Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii?

Jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii?

Jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii? To pytanie zadają sobie pewnie te osoby, które mają bliskich przebywających na terenie Wysp Brytyjskich, których od czasu do czasu chcą w jakiś sposób wspomóc finansowo. W takiej sytuacji wysłać pieniądze możemy przez bank, co jednak nie jest zbyt opłacalne albo skorzystać z o wiele tańszych metod, które zyskują na popularności zwłaszcza w ostatnich latach.

Spis treści:
Jak nadać transakcję do UK?
Przelew bankowy SWIFT
Firma transakcyjna Klik-24

Jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii?

Jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii? Każdy z nas ma jakiegoś znajomego lub kogoś z rodziny kto przebywa na Wyspach Brytyjskich. Według danych statystycznych w Anglii aktualnie zamieszkuje prawie 700 tysięcy Polaków. Wielka migracja miała miejsce w pierwszej dekadzie XXI wieku, a wejście Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku znacznie przyspieszyło proces emigracji. Nasi rodacy wyjeżdżali głównie w celach zarobkowych, jednak część z nich postanowiła osiedlić się w Wielkiej Brytanii na stałe. Brexit, czyli opuszczenie struktur Unii Europejskiej przez UK, wstrzymał procesy migracyjne i przyspieszył powrót niektórych do kraju, mimo tego Polacy wciąż stanowią jedną z największych mniejszości narodowych w Wielkiej Brytanii. Czasami pojawia się potrzeba, aby wesprzeć naszych bliskich finansowo, udzielić im szybkiej pożyczki lub opłacić studia dziecka za granicą. Sytuacje są różne i wszystkie z nich wymagają zlecenia przelewu z polskiego konta na angielskie. Jak wysłać funty do Anglii za pomocą banku, ile to kosztuje i jaką mamy alternatywę, aby zaoszczędzić na transferze środków?

Jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii w banku?

Przelew z PL do UK w banku wyślemy poprzez system SWIFT. Jest to skrót utworzony od Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, czyli od Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Jest to globalna organizacja, która zrzesza instytucje finansowe z całego świata, umożliwia między nimi wzajemną wymianę informacji i transfery pieniężne. Początkowo uczestnikami sieci SWIFT były instytucje z zaledwie kilkunastu państw, dziś organizacja obejmuje swoim zasięgiem praktycznie cały glob. Dzięki czemu możemy zlecić przelew ze swojego konta bankowego właściwie do dowolnego miejsca na całym świecie. Transfer SWIFT można nadać poprzez bankowość elektroniczną lub w oddziałach banków. Aby zrealizować transakcję musimy uzupełnić odpowiedni formularz zlecenia, o wszystkie wymagane dane. Ważne, żeby nie popełnić przy tym żadnego błędu, ponieważ w innym wypadku transakcja może zostać odrzucona lub opóźniona. Niezbędne będą do uzupełnienia następujące dane:

 • imię nazwisko adresata bądź nazwa firmy;
 • adres odbiorcy;
 • numer rachunku bankowego odbiorcy w formacie IBAN;
 • kraj odbiorcy przelewu;
 • kod BIC/ SWIFT;
 • adres banku odbiorcy;
 • kwota przelewu;
 • tytuł przelewu.

Ile kosztuje i jaki jest czas realizacji przelewu SWIFT?

Za przelew SWIFT banki pobierają prowizję procentową w wysokości około 0,25% z przelewanej kwoty. Dodatkowo ustawiają stawkę minimalną i maksymalną za przelew, wahającą się między 20 a 300 zł. Przy wymianie złotówek na funty musimy się również liczyć z kosztami, które poniesiemy za przewalutowanie transakcji. Banki ustalają swoje własne kursy, które w porównaniu z kursem rynkowym zazwyczaj są mało opłacalne, czasami wyższe o nawet 5%. Co oznacza, że przy takim oprocentowaniu na wysyłanym 1000 zł, stracimy 50 zł. Trzecia opłata za przelew to prowizja banku korespondenta, która może wynieść nawet kilkanaście funtów. Jest to bank, który pośredniczy w transakcji między bankiem odbiorcy i nadawcy, którego obecność jest często konieczna przy przelewach zagranicznych. Czas realizacji transakcji do UK w trybie standardowym w banku wynosi do 3 dni roboczych. Za dodatkową opłatą, która w zależności od banku może wynieść 50 zł lub nawet 200 zł czas ten możemy skrócić, do jednego dnia.

