Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew funtów na polskie konto

Przelew funtów na polskie konto

Przelewy funtów na polskie konto to dla wielu osób nieodłączna część życia na emigracji. Wykonując takie transfery musisz się upewnić, że koszt samej usługi nie będzie zbyt wysoki, zwłaszcza jeśli robisz to często. Nie warto przepłacać, ponieważ istnieją sposoby na znacznie tańszy i szybszy transfer funtów do Polski. Dziś wyjaśnimy, jak to zrobić.

Spis treści
Jak nie stracić?
Formy przelewów
Bezpośrednio z angielskiego rachunku
Kantor internetowy
Przekaz w placówce
Nasza oferta

Jak nie stracić na przelewie funtów na polskie konto?

Według statystyk Polacy zamieszkujący Wielką Brytanię corocznie przelewają do Polski około 833 miliony funtów. Gdyby wybierali bardziej korzystne formy transferu, kwota trafiająca do Polski mogłaby być jeszcze wyższa. Często wybór firmy, za pośrednictwem której Polacy transferują swoje pieniądze jest zupełnie przypadkowy, a co za tym idzie statystyczna roczna strata wynikająca z wyboru firm pobierających wysokie prowizje to aż 33 miliony funtów. Jak znaleźć oszczędne rozwiązanie? Zacznij od dokładnego rozpoznania sytuacji.

Formy przelewów

Aktualnie na rynku funkcjonuje wiele różnego rodzaju metod na przelewanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski. Do wyboru masz m.in. tradycyjny przelew z angielskiego konta bankowego na polski rachunek, przekaz gotówki w placówkach firm specjalizujących się w tego typu transferach, wymianę waluty w internetowym kantorze oraz usługi innowacyjnych firm zajmujących się zagranicznymi przelewami. Z reguły to ostatnie rozwiązanie jest zdecydowanie najprostsze i najbardziej korzystne. Poniżej wyjaśniamy, czym się charakteryzują wymieniony formy transferów.

Przelew funtów bezpośrednio z angielskiego rachunku

Przelew funtów na konto złotówkowe możesz wykonać bezpośrednio poprzez swój angielski rachunek bankowy. Aby zlecić tego typu transfer, należy dysponować polskim numerem rachunku w formacie IBAN, tzn. poprzedzonym oznaczeniem PL a także kodem Swift. Taka forma przelewu może wydawać się stosunkowo prosta, jest jednak zdecydowanie najmniej korzystna - banki pobierają wysoką opłatę za transfer międzynarodowy, ponadto oferują swoim klientom bardzo zaniżone kursy wymiany walut. Angielskie banki za przelew funtów na polskie konto pobierają od swoich klientów opłatę w wysokości, która często sięga kilkudziesięciu funtów (jej wysokość uzależniona jest od kwoty przelewu), ponadto stosują wysoką różnicę pomiędzy kursem sprzedaży a kupna funta. 

Kantor internetowy

Kolejnym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać, są kantory internetowe. Tego typu kantory, które umożliwiają transfer pieniędzy online - bez konieczności osobistego udania się do oddziału są coraz bardziej popularne. Abyś mógł przelać swoje pieniądze przy pomocy kantoru internetowego, najpierw musisz założyć w nim swoje specjalne konto, które następnie powinieneś zasilić funtami, aby kantor mógł wykonać przelew na wskazane przez Ciebie konto w walucie wyjściowej - polskich złotych. Do zalet kantorów internetowych niewątpliwie należą wysoki kurs wymiany walut, a także niskie opłaty za wykonanie transakcji. Niestety tu atuty tego rozwiązania się kończą - taka forma przewalutowania pieniędzy zajmuje sporo czasu a także wysiłku - musisz wykonać kilka operacji, zanim pieniądze trafią na wskazany, polski rachunek. Ponadto konieczne jest założenie specjalnego konta w kantorze, co również dla wielu może okazać się kłopotliwe i pracochłonne.

