Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski?

Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski?

Zastanawiasz sie jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski? A dokładniej chcesz być przekonany, że sposób, który wybierzesz, będzie dla Ciebie bezpieczny?  Jeśli nie jesteś jeszcze pewny, że przelewy internetowe to najlepsza opcja, koniecznie przeczytaj ten teks do końca! Dowiesz się jak sprawdzić czy połączenie z daną stroną jest bezpieczne, jak utworzyć bezpieczne hasło do twojej platformy przelewowej oraz dlaczego tak ważne jest, aby przy wysyłaniu pieniędzy z Anglii do Polski korzystać z połączeń, które są szyfrowane i zabezpieczone.

Spis treści
Przelewy internetowe – bezpieczne połączenie
Najlepszy sposób na stworzenie silnego i bezpiecznego hasła
Zabezpiecz swoje Wi-Fi

Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski? Zadbaj o bezpieczne połączenie

W jednym z moich poprzednich blogów Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie pisałem o instytucjach, które realizują przelewy zagraniczne. Jestem przekonany, że z pomocą narzędzi internetowych, znajdziesz te najlepsze! Wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski? A następnie kliknij szukaj. Ku twojej uciesze ukaże się kilkanaście wyników, pierwsza myśl jaka przyjdzie ci do głowy to to, że masz z czego wybierać – tanio i szybko przelejesz pieniądze z UK do PL!  Jednak zanim przejdziesz do porównywania ofert, zanim podasz jakiekolwiek informacje na stronie internetowej, zanim zlecisz przelew upewnić się, że strona jest bezpieczna. Poniżej znajduje się kilka krótkich wskazówek, dzięki którym można stwierdzić, czy witryna jest bezpieczna.
-  Sprawdź certyfikat SSL, spójrz na adres URL strony

Certyfikat SSl
 
Adres strony przelewowej powinien zaczynać się od „https” zamiast „http” tak jak widzimy to powyżej. Oznacza to, że witryna Klik-24 jest zabezpieczona przy użyciu certyfikatu SSL, czyli jest bezpieczna. Certyfikaty SSL zabezpieczają wszystkie dane przesyłane z przeglądarki na serwer witryny. Aby uzyskać certyfikat SSL, firma musi przejść proces sprawdzania poprawności.

Aby mieć pewność, że instytucja, z którą chcemy wysłać pieniądze do Polski z UK ma najwyższy poziom zabezpieczeń oprócz początku „https” po lewej stronie powinna być widoczna ikona kłódki. Firma, która posiada taki certyfikat musi udowodnić swoją tożsamość, a także legalność jako firma. Po kliknięciu na ikonę kłódki wyświetli nam się poniższy komunikat: Połączenie jest bezpieczne.

Zabezpieczone połączenie

Opcja zrealizowania przelewu w funtach na polskie konto przez Internet jest niezwykle wygodna i może szybko i łatwo stać się Twoją ulubioną formą transferu środków do ojczyzny. Jeśli już zweryfikowałeś platformę przelewową pod kątem SSL i jest ona bezpieczna, chcesz maksymalnie zabezpieczyć swoje dane i informacje to zapraszam do lektury dalszej części artykułu.

Najlepszy sposób na stworzenie silnego i bezpiecznego hasła do przelewów.

Nie wiem, czy wiedziałeś, że najpopularniejsze hasło to „Hasło123”, nie używaj go, to nie jest dobry pomysł. Istnieją sposoby, aby Twoje hasło było łatwe do zapamiętania, a jednocześnie silne i bezpieczne. Jeśli chcesz zlecić transfer funtów do Polski musisz zalogować się zarówno do swojego konta bankowego jak i do platformy, z którą chcesz zlecić przelew. Można więc śmiało powiedzieć, że Twoje hasło zapewnia dostęp do Twojego internetowego królestwa. Prawdopodobnie zastanawiasz się „jakie są najlepsze praktyki w tworzeniu silnego hasła”. Twoje hasło będzie najbezpieczniejsze, jeśli zastosujesz się do poniższych trzech punktów:

  • Bądź sprytny, trzymaj się z dala od oczywistości. Nigdy nie używaj kolejnych cyfr lub liter. Wymyśl unikalne hasło, które NIE będzie zawierać żadnych danych osobowych, takich jak imię i nazwisko lub data urodzenia np. JanKowalski1980 nie będzie bezpiecznym hasłem. NIE używaj także danych swoich najbliższych np. ZosiaKacper1234 to też nie będzie najlepszy wybór. Przy transferach pieniężnych hasło musi być naprawdę silne!
  • Nie używaj tych samych haseł do różnych serwisów. Jest to błąd, o którym większość ludzi nie myśli. Wymyśl unikalne hasło do swojego portalu przelewowego.  Pamiętaj, że aby bezpiecznie wysyłać pieniądze z Anglii do Polski musisz kierować się najlepszymi praktykami. Poniższe metody dadzą Ci kilka dobrych pomysłów na hasło, które będzie silne a zarazem łatwe do zapamiętania. Ustaw swoje hasło według poniższych wskazówek a, przelew Twoich GBP do Polski będzie maksymalnie bezpieczna.
  • Dobre hasła są naprawdę bardzo długie minimum to 8 znaków. Te najlepsze mają ponad 16 znaków. Są losową kombinacją małych oraz dużych liter, cyfr i znaków specjalnych. To wszystko. Hmmm … tylko jak zapamiętać takie hasło? Mam na to genialny sposób.

