Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

15 mar 2023

Przekaz funtów do Polski

Przekaz funtów do Polski

Przekaz funtów do Polski to dla wielu osób nieodłączna część życia na emigracji. Każdy, kto wyjechał na Wyspy Brytyjskie w celach zarobkowych, chce swobodnie przesyłać pieniądze do ojczyzny. Często wynika to z chęci pomocy rodzinie lub innych zobowiązań finansowych. Ważne jest, aby transfery nie były bardzo kosztowne, a czas ich realizacji był możliwie jak najkrótszy. W celu wyboru najlepszej metody na przelew warto zapoznać się z ofertami stacjonarnymi, jak i internetowymi. Która opcja będzie najkorzystniejsza? Jak bezpiecznie przesłać pieniądze? Czy jest możliwy przekaz funtów na polskie konto za darmo? Sprawdź, jak najkorzystniej zrealizować transakcję.

Spis treści:
Przekazy międzynarodowe - co warto wiedzieć?
Sposoby na zrealizowanie przelewu
Bezpieczeństwo transferu
Najlepsza alternatywa!

Przekaz funtów do Polski

Przekaz funtów do Polski może wydawać się skomplikowany, a pytanie "Jak przesłać pieniądze z angielskiego konta na polskie?" nadal towarzyszy wielu naszym rodakom przebywającym obecnie w Zjednoczonym Królestwie. Współczesna mnogość ofert na rynku finansowym może utrudnić finalną decyzję o wyborze metody. Przede wszystkim przed zleceniem transferu należy upewnić się, czy koszt samej usługi nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy również, aby kurs wymiany walut był korzystny. Nikt przecież nie lubi przepłacać, dlatego przed zleceniem przelewu warto przeanalizować oferty pod względem oszczędności, czasu oraz bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym sposobom na transakcje Anglia - Polska. Zapraszamy do lektury!

Przekazy międzynarodowe - co warto wiedzieć?

Przelewy międzynarodowe to typ usługi, która nieustannie się rozwija chcąc coraz bardziej zaspokajać oczekiwania klientów. Obecnie wykonanie przekazu do innego kraju jest dużo prostsze, niż kiedykolwiek i stało się usługą, jak każda inna. Posiadając rachunek bankowy możemy swobodnie przesyłać środki z jednego państwa do drugiego i to nie tylko za pośrednictwem banku. Rozwój technologii i cyfryzacji sprawił, że w sektorze bankowości pojawiło się wiele ciekawych możliwości. Przy tego typu transakcjach, zazwyczaj musimy ponieść co najmniej dwa rodzaje opłat: koszt zlecenia przelewu międzynarodowego oraz opłatę ukrytą, która zawiera się w kursie przewalutowania, czyli marżę.

Co będzie potrzebne do zlecenia przelewu?

Cała procedura wykonania przelewu finansowego poza granice naszego państwa nie jest, aż tak skomplikowana. Zarówno przekaz wykonany w systemie SEPA, jak i SWIFT odbywa się w sposób zbliżony do tradycyjnego przelewu bankowego. Aby zlecić przelew zagraniczny nie jest wymagane posiadanie konta walutowego, jednakże koszty całej operacji mogą wzrosnąć. Dlaczego? Ponieważ wykonując przekaz z naszego konta złotówkowego dojdzie do niekorzystnego przewalutowania.

Aby zrealizować transakcję w systemie SEPA lub SWIFT wymagane jest posiadane aktywnego dostępu do platformy usług w wybranym przez nas banku. Można również zlecić go w aplikacji mobilnej, za pośrednictwem serwisu transakcyjnego lub w oddziale banku. Oto co będzie potrzebne do zlecenia przelewu:

 • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy,
 • numer IBAN rachunkowego odbiorcy,
 • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy,
 • określenie kwoty przelewu,
 • kraj odbiorcy,
 • tytuł płatności.

Sposoby na przekaz funtów do Polski

To, czy zdecydujemy się na możliwości stacjonarne czy internetowe zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań i oczekiwań. Zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej opcji mamy do wyboru kilka ofert.

