Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii?

Jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii?

Jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii? Dziś jest to znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, gdyż mamy szereg różnych możliwości. Z perspektywy klientów taki stan rzeczy jest jak najbardziej na plusChyba każdy, kto wysyła pieniądze na brytyjskie konto chciałby zlecić taką operację płatniczą możliwie szybko, tanio, a przy tym bezpiecznie. Dlatego też wybór metody jest istotną kwestią, jaką musimy rozważyć. Jeśli nie macie wiedzy w tym temacie, to niniejszy artykuł na pewno Wam w tym pomoże. 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Ile wynoszą łączne opłaty?
Jak przesłać? Tradycyjnie czy nowocześnie
Czy opłaca się przez bank?
Wypróbuj najlepszą opcję!
Transfer PLN/GBP z Klik-24!

Jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii? – wstęp

Jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii? Dla wielu Polaków pytanie to od wielu lat pozostaje niezmienne. Dzieje się tak, ponieważ w większości przypadków opłaty za tego typu transakcje podniesiono, a czas realizacji usługi wydłużono. Jakby tego było mało dochodzi jeszcze zmienność stawek wymiany walut. Niekorzystne kursy PLN/GBP powodują, że musimy szukać alternatywnych rozwiązań. Szczególnie problem ten tyczy się instytucji bankowych, gdyż to one zarabiają krocie na klientach. Na szczęście dziś banki nie mają już monopolu na świadczenie przelewów za granicę. Sprawdźmy, jakie mamy pole do manewru w obszarze realizacji przelewów z polskich kont na brytyjskie.

Koszt przelewu do Wielkiej Brytanii

Wcześniej dobrze jest dowiedzieć się również o tym, ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Koszt zlecenia takiego przelewu zagranicznego wiąże się z poniesieniem pewnych opłat. Poza tym często nie są one małe. Tak więc, warto w takim razie uwzględnić składowe odpowiadające za to czy dana usługa jest rentowna, czy też nie. Przekonajmy się więc, na co należy zwrócić szczególną uwagę. W zależności od tego, na jakie narzędzie płatnicze zdecydujemy się można wyróżnić przynajmniej kilka. Oto one:

  1. cena zlecenia przelewu – zazwyczaj wynosi od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Zależnie od opcji, jaką wybierzemy rozbieżności cenowe są większe, bądź mniejsze. Zdecydowanie najdroższe przelewy uświadczymy korzystając z pośrednictwa instytucji bankowych, zaś najtańsze proponują firmy online. Przy odrobinie szczęścia można nawet trafić na ofertę darmowych przelewów z Polski do UK. Warto przy tym sprawdzić, czy aby bezpłatne przelewy nie powodują zaniżenia stawek wymiany walut.
  2. kurs wymiany PLN/GBP – jest to opłata obligatoryjna, gdyż konieczne jest przewalutowanie środków ze złotówek na funty. Można jednak zadbać o to, żeby operacja ta przebiegła korzystnie. Aby tak też się stało, musimy kierować się poziomem spreadu walutowego, a zarazem wysokością kursu pary walutowej. Niski spread oznacza, iż stawka jest dla nas opłacalna. Porównania propozycji dostępnych na rynku wykazują, że najmniej dochodowe okazują się banki, z kolei najbardziej korzystne są firmy internetowe.
  3. dodatkowe prowizje – występują jedynie w przypadku, gdy przelew realizujemy poprzez sieć SWIFT. Dokładnie chodzi tutaj o procent z transakcji, jaki należy się bankom korespondencyjnym, będących pośrednikami w płatności. Niestety bez nich zaksięgowanie wpłaty nie byłoby możliwe, a wysokość prowizji jest niewiadomą. Na szczęście nie każda metoda musi polegać na tego typu pośrednictwie.

Ważne! Jak widać, przy zleceniu takiej usługi można zarówno zyskać, jak i stracić. Dlatego każdorazowo miejmy na uwadze powyższe czynniki!

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii?

Przelew można dziś realizować w różnej formie. Nie ma więc jednej najlepszej odpowiedzi na to, jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii. Niemniej jednak spora liczba osób, które rozpoczynają dopiero przygodę z przesyłaniem pieniędzy w tym kierunku twierdzą, że sprawdzonym rozwiązaniem jest bank. Z pewnością jest to bezpieczna opcja, lecz nie jest ani szybka ani też lukratywna jeśli chodzi o koszty jakie poniesiemy. Aczkolwiek w dobie Internetu powstają coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania, które skutecznie wypierają tradycyjne przelewy bankowe. Poza tym większość z nich cechuje się prostotą, jak i wygodą użytkowania. Co więcej, są sprawdzone a pieniądze docierają do odbiorcy pewnie jak w banku. W jaki sposób przekonać się, że nowoczesne przelewy internetowe przewyższają tradycyjne usługi bankowe? Najlepszym wyjściem jest zestawienie i porównanie ze sobą tych dwóch całkiem odrębnych koncepcji.

