Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Przekaz pieniężny z Anglii do Polski

Przekaz pieniężny z Anglii do Polski

Przekaz pieniężny z Anglii do Polski stanowi popularny kierunek płatności międzynarodowych. Jak mądrze go zrobić? Przekonajmy się! Z myślą o uświadomieniu osób zainteresowanych tego typu usługami, postanowiliśmy napisać poniższy artykułPrzedstawiamy w nim na co zwrócić uwagę przy wyborze usługodawcy i wskazujemy alternatywne opcje. Dodatkowo, żeby ułatwić Państwu podjęcie decyzji, polecamy gotowe rozwiązanie. Dzięki niemu nasz transfer zyska na szybkości, a my zachowamy o wiele więcej pieniędzy w naszej kieszeni. 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Standardowo przez banki
Ile czasu zajmuje transfer?
Jak dużo tracimy w banku?
Alternatywne rozwiązanie!
Wyślij GBP do PL w Klik-24

Przekaz pieniężny z Anglii do Polski – podstawowe informacje

Przekaz pieniężny z Anglii do Polski nie różni się zbytnio od innych krajów, z których przelewamy środki do Ojczyzny. Co logiczne, waluta transakcji jest tutaj inna. Wspólny mianownik znajdziemy również w dostępnych propozycjach na rynku, ponieważ większość z nich ma dość niekorzystne oferty. Przejawiają się one w postaci horrendalnych cen usługi, kiepskich kursów przewalutowania, jak i wydłużonym czasem realizacji usługi. Na szczęście, głównie mowa tutaj o bankach, gdyż to one starają się maksymalnie zarobić na każdym kliencie.

Tradycyjny przelew bankowy

Bez znaczenia, czy przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski jest u Nas stałe, czy sporadyczne. Warto aby zrobić to szybko, tanio i wygodnie, z czym chyba wszyscy się zgodzą. Jednak na tak kompleksową ofertę nie można liczyć w przypadku oferty jakiegokolwiek banku. Dlaczego, skoro banki uznaje się za zaufane podmioty finansowe? Owszem przelewy bankowe są w pełni bezpieczne, lecz obecnie inne metody także posiadają takie same systemy zabezpieczeń. A oprócz gwarancji bezpieczeństwa nie dostajemy nic, co mogłoby nas przekonać, że warto pozostawić nasze ciężko zarobione pieniądze w banku. Mało tego, może nie wszyscy o tym wiedzą, ale jeszcze do tego dopłacimy! Jeśli nigdy nie dokonywaliście przelewów w funtach poprzez swój bank, na konto w Polsce, to warto poznać fakty. A te to niestety same straty. Z czego to wynika? Zobaczmy poniżej.

Czy wiedzieliście, że? Wysyłając międzynarodowy przelew bankowy, każdorazowo należy podać numer rachunku IBAN. Często niektórzy klienci nie potrafią go odnaleźć, a tym samym zrealizować swojej usługi.

Ile idą pieniądze z Anglii do Polski?

Ile idzie przelew z Anglii do Polski? Właściwa odpowiedź brzmi – to zależy. Jeśli zdecydujemy się na bank, musimy liczyć się z czasem oczekiwania nawet do 5 dni roboczych. Aczkolwiek w przypadku korzystania z bardziej innowacyjnych metod, przedział czasowy zacieśnia się w obrębie maksymalnie 0-48h roboczych.

 Kobieta pokazująca ceny

Koszt przelewu bankowego

Przyjmuje się, że przelew funtów na polskie konto zazwyczaj kosztuje Nas średnio od 5 do 10 GBP. Jest to cena za przyjęcie samego zlecenia płatności. Kolejną opłatą jest obligatoryjne przewalutowanie z GBP na PLN. Tak więc przypuszczalnie należy dopłacić kilka groszy więcej porównując do średnich kursów na rynku. Wydaje się to zupełnie oczywiste, ponieważ podobne stawki proponują nam kantory stacjonarne. Nic bardziej mylnego! Przekaz pieniężny z Anglii do Polski w przypadku banków to najmniej opłacalna forma. Wracając bowiem do kosztu usługi, musimy przygotować się na wydatek co najmniej rzędu aż 10 GBP.

Spread walutowy w bankach – porównanie

Natomiast bankowy kurs wymiany walut jest bez żadnych wątpliwości najmniej korzystny dla klientów, gdyż odznacza się niskimi stawkami. Te są efektem stosowania wysokiego poziomu spreadu walutowego. A ten im jest wyższy, tym klient straci znacznie więcej środków, zaś im jest niższy, tym zaoszczędzi o wiele więcej. Spread walutowy wyznacza bowiem różnicę w kursach kupna i sprzedaży danej waluty. Dlatego też warto mieć na uwadze, że przelewając pieniądze za pośrednictwem banku będziemy mocno stratni. Nasza strata w przeliczeniu na złotówki może sięgnąć od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od kwoty transferu. Jeżeli takie przelewy mamy zamiar wykonywać cyklicznie, to łatwo policzyć, ile dopłacimy do tego interesu. Toteż zasadne jest tutaj pytanie: czy warto? Oczywiście, że nie! Dlatego też warto zrobić krok naprzód i wybrać godne rozwiązanie, które zapewni nam szereg rozmaitych korzyści. O czym mowa?

