Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

03 kwi 2023

Jak zrobić przelew do Anglii?

Jak zrobić przelew do Anglii?

Jak zrobić przelew do Anglii? Ktoś, z Twoich bliskich przebywa obecnie w Zjednoczonym Królestwie, a Ty potrzebujesz przesłać mu pieniądze? Zastanawiasz się, jak wykonać przekaz, aby nie przepłacić? Bez wątpienia zarówno czas realizacji transferu zagranicznego, jak i opłaty z nim związane martwią wiele osób, które potrzebują dokonywać tego typu płatności. Spokojnie. Współcześnie transakcje międzynarodowe stały się tak samo powszechną operacją finansową, co zwykłe przelewy wewnątrzkrajowe. Pojawienie się wielu ciekawych rozwiązań w tym zakresie sprawiło, że transfery zagraniczne nie muszą oznaczać skomplikowanej procedury i wysokich kosztów. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, z którego dowiesz się na jakie kwestie zwracać uwagę, aby Twój przekaz był korzystny, a cały proces będzie swobodny i bezproblemowy. 

Spis treści:
Czynniki wpływające na wysokie opłaty oraz jego długi czas realizacji
Dane niezbędne do wykonania przekazu
Jak zrobić przelew? - alternatywne sposoby
Oszczędzaj czas i pieniądze z firmą Klik-24!

Jak zrobić przelew do Anglii?

Jak zrobić przelew do Anglii? To pytanie pojawia się w głowach coraz większej ilości osób. Przede wszystkim ze względu na coraz większą emigrację zarobkową, ale nie tylko. Często zdarza się, że mamy inne zobowiązania finansowe w UK, które musimy regularnie opłacać. Uspokajamy, że transakcje międzynarodowe są w dzisiejszych czasach standardową operacją finansową, na której realizację mamy coraz więcej dostępnych sposobów. Zlecenie przelewu stacjonarnie czy online? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, ale pamiętajmy aby przy tym nie przepłacić! Jak uniknąć niekorzystnych ofert? Co wziąć pod uwagę wybierając pośrednika, za pomocą którego prześlemy środki? Przekonaj się!

Czynniki wpływające na wysokie opłaty oraz długi czas realizacji

Warto wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na przesłanie środków za granicę. W przeciwnym wypadku możemy stracić naprawdę dużo czasu i pieniędzy. Czas oraz koszty, jakie są związane z transferem z Polski do Anglii mogą nas bardzo rozczarować, jeśli nie zwrócimy uwagi na kilka czynników, które je warunkują.

Jeśli chodzi o opłaty, wystarczy, że zwrócisz uwagę na następujące kwestie:

 • koszty zlecenia przelewu,
 • kurs przewalutowania PLN/GBP,
 • tryb księgowania wpłaty,
 • występowanie dodatkowych pośredników, tzw. banków korespondentów,
 • rodzaj sieci przelewów - SEPA czy SWIFT,
 • tryb księgowania wpłaty,
 • dodatkowe opłaty i prowizje.

Dodatkowo zanim zdecydujemy się przesłać pieniądze, warto zapoznać się z ewentualnymi czynnikami, które mogą spowodować, że nasz odbiorca może czekać na pieniądze przez długi czas. Oto kilka najczęstszych przyczyn wydłużonego czasu realizacji przelewu:

 • rodzaj formy płatności (stacjonarnie czy online),
 • godziny sesji księgowania płatności zagranicznych, zarówno sesji wychodzących, jak i przychodzących,
 • święta i weekendy (wtedy banki, ani inne podmioty finansowe nie procesują transakcji),
 • ewentualne pomyłki podczas wprowadzania danych do przelewu lub innych informacji (może to doprowadzić do jego cofnięcia , przetrzymania go, a nawet zagubienia),
 • obowiązek stosowania się do zasad AML przez pośredników, dotyczących zwalczania zjawiska prania brudnych pieniędzy,
 • dodatkowe weryfikowanie przelewów, do których istnieje ryzyko powiązania oraz finansowania terroryzmu.

Dane niezbędne do wykonania przekazu 

Wykonując przelew do Wielkiej Brytanii musimy pamiętać, aby podać następujące dane:

 1. Imię i nazwisko odbiorcy lub pełna nazwa firmy.
 2. Kraj odbiorcy przelewu.
 3. Międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN).
 4. Kod SWIFT / BIC banku odbiorcy.
 5. Walutę transakcji oraz kwotę przelewu.

