Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto?

Jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto?

Jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto? Oczywiście można wykonać go na kilka sposobów, lecz najlepiej tak by sporo na nim zaoszczędzić. Jak więc szybko, dobrze i pewnie przelać pieniądze na rachunek bankowy w Polsce? Dowiedzą się tego Państwo czytając nasz dzisiejszy artykuł. Omówimy w nim najczęściej wybierane przez klientów formy przelewów, wraz z ich szczegółowym opisem. Tak więc zapraszamy serdecznie do lektury!

Spis treści
Jak można zlecić transakcję?
Tradycyjne wpłaty poprzez banki
Wizyta w kantorach stacjonarnych
Oferty w kantorach internetowych
Firmy online i ich usługi transferów
Klik-24 – szybkie, pewne i korzystne rozwiązanie!

Jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto? – dostępne opcje

Jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto? Aktualnie poza bankami, mamy naprawdę dużą swobodę w wyborze metody na tanie i szybkie przelewy do Polski z UK. Co istotne, za zlecenie takiej transakcji wcale nie musimy płacić dużych kwot! Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić wszystkie dostępne rozwiązania i wybrać z nich te najbardziej zbliżone naszym potrzebom. A także takie, które zapewni nam wymierne korzyści. W postaci: najlepszego kursu walutowego, korzystnej ceny za usługę, jak i szybkości jej realizacji. Zatem zobaczmy, jakie możliwości mają poniższe rozwiązania.

Międzynarodowy przelew bankowy – wygodnie, ale czy warto?

Zlecenie przelewu zagranicznego z Wielkiej Brytanii do Polski możemy zrealizować bezproblemowo w naszym banku. W tym celu niezbędne będzie podanie polskiego numeru konta bankowego, na jaki chcemy wpłacić daną kwotę. Musi być to koniecznie numer w formacie IBAN. Co to oznacza? IBAN to międzynarodowy numer przypisywany rachunkom bankowym. Zawiera on pełny numer konta poprzedzony właściwym kodem dla danego kraju. Dla Polski jest to skrót PL. Konieczny będzie także kod BIC. Składa się on z 8, bądź 11 liter i cyfr. Kod ten nadaje się bankom na potrzeby uproszczenia ich właściwej identyfikacji w transakcjach międzypaństwowych.

Zlecenie przelewu w banku – o tym banki nie mówią

Przelew bankowy może być zlecony przez nas osobiście w oddziale banku, online, bądź za pomocą aplikacji mobilnej banku. Prawda, że wygodnie? Niemniej, rozwiązanie to jest najmniej korzystne. Jak to możliwe? Mianowicie, przelew bankowy z Anglii do Polski jest transakcją międzynarodową. Wiąże się to z pobieraniem przez banki wysokich kosztów za transfer środków do innego kraju. Jak również z koniecznością wymiany waluty. A jak wiadomo, banki proponują dla swoich klientów najniższe możliwe stawki, zarabiając na tym krocie!

Mówiąc o generowaniu opłat przez banki, należy wyjaśnić, że w tego typu operacjach finansowych udział biorą co najmniej dwa podmioty. Czyli bank nadawcy i bank odbiorcy. Jednakże o nasze pieniądze mogą się jeszcze upomnieć tzw. banki pośredniczące. Kim są Ci “pośrednicy”? Konkretnie są to takie banki, które dosłownie biorą udział w dostarczeniu przelewu na konto odbiorcy w danym kraju. Bank korespondent z ang. correspondent bank to podmiot, który współpracuje z innym bankiem zagranicznym w celu dostarczenia wpłat i wypłat środków.

Koszty przelewu z Anglii na polskie konto

Dodatkowo, wykonując przelew w banku bądźmy przygotowani, że koszty, jakie poniesiemy są również zależne od kwoty przelewu. Minimalnie zapłacimy więc w przeliczeniu na PLN, kilkadziesiąt złotych, a maksymalnie nawet kilkaset! Za co? Za samo zlecenie przelewu z Anglii do Polski. Jeśli uważacie, że to przesada, to pamietajmy o bardzo niekorzystnej stawce wymiany funtów na złotówki. Czynnik ten odgrywa tutaj kluczową rolę w ogólnych kosztach, jakie poniesiemy. 

Tradycyjna wymiana walut w kantorach stacjonarnych

Opisując ofertę kantorów stacjonarnych można stwierdzić, że jest to rozwiązanie adekwatne dla osób starszych, które nie mają innej możliwości wymiany. Choćby dlatego, że nie posiadają odpowiedniego sprzętu, czy też dostępu do Internetu. Na szczęście, dzisiaj coraz więcej w podeszłym wieku jest coraz bardziej postępowa. A także zdaje sobie sprawę z ciągłego i dynamicznego postępu technologii, jaki ma miejsce.

