Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przekazy pieniężne z Polski do UK

Przekazy pieniężne z Polski do UK

Czy szukasz sposobu, aby wykonywać przekazy pieniężne z Polski do UK? Jeśli tak, to z całą pewnością znalazłeś się we właściwym miejscu. Jesteśmy pewni, iż nie chciałbyś tracić dodatkowo swoich pieniędzy na poczet opłat związanych z realizacją przelewów międzynarodowych. A także, że zależy Ci na czasie, by pieniądze jak najszybciej dotarły do adresata. Myślisz nad tym, który sposób transferu wybrać, aby wyjść na tym jak najkorzystniej zachowując oszczędność czasu, jak i finansów? W takim razie zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który znacznie ułatwi Ci wybór najlepszej dla Ciebie metody na przekazy pieniędzy z Polski do Anglii, uwzględniający zarówno ich plusy i minusy.

Spis treści
Jakie są formy przekazów?
Przelew w swoim banku
W placówce u agenta
Podmioty pośrednictwa finansowego
Jak zrobić przelew online?
Wybierz najlepszą opcję!

Jakie są formy przekazów pieniężnych z Polski do UK?

Przekazy pieniężne z Polski do UK możemy zrealizować na wiele sposobów. Jednakże dziś skupimy się na kilku najpopularniejszych i najczęściej wybieranych. Niestety część z nich jest zupełnie nieopłacalna dla klientów. Inne zaś umożliwiają realizację całej transakcji już w kilka minut, ale oczywiście, nie jest to darmowa opcja. Na szczęście są też takie sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz swój cenny czas i ciężko zarobione pieniądze. Najczęściej spotykamy się z:

 • standardowym przelewem bankowym, który każdy może zrealizować ze swojego konta;
 • przekazem gotówki w placówce u agenta;
 • przelewem online zlecanym firmom działającymi w zakresie przelewów międzynarodowych.

Zobacz zatem, jak prezentuje się każda z wyżej wymienionych opcji oraz jakie są ich korzyści oraz mankamenty.

Przelew bankowy

Tradycyjny wysyłka pieniędzy z Polski do Anglii przez bank to w dzisiejszych czasach najbardziej kosztowna forma przekazu pieniężnego. Dzieje się tak, ponieważ banki obarczają klientów niezwykle wysokimi opłatami za zlecenie przelewu za granicę. Najniższa opłata za przelew zagraniczny, jaką trzeba uiścić będzie wynosić około 25 zł. Niestety to jeszcze nie wszystko. Należy bowiem dodać do tego bardzo słaby kurs wymiany walut, jaki oferują obecnie banki.

Dlaczego przelewy w banku są tak niekorzystne?

Załóżmy, że chcesz przesłać 1000 zł na rachunek osobisty w UK. Kurs wymiany funta szterlinga w jednym z czołowych banków w Polsce wynosi: 1 PLN – 5.63 GBP, czyli za 1000 złotych dostaniesz 177.62 funtów. Wykonując przelew na taką kwotę za pośrednictwem banku, będziesz musiał uiścić opłatę opiewającą na ok. 25 zł (czyli stracisz blisko 5 funtów). A to jeszcze nie koniec dodatkowych opłat, gdyż dochodzi jeszcze kwestia prowizji dla banków pośredniczących w całej operacji. Co gorsze, niestety nie jest znana wysokość tych prowizji w momencie zlecania przelewu.

Plusy

 • jest to najbardziej bezpieczna forma przesyłania pieniędzy za granicę;
 • stałe wsparcie działu obsługi klienta w różnej formie – telefon, czat online, placówka;
 • zdecydowana większość banków daje możliwość wyboru formy dokonania przelewu: online, telefonicznie lub w placówce banku;
 • prawie każdy bank umożliwia swoim klientom dostęp do bankowości internetowej 24/7, aby dać możliwość na przekazywanie pieniędzy o dowolnym czasie;

Minusy

 • droga opcja w porównaniu z pozostałymi alternatywami;
 • słaby kurs wymiany waluty, szczególnie odczuwalny w przypadku większych kwot;
 • kurs wymiany stale się waha i nie rzadko ustala się go wewnętrznie;
 • czas realizacji przelewu bankowego może wynieść do 5 dni;
 • niekonkurencyjne stawki dla klientów;
 • międzynarodowe przelewy są obarczone wysokimi opłatami.

Podsumowanie oferty w banku

Jeżeli wysyłasz 1000 PLN do Anglii normalnym przelewem bankowym, Twój beneficjent odbierze około 172.62 GBP (odliczjąc opłatę za przekaz w swoim banku). Natomiast przesyłając 1000 PLN do UK poprzez wybraną przez siebie firmę, jest możliwość, że adresat otrzyma nawet 182.70 GBP, czyli ponad 10 funtów więcej niż w banku.

Przekaz gotówki w placówce u agenta

Przekaz gotówkowy do Anglii to nic innego, jak przesłanie pieniędzy w formie gotówki, w placówce danego agenta. Zarówno nadawca, jak i adresat nie musi w tym wypadku dysponować kontem w banku. Całą transakcję przeprowadzisz bezproblemowo w każdym punkcie Western Union, bądź MoneyGram.

Plusy

 • dostępność placówek na całym świecie;
 • kilka sposobów na dokonanie płatności (na telefon odbiorcy lub odbiór w placówce);
 • szybkość przekazów.