Jak zrobić przelew do Anglii? - alternatywne sposoby

Jak zrobić przelew do Anglii? Popularyzacja Internetu sprawiła, że większość osób chce właśnie za pośrednictwem sieci globalnej wykonywać coraz więcej czynności życia codziennego. Jest to nie tylko wygodne, ale i szybsze. W sferze online możemy znaleźć takie metody, jak: kantory internetowe, portfele elektroniczne, czy firmy online. Usługi oferowane w Internecie są zdecydowanie tańsze od tych, które proponują nam placówki stacjonarne. Wynika to m.in. z dużo mniejszych opłat, jakie za swoją działalność ponoszą działalności internetowe od stacjonarnych. Nic dziwnego, że firmy FinTech tworzą bardzo dużą konkurencję dla instytucji stacjonarnych. Korzystają one z współczesnych możliwości technologicznych, dlatego dostarczają ludziom coraz to nowszych usług w zakresie finansów.

Kantory internetowe

Obecnie funkcjonuje coraz więcej kantorów działających online, gdzie mamy możliwość przewalutowania, a następnie zrealizowania przelewu. Aby to zrobić należy utworzyć wirtualne konto, zasilić je odpowiednią kwotą, a później wypełnić formularz przelewu. Kolejnym krokiem jest wymiana waluty oraz opłaty za wykonanie takie operacji. Jakie są minusy? Przede wszystkim spora prowizja za przekaz zagraniczny. Metoda ta jest opłacalna, jeśli przelewamy większe kwoty lub chcemy wypłacić środki na lokalny rachunek bankowy. Realizacja transakcji międzynarodowych następuje w czasie od 1 do 3 dni roboczych.

Portfele elektroniczne

Portfele elektroniczne to współczesna alternatywa dla tradycyjnego portfela. Różnica polega na tym, że za jego pomocą realizujemy płatności bezgotówkowe. Za przesyłanie pieniędzy w przypadku płatności walutowych pobierane są opłaty, które nie są stałe i mogą różnić się w zależności od tego, z jakiego portfela elektronicznego zdecydujemy się skorzystać. Nieuniknione są niestety prowizje.

Specjalne platformy online

Obecnie na rynku finansowym funkcjonują różne firmy internetowe, które specjalizują się w szybkich i tanich międzynarodowych przekazach pieniężnych. Działają one w oparciu o nowoczesny system, który opiera się na dwóch przelewach krajowych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze klientów. Firmy online realizujące przelewy zagraniczne odznaczają się najkorzystniejszymi ofertami na rynku finansowym.

Oszczędzaj czas i pieniądze z firmą Klik-24

Oszczędzaj czas i pieniądze z firmą Klik-24!

Jeśli zależy Ci na czasie i pieniądzach to oferta firmy Klik-24 jest skierowana właśnie do Ciebie. Przede wszystkim realizacji przelewu za pośrednictwem naszej firmy jest bardzo prosta i wygodna. Nie musisz tracić czasu stojąc w długich kolejkach i wypełniając mnóstwo formularzy. Zlecenie transferu bez wychodzenia z domu, o każdej porze i z dowolnego urządzenia. To wszystko jest możliwe, a jedyne należy zrobić, to założyć bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy. Przy rejestracji nie musisz przedstawiać żadnych dokumentów.

Dlaczego Klik-24 jest najlepszym wyborem?

Firma Klik-24 działa od 2013 roku i nieustająco się rozwija i udoskonala swoją ofertę, która jest dużą konkurencją dla innych usługodawców. Klik-24 specjalizuje się w przelewach zagranicznych, dlatego doskonale rozumie oczekiwania klientów. Dowodem na jej niezawodność jest powiększająca się baza użytkowników oraz pozytywne opinie na niezależnym portalu oceny konsumenckiej – Trustpilot.

Koszty związane z przesyłanie pieniędzy do Anglii są nieporównywalnie mniejsze od banków. Przede wszystkim opłaty nie są regulowane w oparciu o wysokość przesyłanej kwoty, co daje nam transparentność kosztów. Nie stosuje wysokiego spreadu walutowego, który wpływają na koszty przewalutowania. Dużym udogodnieniem jest również to, że bardzo często możemy sprawdzić aktualny kurs wymiany walut na stronach internetowych poszczególnych firm, co daje nam gwarancję że wymienimy walutę korzystnie.

Klik-24 - oferta

Cała operacja finansowa odbywa się bez udziału dodatkowych pośredników, dlatego czas jej realizacji jest maksymalnie skrócony. Proces zlecenia transferu trwa dosłownie kilka minut. Przelew standard jest realizowany zawsze za darmo, a pieniądze trafiają do Twojego odbiorcy w czasie max. 2 dni roboczych. Dla tych, którym zależy na jeszcze szybszym przesyłaniu środków jest również specjalna opcja express. Jej koszt to 9,99 zł, a czas finalizacji transakcji to maksymalnie 1 dzień roboczy. Posiadamy konkurencyjne kursy wymiany walut, które można sprawdzić w naszym serwisie internetowym. Dzięki temu wiesz dokładnie, jaką kwotę otrzyma Twój odbiorca. Przekonaj się, jakie to proste i korzystne!

Inne artykuły