* Pomyśl sobie o dwóch słowach np. Transfer Internetowy , a potem zamień:
* Zamień a na @ , zamień s na $ , zamień spację na _  , zamień  i na ! oraz zamień o na 0 (zero).
* Twoje super bezpieczne hasło do przelewów walutowych może wyglądać teraz tak:  

Tr@n$fer_!nternet0wy


 Hasło
Pamiętaj, że jest to tylko hasło przykładowe, chciałam przedstawić Ci schemat. Koniecznie wymyśl swoje własne! Pamiętaj także, aby co kilka miesięcy zmieniać swoje hasło. Postępując w ten sposób, wysyłane przez ciebie przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski będą zawsze bezpieczne.  Aby zmaksymalizować Twoje bezpieczeństwo w sieci jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia i dlatego chciałabym, żebyś zadał sobie jeszcze raz pytanie:

Jak najkorzystniej wysłać pieniądze z Anglii do Polski?

Najbardziej prawdopodobne będzie, że odpowiesz na to pytanie, że przesyłasz pieniądze z Anglii do Polski, najczęściej, gdy jesteś w domu. Korzystając z zabezpieczonej domowej sieci Wi-Fi. Musze Cię pochwalić! To najlepsza i najbezpieczniejsza opcja. Jednak, chodzi mi dokładnie o to, abyś się zastanowił z jakich połączeń korzystasz, gdy jesteś poza domem? Czy są to Publiczne sieci Wi-Fi? W dzisiejszym świecie to już normalność – połączenia z bezpłatnymi punktami HotSpot w miastach, pociągach, kawiarniach, restauracjach czy hotelach są wygodne a ludzie coraz bardziej im ufają. Czy na pewno powinni? Czy powinniśmy łączyć się z takimi sieciami, gdy na przykład chcemy zalogować się na swoje konto bankowe, czy też chcemy wysłać pieniądze z Anglii do Polski? Niekoniecznie. Połączenie z publiczną siecią Wi-Fi stanowi pewne ryzyko, dlatego też należy bezwzględnie stosować się do poniższych punktów:

  1. Koniecznie wyłącz automatyczne połączenie z nieznanymi sieciami Wi-Fi. Będziesz miał pewność, że jeśli żadne znane sieci nie będą dostępne system nie połączy się z Wi-Fi bez twojej zgody. Jeszcze do niedawna w niektórych przypadkach byliśmy zmuszeni do łączenia się z publicznymi sieciami, gdyż nasze pakiety danych w telefonach komórkowych nie były wystarczające. Na szczęście sytuacja się zmienia i obecnie nie potrzebujemy, łączyć się z publicznymi sieciami. Możemy korzystać z Internetu z naszego abonamentu.
  2. Obowiązkowo łącz się tylko ze stronami HTTPS, tak jak zostało to opisane powyżej. Szczególnie zwracaj na to uwagę, gdy jesteś połączony z publiczną siecią. Jeśli jesteś na stronie, która korzysta z HTTPS nikt nie będzie mógł śledzić danych wysyłanych pomiędzy Tobą a witryną. Pamiętaj, aby przelewać pieniądze z Anglii do Polski korzystając tylko z platform, które w pasku adresu strony mają po lewej stronie kłódkę, a ich adres zaczyna się od HTTPS.
  3. Podczas korzystania z sieci publicznej, Korzystaj jednocześnie z VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej (Virtual Private Network). Zainstalowana aplikacja VPN pozwala na szyfrowanie danych przesyłanych do i z laptopa, telefonu czy tableta. Poza tym łączy Cię z bezpiecznym serwerem, co zasadniczo uniemożliwia innym osobom w sieci zobaczyć, co robisz, ale także utrudnia pobranie Twoich danych.

I znowu, dla bezpieczeństwa swoich pieniędzy, najlepszym sposobem na uniknięcie problemów związanych z używaniem publicznego Wi-Fi jest w ogóle z niego nie korzystać. Mam nadzieje, że dzięki temu artykułowi wiesz już, że bezpieczeństwo Twoje i Twoich pieniędzy w Internecie, zależy od Ciebie samego. Tylko stosowanie powyższych dobrych praktyk pozwoli Ci, pewnie, w zaciszu własnego domu korzystać z dobrodziejstw Internetu! Życzę Ci samych certyfikowanych stron, silnych haseł oraz szyfrowanych połączeń.

Inne artykuły