Wysyłaj walutę szybko i wygodnie

Inna sposób zlecenia transakcji z Polski do UK, czyli firma Klik-24

Jeśli nie chcemy niepotrzebnie przepłacać, to lepiej unikać banków przy wysyłaniu pieniędzy za granicę. Innym sposobem, za pomocą, którego możemy zlecić przekaz pieniężny z Polski do Anglii jest skorzystanie z usługi firmy specjalizującej się w transakcjach zagranicznych. Przede wszystkim koszty zlecenia są niższe, przewalutowanie korzystniejsze oraz nie poniesiemy żadnych opłat banku korespondencyjnego, ponieważ serwisy te korzystają z rozbudowanej sieci własnych globalnych kont bankowych. Wpływa to również na naszą korzyść pod względem czasu realizacji transakcji. Firm specjalizujących się w zagranicznych transferach pieniężnych jest wiele. Pamiętajmy, że jedne oferują mniej lub bardziej korzystne warunki dla swoich klientów. Ofertą wyróżniającą się na tle innych z pewnością dysponuje Klik-24. Za pomocą platformy zlecimy nie tylko tanio przelewy do UK, ale również przelewy z UK do Polski. W trybie standardowym taki transfer nie kosztuje absolutnie nic! Co więcej dojdzie on na konto odbiorcy szybciej niż w banku, ponieważ w przeciągu maksymalnie dwóch dni roboczych. Jakie inne plusy płyną z korzystania z Klik-24?

Bezpieczeństwo transakcji

Przelew przy użyciu Klik-24 jest w pełni bezpieczny, chronione są przede wszystkim nasze dane osobowe oraz pieniądze. Transakcje poddawane są szyfrowaniu SSL. Ponadto Klik-24 posiada licencję ochrony danych osobowych wydaną przez brytyjski urząd nadzorujący ICO oraz dodatkowo działalność firmy jest regulowana przez niezależny organ odpowiedzialny za regulację brytyjskiego sektora usług finansowych – Financial Conduct Authority.

Usługa w pełni online

Założenie konta w Klik-24 odbywa się w pełni online, przy minimalnej ilości formalności, dzięki czemu cały proces przebiega szybko i zajmuje nie więcej niż kilka minut. Podobnie sytuacja wygląda ze zleceniem przelewu, nie tracimy tu niepotrzebnie czasu na wychodzenie z domu.

Możliwość wykonania usługi ekspresowej

Czas realizacji standardowego przelewu w Klik-24 trwa maksymalnie 2 dni robocze. Natomiast te osoby, które potrzebują wysłać pieniądze w krótszym czasie mogą skorzystać z usługi ekspresowej, która gwarantuje dostarczenie środków w przeciągu 24 godzin roboczych. Jej koszt to jedyne 9,99 zł.

Zaufanie użytkowników

Firma Klik-24 istnieje na rynku od 2013 roku, od tamtego czasu liczba użytkowników platformy systematycznie rośnie. O zadowoleniu klientów świadczą przede wszystkimi opinie wystawione na stronie Trustpilot. Gdzie między innymi można przeczytać takie komentarze jak: „Moje pierwsze doświadczenie z przelewem przez klik-24, i będę wracać! szybko, skutecznie i tanio, nawet expres przelew kosztował grosze w porównaniu z opłatami jakie nałożyłby mój bank.” lub „Super szybko i bez zbędnych formalności. Korzystam z usług Klik-24 regularnie i nigdy się nie zawiodłam. Polecam”. Podobnych komentarzy jest bardzo dużo!

Pomoc infolinii

Od poniedziałku do piątku, we wszystkie dni robocze jest czynna infolinia firmy Klik-24, z którą zawsze w razie jakichkolwiek pytań możemy się skontaktować telefonicznie. Obsługiwana jest oczywiście w języku polskim, a dział obsługi klienta zawsze odpowiada na wszystkie nurtujące użytkowników pytania.

Jak zlecić przelew do Wielkiej Brytanii w Klik-24?

Transfer pieniędzy za granicę w Klik -24 jest bardzo prosty. W paru krótkich krokach zlecimy przelew w dosłownie parę minut:

 • Krok 1: Rejestrujemy się na platformie, wymagane tu będą jedynie nasze, podstawowe dane, czyli: imię, nazwisko, adres, numer telefonu i e-mail.
 • Krok 2: Logujemy się do panelu klienta, gdzie wyświetli się kalkulator transakcji, wybieramy na nim skąd, dokąd wysyłamy pieniądze. Następnie wpisujemy sumę przelewu oraz wybieramy tryb (standardowy, ekspresowy).
 • Krok 3: Wypełniamy formularz o dane odbiorcy przelewu, czyli imię nazwisko oraz numer konta. Nadajemy również tytuł transakcji.
 • Krok 4: Na koniec opłacamy przelew i to tyle!

Inne artykuły