Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski?

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski?

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski? Jest to pytanie, na które odpowiedzi szuka tysiące Polaków, którzy od lat zamieszkują Wyspy Brytyjskie. Dołączenie Polski do Unii Europejskiej sprawiło, że kilkanaście lat temu wielu naszych rodaków podjęło ważną życiową decyzję. O emigracji do Anglii w celach zarobkowych. W dużej mierze przyczyniły się do tego również uruchomione tanie połączenia lotnicze. Ten dynamiczny rozwój wydarzeń spowodował także ogromny postęp w branży międzynarodowych usług płatniczych. Jak więc najkorzystniej przesłać funty szterlingi z Wielkiej Brytanii do Polski? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to zapraszamy serdecznie do lektury dzisiejszego artykułu!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Koszty opłat za realizację
Banki, a firmy – co wybrać?
Porównanie Barclays/Klik-24
Końcowa analiza
Jak zlecić przekaz w Klik-24?

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski? – słowem wstępu

Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać pieniądze z UK do Polski to znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Przez długie lata takie transakcje wykonywało się tradycyjnym przelewem w banku. Jednakże, czy bank to wybór odpowiadający naszym potrzebom w dzisiejszych czasach? Pozostałe rozwiązania także odchodzą powoli do lamusa. Mowa tutaj choćby o przekazie gotówki w jednej z firm agencyjnych (Western Union/MoneyGram) czy usłudze portfelu wirtualnego serwisu PayPal. Warto bowiem spróbować pewnego i nowoczesnego rozwiązania, które zapewnią nam wyspecjalizowane firmy internetowe. To jest przyszłość tej branży!

Są to sprawdzone instytucje płatnicze, które świadczą usługi przelewów międzynarodowych, także z Wielkiej Brytanii do PL. Dlaczego obecnie to nie banki, a specjaliści z firm są zdecydowanymi liderami w obszarze zagranicznych transferów? Podmioty te mają najkorzystniejszą ofertę. Biorąc pod uwagę niskie opłaty, najwyższe kursy wymiany walut i szybki czas realizacji transferu z UK do PL. Banki od zawsze stosują bardzo wysoki spread walutowy, który odbija się niekorzystnie na każdym kliencie. Jak wiadomo, chodzi tutaj o różnicę pomiędzy kursem proponowanym przez banki, a średnim kursem rynkowym. Dodatkowo obarczają nas sporymi opłatami za zlecenie transakcji za granicę. Niektóre z firm całkiem zrezygnowały z tej opłaty! Tak więc, przed dokonaniem przelewu porównajmy ofertę firm online i banków.

Ile kosztuje przelew zagraniczny z UK do Polski?

Generalnie koszt, jaki poniesiemy przy przelewie za transfer środków z Wielkiej Brytanii do Polski jest uwarunkowany kilkoma czynnikami. Takimi, jak:

 • koszt zlecenia przelewu zagranicznego;
 • kurs wymiany walut;
 • dodatkowe możliwe opłaty;
 • wybór rodzaju przelewu.

Ważne! W praktyce, najważniejszym czynnikiem wpływającym na sumę, jaką odbierze nasz adresat przelewu, jest kurs wymiany GBP -> PLN. A im kurs jest wyższy, tym większa kwota zostanie zaksięgowana na polskim rachunku. Jeżeli chcemy wykonać transfer zachowując przy tym oszczędność czasu i pieniędzy, najlepiej wybrać sprawdzoną metodę. Według ekspertów branży finansowej, obecnie najkorzystniejsze rozwiązanie proponują firmy online, takie jak Klik-24!

