Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski można realizować na wiele sposobów. Przed wyborem konkretnej metody warto zapoznać się z naszym poradnikiem, dzięki któremu dowiesz się jak przelać pieniądze z UK do Polski szybko i unikając zbędnych, wysokich opłat. Czas realizacji oraz koszt przekazów pieniężnych z Anglii do Polski zależą od kilku czynników, takich jak metoda przelewu oraz wysyłana kwota.

Spis treści
Jaką metodę wybrać?
W placówce u agenta
Tradycyjny przelew bankowy
Portfel elektroniczny
Oferta Klik24

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski. Jaką metodę wybrać?

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących przekazy pieniędzy z Anglii do Polski, w zależności od wybranej metody musisz liczyć się z większymi lub mniejszymi kosztami oraz zróżnicowanym czasem realizacji. Standardowo przekaz pieniędzy z Anglii do Polski zajmuje około 2 do 5 dni roboczych, jeżeli zależy nam jednak na czasie możemy skorzystać z usług firmy, która oferuje ekspresowe przekazywanie pieniędzy. Musisz jednak pamiętać, iż najszybsze przelewy realizowane są w przypadku zlecania w określonych godzinach.

W placówce u agenta

Jeżeli nie lubisz wirtualnych przelewów i zależy Ci na bezpośredniej obsłudze to dobrym wyborem będzie przekaz pieniędzy w placówce agenta. Cała transakcja odbędzie się z pomocą pracownika placówki a odbiorca w Polsce będzie mógł otrzymać gotówkę bezpośrednio do ręki. Musisz jednak pamiętać, iż ta forma przekazu sprawdzi się wyłącznie w przypadku mniejszych kwot ze względu na wysokie prowizje i opłaty, a także obowiązujące limity. Decydując się na przekaz gotówki w placówce agenta, musisz liczyć się również z czasem, który trzeba poświęcić na transakcję - nie tylko na dotarcie do samej placówki. Tego typu miejsca są najczęściej bardzo oblegane, a co z a tym idzie, należy nastawić się na długie kolejki. Zdecydowanie nie polecamy tej formy przekazu osobom, które mają mało czasu i dla których każda minuta jest cenna. Ta metoda jest również jedną z najdroższych, dlatego warto zapoznać się z innymi, tańszymi dostępnymi na rynku formami przekazu pieniędzy z Anglii do Polski.

Tradycyjny przelew bankowy

Najłatwiejszą, a zarazem najdroższą metodą transferu środków z UK jest tradycyjny przelew bankowy zlecony z Twojego brytyjskiego rachunku bankowego na konto odbiorcy w polskim banku. W naszej opinii jest to najmniej korzystna forma przekazu pieniężnego z UK do Polski i zdecydowanie jej nie polecamy. Koszt transferu gotówki z brytyjskiego konta na rachunek bankowy w Polsce jest bardzo wysoki, ponadto angielskie banki oferują swoim klientom znacznie zaniżone kursy wymiany funtów na złotówki. W praktyce oznacza to, iż korzystając z tej metody możesz stracić nawet kilkadziesiąt - kilkaset złotych na jednej transakcji. Kolejną, dużą wadą tej formy przekazu jest jej szybkość - zazwyczaj odbiorca otrzymuje środki dopiero po kilku dniach od zlecenia przelewu. Jeżeli mimo wszystko zdecydujesz się na przekazanie pieniędzy z Anglii do Polski za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego, potrzebować będziesz kilku niezbędnych informacji. Musisz znać numer SWIFT lub BIC banku a także numer IBAN. Informacje te powinny być łatwe do otrzymania lub odnalezienia. Numer SWIFT jest międzynarodowym kodem bankowym, mającym na celu identyfikację banków na całym świecie. Nazywany jest również numerem BIC - Bank Identifier Code. Każdy bank ma nadany indywidualny numer BIC/SWIFT. Kod SWIFT składa się zazwyczaj z 8 do 11 znaków, możesz odnaleźć go na stronie internetowej danego banku. Numer IBAN jest natomiast międzynarodowym numerem rachunku bankowego. W Polsce jest to numer, na który się składają: PL+26 znaków.

Funty angielskie

Portfel elektroniczny

Dużą popularnością cieszą się również przelewy funtów na konto złotówkowe realizowane za pośrednictwem portfela cyfrowego. Na pierwszy rzut oka ta metoda może wydawać się prosta i wygodna, niestety jest stosunkowo droga i nie należy do najszybszych. Nie polecamy tej formy przekazu również dlatego, iż informacje o opłatach a także kursie walut najczęściej nie są przejrzyste a często wysokość opłaty uzależniona jest od wysokości transferowanej kwoty. Często przelew trafia na rachunek odbiorcy dopiero po tygodniu od zlecenia transakcji.

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski za pośrednictwem Klik-24

Wszystkim ceniącym swój czas, wygodę a także poszukujących najkorzystniejszych finansowo rozwiązań polecamy przekaz pieniężny z Anglii do Polski za pośrednictwem firmy specjalizującej się w przelewach międzynarodowych online takich jak Klik-24. Przelewy z Anglii dokonywane za pośrednictwem naszej firmy są bezkonkurencyjne - najszybsze, najtańsze oraz bardzo proste. Oferowane przez nas transfery realizowane są na transparentnych zasadach - opłaty są jawne i niskie, w przeciwieństwie do banków nie ukrywamy żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto czas realizacji przelewu walutowego trwa zazwyczaj 1 dzień roboczy! Naszym klientom oferujemy korzystny, rzeczywisty kurs wymiany funta na złotówki, dzięki temu ominą Cię dodatkowe koszty związane z opłatami i zaniżonym kursem przewalutowania wysyłanych do Polski środków. Cała transakcja realizowana za pośrednictwem naszego serwisu jest szybka i prosta. Przekaz odbywa się w kilku niezwykle łatwych krokach. Wystarczy założyć bezpłatne, indywidualne konto, logując się za pośrednictwem swojego adresu e-mail i przelać pieniądze ze swojego brytyjskiego rachunku bankowego. Następnie Twoje pieniądze zostaną przekazane na polskie konto odbiorcy z uwzględnieniem korzystnego kursu wymiany funtów na złotówki. Co więcej, opłata za przelew standard już za 0.00. Za przekaz express zapłacisz jedynie 1.99 funta, bez względu na wartość transferu.

Dlaczego warto korzystać z naszej platformy?

Korzystanie z naszej platformy charakteryzuje się niezwykłą intuicyjnością. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie zawsze czują się pewnie w środowisku komputerowym lub internetowym, oferujemy także transfery telefoniczne. Wystarczy, iż zadzwonisz na jeden z podanych w naszym serwisie internetowym numerów telefonów (brytyjski lub polski) a nasi konsultanci pomogą Ci w przekazaniu funtów na polski rachunek bankowy. Podsumowując, rekomendujemy przekazy pieniężne dokonywane za pomocą serwisów internetowych specjalizujących się w tego usługach. Świadczone przez naszą firmę usługi wyróżniają się na rynku najkorzystniejszym kursem wymiany walut, brakiem ukrytych opłat oraz szybkim czasem realizacji. Warto wspomnieć również, iż korzystanie z naszego serwisu jest w pełni bezpieczne ponieważ oferujemy dokładnie takie same standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują wszystkie komercyjne banki.

Inne artykuły