Uwaga! Za przelew dużej kwoty z Anglii do Polski nie musicie przepłacać, bo możecie zyskać. Sprawdź jak!

Sprawdź, jak zrobić przekaz pieniężny z Anglii do Polski korzystniej!

Jak zrobić przelew z Anglii na polskie konto? Odpowiedź prawidłowa: najkorzystniej! Czyli: najtaniej, najszybciej, najwygodniej i najbezpieczniej. Czy taka metoda, zawierająca wszystkie powyższe cechy faktycznie istnieje? Jak najbardziej! Jak wyżej wyraźnie zaznaczyliśmy, zagraniczne przelewy bankowe stanowią usługę nierentowną, a w polityce banków nie odgrywają one znaczącej roli. Ze względu na bogatą ofertę produktów i usług, instytucje bankowe nie przywiązują do nich szczególnej wagi. Zgoła odmienny punkt widzenia mają na tą sytuację specjaliści w tej branży. O kim mowa? Chodzi oczywiście o wyspecjalizowane firmy internetowe typu “fin-tech”, które świadczą usługi międzynarodowych przelewów online. Dlaczego warto je wybrać? To dobre pytanie, mianowicie znaczna ilość tych nowoczesnych instytucji powstała w przeciągu ostatnich 10-15 lat. Powstały z myślą, aby ułatwić życie zwykłym ludziom, którzy każdego dnia świadomie, bądź nie tracili masę pieniędzy na rzecz banków.

Szybkie przelewy online

Dzięki tej innowacji, nie musimy nawet wychodzić z domu, a całą operację wykonamy wygodnie w domu, w ciągu 5 minut! Co najważniejsze, z pewnością pozytywnie zaskoczy nas przystępna cena oraz niezwykle korzystne stawki przewalutowania funtów na złotówki. Do tego dochodzi błyskawiczny czas realizacji usługi, który maksymalnie zajmuje do 2 dni roboczych. Większość firm ma też w ofercie szybkie przelewy z Anglii do Polski. Wówczas czas transferowania środków zamyka się w ciągu 1 dnia roboczego.

Wynika to z faktu, że de facto realizuje się przekaz pieniężny z Anglii do Polski. Jednak w istocie w dwóch formach przelewów krajowych. Jak to wygląda w praktyce? Zleceniodawca opłaca transakcję ze swojego angielskiego konta na angielskie konto firmy. Następnie firma, będąca pośrednikiem dokonuje przewalutowania kwoty po obowiązującym kursie z GBP na PLN. Finalizacją usługi jest drugi przelew, a więc przekazanie należności z polskiego rachunku firmy na wskazane konto zleceniobiorcy w Polsce. Dzięki temu klient oszczędza zarówno czas i pieniądze! Czy warto wypróbować tą alternatywną metodę? Zdecydowanie tak! Pozostaje jeszcze pytanie: która firma ma ofertę na najlepszych warunkach? Gotowe rozwiązanie jest tuż poniżej.

Tanie przelewy z Anglii do Polski tylko z Klik-24!

Szukacie sprawdzonego sposobu na tani przekaz pieniężny z Anglii do Polski? Proszę bardzo! Bez problemu zrealizujemy je w naszej sprawdzonej firmie online, Klik-24! Naszą ofertę opieramy przede wszystkim na zadowoleniu tak stałych, jak i naszych nowych klientów. Z myślą o tym, staramy się ją cały czas udoskonalać. Oferując np. szybkie przelewy zagraniczne (Express – 24h, Standard – 48h), czy nawet bezpłatne przelewy zagraniczne Standard za 0 GBP! Dodatkowo dbamy o to, aby Państwa odbiorca otrzymał jak najwięcej złotówek, zaś Państwo zaoszczędzili na funtach. Wszystko to dzięki bardzo atrakcyjnym kursom wymiany walut, mocno zbliżonych do średniej rynkowej.

Oprócz tego, nasze usługi są w 100% bezpieczne, za sprawą posiadania wymaganych certyfikatów i licencji bezpieczeństwa. W tym również od FCA, czyli brytyjskiego odpowiednia polskiego KFN-u. Ponadto potwierdzenie naszej wiarygodności i zaufania ze strony klientów można sprawdzić na portalu Trustpilot. Tak więc, zapraszamy serdecznie do rejestracji darmowego konta i korzystania z naszego serwisu Klik-24!

Pomoc! Kliknij instrukcję – Jak wykonać przelew zagraniczny z Anglii do Polski krok po kroku w Klik-24?

Inne artykuły