Standardowa oferta banków, a korzystna propozycja firm

Oczywiście w banku mamy możliwość zlecenia przelewu z UK do Polski. W dodatku jest to bardzo komfortowa i wygodna forma transferu zagranicznego. Całość możemy bowiem wykonać ze swojego konta w serwisie bankowości internetowej. Aczkolwiek jest ona także najdroższą z wszystkich dostępnych metod. Skąd więc usługa w banku staje się tak kosztowna? Ma to swoje źródło w bardzo słabym dla klienta kursie wymiany walut oraz wysokich kosztach opłat. Nasze pieniądze mogą zostać pobrane aż przez kilka banków: nadawcy, odbiorcy oraz tzw. banki pośredniczące (tzw. correspondent bank). Kim są takie banki? Konkretnie są to instytucje bankowe w danym kraju, które pomagają w zaksięgowaniu płatności na koncie innym bankom zagranicznym. Oprócz tego, należy wspomnieć o istotnym fakcie.

Mianowicie przelew z zagranicy na polskie konto jest dla banków jednym z wielu produktów w szerokim wachlarzu usług bankowych. Natomiast firmy skupiają się tylko i wyłącznie na realizowaniu międzynarodowych płatności, przez co wyraźnie bardziej zależy im na zadowoleniu klientów. Dzięki temu, ci specjaliści w swojej branży zawsze proponują dużo wyższe stawki wymiany walut oraz oferują bardzo przystępne opłaty. Jak również dbają o pełne bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Dodajmy także koszt realizacji usługi. Tutaj także firmy deklasują banki o kilka dni (3-4 dni w banku i 1-2 dni w firmach).

Przykładowe zestawienie oferty Barclays z usługą przelewów w Klik-24

Aby najlepiej zobrazować Państwu korzyści, jakie płyną ze współpracy z firmami online, zamieściliśmy tabelę. Przedstawia ona zróżnicowanie oferty banku oraz naszej firmy w kontekście usługi wysłania pieniędzy z UK do Polski, na kwotę 1000 GBP. Porównywanym bankiem jest tutaj jeden z najbardziej znanych banków brytyjskich – Barclays Bank PLC. Spoglądając na poniższą tabelę, sami Państwo widzą, że decydując się na ofertę banku, nie zyskamy, a wręcz stracimy! Porównanie ofert aktualne na dzień 18.05.2021r.

Czynnik/Instytucja Bank w UK (Barclays Bank PLC) Firma online (Klik-24)
Kurs wymiany waluty  1 GBP = 5.1277 PLN 1 GBP = 5.2256 PLN
Opłata za przelew 0.50% wartości przelewu (bankowość online lub aplikacja mobilna); 25 GBP – w oddziale banku. 0 GBP – darmowa przy opcji Standard / 1.99 GBP – stała opłata przy opcji Express.
Rodzaj transferu
 • SEPA (przelew w EUR, podwójne przewalutowanie GBP -> EUR -> PLN);
 • SWIFT – przewalutowanie (GBP -> PLN) i nieznane koszty banków pośredniczących.

Konkurencyjny kurs wymiany walut!  2 opcje przelewu:

 • Standard (do 48h roboczych);
 • Express (24h robocze).
Czas realizacji przelewu 3-4 dni robocze 1-2 dni robocze
Wartość przelewu, jaką otrzyma odbiorca (w PLN) 5102.06 PLN minus opłaty za zagraniczne przelewy przychodzące (? PLN) 5225.60PLN

Czy więc warto tracić nasze ciężko zarobione pieniądze na rzecz banku? Oczywiście, że nie! Jak więc korzystnie wysłać pieniądze? Za pomocą nowoczesnej platformy wymiany walut, na stronie Klik-24! Właśnie u Nas wygodnie zrealizują Państwo platności zarówno na mniejsze kwoty, jak i przelew dużej kwoty z Anglii do Polski. Co najważniejsze, usługa zostanie wykonana szybko, tanio i bezpiecznie! Aktualnie Klik-24 jest jedną z wiodących firm, które realizują międzynarodowe przelewy pomiędzy Polską, a Anglią. Zapraszamy do współpracy!

