Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Jak zrobić przelew z Polski do UK?

Jak zrobić przelew z Polski do UK?

Jak zrobić przelew z Polski do UK? Takie pytanie zadaje sobie duża liczba Polaków, szukając tym samym najlepszej odpowiedzi. Czyli jakiej? Przesyłając pieniądze do naszej rodziny, bądź znajomych z Wielkiej Brytanii, co zrozumiałe chcemy zrobić to jak najkorzystniej. Mianowicie chodzi o zapewnienie szybkości transferowanych środków, niskiej ceny, a także korzystnego przelicznika wymiany walut. Na etapie wyboru metody płatności zwykle pojawia się mnóstwo pytań. Dlatego w dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące usług płatniczych w tym kierunku.

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Dane niezbędne do wpłaty
Ile czasu będziemy czekać?
Jaki jest koszt takiej usługi?
Innowacyjny transfer online
Szybko i tanio przez Klik-24!

Jak zrobić przelew z Polski do UK? – wstęp

Jak zrobić przelew z Polski do UK? Sposobów na wykonanie przelewu jest naprawdę wiele. Jak można się domyślać, oferowane warunki mogą się różnić mniej lub bardziej. Patrząc z perspektywy klienta najlepiej zdecydować się na propozycję dostawcy, który zagwarantuje nam w pełni kompleksową realizację usługi. Czy jest możliwe, żeby znaleźć tak korzystną ofertę, czy też będziemy musieli wybierać między czasem, a ceną? Mówi się, że kto szuka, ten znajdzie! Nie inaczej jest także tutaj. Na szczęście z naszą pomocą dowiecie się, jaka opcja daje nam najwięcej w każdym aspekcie. Podpowiadamy też, na którą z instytucji płatniczych zdecydować się, aby mieć 100% gwarancję, że dokonaliśmy najlepszego wyboru!

Niezbędne dane bankowe

Pewnie zastanawiasz się, jak zrobić przelew z Polski do Anglii. Jasną sprawą jest, że wykonując taką operację płatniczą wcześniej, sprawdzamy co będzie do tego niezbędne. Przede wszystkim określamy deklarowaną kwotę transakcji oraz wprowadzamy podstawowe dane bankowe dotyczące odbiorcy przelewu. Oczywiście imię i nazwisko, a co poza tym? Jako, że mamy do czynienia z transakcją o zasięgu międzynarodowym, to konieczne będzie podanie informacji takich, jak:

  • Numer rachunku IBAN (22 znaki, łącznie z 2-literowym kodem kraju ISO – GB)
  • Kod BIC/SWIFT (zawiera od 8 do 11 ciągu znaków, zarówno liter, jak i cyfr)

Uwaga! Błędne uzupełnienie formularza danych odbiorcy doprowadzi do opóźnienia księgowania wpłaty. W najgorszym wypadku może dojść nawet do anulowania usługi.

Jak długo idzie przelew z Polski do UK?

Jak długo idzie przelew z Polski do UK? Rozmyśla nad tym każdy. Kto chciałby, aby jego pieniądze szybko wpłynęły na brytyjski rachunek beneficjenta. W zależności od wyboru narzędzia płatności, rozbieżności są znaczące. Zakres czasowy może zaczynać się już od kilku minut, aż do 3 dni roboczych. Z czego wynika ta różnica? Z wyboru dostawcy, jedne podmioty mogą przetransferować środki maksymalnie w ciągu 2 dni, inne zaś potrzebują znacznie więcej czasu.

Jeśli chodzi o szybkie przelewy z Polski do UK, znajdziemy je wyłącznie w nowoczesnych firmach internetowych. Nieco mniej szybszy transfer zapewniają nam usługi e-portfeli marki PayPal, gdyż mają powiązanie z kartami płatniczymi. Z kolei na przeciwległym biegunie znajdziemy banki i agencje gotówkowe. Ponadto zmianą na inny rodzaj przelewu zawsze możemy przyspieszyć termin wykonania usługi. Niewątpliwie jest to istotna zaleta, w sytuacji kiedy priorytetem jest czas. Pamiętajmy, że przekazy pilne i ekspresowe transfery kosztują dużo więcej!

Koszty transakcyjne za przelew z Polski do Anglii

Poza czasem realizacji usługi, opłaty są kolejnym czynnikiem, który musimy każdorazowo uwzględnić. Tutaj również zależą one od tego, jakiego usługodawcę wybierzemy, lecz nie tylko. Koszty transakcyjne za przelew z Polski do Anglii dzieli się na kilka składowych. Należą do nich: cena zlecenia usługi, która może być stała, bądź też ruchoma. W drugim wariancie zwykle określa się ją jako przyjętą wartość procentową od kwoty transakcji. Jeśli operację wykonujemy w globalnej sieci SWIFT to zakresy cenowe są następujące. Średni koszt zlecenia przelewu waha się w granicach od 20 do 300 PLN. Dużo? To jeszcze nie wszystko.

