Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew do UK. Wybierz najlepsze rozwiązanie

Przelew do UK. Wybierz najlepsze rozwiązanie

Przelew do UK można wykonać dzięki platformie Klik-24, zdecydowanie taniej i szybciej niż korzystając z usług bankowych. Obecnie nie brakuje osób, które muszą przekazać jakieś środki na konto w Wielkiej Brytanii. Najczęstszym powodem jest wsparcie bliskich znajdujących się za granicą. Czasem są to ludzie, którzy wyjechali tymczasowo za pracą, innym razem tacy, którzy postanowili pozostać tam na stałe. Bez względu na okoliczności polecamy skorzystanie w tym celu z naszych usług!

Spis treści
W jakich sytuacjach zachodzi taka konieczność?
Jak wykonać taki transfer z Klik-24?
Dlaczego jest to opłacalne?
Jakie będą kolejne kroki takiego przekazu?

W jakich sytuacjach wykonuje się przelew do UK?

Przelew do UK zleca się najczęściej z myślą o wsparciu znajdujących się tam bliskich. Wiele osób wyjeżdża w te okolice w kontekście pracy tymczasowej i potrzebuje pieniędzy na wynajmowane mieszkanie czy bieżące wydatki. Kierunek ten jest na tyle popularny, że nie brakuje rodzin, których członkowie osiedlają się w Wielkiej Brytanii na stałe. Wtedy także może zajść potrzeba, żeby wysłać im jakieś środki. W obecnych czasach może się też zdarzyć, że dokonasz jakiegoś zakupu i masz przelać pieniądze bezpośrednio na konto w UK. W takich sytuacjach najbardziej oczywisty wydaje się przelew zlecony w banku, lecz w praktyce okazuje się to mało opłacalne.

Wsparcie osoby wyjeżdżającej do pracy tymczasowej

Brytyjski rynek pracy jest jednym z tych, który chętnie wybierają Polacy z myślą o pracy tymczasowej. Zarobki w funtach są bardzo atrakcyjne po przeliczeniu na złotówki, a potrzebnych jest wielu fachowców z zakresu choćby prac budowlanych czy innych zajęć technicznych, które rodacy mają często dobrze opanowane. Wielokrotnie można się spotkać z osobami, które wyjeżdżają na konkretny kontrakt lub po prostu określony czas, sięgający kilku czy kilkunastu miesięcy. Zwłaszcza przy krótszych umowach można się spotkać z tym, iż zarobione pieniądze są wypłacane w całości lub większej części na koniec pracy. Częstym przypadkiem jest zatem to, że choć to dana osoba wyjeżdża w celu wygenerowania sporej sumy do późniejszego przeznaczenia w Polsce, to przez sam okres pobytu w UK, potrzebuje wsparcia finansowego od rodziny. Może być ono przeznaczone na czynsz za miejsce zamieszkania czy z myślą o samych bieżących wydatkach na życie.

Tower Bridge w Londynie

Przekazy dla bliskich mieszkających w Wielkiej Brytanii

W UK mieszka naprawdę wiele osób, które przeniosły się tam z Polski na stałe. Część z nich podjęła po prostu taką decyzję od razu, niektórzy z kolei wyjeżdżali z myślą o pracy tymczasowej, a postanowili ostatecznie tam zamieszkać. Rzadko zdarzają się jednak rodziny, w których wyemigrowali wszyscy jej członkowie. Choć utarło się, że zwykle to zarobione funty przesyła się do Polski, to w takich sytuacjach oczywiście wsparcia mogą potrzebować bliscy mieszkający w Wielkiej Brytanii. Osiedlając się tam na stałe trzeba się liczyć z tym, iż w życiu mogą się przytrafić różne sytuacje i może się okazać, iż konieczne jest poproszenie o wsparcie z rodzimego kraju. Czasem takie przelewy wykonuje się też po prostu jako gest związany z urodzinami, imieninami, świętami czy innymi wyjątkowymi okazjami.

Opłaty

W dobie Internetu powszechne stały się już także międzynarodowe zakupy. Może się zdarzyć, że coś nie jest dostępne w Polsce, ale udało Ci się to znaleźć w którymś z brytyjskich sklepów czy na aukcji. W takiej sytuacji konieczne będzie wykonanie przelewu do UK, chyba że jest to duży sklep z jakimś własnym systemem rozliczania przekazów z zagranicy. W większości mniejszych placówek, a już tym bardziej w kontekście licytacji, z dużą dozą prawdopodobieństwa będziesz jednak musiał przekazać środki bezpośrednio na konto w Wielkiej Brytanii.

