Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

02 maj 2023

Przelew dużej kwoty z UK do Polski

Przelew dużej kwoty z UK do Polski

Przelew dużej kwoty z UK do Polski może być bardzo stresujący i wywoływać wiele obaw. Tym bardziej, że związany jest zazwyczaj z ważną operacją finansową, jaką może być sprzedaż nieruchomości czy samochodu. Wykonując przekaz z angielskiego rachunku bankowego na polski, zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych finansów. Nic w tym dziwnego, przecież nikt nie chce, aby jego transfer zaginął. Dlatego nasuwa się jedno zasadnicze pytanie: Jak przesłać sporą sumę mając gwarancję bezpieczeństwa i korzystnej transakcji? Który z pośredników może zaoferować nam atrakcyjną ofertę przewalutowania? Zapraszamy do lektury! 

Spis treści
Dostępne sposoby na transfer gotówki
Istotne kwestie
Aspekty prawne oraz kontrola Urzędu Skarbowego
Jak najlepiej zrealizować przelew? 
Bezpieczne transakcje

Przelew dużej kwoty z UK do Polski

Przelew dużej kwoty z UK do Polski współcześnie stał się powszechną operacją finansową, na którą decyduje się coraz więcej osób. Przebywając na terenie Zjednoczonego Królestwa chcemy swobodnie przesyłać pieniądze do ojczyzny. Dlatego pamiętajmy, że w przypadku każdego przekazu, szczególnie ważny jest wybór usługodawcy, za którego pomocą zrealizujemy transfer. Do dyspozycji mamy wiele rozwiązań w tym zakresie, a podejmując ostateczną decyzję powinniśmy kierować się indywidualnymi potrzebami. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej wyślesz dużą sumę do Polski!

Dostępne sposoby na transfer gotówki

Wachlarz możliwości w zakresie transferów międzynarodowych jest naprawdę dość szeroki. Posiadając konto w banku nie jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na tradycyjne sposoby przekazu gotówki w placówkach stacjonarnych. Za pomocą sieci globalnej możemy bez żadnych przeszkód zlecać przelewy o każdej porze. Nie musimy tracić czasu stojąc w kolejkach, a cała dokumentacja jest ograniczona do minimum. Do najbardziej tradycyjnych i powszechnych metod należy:

 • przelew zlecony w oddziale banku,
 • przekaz gotówki u agenta,
 • wysłanie pieniędzy za pośrednictwem poczty,
 • transport środków na własną rękę.

Wśród rozwiązań online możemy wyróżnić:

 • dokonywanie płatności za pomocą wirtualnego portfela,
 • skorzystanie z usług kantorów internetowych,
 • zlecenie przelewu w firmie online specjalizującej się w przekazach Wielka Brytania - Polska.

Istotne kwestie

Wykonując przelew dużej kwoty z UK do Polski zawsze powinniśmy zwracać uwagę na kilka elementów, które w szczególny sposób wpływają zarówno na opłaty za transfer, czas finalizacji oraz jego bezpieczeństwo. Tym bardziej, gdy decydujemy się przesłać sporą sumę pieniędzy, pamiętajmy o tym, aby:

 1. Dokładnie zapoznać się z kursami wymiany walut poszczególnych pośredników - niektórzy stosują wysoki spread walutowy, które sprawiają, że dużo stracimy na naszym transferze.
 2. Sprawdzić, czy wybrane przez nas pośrednik jest wiarygodną instytucją płatniczą, która posiada niezbędne licencje i certyfikaty oraz jest nadzorowany przez odpowiednie ograny i instytucje.
 3. Dowiedzieć się o ewentualnych prowizjach i innych dodatkowych kosztach, jakie mogą zostać pobrane podczas realizacji przelewu.
 4. Porównać oferty poszczególnych usługodawców świadczących usługi w zakresie przekazów zagranicznych.
 5. Zwrócić uwagę na dokładność wprowadzanych danych i zweryfikować ich zgodność przez zleceniem transferu.

Aspekty prawne oraz kontrola Urzędu Skarbowego

Wszystkie rzetelnie działające instytucje finansowe podlegają pod nadzór odpowiednich organów, dlatego mają one obowiązek weryfikacji wpłat od 15 tys. euro w górę. Wynika to z konieczności przestrzegania procedur przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML). Dlatego bardzo istotne jest posiadanie pełnej dokumentacji potwierdzającej źródło pochodzenia naszych środków, aby nie było wątpliwości, że jest ono w pełni legalne. Każda z instytucji płatniczych jest zobowiązana zgłosić podejrzenie nielegalnego pochodzenia przelewu do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej (GIIF), który podlega Ministerstwu Finansów. Jeśli Twoje wydatki przewyższą Twoje przychody Urząd Skarbowy może wszcząć kontrolę lub procedury wyjaśniające.

