Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii? Najlepiej szybko i tanio. Taką możliwość daje Klik-24, gdzie procedury związane z przelewem są bardzo uproszczone, a wszystkie działania odbywają się online. To zatem dogodna forma przesyłki, na którą możesz się zdecydować w każdej chwili. To dobra alternatywa dla banków, a nawet pozostałych firm zajmujących się transferami środków, ze względu na szybkość całego procesu, a przede wszystkim wyraźnie niższe koszty niż u innych pośredników.

Spis treści
Jak dokonać takiej operacji szybko i korzystnie?
Dostępne opcje przesyłki
Czas realizacji
Koszty
Skorzystaj z Klik-24
Co jest potrzebne do zlecenia przelewu?
Szybki i przejrzysty proces

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii szybko i na korzystnych warunkach?

Kiedy się zastanawiamy nad tym, jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii, zwracamy uwagę na to, żeby odbyło się to jak najmniejszym kosztem, a środki znalazły się u odbiorcy jak najszybciej. Dostępnych jest kilka opcji, które warto przeanalizować pod kątem opłacalności wykonania przekazu. Okazuje się, że chcąc przelać tę samą kwotę przez bank, dostarczysz drugiej stronie znacznie mniej środków, niż gdyby dokonać transferu z wykorzystaniem pośrednika online, takiego jak Klik-24. Wynika to z mniejszych opłat, także tych ukrytych w samych kursach wymiany, a oprócz tego pieniądze zostaną wtedy przelane znacznie szybciej, niż w przypadku instytucji bankowych.

Jakie są możliwości w zakresie przekazania środków?

Przy operacjach finansowych zwykle jedną z pierwszych myśli jest skorzystanie z usług banku. Oczywiście w tym przypadku też jest to możliwe, choć raczej mało opłacalne. Trzeba mieć świadomość, że te instytucje obarczone są wieloma procedurami, a w tym przypadku w transakcji będą uczestniczyły przynajmniej dwa podmioty, i to z różnych krajów. Generuje to wiele formalności i sprawia, że przelew zagraniczny w banku wypada zwykle niekorzystnie na tle dostępnych alternatyw. Wśród tych znajdują się przedsiębiorstwa finansowe, specjalizujące się w przekazach pieniężnych. Wiele z nich działa jeszcze dość tradycyjnie, czyli gotówkę przekazuje się w punkcie stacjonarnym, a odbiorca w innym kraju otrzymuje je na konto lub może odebrać pieniądze w oddziale firmy w tamtym kraju. Najwygodniejszą opcją są jednak platformy online, takie jak Klik-24. Środki można wtedy przekazać nie wychodząc z domu, szybko i na korzystnych warunkach.

Czas trwania

Obecnie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszystko załatwia się raczej szybko, więc i po przekazach zagranicznych oczekuje się jak najkrótszego czasu trwania. Korzystając z usług bankowych, trzeba się jednak liczyć z tym, że środki mogą trafić do osoby w Anglii dopiero po kilku dniach. Kwestie proceduralne zabierają tam naprawdę sporo czasu, zwłaszcza gdy konieczny jest kontakt między dwoma bankami z innych państw. W praktyce mimo wydania zlecenia długo trzeba czekać na realne zaksięgowanie środków i pieniądze zatrzymują się w strukturach bankowych na dość długi okres czasu. Problem ten rozwiązywały firmy zajmujące się przekazami, gdzie czas oczekiwania na realizację przelewu jest zdecydowanie krótszy. W przypadku Klik-24 przesłana kwota trafi do odbiorcy w nie dłużej niż dwa dni robocze.

Funty brytyjskie

Jak skalkulować całkowite koszty przekazu?