Placówki stacjonarne

Wśród stacjonarnych możliwości przekazu środków do Polski możemy wymienić: tradycyjny przelew bankowy czy przekaz gotówki u agenta. Jednak nie da się ukryć, że są to najmniej opłacalne opcje. Po pierwsze, zarówno w jednym jak i drugim przypadku mamy do czynienia z niekorzystnym kursem wymiany walut, co sprawia że nasz odbiorca otrzyma mniejszą kwotę, niż początkowo zakładaliśmy. Poza tym samo zlecenie usługi jest dość kosztowne. Brytyjskie banki za przelew funtów na polskie konto pobierają od swoich klientów opłatę w wysokości, która często sięga kilkudziesięciu funtów. Niestety zdarza się, że wysokość opłaty jest uzależniona od wysokości kwoty przekazu, czyli im więcej przesyłamy tym więcej zapłacimy. Ponadto przekazywane środki dotrą na konto odbiorcy dopiero po kilu dniach, więc jeśli zależy Ci na szybkim transferze to zdecydowanie te opcję nie są najlepszym wyborem.

Możliwości online

W Internecie można znaleźć firmy i platformy, które oferują bezpłatne przekazy. Działalności prowadzone online nie muszą mierzyć się z takimi kosztami, jak firmy prowadzone stacjonarnie, dlatego mogą zaoferować swoim klientom znacznie korzystniejsze rozwiązania i możliwości w zakresie wykonywania transakcji. Po pierwsze nie występują u nich opłaty transferowe, a prowizje są znacznie niższe. Jeśli chodzi o internetowe możliwości to możemy wymienić następujące propozycje, które obecnie dostępne są na rynku finansowym:

 • e-portfele,
 • kantory internetowe,
 • firmy online specjalizujące się w przelewach zagranicznych.

Wśród wymienionych propozycji najlepszą ofertą mogą pochwalić się firmy online, które ukierunkowane są typowo na przekazy międzynarodowe, co sprawia że na bieżąco udoskonalają swoją ofertę, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Korzystanie z ich usług jest bardzo wygodne. Przelew możemy zlecić w każdym momencie bez wychodzenia z domu!

Bezpieczeństwo transferu

Wiele osób podchodzi bardzo nieufnie do usługodawców, za pośrednictwem których przesyłamy pieniądze. Dlaczego? Wynika to ze strachu przed oszustwem. Te obawy są jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty, zanim się na którąś zdecydujemy. Po pierwsze sprawdźmy czy pośrednik stosuje wysokie normy bezpieczeństwa i posiada stosowne certyfikaty. Firmy online realizujące darmowe przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski są kontrolowane są przez takie same organy i instytucje jak banki. W Anglii taką instytucją jest Financial Conduct Authority, którego polskim odpowiednikiem jest Komisja Nadzoru Finansowego. Ponadto, firmy te stosują nowoczesne metody szyfrowania przelewów przechowując wszelkie wrażliwe dane i informacje na zabezpieczonych serwerach. Jak nie paść ofiarą oszustwa?

 1. Przede wszystkim czujność! Sprawdzaj dane przelewów,
 2. Używaj wyłącznie bezpiecznych połączeń.
 3. Rób przelewy przez sprawdzone serwisy.
 4. Każdą operację płatniczą należy przeprowadzić ostrożnie i bez pośpiechu.
 5. Po każdej transakcji zweryfikuj rachunek.

Najlepsza alternatywa dla szybkich i korzystnych przelewów

Najlepsza alternatywa dla szybkich i korzystnych przekazów funtów do Polski!

Cenisz sobie korzystne, szybkie oraz wygodne rozwiązania? Nie chcesz niepotrzebnie tracić zarobionych pieniędzy na ukryte, dodatkowe, wysokie opłaty, a także niekorzystny kurs wymiany walut? W takim razie koniecznie zapoznaj się ofertą firmy Klik-24, która pomoże Ci przesłać funty do Polski bezpiecznie i bez ukrytych kosztów. Decydując się na skorzystanie z usług firmy wybierasz najszybszy i najtańszy sposób na transfer. Przejrzyste zasady i korzystny kurs wymiany walut sprawia, że przekazy zagraniczne jeszcze nigdy nie były tak proste. Nie musisz stać w długich kolejkach, jak ma to miejsce w przypadku placówek bankowych czy oddziałów agentów. Możesz zlecać przelewy o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego urządzenia i bez wychodzenia z domu.

W ofercie firmy dostępne są dwie opcje przekazu: standard oraz express. Przelew standard zrealizujesz zawsze za darmo, a czas jego realizacji to maksymalnie 2 dni robocze. W przypadku wyboru opcji express odbiorca otrzyma środki w czasie 24h roboczych, a opłata wynosi zaledwie 1,99 £. Kurs wymiany walut możesz obserwować na stronie internetowej firmy, więc wiesz dokładnie ile pieniędzy przesyłasz. Załóż bezpłatne konto i ciesz się swobodnymi przekazami Wielka Brytania - Polska.

Inne artykuły