Przekaz gotówki w placówce 

Jeżeli nie ufasz transakcjom internetowym i stawiasz na bezpośredni kontakt z podmiotem odpowiedzialnym za transfer Twojej gotówki na polskie konto, na pewno zainteresuje Cię możliwość przesłania gotówki do Polski w placówce specjalizującego się w tego typu operacjach. Takie rozwiązanie gwarantuje sprawną pomoc pracownika placówki oraz transfer pieniędzy bezpośrednio do rąk odbiorcy w Polsce. Jednak tego typu forma przekazu sprawdza się raczej wyłącznie w przypadku przesyłania mniejszych sum pieniędzy. W celu dokonania transakcji musisz udać się do wybranej placówki agenta, dostępnej w większości angielskich miast. Aby wykonać przekaz, musisz zabrać ze sobą dowód tożsamości - paszport lub dowód osobisty, dane odbiorcy oraz gotówkę, którą chcesz przekazać wraz z kwotą potrzebną na opłatę. Największą wadą tej metody jest jej czasochłonność. Nie dość, że musisz poświęcić swój czas na dotarcie do placówki i sam kilkuminutowy proces przekazu, to jeszcze mogę spotkać Cię długie kolejki. Ponadto taki transfer funtów do Polski jest stosunkowo drogi, dlatego podsumowując warto zdecydować się na inną, dostępną na rynku metodę.

Szybki przelew międzynarodowy

Przelew funtów na polskie konto online z firmą Klik-24

Jeśli cenisz szybkie, wygodnie a przede wszystkim korzystne finansowo rozwiązania najlepszym sposobem dla Ciebie będzie przelew funtów na polskie konto z pomocą naszej firmy. Taki transfer jest najszybszym i najtańszym sposobem, a ponadto jest niezwykle prosty. Nasza firma oferuje całkowicie przejrzyste zasady, dzięki czemu nie musisz obawiać się ukrytych opłat. W dodatku wymienimy Twoje funty po korzystnym, aktualnym rzeczywistym kursie. W praktyce oznacza to, że do odbiorcy w Polsce trafi największa, w porównaniu z innymi metodami, kwota. Zasady przelewu online z Klik-24 są bardzo przejrzyste. Nie obciążymy Cię żadnymi dodatkowymi, ukrytymi opłatami tak jak banki, nie musisz także stać w długich kolejkach, jak ma to miejsce w przypadku oddziałów agentów. Całą transakcję przeprowadzisz samodzielnie, szybko i całkowicie bezpiecznie.

Jak się to u nas odbywa? Cały proces jest niezwykle prosty, wystarczy że założysz bezpłatne konto, logując się w naszym serwisie, wypełnisz prosty formularz online, potwierdzisz nadanie zlecenia i opłacisz je. Pieniądze powinny znaleźć się na polskim rachunku bankowym - Twoim lub Twoich bliskich, maksymalnie w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych, w zależności od rodzaju usługi jaki wybierzesz.

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

Podsumowując, istnieje naprawdę wiele możliwości przelania funtów z Wielkiej Brytanii na polskie konto w złotówkach. Warto przemyśleć wybór najkorzystniejszej dla siebie opcji, w zależności od tego jakie są dla Ciebie najważniejsze parametry danej oferty. Jeżeli nie chcesz niepotrzebnie tracić ciężko zarobionych pieniędzy na ukryte, dodatkowe, wysokie opłaty, a także niekorzystny kurs wymiany walut - wybierz opcje transferu online z naszą firmą. Stawiamy na uczciwe zasady współprace owocujące długotrwałymi relacjami z klientami, dlatego nasze działanie opiera się na w pełni transparentnym systemie. Wszystkie pobierane przez nas opłaty są jasne i czytelne. Ponadto transfer pieniędzy z Klik-24 jest w pełni bezpieczny. Zaufało nam już tysiące klientów, realizujących za naszym pośrednictwem drobne, comiesięczne przelewy a także transfery większych kwot. Dołącz do nich!

Inne artykuły