Minusy

 • wysokie opłaty i łączne koszty w porównaniu z innymi firmami;
 • za przelewy gotówki są pobierane wyższe marże;
 • dostępne jedynie w więszych miastach;
 • konieczność osobistej wizyty w placówce.

Ta metoda przekazu gotówki za granicę jest ciekawą opcją, kiedy chcesz przekazać nieco mniejszą kwotę. Dodatkowo odbiorca w Anglii będzie mógł otrzymać przekaz już po kilkunastu minutach. Jednakże przekazy gotówki i tak należą do najdroższych form przesyłania środków z Polski do Anglii. A oprócz tego, nie należą do najbezpieczniejszych opcji przesyłania środków finansowych do Wielkiej Brytanii.

Firmy specjalizujące się w przekazach pieniężnych z Polski do UK

Co sprawia, że to przekazy pieniężne dokonywane online przez wyspecjalizowane firmy są obecnie najlepszą dostępną metodą na rynku? Przede wszystkim dlatego, że oferują tanie oraz szybkie przelewy z Polski do UK. Warto wspomnieć także o kursie wymiany złotówek na funty szterlingi, który jest bardzo wysoki i nie spotkasz takiego ani w żadnym banku, ani w zwykłym kantorze.

Plusy

 • doskonała opcja dla szybkich przelewów;
 • kursy wymiany są bardzo korzystne;
 • niektóre firmy nie pobierają obecnie kosztów za transakcje na terenie UE;
 • najlepszy sposób na transfer małych kwot pieniężnych – do 1000 EUR bez żadnych dokumentów;
 • możesz płacić wygodnie online wykonując przelew ze swojego rachunku osobistego;
 • możesz przekazywać pieniądze 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;

Minusy

 • brak możliwości wizyty w oddziale firmy;
 • kontakt jedynie telefoniczny lub e-mail;

Jak wykonywać przekazy pieniężne z Polski do UK za pośrednictwem firm online?

Przelew online wykonasz w kilku prostych krokach:

 • Zarejestruj się lub zaloguj.

Tworzysz bezpłatne konto bazujące na Twoich podstawowych danych, adresie e-mail oraz numerze telefonu komórkowego.

 • Wypełnij formularz przelewu i opłać go.

Wpisujesz dane odbiorcy w Wielkiej Brytanii oraz kwotę, którą chcesz przesłać. Następnie opłacasz transakcję.

 • Resztą zajmie się już firma.

Wysyłasz pieniądze w złotówkach, które są przeliczane po najkorzystniejszym kursie, widocznym na stronie internetowej. Następnie wysyłamy je na konto Twojego adresata w UK. Twój przekaz pieniężny do Anglii jest już w drodze do odbiorcy!

Przekazy pieniężne z Klik-24

Czym się kierować przy wyborze firmy, przez którą zrealizujemy przekazy pieniężne z Polski do UK?

Za każdym razem możesz sprawdzić wszystkie możliwości dostępne obecnie na rynku. Zdecyduj się na firmę, która zaoferuje Ci najlepszą stawkę kursu wymiany waluty oraz niską opłatę za transfer środków. Nie decyduj się na współpracę od razu, gdy widzisz, że firma oferuje darmowe przekazy pieniężne z Polski do UK. Istotne jest też, aby porównać kursy wymiany walut polskiego złotego i funta szterlinga. To właśnie on jest czynnikiem decydującym o opłacalności transferu pieniędzy. Im marża na kursie jest mniejsza, tym większa kwota zasili konto naszego beneficjenta w szczególności podczas przelewania dużych kwot z Polski do Anglii.

Kolejną fundamentalną kwestią jest bezpieczeństwo. Należy korzystać jedynie z firm, które posiadają ważne certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez nadrzędne instytucje finansowe sprawujące kontrolę w tym zakresie. W tym celu możesz również przeczytać komentarze i opinie klientów, którzy korzystali wcześniej z wybranych firm i wybrać tę najlepszą.

Sprawdź ofertę Klik-24 – klikaj szybciej i taniej!

Dlaczego warto wybrać Klik-24? Firma ta gwarantuje bardzo korzystny kurs wymiany złotówek na funty brytyjskie. Ponadto klient nie ponosi żadnych opłat wybierając opcję przelewu standard, pieniądze wysyłasz całkowicie za darmo – 0 GBP! Całość kosztów transferu zawarta jest w marży wymiany z PLN na GBP.

Na czym to polega?

Naszą tajemnicą jest działanie jedynie na rachunkach krajowych.

 • Klient wykonuje przelew ze swojego polskiego konta na polskie konto Klik-24; 

 • Klik-24 wysyła pieniądze ze swojego angielskiego konta na angielskie konto odbiorcy. 

Za pomocą dwóch krajowych przelewów, zamiast jednego zagranicznego, unikniesz niechcianych opłat za transfer międzynarodowy. Cała operacja może potrwać maksymalnie do dwóch dni roboczych, choć w większości przypadków średni czas księgowania to jeden dzień. Porównując z podobnymi firmami i ich systemami oraz usługami, propozycja firmy Klik-24 jest z pewnością o wiele korzystniejsza i wprowadzona z myślą o budowaniu trwałych relacji z klientami. W celu sprawdzenia oferty wystarczy wejść na stronę internetową Klik-24 i skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie. Tak, więc jeśli chcesz zostać naszym klientem, by móc cieszyć się tanimi i szybkimi przelewami z Polski do Wielkiej Brytanii, załóż bezpłatne konto online już dziś!

Inne artykuły