Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przekazy pieniężne z UK do Polski

Przekazy pieniężne z UK do Polski

Przekazy pieniężne z UK do Polski to istotny element w życiu każdego emigranta. Kiedy decydujesz się opuścić swoją ojczyznę, aby wyprowadzić się za granicę, musisz przemyśleć wiele spraw. Najważniejsze jest znalezienie pracy i miejsca zamieszkania. A co zamierzasz zrobić w kwestii pieniędzy? Istnieje kilka możliwości przesyłania pieniędzy na zagraniczne konto. Jeśli szukasz najlepszej metody na przelew do Polski w funtach, skorzystaj z naszej listy, aby znaleźć najtańszy i najszybszy sposób na przesłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii przez Internet.

Spis treści
Szukanie najlepszego sposobu
Twój bank
Co, gdy nie masz konta?
Jaka jest alternatywa?

Szukanie sposobu na przekazy pieniężne z UK do Polski

Sprawdzanie wszystkich firm realizujących przekazy pieniężne z UK do Polski i porównywanie najlepszego kursu wymiany może być czasochłonne. Nasz przewodnik pokazuje, która usługa ma przejrzyste opłaty, atrakcyjny przelicznik funta na PLN oraz najszybszy czas dostarczenia pieniędzy, aby ułatwić Ci wysyłanie pieniędzy z Anglii do Polski.

Przelew bankowy z Anglii

W większości przypadków przelew bankowy jest pierwszą opcją jaka przychodzi nam do głowy. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, jeśli otworzyłeś konto w Wielkiej Brytanii i posiadasz konto bankowe w swoim kraju. Angielskie banki zazwyczaj realizują transakcje zagraniczne w ciągu 3-5 dni roboczych. Dlaczego tak długo?

Banki używają systemu o nazwie SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) do przesyłania pieniędzy na całym świecie. Początki powstania SWIFT sięgają 1973 roku, kiedy zadebiutował nowoczesny system transferów międzynarodowych. W tamtych czasach to było coś nadzwyczajnego, ponieważ wcześniej takie przelewy docierały do odbiorcy nawet po miesiącu. Na miarę dzisiejszych czasów nie robi to już większego wrażenia. Każdy oczekuje, że pieniądze trafią szybciej na konto. 

W przeciwieństwie do przelewów krajowych, gdy chcemy przesłać pieniądze na zagraniczny rachunek potrzebujemy dodatkowych informacji:

  • Nazwę właściciela konta 
  • Kod Swift/BIC banku odbiorcy
  • Numer IBAN banku odbiorcy

Być może będziesz musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące pochodzenia i przeznaczenia pieniędzy. Pytania te są zadawane w ramach trwającej kampanii mającej na celu walki z praniem brudnych pieniędzy i finansowanie terroryzmu. Im więcej wykonasz przelewów, tym łatwiejszy będzie proces, ponieważ zyskasz zaufanie banku.

Opłaty za przelewy z UK

Zaletą transferów bankowych jest to, że jest to najłatwiejszy sposób na przelewanie pieniędzy w obcej walucie, ale również jeden z najdroższych. W rzeczywistości koszt przekazów pieniężnych z UK do Polski wygląda na tani. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej wszystkim opłatą jest zupełnie inaczej. Przelewy bankowe są pełne ukrytych opłat i dodatkowych kosztów. Zapoznaj się z lista najważniejszych z nich.

Opłata nr 1: Opłata za przelew wychodzący

Uważaj! Niektóre banki pobierają opłaty w wysokości ponad 10 funtów za jedną transakcję. Gdy zamierzasz wysłać milion funtów to nie stanowi problemu. Jednak, jest to szczególnie dużo, gdy mamy do zrealizowania kilka przelewów na małe kwoty. Wyobraź sobie, że musisz opłacić rachunek za telefon w Polsce i chcesz wysłać 10 funtów. Twój bank doliczy Ci drugie tyle za przelew międzynarodowy.

Pamiętaj! Opłata za przelew wychodzący jest łudząca. Jest to stała opłata, podawana z góry. Często wydaje się, że jest to jedyny koszt związany z przelewem bankowym. Byłoby dobrze, gdyby to była prawda.

Opłata nr 2: Przelicznik kursu walut

Ukryty koszt, który uwielbiają wszystkie banki. Koszt jest tak dobrze ukryty, że wielu klientów nawet nie wie, że za to płaci. To nie jest żadna ciemna magia, sztuczka jest niezwykle prosta. Wystarczy podać kurs wymiany walut o 5-10% niższy niż rzeczywisty średni kurs funta, a następnie liczyć na to, że klient tego nie zauważy. Gdy, chcemy przesłać 1 000 funtów to bank może zarobić na różnicy aż 50-100 funtów.

Opłata 3: Opłaty banków pośredniczących

Niektóre przelewy są przekazywane między pośredniczącymi bankami zanim trafią do miejsca docelowego. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli bank w Anglii nie współpracuje z bankiem odbiorcy w Polsce to musi skorzystać z banku korespondenta, czyli pośrednika w przesyłaniu pieniędzy. W takim przypadku każdy bank pośredniczący jest uprawniony do pobrania opłaty od wysłanych pieniędzy, pomniejszając kwotę, którą wysyłamy.