Kto nie wymieniał obcej waluty w kantorach stacjonarnych? Chyba ciężko byłoby znaleźć dziś taką osobę. Jeszcze na początku XXI wieku, lokalne kantory były obok banków jedyną możliwą opcją na wymianę zagranicznych pieniędzy. Dzisiaj również funkcjonują, lecz już na pewno nie odgrywają tak istotnej roli, jak kiedyś. Branża usług płatniczych, w tym szczególnie zagranicznych, mocno się rozwinęła i obecnie to rozwiązania online są na topie.

Na miejscu w kantorze możemy uzyskać przystępny kurs sprzedaży funta szterlinga. Dobrze, a co z przelewem na polskie konto? No właśnie. Wymieniając walutę w angielskim kantorze na złotówki, należy ją później jeszcze przywieźć do Polski i dopiero wpłacić na dane konto. Jest to bardzo ryzykowne, ze względu na ryzyko kradzieży czy zagubienia pieniędzy, które przecież nie są w żaden sposób ubezpieczone. Kolejnym minusem jest tutaj czas, jaki musimy poświęcić na fizyczne załatwienie tej wymiany i osobiste dostarczenie pieniędzy do kraju. A jeśli zależy nam na czasie lub jesteśmy w pewien sposób zobowiązani to z pewnością nie tędy droga. Nie będzie to wówczas dla nas szybkie i bezpieczne rozwiązanie.

Wymiana walut i przelewy zagraniczne w kantorach internetowych

Dziś na brytyjskim rynku, założonych jest mnóstwo kantorów, które świadczą usługi wymiany walut i przelewów zagranicznych przez Internet. Dzięki nim możemy swobodnie przelewać środki bez potrzeby udania się do punktu wymiany. Aby zrealizować przelew w kantorze online, należy wykonać kilka kroków. Po pierwsze utworzyć wirtualne konto klienta. Po drugie wypełnić formularz przelewu, a później zasilić je na wskazaną kwotę funty szterlingi (GBP). W kolejnym kroku następuje zamiana waluty przelewu na polskie złotówki (PLN). Po zamianie waluty, wykonuje się przelew środków na konto do odbiorcy w Polsce. Kantory online bardzo często proponują konkurencyjne kursy wymiany walut, jak i symboliczne opłaty za zlecenie takiej transakcji. Nie do końca jest to jednak tak korzystna oferta, jak mogłoby się nam wydawać. Rozwiązanie to ma bowiem istotne minusy, które wiążą się z ponoszonymi opłatami, jak i zabezpieczeniem naszych finansów.

Konkretnie chodzi tutaj o sporą prowizję, jaka jest od nas pobierana. Jest to rozwiązanie bardziej opłacalne, gdy mamy zamiar przelać większe kwoty. Wówczas na pewno zaoszczędzimy więcej. Natomiast, gdy nie mamy potrzeb przesyłania wyższych sum pieniężnych to kantory online mają ofertę zbliżoną do propozycji banków. Ponadto konieczne jest tutaj wykonanie kilku skomplikowanych operacji, które nie dla każdego użytkownika będą jasne i klarowne. 

Firmy online i innowacyjna oferta przelewów z Anglii do Polski

W ciągu ostatniej dekady, pojawiła się nowoczesna propozycja tanich i szybkich przelewów z UK na polskie konta. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszły bowiem niezależne firmy online, które świadczą usługi zagranicznych przelewów. Obecnie funkcjonuje co najmniej kilkadziesiąt takich instytucji finansowych. Co ważne, międzynarodowe przelewy stanowią dla nich jedyny rodzaj proponowanych usług. Tak więc, osoby pracujące w tych firmach są świetnymi specjalistami w tym obszarze. W przypadku banków, przelewy zagraniczne stanowią tylko dodatek do bogatej oferty. Banki nie są więc podmiotami wyspecjalizowanymi w tego typu transakcjach i nie traktują takiego klienta priorytetowo.