Dlaczego nie opłaca się wykonywać takich zleceń bezpośrednio w banku?

Oczywiście myśląc o przelewie środków zapewne w pierwszej kolejności planujesz po prostu skorzystać z usług swojego banku. O ile tego typu zlecenia w kraju rzeczywiście wykonuje się bardzo dogodnie, to w przypadku transakcji zagranicznych jest już zgoła inaczej. Taka wysyłka odbywa się już poprzez system SWIFT, co jest mało korzystne z perspektywy zlecających. Rozliczenia między bankami wymagają czasu i dopełnienia różnych formalności, przez co odbiorca może czekać na pieniądze nawet do pięciu dni roboczych. Mało tego operacja będzie naprawdę kosztowna. Banki ustalają z góry określone prowizje, a do tego stosują mało korzystne dla klientów kursy wymiany. Tym samym zostajesz obarczony przynajmniej dwoma opłatami - jedną zadeklarowaną, a drugą ukrytą. Praktyka pokazuje, że przelewy z PL do UK zlecane bezpośrednio w bankach mogą kosztować nadawcę od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, więc trudno uznać to za opłacalny wariant. O wiele lepszym wyborem będzie platforma online, taka jak Klik-24.

Jak zlecić przelew do UK z Klik-24?

Przelew do UK z wykorzystaniem platformy Klik-24 wykonasz wygodnie i szybko, a przede wszystkim na korzystnych warunkach. Środki trafią do adresata błyskawicznie, a Ty unikniesz dużych prowizji i opłat. Wszystko odbywa się online i potrzebujesz jedynie pewnych danych osoby, do której zamierzasz wysłać tani przelew z Polski do WIelkiej Brytanii. Rejestracja na platformie jest darmowa, a cała operacja prosta i wyjątkowo intuicyjna.

Co przemawia za tą opcją?

Na pewno istotna jest sama wygoda takiej operacji. Wszystko odbywa się online, więc możesz tego dokonać w dowolnej chwili, nawet będąc poza domem, jeśli masz dostęp do urządzenia z Internetem. Zarejestrowanie się i dokonanie zlecenia zajmie ledwie kilka minut. Nie mniej ważna jest szybkość samej realizacji - takie przelewy wykonujemy do dwóch dni roboczych. Warto zwrócić również uwagę na koszty dokonania takiego przekazu, które będą nie tylko mniejsze niż w bankach, ale też korzystniejsze niż w większości firm zajmujących się transferami pieniędzy z Polski do UK. W przypadku tego przelewu nie ustalamy żadnej odgórnej opłaty. Oferujemy uczciwy kurs wymiany, niewiele różniący się od tego rynkowego. Jeszcze przed zalogowaniem możesz zresztą zobaczyć, jaki kurs obowiązuje i porównać go z ofertami innych pośredników.

Jak wysłać przelew z Kilk-24?

Dokonywanie operacji poprzez Klik-24 jest naprawdę proste i intuicyjne. Wystarczy, że się zarejestrujesz i zalogujesz, po czym w kalkulatorze widocznym na naszej stronie wybierzesz odpowiedni rodzaj przelewu i kwotę, którą chcesz przekazać. Zostaniesz przekierowany do formularza odbiorcy przelewu. Musisz wtedy uzupełnić jego dane, w tym oczywiście numer rachunku. Na późniejszym etapie dla pewności zobaczysz jeszcze podsumowanie wszystkich danych dotyczących przekazu, które możesz potwierdzić lub w miarę potrzeby poprawić. Po zaakceptowaniu tych kwestii zlecenia przelewu, otrzymasz numer konta, kwotę oraz tytuł przelewu, którego masz dokonać. Co ważne, będzie to transakcja na polski rachunek - wykonujesz zatem zwykły przekaz krajowy. Po jego zaksięgowaniu Klik-24 korzysta ze swojego brytyjskiego konta, żeby przekazać środki na rachunek docelowy w UK. Fakt wykonania w praktyce dwóch operacji krajowych, sprawia, iż unikniesz dużych kosztów związanych z tradycyjnymi przelewami zagranicznymi. Wiele osób w Polsce wykonuje najtańszy przelew do UK, najczęściej w celu wsparcia znajomych lub członków rodziny, którzy się tam znajdują. Obecnie nie opłaca się już dokonywać takich przekazów w samym banku, gdyż trwa to naprawdę długo i wiąże się z dużymi opłatami. Zdecydowanie korzystniejsze jest wybranie platformy online, takiej jak Klik-24. Korzystając z naszych usług poniesiesz mniejsze koszty transakcji, a środki znajdą się na koncie w Wielkiej Brytanii w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych!

Inne artykuły