Co gorsza, przed wysłaniem nie ma możliwości ustalenia, czy będą doliczone dodatkowe opłaty i w jakiej wysokości. Wyobraź sobie, że wysyłasz komuś 100 funtów w kopercie i dowiadujesz się, że poczta otworzyła list i wyjęła część pieniędzy przed jej dostarczeniem. Właśnie to robią banki, wysyłając pieniądze za granicę.

Opłata nr 4: Opłata za zagraniczny przelew przychodzący

Twoje pieniądze w końcu dotarły na miejsce. Masz nadzieje, że to już koniec z ukrytymi kosztami. Zastanów się jeszcze raz. Niektóre banki nadal pobierają opłatę za przelewy przychodzące, co dodatkowo zmniejsza ostateczną kwotę, która pojawia się na koncie odbiorcy. Zawsze sprawdzaj czy Twój bank pobiera opłaty za zagraniczne przelewy przychodzące. 

Wysyłasz pieniądze za granicę? Nie korzystaj z banku

Tysiące Polaków wysyłają pieniądze do Polski. Bez względu na to, czy aby opłacić rachunki, czy pomóc rodzinie lub znajomym w Polsce. Jeśli choć trochę dbasz o swoje finanse, korzystanie z usług banku to zły pomysł. 

Co, gdy nie masz konta w UK

Pytania
 
Jeśli nie masz konta bankowego w Anglii, możesz skorzystać z usług firm takich jak Western Union i Moneygram, aby przelać środki do ich oddziałów w Polsce. Obie firmy działają w ten sam sposób. Wystarczy udać się do wybranej placówki, podać dane odbiorcy i zapłacić odpowiednią kwotę. Usługi te są szybkie i wygodne. Należy jednak pamiętać, że są one również dość drogim rozwiązaniem. 

Pamiętaj! Western Union lub Moneygram ostrzegają, żeby w żadnym wypadku nie wysyłać środków do osób, których nie znasz osobiście. Przestrzegaj tej prostej zasady, a wszystkie Twoje transakcje będą całkowicie bezpieczne.

Istnieją trzy sposoby wysyłania pieniędzy do Polski. Jednym z nich jest tradycyjny sposób za pomocą przelewów bankowych. Jednak zarówno polski, jak i angielski system bankowy jest daleki od ideału. Długi czas dostarczenia pieniędzy oraz opłaty, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Western Union i Moneygram rozwiązały problem związany z prędkością przesyłania pieniędzy, ale opłaty pozostały bez zmiany. Chcesz się dowiedzieć jaki jest najtańszy i najszybszy sposób na przekazy pieniężne z Anglii do Polski? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu.

Przekazy pieniężne z UK do Polski - jaka jest alternatywa?

W przypadku osób, które regularnie dokonują płatności, wysyłanie pieniędzy do Polski za pomocą tradycyjnych przelewów bankowych może być bardzo kosztowne. Aby uniknąć wysokich opłat, wykonaj trzy proste kroki:

Krok 1: Sprawdź średni kurs rynkowy

Przed wysłaniem pieniędzy sprawdź kurs wymiany za pomocą prostego zapytania Google, takiego jak „kurs funta”. Dostawcy zwykle pobierają niewielką marżę na pokrycie kosztów, ale jeśli wynoszą więcej niż 5% to zdecydowanie za dużo.

Krok 2: Znajdź odpowiednią platformę online

Dostawcy internetowych przekazów pieniężnych nie muszą płacić czynszu za siedziby przy głównych ulicach. Za to używają nowoczesnych technologii, aby obniżyć koszty. Firmy takie jak Klik-24 dzielą się oszczędnościami ze swoimi klientami dzięki lepszemu przelicznikowi funtów i niższym opłatom.

Krok 3: Porzuć swój bank

Czas zakończyć bankowy monopol transferów pieniędzy za granicę. Aby wykonać szybkie i tanie przelewy z Anglii do Polski, zrezygnuj z usług swojego banku. Zacznij realizować przelewy z Anglii do Polski przez Internet.

Jak działa Klik-24?

Platforma Klik-24 działa na zasadzie przelewów krajowych. Wystarczy założyć darmowe konto w naszym serwisie i zacząć korzystać z tanich i szybkich przelewów z UK do Polski. Posiadamy rachunki bankowe w dwóch krajach: Anglii i Polsce. Jeśli chcesz wysłać pieniądze do Polski, zleć przelew w naszym systemie. Następnie opłać go – wysyłając funty ze swojego angielskiego konta na nasz rachunek w UK, a my zajmiemy się resztą. Jest to zwykły przelew krajowy, więc nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów, które są doliczane w przypadku przelewów zagranicznych. Jeśli chodzi o opłaty, stosujemy stałą opłatę w wysokości 1.99 funta za przekazy pieniężne z UK do Polski w trybie ekspresowym. Za przelew standard nie pobieramy żadnych opłat. Dodatkowo, brak ukrytych kosztów za przelewy wychodzące i przychodzące. Dzięki temu wiesz, ile pieniędzy trafi na konto odbiorcy. Najtańszą i najlepszą usługą przekazów pieniężnych z UK do Polski jest bez wątpienia Klik-24. Platforma internetowa korzysta z atrakcyjnego kursu walutowego, który można sprawdzić zanim zlecisz przelew. Sprawdź nas i przekonaj się sam!

Inne artykuły