Ważne! W chwili, gdy transakcja zostanie uznana za niezgodną z przepisami, przelew jest wstrzymany, a konto może zostać zablokowane.

Jak najlepiej zrealizować przelew dużej kwoty z UK do Polski?

Przelew dużej kwoty z UK do Polski możemy zrealizować na kilka sposobów. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na tradycyjne sposoby, czy znacznie korzystniejsze alternatywy.

Tradycyjne sposoby przekazu

Warto wiedzieć, że instytucje prowadzące swoją działalność stacjonarnie są najmniej opłacalne. Dlaczego? Po pierwsze, banki, placówki pocztowe czy agenci pobierają duże opłaty za samo zrealizowanie usługi. Często zdarza się, że jest to procent kwoty, jaką przesyłamy, co sprowadza się do tego, że im więcej pieniędzy będziemy chcieli wysłać, tym droższy będzie transfer. Druga kwestia to niekorzystne przewalutowanie, jakie oferują nam te placówki. Nakładają wysoką marżę, na której finalnie zarabiają. Wszystko przez wysokie spready walutowe, jakie wykorzystują. Różnią się one nawet o 6 - 10% od rynkowych. Czym jest spread walutowy? Jest to różnica pomiędzy ceną kupna, a sprzedaży waluty. Im wyższy spread walutowy, tym klient jest bardziej stratny. Każdy z usługodawców ustala swój własny spread walutowy, dlatego warto zapoznać się z aktualnymi kursami wymiany walut i je porównać, aby wybrać pośrednika, który przewalutuje nasz transfer najkorzystniej.

Kolejny minus to udział dodatkowych pośredników w naszej transakcji, czyli tzw. banków korespondentów. Nie tylko wydłuża to cały proces, ale również zwiększa finalne koszty, ponieważ każdy z nich może zażądać prowizji od wykonania naszej usługi. Dlatego, jeśli tylko posiadamy aktywny rachunek bankowy, to warto poszukać zdecydowanie atrakcyjniejszych alternatyw, jakie może znaleźć w Internecie i zacząć wykonywać zadowalające przelewy pomiędzy UK a Polską.

Nowoczesne rozwiązania online

Możliwości przekazu za pomocą Internetu są bez wątpienia atrakcyjniejsze, od realizacji przelewu w placówce stacjonarnej. Zdecydowanie krótszy czas realizacji transferu oraz korzystniejsze warunki przewalutowania. Natomiast, zarówno kantory internetowe, jak i portfele elektroniczne nie posiadają ofert, które w pełni zwolniłyby nas z opłat. Wszystko zależy od rodzaju przelewu, jaki zlecimy, a prowizja wynosi zazwyczaj około 1%.

Trzecim wariantem, jeśli chodzi o internetowe sposoby transferu środków jest skorzystanie z usług platform online, które specjalizują się w przelewach międzynarodowych. Nie narzucają one wysokiej marży na swoje usługi, a transakcje finalizują w maksymalnie 2 dni robocze. W operacji finansowej nie biorą udziału dodatkowe podmioty, co dodatkowo zmniejsza opłatę za przekaz.

Bezpieczne transakcje

Bezpieczne transakcje

Chcesz mieć pewność, że Twój przelew będzie wykonany rzetelnie, bezpiecznie, szybko oraz korzystnie? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Klik-24, która już od 2013 roku prężnie funkcjonuje na rynku finansowym. Swoim klientom oferuje atrakcyjne warunki wymiany GBP/PLN, a Ty nie musisz obawiać się o wystąpienie dodatkowych kosztów.

Firma Klik-24 spełnia szereg rygorystycznych wymogów, co potwierdzą posiadane przez nią odpowiednie licencje oraz certyfikaty. Masz pewność, że zarówno Twoje dane osobowe, jak i pieniądze są pod ścisłą ochroną. Wszystkie transakcje są przeprowadzane z wykorzystaniem bezpiecznego połączenia z użyciem certyfikatów SSL. Podlega ona pod Ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, dlatego przelewy powyżej 15 tys. euro wymaga m.in. weryfikacji tożsamości. Warto zapoznać się z poszczególnymi limitami, aby móc przesyłać tyle, ile potrzebujesz.

Przelewy standard są realizowane za darmo, a odbiorca będzie miał środki na koncie w czasie maksymalnie 2 dni roboczych. W swojej ofercie firma posiada również wariant express, dla tych którzy potrzebują przesyłać pieniądze jeszcze szybciej. Opłata za taki rodzaj przelewu wynosi wówczas 1,99 GBP. Aby skorzystać z usług firmy, należy dokonać bezpłatnej rejestracji na jej stronie internetowej i zlecić przelew. Cały proces jest intuicyjny i nie zajmuje więcej niż kilka minut. Przesyłaj środki po korzystnie i bezpiecznie!

Inne artykuły