Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew funtów na konto złotówkowe

Przelew funtów na konto złotówkowe

Chcesz zlecić przelew funtów na konto złotówkowe? Nie wiesz, ile idzie przelew z Anglii do Polski, a chcesz, żeby Twój przelew walutowy jak najszybciej znalazł się u odbiorcy? Chciałbyś, aby wysyłka funtów była tak tania, jak to tylko możliwe? Dobrze trafiłeś. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy jest to możliwe i ile może to kosztować. Przeczytanie wszystkich materiałów na temat przelewów z UK do PL zajmie kilka tygodni, dlatego zrobiłem to za Ciebie!  Zapraszam do lektury a już wkrótce, będziesz wiedział jak tanio i szybko zlecić przelew do Polski. 

Spis treści
Jak wybrać dobrą firmę?
Zalety pośredników
Jak przelać pieniądze?

Jak wybrać dobrą firmę, aby zlecić przelew funtów na konto złotówkowe?

Gdy pierwszy raz chciałem zlecić przelew funtów na konto złotówkowe (około 1000 GBP) jedyne, co przyszło mi do głowy, to przejść się do swojego banku i zapytać ich. Tak też zrobiłem. Ku mojemu zaskoczeniu mój bank zażądał za to 15 funtów plus prowizja kursowa, a także powiedział, że przelew może potrwać kilka dni (od 3 do 7 dni roboczych).  Nie miałem tyle czasu!  Interesował mnie jedynie szybki przelew do Polski z UK. Oprócz tego, mój bank kazał mi przygotować nemer konta w formacie IBAN oraz kod SWIFT banku odbiorcy, którego także nie posiadałem. Koło mojego banku, swoje oddziały miały też inne banki, dlatego też próbowałem porównać oferty.  Niestety oferty innych banków za dużo się nie różniły. Opłaty za transfer były w granicach 15-40 funtów.  Nie wierzyłem, że przelew do Polski z Wielkiej Brytanii będzie, aż tak drogi. Rozbój w biały dzień! Myślałem, że bankowy transfer pieniędzy do Polski z UK będzie prosty i szybki! Myliłem się.

Jednak, jestem z tych ludzi, co nie lubią przepłacać. Za swój transfer pieniędzy do Polski z UK też nie miałem zamiaru płacić za dużo. Tym bardziej, że zamierzałem realizować przelewy raz w tygodniu. Byłem przekonany, że jeśli dobrze poszukam, na pewno znajdę jakiś tani sposób. Po powrocie do domu odpaliłem wyszukiwarkę internetową i zacząłem poszukiwania. Wpisałem: Najtańsze przelewy z Anglii do Polski … Okazało się, że w dzisiejszych czasach istnieją firmy internetowe, które oferują bezpieczne i tanie przelewy z UK do Polski.

Zalety przesyłania pieniędzy z Anglii do Polski online

Firmy walutowe skupiają wielu klientów, dlatego też, kupują waluty w naprawdę dużych ilościach. Uprawnia ich to do oferowania świetnych cen!  Kiedy klient decyduje się na międzynarodowy przekaz pieniężny, pozwala to firmie walutowej na wymianę walut z dobrą marżą dla nich i dla klienta. Całe szczęście dla klientów istnieje coraz większa konkurencja. Co sprawia,że firmy specjalizujące się w przekazach pieniężnych zaczynają obniżać koszty, jednocześnie oferując tylko tanie przelewy. Kto w dzisiejszej dobie internetu płaciłby kilkanaście funtów za transfer środków z UK? Pewnie nikt. Coraz więcej osób przekonuje się do tanich transferów online, dostrzegając wiele korzyści z usług firmy walutowej zamiast z tradycyjnych usług bankowych.

