozycja najtańszego przelewu z polskiego na angielskie konto jest bliżej niż Wam się wydaje. Dzięki niej zyskacie na czasie, a Wasz portfel zbytnio na tym nie ucierpi. Brzmi przekonująco? Jeśli tak, to gotowe rozwiązanie znajdziecie tuż poniżej. 

Najtańszy przelew do UK tylko z Klik-24!

Gdzie zlecimy najtańszy przelew do UK? Nieskromnie przyznamy, iż w Polsce liderem tej gałęzi usługowej jest nasz Klik-24! Skąd pewność, że rzeczywiście jesteśmy najlepsi pod każdym względem? Stąd że sprawą priorytetową jest dla nas każdorazowo zadowolenie naszych klientów. W tym celu dbamy o kompleksowy wymiar naszej oferty, wprowadzając szereg rozmaitych korzyści. Chodzi tu m.in. o szybkie przelewy (Express - 24h, Standard – 48h), bezpłatne przelewy w trybie Standard oraz konkurencyjne stawki wymiany walut.

Oprócz tego, staramy się, aby korzystanie z naszego serwisu było dla wszystkich jasne i logiczne. Interfejs naszej platformy wymiany walut cechuje się na każdym kroku przejrzystością oraz intuicyjnością obsługi. Pozytywny odbiór wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług odzwierciedla doskonała ocena na niezależnym portalu Trustpilot. Podsumowując, zapraszamy do rejestracji darmowego konta i wysyłania pieniędzy z firmą Klik-24!

Inne artykuły