Najistotniejsze jest, że oferta firm zdecydowanie przeważa nad ofertami zarówno banków, jak i konkurencyjnymi podmiotami. Niektóre firmy umożliwiają zlecanie standardowych przelewów zupełnie za darmo, bez względu na wysokość naszej transakcji. Dlaczego warto więc wybrać firmy? Zawsze otrzymamy w nich najwyższy kurs wymiany funtów na złotówki. Cała transakcja przebiega niezwykle szybko, a nasze pieniądze są absolutnie bezpieczne! Zdecydowana większość z tych firm znajduje się pod ścisłą kontrolą organów nadzorujących, jak angielskie FCA. W dodatku przelewy za pośrednictwem firm są niezwykle wygodne, a platformy wymiany walut bardzo intuicyjne.

Szybkie i tanie przelewy do Polski

Jakie jest najkorzystniejsze rozwiązanie na przelew z Anglii na polskie konto?

Jedno z najkorzystniejszych rozwiązań na przelew z Anglii do Polski, wśród firm online, znajdziecie Państwo w Klik-24. Naszą misją jest umożliwienie naszym stałym, jak i nowym klientom realizację najkorzystniejszych przelewów z UK do Polski po Brexicie. Jak i z Polski do UK. Otwarcie stawiamy na budowanie trwałych i solidnych kontaktów z naszymi klientami.

Tak więc przelewając pieniądze z Klik-24 nie uświadczą Państwo żadnych dodatkowych opłat. Nasza propozycja jest uczciwa i przejrzysta. Mianowicie, wybierając opcję przelewu Standard, cała transakcja jest zupełnie darmowa (0 GBP)! I to bez względu na wartość przelewu, jaki chcemy zrobić. Czas realizacji usługi w tym trybie to jedynie 1-2 dni robocze. Zaś, jeśli wolimy, żeby transakcja przebiegła szybciej, zawsze można zdecydować się na przelew Express. Cała transakcja zajmie max. 1 dzień roboczy, a koszt zlecenia takiego przelewu to jedyne 1.99 GBP! Transparentność opłat sprawiła, że swoje pieniądze powierzyło nam już tysiące zadowolonych klientów. Zarówno tych rzadziej korzystających z naszych usług, którzy wykonują przelewy na duże kwoty z Anglii do Polski. Jak i tych przesyłających mniejsze kwoty pieniężne. Tak więc, jeśli szukają Państwo odpowiedzi na pytanie, jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto, to odpowiedzią jest Klik-24! Zapraszamy serdecznie do współpracy!

Jak zrobić przelew z Anglii do Polski w Klik-24?

Tak więc, jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto w Klik-24? To proste! Poniżej przedstawiamy krótki poradnik.

  1. Otwieramy nowe konto klienta na naszej platformie Klik-24;
  2. Wprowadzamy kwotę przelewu (na stronie jest kalkulator przelewu GBP-PLN);
  3. Podajemy dane odbiorcy przelewu wraz z numerem konta (standardowy numer rachunku w Polsce);
  4. Potwierdzamy zlecenie transakcji;
  5. Opłacamy transakcję z naszego angielskiego konta bankowego na konto bankowe Klik-24 w UK;
  6. Po zaksięgowaniu przez nas środków, pieniądze przelewamy z polskiego konta na polski rachunek adresata przelewu. Posługujemy się przy tym przelewami lokalnymi Elixir. Dzięki temu, za pomocą dwóch przelewów krajowych, omijamy szereg opłat bankowych, jakie obecne są przy zlecaniu transakcji w banku.
  7. Gotowe! Twoje pieniądze wpłyną na polskie konto beneficjenta przelewu w ciągu 1-2 dni roboczych.

Dlaczego warto wybrać ofertę Klik-24? Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jesteśmy zaufaną instytucją płatniczą, która od przeszło 8 lat jest wiodącym liderem w branży przelewów z Anglii na polskie konto. W Klik-24 zdecydowanie kładziemy nacisk na zadowolenie naszych klientów poprzez wysoką jakość świadczonych usług. Polonia na Wyspach Brytyjskich bardzo sobie chwali usługi świadczone przez naszą firmę. Świadczyć może o tym też wysoka ocena (4.9/5), jaką nam przyznano na niezależnym portalu Trustpilot na podstawie opinii naszych klientów. Oprócz tego, Klik-24 jest podmiotem finansowym autoryzowanym przez organy nadzorujące. Posiadamy wymagane certyfikaty i licencje bezpieczeństwa. Zostały one wydane przez upoważnione organy kontrolne, jak brytyjskie FCA, z numerem (FRN: 603289). Ponadto jesteśmy regulowani przez angielskie HMRC, pod numerem: 12719711. Możemy się także pochwalić licencją ochrony danych osobowych (ICO), numer: Z3581727.

Inne artykuły