Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Najtańszy przelew do UK

Najtańszy przelew do UK

Pewnie zastanawiasz się, gdzie można wykonać najtańszy przelew do UK. Przygotowaliśmy zestawienie aktualnych rozwiązań na rynku. Aby otrzymać najkorzystniejszą ofertę należy wziąć pod uwagę całkowity koszt przekazu: opłatę za transakcję oraz kurs wymiany PLN na GBP. Pomimo, że możliwości jest dość wiele, to w gronie czołowych dostawców przekazów pieniężnych możemy porównać ze sobą jedynie kilka wiodących firm. Przedstawiamy kilka sposobów na niedrogie wysłanie pieniędzy do Anglii.

Spis treści
Omijaj niepotrzebne wydatki
Zaoszczędź na ofertach internetowych
E-płatności
Kantor online
Sprawdzony sposób

Gdzie zlecę najtańszy przelew do UK? 

Jednym z najbardziej znanych sposobów na przesyłanie pieniędzy jest przelew bankowy. Czy należy on do najtańszych opcji na przelew do UK? Przecież każdy z nas posiada rachunek w Polskim banku, z którego korzysta codziennie, aby opłacić rachunki lub otrzymać wynagrodzenie. Obecnie większość krajowych transakcji wykonujemy bezpłatnie lub za symboliczne opłaty. Jest to możliwe dzięki krajowemu systemowi Elixir. Jednak, gdy potrzebujemy wysłać pieniądze z Polski do Anglii, nasz transfer nie będzie już transakcją lokalną, będzie kwalifikował się jako przelew międzynarodowy. Transakcje pomiędzy polskim a angielskim bankiem są rozliczane za pomocą płatności SWIFT. Co powoduje, że nie należą do niedrogich opcji. Banki pobierają wysoką opłatę za przelew do Anglii z Polski, która wynosi średnio około 50 złotych w trybie standardowym (czas oczekiwania do 5 dni roboczych). Pamiętaj, że sama opłata za przekaz nie jest jedynym kosztem przelewu zagranicznego. Należy do niej dodatkowo doliczyć niekorzystny kurs wymiany walut, który różni się od giełdowego nawet o 6-8 % na niekorzyść dla klienta. Nierzadko niezaplanowanym kosztem będzie także prowizja pobierane przez banki za międzynarodowe przelewy przychodzące. 

Marże i opłaty bankowe

Załóżmy, że potrzebujesz wysłać 500 PLN do Wielkiej Brytanii. Na samej marży bankowej za sprzedaż złotówek na funty zapłacisz 500 PLN * 6-8% = 30-40 PLN. Dodatkowo, zostaniesz obciążony opłatą za przelew w wysokości 50 PLN, a na rachunek odbiorcy wpłynie około 90 GBP (dodatkowo kwota może być pomniejszona o opłatę za zagraniczne przelewy przychodzące). Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka w Internecie tańszej alternatywy na przelew do UK.

Dlaczego Internetowy przelew do UK jest najtańszy? 

W dzisiejszych czasach wiele biznesów przenosi się do Internetu. Korzystają na tym wszyscy, ponieważ tanim kosztem możemy wykonać przelew do UK. Placówki stacjonarne nie zawsze mają takie same warunki cenowe jak ich konkurencja w sieci. Głównym powodem są koszty prowadzenia oddziału. Czynniki takie jak czynsz, rachunki za prąd lub inne opłaty związane z utrzymaniem lokalu wpływają na ostateczną ofertę. Firmy specjalizujące się w transferach pieniędzy z Polski do UK także, mogą zaspokoić potrzeby swoich klientów przy mniejszych kosztach operacyjnych posiadając platformę online zamiast lokalnych biur. Dzięki oszczędnościom mogą zaproponować swoim klientom produkty w konkurencyjnej cenie. Oto lista internetowych platform, na których zlecisz przelew do Wielkiej Brytanii:

E-płatności

E-płatności z PayPal

PayPal to jeden z najbardziej znanych sposobów płatności online, szczególnie przydatny dla użytkowników, którzy szukają bezpieczeństwa podczas zakupów online. PayPal jest popularną opcją kupowania i sprzedawania w Internecie. Transfer lokalnej waluty pomiędzy klientami indywidualnymi na terenie Polski jest bezpłatny. Jednak system ten nie jest całkowicie darmowy i przyjdzie nam również ponieść koszty niektórych usług. Za wysyłanie pieniędzy do Anglii zapłacimy opłatę w wysokości 9.99 PLN oraz prowizję na poziomie 3.75% za przeliczenie waluty. W porównaniu do bankowych przelewów może okazać się to bardziej opłacalny sposób ze względu na niższą opłatę bazową, w szczególności przy wykonywaniu mniejszych płatności. Przygotowaliśmy jeszcze kilka innych opcji przekazu pieniędzy do Wielkiej Brytanii, za które zapłacisz jeszcze mniej. 