Oczywiście zlecając przelew ważny jest nie tylko czas jego realizacji, ale i koszt. Tu widoczny jest drugi i zapewne jeszcze bardziej uciążliwy problem z transakcjami zagranicznymi w systemie bankowym. Podczas gdy krajowe operacje finansowe często obarczone są jedynie symbolicznymi opłatami, to chcąc wysłać środki za granicę, trzeba się już liczyć z dość dużymi opłatami. Co więcej zdarza się, iż swoje prowizje nalicza nie tylko bank zlecającego, ale i ten odbiorcy. Przy okazji banki uzyskują dodatkowy zysk, z którego część klientów może sobie nawet nie zdawać sprawy, gdyż jest on ukryty w kursie wymiany. Większość takich instytucji oferuje kursy niekorzystne dla klientów, znacznie zaniżone względem aktualnej, realnej stawki rynkowej. Tym samym taka różnica staje się kosztem ukrytym, gdyż pozostaje w banku, podczas gdy do odbiorcy trafia mniej funtów. Podobny problem jest niestety spotykany w wielu firmach do spraw przekazów pieniężnych. Transferują one środki znacznie szybciej niż banki, lecz w zamian za to naliczają spore opłaty. Jest to widoczne zwłaszcza w przedsiębiorstwach działających jeszcze stacjonarnie, gdzie taki zarobek jest też oczywiście w części przeznaczany na samo utrzymanie oddziałów. Korzystając z usług Klik-24 nie musisz się jednak obawiać kosztów. Za przelew do Anglii nie pobieramy żadnej bazowej opłaty, a drobna różnica jest jedynie widoczna w kursie przeliczenia waluty - ten jest jednak bardzo zbliżony do rynkowego, a wchodząc na naszą stronę od razu widzisz jaki kurs obowiązuje w danej chwili, zatem możesz to spokojnie zweryfikować.

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii z Klik-24?

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii z Klik-24? Jest to naprawdę proste, więc wydanie zlecenia zajmie Ci zaledwie kilka minut. Po rejestracji należy przejść kilka prostych kroków, podczas których wymaganych jest przy okazji mniej danych niż w banku, gdyż nie musisz się przejmować szukaniem odpowiedniego kodu SWIFT. Całość jest intuicyjna, a dzięki temu, że wszystko odbywa się online, możesz się na to zdecydować w zasadzie w dowolnej chwili, gdy tylko masz dostęp do urządzenia z Internetem. Przelew na konto angielskie odbędzie się bezpiecznie i małym kosztem, a środki znajdą się na koncie odbiorcy już w ciągu dwóch dni roboczych.

Co będzie potrzebne?

Poza kwotą, którą chcesz przelać, do skorzystania z usług Klik-24 będziesz potrzebować jedynie podstawowych danych odbiorcy, a także sort code i account number. To zatem o wiele mniej skomplikowana sprawa niż w przypadku zlecenia w banku, gdzie potrzebny będzie numer IBAN, ale i kod SWIFT/BIC. W Klik-24 zrezygnowaliśmy z numerów SWIFT, gdyż ich znalezienie może przysparzać pewnych kłopotów. W takich sytuacjach można korzystać z generatorów numerów, lecz nie są one idealnym rozwiązaniem, gdyż zwłaszcza w kontekście nowych banków, zdarza się wygenerowanie błędnego kodu, a wtedy przelew nie dojdzie do odbiorcy, lecz wróci na konto zlecającego. Sytuacja jest zatem zdecydowanie prostsza, gdy korzystasz z naszych usług, ponieważ poza numerem konta musisz jedynie znać sort code.

Prosta i przejrzysta procedura

Zlecenie przelewu poprzez Klik-24 jest naprawdę proste. Do wykonania operacji musisz się zarejestrować, a w przypadku chęci przelewania przez nasz serwis środków większych niż 1 000 EUR miesięcznie lub równowartość tej kwoty w innej walucie, będzie potrzebny skan dowodu tożsamości i potwierdzenie miejsca zamieszkania. Po rejestracji i zalogowaniu skorzystaj z kalkulatora przelewu, wybierając w tym przypadku przekaz z Polski do Anglii i uzupełniając kwotę jaką chcesz przekazać. Od razu zobaczysz również, jaka suma trafi do odbiorcy. Po przejściu dalej uzupełniasz już jedynie dane adresata w przejrzystym formularzu, a w kolejnym etapie uwzględnione jest już podsumowanie, na którym upewnisz się, czy wszystkie informacje są zgodne z zamiarem. Po zatwierdzeniu tych danych zostaniesz poproszony o dokonanie przelewu na wskazane konto. Będzie to przekaz na rachunek w Polsce, a po jego zaksięgowaniu, Klik-24 przeleje środki już na brytyjskie konto odbiorcy. W praktyce dochodzi zatem do dwóch przelewów krajowych, co pozwala uniknąć wysokich kosztów związanych z przekazem zagranicznym. Chcąc wykonać przelewy z Polski do UK, warto zrezygnować z usług bankowych i wybrać platformę online Klik-24. Dyspozycję możesz wydać w zasadzie w dowolnej chwili, nie wychodząc z domu. Pieniądze trafią do odbiorcy szybciej i mniejszym kosztem, niż w przypadku dokonania takiej operacji przez bank. Zachęcamy zatem do rejestracji i skorzystania z naszej oferty, żeby przelać środki w prosty i tani sposób!

Inne artykuły