Bezpieczeństwo

Platformy, które oferują przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski są certyfikowane, a także są regulowane przez państwowe instytucje finansowe. W Anglii są regulowane przez FCA (Financial Conduct Authority), a w Polsce przez KNF (Komisję Nadzoru Finansowego). Można im w pełni zaufać, ponieważ gwarantują te same standardy bezpieczeństwa co wszystkie banki komercyjne. Dlatego, że temat bezpieczeństwa jest dla mnie bardzo istotny poświęciłem mu osobny artykuł. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam do lektury: Jak wysyłać pieniądze z Anglii do Polski  w bezpieczny sposób.

Niskie opłaty

Jeszcze kilka lat temu opłata za najtańsze przelewy z Anglii do Polski wynosiła kilka funtów. Pierwsze firmy, które zaczynały oferować transfery pieniędzy z UK do Polski miały wtedy opłatę w wysokości 3-5 funtów. Niektóre z nich w dalszym ciągu pobierają opłaty tego rzędu. Jedynie co jakiś czas wprowadzają promocję. W dzisiejszych czasach warto wybrać taką firmę, która w swojej regularnej ofercie ma stałą niską opłatę np. 1.99 funta bez względu na kwotę transferu. Możesz również skorzystać z oferty typu „darmowe przelewy do polski”. Co prawda opłata za przelew wyniesie 0zł, natomiast czas realizacji usługi będzie dłuższy. Dzięki temu będziesz zawsze pewny, że przelejesz swoje pieniądze tanio i bez zbędnych kosztów.

Preferencyjny Kurs wymiany GBP/PLN

Przed dokonaniem przekazu pieniędzy z Anglii do Polski należy zadać sobie pytania: Ile warty jest dzisiaj funt? Gdzie mogę zweryfikować czy firma, z którą przelewam ma dobry kurs? Aby ustalić, czy firma oferuje nam dobry przelicznik walutowy warto odwiedzić stronę Narodowego Banku Polskiego. NBP codziennie aktualizuje kursy walut, dlatego łatwo sprawdzimy, czy firma, z którą chcemy zrobić transfer pieniędzy z UK ma dla nas korzystny przelicznik. Każda instytucja, która oferuje przelewy ma swój własny kurs, czyli narzuca swoją marże. Im wyższy kurs dla klienta, tym niższa marża dla firmy.

Pytanie

Jak zlecić przelew funtów na konto złotówkowe

Po przeanalizowaniu dostępnych ofert na rynku mamy dla Ciebie najlepszą ofertę transferu pieniędzy z UK do Polski. Z Klik-24 otrzymasz zawsze korzystny kurs wymiany, a środki dostarczymy szybko na wskazane konto. Sprawdź jakie to proste! Bądź mądry i oszczędny w kwestii swoich pieniędzy! Poniżej przedstawiam szczegółową instrukcję krok po kroku jak zlecić przelew funtów na konto złotówkowe:

  1. Zarejestruj darmowe konto na platformie Klik-24. Rejestracja konta potrwa kilka minut.
  2. W kalkulatorze wprowadź kwotę i wybierz rodzaj przelewu.
  3. Po przeliczeniu kursu, będziesz wiedział dokładnie, ile pieniędzy otrzyma Twój odbiorca. 
  4. Podaj dane odbiorcy: numer konta, nazwę odbiorcy, tytuł przelewu. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "kontynuuj.
  5. Opłać swój przelew: wejdź na swoje konto bankowe i przelej pieniądze na konto Klik-24, dane do przelewu wyświetlą się w formularzu.
  6. Gdy otrzymamy płatność. usługa zostanie zrealizowana. Powiadmomimy Cię o tym drogą mailową.

W dzisiejszych czasach znalezienie najlepszej oferty na przelew funtów na konto złotówkowe to nie lada wyczyn. Jestem przekonany, że oferta, którą Ci przedstawiłem jest korzystna na tle innych firm i banków.  Dzięki Klik-24 masz szanse na dostęp do najlepszych kursów wymiany oraz niskich opłat za transfer. Eksperci firmy ciągle monitorują rynek, czym dbają o konkurencyjność oferty, tak aby zawsze opłacało Ci się wrócić i regularnie korzystać z usług firmy. Zapraszam do korzystania z serwisu Klik-24 już dziś.

Inne artykuły