Wysyłaj walute szybko i wygodnie

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski? – końcowa analiza

Podsumowując, jak Państwo widzą, aktualnie mamy na prawdę dużo zróżnicowanych metod na przelew z Anglii na polskie konto do naszego kraju. Natomiast, jeżeli nie mamy zamiaru płacić dodatkowych kosztów. Zaś czas realizacji usługi, wygoda i bezpieczeństwo są dla nas priorytetami, to powinniśmy wybrać nowoczesną opcję płatności. Mowa tutaj rzecz jasna o ofercie firm online. Wybierając tą innowacyjną metodę, nie musimy tracić czasu na kolejki w bankach czy u agentów. Przypomnijmy, że obecnie najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich firm internetowych, ma Klik-24! Chcąc skorzystać z usług naszej firmy, zawsze dostaną Państwo najwyższy kurs wymiany walut z GBP na PL. Jak również darmowe przelewy w opcji Standard. Jest to bezdyskusyjnie najtańsza, bardzo szybka i niezwykle bezpieczna oferta.

Jak zapewniamy tak wysoki poziom bezpieczeństwa?

Tak banki, jak i firmy online realizujące międzynarodowe usługi transferów pieniężnych są zobligowane do przestrzegania regulacji finansowych. Zostały one wprowadzone przez angielskie organy nadzorujące, takie jak: FCA (Financial Conduct Authority) oraz HMRC (Her Majesty’s Revenue & Customs). Od 2013 roku zaufało nam już szerokie grono zadowolonych klientów. Na niezależnym portalu Trustpilot otrzymaliśmy bardzo wysoką ocenę jakości obsługi klienta (4.9/5), co podkreśla profesjonalizm naszej firmy.

Pamiętaj! Tylko firmy, które są autoryzowane przez właściwe organy kontrolujące, są godne zaufania. Klik-24 jest oczywiście jedną z nich.

Świadcząc nasze usługi, posługujemy się szyfrowaniem, używając w tym celu bezpiecznego protokołu SSL. Tak, więc przechowywane przez nas dane klientów są w pełni bezpieczne. Nie mogą być modyfikowane przez osoby do tego nieupoważnione. Ponadto, pieniądze naszych klientów zawsze lokujemy na osobnych kontach. Dzięki czemu, klienci mają 100% gwarancję, że w przypadku ewentualnych problemów finansowych firmy, ich pieniądze zostaną zwrócone.

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski w Klik-24?

Na koniec odpowiemy na pytanie: jak wysłać pieniądze z UK do Polski w serwisie Klik-24? Nic prostszego! Poniżej prezentujemy krótki poradnik, jak krok po kroku wykonać taką transakcję.

 1. Zakładamy nasze konto klienta na platformie Klik-24;
 2. Wpisujemy dokładną wartość przelewu (do obliczenia kwoty przekazu dla odbiorcy posłuży nam kalkulator przelewu GBP -> PLN);
 3. Wprowadzamy dane adresata przelewu, wraz z numerem konta w formacie IBAN (PL i ciąg 26 cyfr);
 4. Zatwierdzamy naszą transakcję;
 5. Następnie musimy opłacić zleconą przez nas transakcję, za pomocą przelewu z naszego konta w UK na brytyjski rachunek bankowy Klik-24;
 6. Po zaksięgowaniu przez nas Państwa wpłaty, całą kwotę niezwłocznie przelewamy na konto adresata przelewu w Polsce. Transakcję tą wykonujemy z naszego polskiego numeru rachunku. Wykorzystujemy do tego przelewy krajowe Elixir. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju przelewu, poprzez dwa przelewy lokalne, unikamy dodatkowych opłat ze strony banków. A są to koszty, z jakimi na pewno spotkalibyśmy się przy zlecaniu tego samego przelewu w każdym banku;
 7. To wszystko! Twoje pieniądze są już w drodze do adresata przelewu i wpłyną na jego konto w przeciągu 1-2 dni roboczych.

Inne artykuły