Drugą i fundamentalną część płatności stanowi koszt przeliczenia złotówek na funty. Im kurs jest wyższy, tym lepiej dla nas, a za poziom stawek odpowiada spread walutowy. Tutaj jest całkowicie na odwrót – im spread jest niższy, tym my więcej zyskujemy. Natomiast im jest wyższy, tym bardziej jesteśmy stratni, zaś adresat otrzyma zdecydowanie mniej funtów. Statystyki pokazują, że najwyższe stawki walutowe oferują firmy internetowe. Dużo gorsze kursy znajdziemy w serwisie PayPal, jak również agencjach gotówkowych MoneyGram/Western Union. Na samym końcu mamy propozycję instytucji bankowych, które pobierając ogromne marże wręcz żerują na nieświadomości klientów. Możliwa jest utrata nawet do kilkuset złotych przy przelewach na większe kwoty.

Ostatnią składową stanowi ewentualna prowizja dla banków korespondentów – pośredników naszej transakcji. Jest ona niestety wielką niewiadomą, o której dowiadujemy się po finalizacji. Im banków jest więcej, tym koszty prowizji idą w górę, a termin wykonania przelewu przedłuża się. Tak więc, czy warto tracić aż tyle? Jasne, że nie, a my wiemy jak można temu zaradzić!

Korzystne przelewy pieniędzy

Sprawdź, jak zrobić przelew do UK najkorzystniej!

Czy da się uniknąć tych wszystkich opłat? Może nie w pełni, lecz w dużym stopniu jest możliwość zredukowania tych składowych nawet do 1/3. Tak więc, jak zrobić przelew z Polski do UK? Zlecając najtańszy przelew do UK w doświadczonej firmie specjalizującej się w świadczeniu usług płatniczych. Co tak naprawdę to zmienia? Dzięki temu prostemu zabiegowi możemy wykonać nawet darmowe przelewy. Oczywiście nie wszędzie je proponują, lecz z pewnością są realne. Dodatkowo nie płacimy żadnej prowizji pośrednikom, ponieważ wykorzystuje się tutaj tzw. przelewy lokalne skuteczenie omijające system SWIFT. Podsumowując, jedynym kosztem będzie więc wymiana środków z PLN na GBP. Nie musimy się martwić, gdyż firmy stosują najniższe spready, przez co kursy są naprawdę wysokie. Dużym ułatwieniem jest umieszczenie na stronie online tzw. kalkulatorów przelewów. Umożliwiają one szybkie przeliczenie i wskazanie, ile złotówek musimy wysłać, aby odbiorca otrzymał właściwą sumę. Przekonajcie się sami!

Jak przelać pieniądze z Polski do UK? Wybierz Klik-24!

Reasumując, jak zrobić przelew z Polski do UK? Po wyczerpującej analizie mamy w końcu odpowiedź. Przelew pieniędzy z Polski do UK najkorzystniej zrobić przez wyspecjalizowaną firmę online. Pytanie w której? W ciągu ostatniej dekady nowoczesne podmioty płatnicze typu fin-tech powstają praktycznie “jak grzyby po deszczu”. Komu w takim razie powierzyć nasze ciężko zarobione pieniądze? Gotowe rozwiązanie znajdziecie w naszej sprawdzonej firmie internetowej, czyli Klik-24! Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Dlatego, że w branży międzynarodowych usług płatniczych jesteśmy zdecydowanym liderem na polskim rynku. Co przemawia za tym, że jesteśmy numerem 1 w tej gałęzi usługowej? Niewątpliwie jest to szereg korzyści. Między innymi w postaci szybkich transferów (Standard – do 48h, Express – do 24h). Tanich przelewów (Standard – 0 PLN, Express – 9,99 PLN) i konkurencyjnych kursów wymiany walut PLN/GBP. Co jest naszą tajemnicą? Mówiąc krótko, jest to prostota bazowania na przelewach krajowych. Wówczas za pomocą dwóch wewnętrznych transferów.

  1. PL »PL (klient opłaca przelew ze swojeko konta na nasz polski rachunek bankowy),
  2. UK »UK (my przesyłamy z brytyjskiego konta środki do odbiorcy).

W tej formie wymaga się jedynie tego. Imię i nazwisko, numer konta odbiorcy (8-cyfrowy account number) oraz kod banku (6-cyfrowy sort code). Co ważne, usługę można zrealizować w 100% online, z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

Brzmi przekonująco? Jeżeli macie jeszcze jakieś obawy, to wysoka ocena na niezależnym portalu oceny konsumentów Trustpilot powinna Was uspokoić. Gorąco zachęcamy do rejestracji bezpłatnego konta klienta i korzystania z naszego serwisu 24h/7 dni w tygodniu!

Inne artykuły