Przelew z kantorem wymiany walut online 

PayPal to niezaprzeczalnie wygodny sposób na wysyłanie pieniędzy znajomym i rodzinie. Na rynku dostępne są inne usługi przekazów pieniężnych, które mogą zaoferować lepszą ofertę w niższej cenie. Kantory wymiany walut online od dawna były uznawane za dobry sposób na wymianę pieniędzy. W porównaniu do usług bankowych czy portfeli cyfrowych jak PayPal mają znacznie korzystniejszy kurs wymiany walut w granicach około 1%.  W celu zrealizowania przelewu należy założyć konto i wpłacić kwotę jaką chcemy wymienić. Kolejnym krokiem jest wystawienie oferty wymiany złotówek na funty brytyjskie i oczekiwanie, aż ktoś zdecyduje się na sfinalizowanie transakcji. Można również kupić walutę po ustalonej cenie od innego użytkownika. Po zrealizowaniu operacji można wypłacić środki na wskazany rachunek bankowy. Na pewno dużym plusem jest konkurencyjny kurs wymiany walut oraz darmowe wypłaty na rachunek walutowy w Polsce. Jedną z wad kantorów internetowych są opłaty za przelew na zagraniczny rachunek bankowy oraz czas jaki trzeba poświęcić na obsługę platformy. 

Darmowe przelewy do Anglii

Najtańszy przelew do UK z Klik-24 

W tym artykule przedstawiliśmy już kilka przykładowych odpowiedzi na jedno z najprawdopodobniej najważniejszych pytań, gdy potrzebujemy zlecić przelew zagraniczny: „jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?”

  • Możliwość nr 1: Międzynarodowy przelew bankowy SWIFT jest to najbardziej popularna i zarazem najdroższa opcja. Plusem jest zaufanie jakim darzymy Banki, a minusem jest niemała opłata za przelew oraz niekorzystny kurs wymiany. 
  • Możliwość nr 2: Internetowe firmy typu PayPal to z całą pewnością świetny, najczęściej bezpłatny sposób płatności za zakupy online. Niestety, gdy chodzi o przesyłanie pieniędzy za granicę z wymianą walut PayPal nie może pochwalić się już tak świetną ofertą. Minusem są wszędobylskie gwiazdki, które wskazują, że o prawdziwych opłatach dowiadujemy się dopiero przed dokonaniem transakcji.
  • Możliwość nr 3: Kantory internetowe mają dużo lepsze kursy jak banki oraz stacjonarne kantory, jednak najczęściej nie oferują przekazów międzynarodowych. Są to miejsca, gdzie można jedynie wymienić walutę. W dalszym ciągu zostaje problem opłaty za przelew międzynarodowy. 
  • Możliwość nr 4: Oferta Klik-24 firmy, która została stworzona z myślą o obniżeniu kosztów transferów międzynarodowych. Gdy chodzi o prosty i najtańszy przelew do UK to jesteśmy przekonani, że obecnie jesteśmy czempionem. Dostarczamy konkretny i korzystny system umożliwiający przesyłanie pieniędzy do Wielkiej Brytanii, gdzie klient jest zwolniony z opłaty za przelew, a kurs wymiany zna jeszcze przed zleceniem transakcji. 

Co stworzyliśmy, co otrzymuje klient? 

Rejestracja i posiadanie konta w systemie Klik-24 jest bezpłatne. Bez abonamentu, bez opłat, bez zobowiązań. Klient korzysta, kiedy potrzebuje. Wszystkie przekazy pieniężne standard do Anglii z Klik-24 są bezpłatne. Opłata jest wkalkulowana w kurs, a kurs mamy jeden z najlepszych na rynku! Klient od początku ma jasność, ile funtów otrzyma jego odbiorca za określoną liczbę złotówek. 

Poznaj historię naszego klienta: Kamil mieszka w Anglii już od jakiegoś czasu, po wieloletnich namysłach zdecydował się sprzedać swoje mieszkanie w Polsce, tak aby mieć wkład własny i móc kupić dom w UK. W końcu udało się!!! Kamil sprzedał mieszkanie za 200 tys. zł i potrzebuje teraz zlecić przelew z polskiego konta na swoje angielskie konto w funtach. Porównał kilka opcji i oferta Klik-24 wydała mu się najbardziej atrakcyjna. Po wejściu na główną stronę klik-24.com już od razu wyświetlił mu się kalkulator przelewów. Dzięki temu rozwiązaniu Kamil bez zbędnych formalności mógł sprawdzić, ile funtów otrzyma za swoje złotówki i ile będzie kosztowało go potem wysłanie tych pieniędzy do Anglii. Ty także możesz przekonać się, że z Klik-24 wykonasz najtańszy przelew do UK. 


 

Inne artykuły