Korzystne przelewy pieniędzy

Przelew bankowy do Wielkiej Brytanii

Jak już wszyscy wiemy, jednym ze sposobów na przelew do Wielkiej Brytanii jest wykonanie go w banku. Z jednej strony jest to wygodne, gdyż zlecenie bez problemu zrealizujemy przez nasz rachunek. Czy oprócz tego coś jeszcze można zapisać na plus? Poza gwarancją bezpieczeństwa niestety czekają nas już niestety same rozczarowania. Problemem jest przede wszystkim fakt, iż są to najbardziej kosztowne usługi, jeżeli mowa o branży przelewów zagranicznych. Przy regularnym przesyłaniu pieniędzy w tej formie będziemy zawsze stratni, a co gorsze suma ta będzie tylko rosnąć.

Warto wytłumaczyć coś jeszcze. Mianowicie, jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii w banku? Możemy wybrać pomiędzy dwoma systemami płatniczymi: SWIFT a SEPA. Ogólnie rzecz biorąc, przelewy w sieci SEPA są dużo tańsze, ponieważ ich koszt waha się od 0 do 25 PLN. Poza tym, z góry wiemy, ile finalnie zapłacimy, czego nie można powiedzieć o trybie SWIFT. Jednakże tego typu transakcje można zlecić tylko w walucie euro, a Wielka Brytania ma odrębną walutę, czyli funt brytyjski. W wariancie SEPA musiałoby dojść więc do podwójnego przewalutowania, tj. PLN -> EUR -> GBP, co wiąże sę ze sporymi kosztami. Toteż mimo wszystko rekomenduje się tutaj przelew SWIFT, głównie z powodu pojedynczego przewalutowania, aczkolwiek poniesiemy wysoką opłatę wynoszącą średnio do 10% wartości transakcji. Do tego otrzymamy horrendalnie niskie stawki walutowe PLN/GBP i poniesiemy kosztowne prowizje, które wręcz odstraszają większość zainteresowanych konsumentów.

Zobacz, jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii szybko i tanio!

Podsumowując, a zarazem zbliżając się do meritum tematu, jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii? Nie trudno stwierdzić, że zwykły przelew za pomocą banku opcje nie spełnia naszych podstawowych potrzeb. W żadnym stopniu nie dziwią więc aktualne tendencje zmiany kierunku większości klientów. Bez względu na to, czy przelewy do UK będziemy realizować regularnie czy też jedynie okazjonalnie. Warto postawić na korzystniejszą alternatywę. Tak więc zadajmy sobie pytanie. Jak zrobić przelew do Anglii? Najlepsze usługi przelewów pieniężnych do Wielkiej Brytanii są bliżej niż nam się wydaje. Szereg korzyści, które wynikają z przesyłania pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii gwarantuje transparentność oferty sprawdzonej firmy, Klik-24! Na czym opieramy działanie i co stoi za tajemnicą naszego sukcesu? Wszystko wyjaśniamy niżej!

Tanie przelewy do Wielkiej Brytanii tylko w Klik-24!

Tanie przelewy do Wielkiej Brytanii stanowią nieodłączną wizytówkę naszej firmy. Wszystko to z myślą o zadowoleniu jak największej liczby klientów, zarówno tych nowych, jak i stałych. W związku z tym przygotowaliśmy rozwiązanie darmowych przelewów z Polski do UK (Standard, 24-48h). Nie zapłacicie za nie absolutnie nic (0 PLN!) Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu przelewów krajowych Elixir i posiadaniu rachunków bankowych zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Drugą opcją jest szybki przelew Express (1-24h), którego cena jest stała i wynosi tylko 9,99 PLN. Dodatkowo atrakcyjne kursy wymiany PLN/GBP przekładają się na większą kwotę dla odbiorcy!

Poza tym, aby odbiorca w UK otrzymał należne środki należy podać jedynie. Sort code (6 cyfr) i account number (8 cyfr). Czego chcieć więcej? Znakomita ocena klientów na niezależnym portalu Trustpilot potwierdza tą opinię w 100%. Tak więc, jak zrobić przelew do Wielkiej Brytanii? To proste, z Klik-24! Zapraszamy serdecznie do przeczytania instrukcji oraz korzystania z serwisu 24h/7 dni.

Inne artykuły