Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew GBP do Polski

Przelew GBP do Polski

W życiu może pojawić się potrzeba częstszej wymiany waluty. Możesz mieć kilka osobistych powodów, dla których musisz zlecić przelew GBP do Polski. Twoja rodzina może być w ciężkiej sytuacji materialnej, musisz zapłacić za nieprzewidziane wydatki, czy opłacić czesne za granicą przenosząc i wymieniając funta brytyjskiego na złotówki. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dokonać szybkiej płatności zagranicznej, czy też masz stały wydatek, aby zmaksymalizować swoje wyniki finansowe i zmniejszyć koszty związane z przelewami międzynarodowymi, ważne jest, aby wziąć pod uwagę opłaty za przelew.

Spis treści
Opłaty bankowe za przelew
Wysokie prowizje za wymianę walut
Dodatkowe koszty
Jak uniknąć wysokich opłat?
Tańszy sposób na przelew

Opłaty bankowe za przelew GBP do Polski

Wysyłając przelew GBP do Polski za granicę za pośrednictwem banku, zazwyczaj naliczana jest opłata za międzynarodowy przekaz pieniężny. Może ona wynosić nawet kilkadziesiąt funtów w zależności od banku, w którym posiadamy rachunek. Bank ustala opłaty na podstawie waluty, którą chcemy wysłać i jaką chcemy otrzymać GBP, PLN czy może Euro. Wiele banków opiera opłatę za transfer pieniędzy o czas realizacji. Jest to dodatkowa opłata w celu przyspieszenia przelewu. Im szybciej chcemy otrzymać pieniądze, tym więcej będziemy musieli zapłacić. Ile idzie przelew z Anglii do Polski? Standardowy przelew zagraniczny trwa od 3-5 dni roboczych. Jeśli zależy nam na czasie to musimy się liczyć z większymi wydatkami. Na tym opłaty się nie kończą. 

Wysokie prowizje za wymianę walut 

Banki do wymiany pieniędzy między sobą używają czegoś, co nazywa się kursem międzybankowym. Stawka zmienia się co sekundę i jest to wartość, którą zobaczysz, jeśli wpiszesz np. „kurs GBP/PLN” w pasku wyszukiwania w Google. 

Pamiętaj! Jest to cena, którą używają banki do wymiany walut między sobą, a nie oferta skierowana do indywidualnych klientów. Oferta detaliczna jest ustalana na całkowicie odmiennych warunkach.

Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii i wysyłasz transfery pieniężne z Anglii do Polski to za każdym razem, gdy to robisz, banki naliczają wysokie marże za transakcje zagraniczne. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że opłata za przelew to nie jedyny koszt jaki ponosimy wysyłając GBP do Polski. Opłaty pobierane przez banki podczas wymiany pieniędzy są ukryte w kursie wymiany funtów na złotówki. Banki pobierają aż 6-8 % prowizji za taką transakcję. 

Załóżmy, że chcesz wysłać swoje oszczędności w wysokości 2000 funtów z Anglii do Polski. Ile zapłacisz bankowi za transfer pieniędzy? Możesz być zaskoczony odkryciem, że opłaty wynoszą nawet 800 złotych (około 160 funtów). Po sprawdzeniu kursu GBP/PLN okazuje się, że bank wysyła Twoje pieniądze po kursie 4.6162 (kurs z dnia 25/05/2020). Odbiorca otrzyma kwotę 9,232.40 złotych po przewalutowaniu. Poniżej znajduje się kalkulator przelewu z UK do Polski w jednym ze znanych angielskich banków. 

Kurs funta
 
Dotyczy to wymiany GBP na PLN, co oznacza, że wysyłając pieniądze ze swoim bankiem tracisz 6-8% w porównaniu do kursu międzybankowego, który w tym samym czasie wynosi 1 GBP = 5.0316 PLN. 

Bank wysyłając 2000 GBP po średnim kursie 5.0316 otrzyma 10,063.20 złotych. Tobie przeleje 9,232.40 złotych, a pozostałe 830.80 złotych zachowa dla siebie. To jest zysk banku. Oznacza to tyle, że za 2000 GBP zapłacisz aż 830.80 PLN (około 160 GBP) do banku, aby przesłał pieniądze za Ciebie. Na tym opłaty się nie kończą.

Opłata za zagraniczne przelewy przychodzące 

Twój bank może pomóc w wielu rodzajach przelewów. jeśli po prostu wysyłasz pieniądze lokalnie z jednego konta na drugie. Wiele banków w Anglii realizuje takie transfery bezpłatnie, a środki trafiają do odbiorcy już nawet w kilka minut, wszystko za zasługą Faster Payments. Jest to rodzaj przelewu elektronicznego, mający na celu przyspieszenie procesu wysyłania pieniędzy pomiędzy rachunkami w Wielkiej Brytanii. 

Należy pamiętać, że przelewanie środków za granicę przez bank nie działa na takich samych zasadach i może być bardzo kosztowne, a przelewy mogą trwać kilka dni. Dodatkowo, warto sprawdzić ze swoim bankiem, ile kosztuje odbiór przelewu przychodzącego z zagranicy. Opłaty bankowe mogą wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych w zależności od banku, do którego mają trafić środki. Na przykład: Bank PKO pobiera opłatę w wysokości 11 złotych za odbiór zagranicznych przelewów. Jak wysłać funty do Polski bez ponoszenia wysokich kosztów?

Jak uniknąć wysokich opłat za przelew GBP do Polski? 

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na opłatach za przelew GBP do Polski jest zrezygnowanie z oferty banków. Istnieje wiele firm, które umożliwiają wysyłanie pieniędzy za granicę bez wysokich prowizji. Klik-24 to znacznie lepszy, tańszy i szybszy sposób niż przelew bankowy. Korzystając z naszej platformy internetowej 24/7, możesz wysyłać pieniądze bez obawy o jakiekolwiek dodatkowe wydatki, pobieramy niewielką stałą opłatę za przelew. Kwota jaka widnieje w kalkulatorze to ta, którą otrzyma odbiorca. Posiadamy lokalne rachunki bankowe w Polsce i Anglii, dzięki czemu przesyłanie pieniędzy odbywa się na zasadzie przelewu krajowego, a nie zagranicznego. Dzięki Klik-24 klienci z UK i Polski mogą korzystać z łatwej usługi online, aby dokonywać międzynarodowych przelewów pieniężnych – bez ponoszenia dodatkowych opłat. 

Poniżej znajduje się kurs funta z dnia 25/05/2020 r. dla przelewu walutowego z UK do Polski w platformie Klik-24. Data i kwota jest taka sama jak we wcześniejszym przykładzie, abyś mógł porównać naszą ofertę z bankiem.

Kurs funta Klik-24
 
Odbiorca otrzyma kwotę 10,019.20 złotych po przewalutowaniu. Przypomnę, że bank oferował jedynie 9,232.40 złotych. Dzięki usłudze Klik-24 zyskasz prawie 800 złotych na jednym przelewie w porównaniu do oferty bankowej.  Na tym korzyści się nie kończą.

Rejestracja w systemie jest bezpłatna, więc nic nie tracisz. Wejdź załóż konto i przetestuj nas. Naliczamy jedynie niewielką marżę za kurs wymiany, ale jest ona znacznie niższa niż opłata pobierana przez banki. Aby zobaczyć, ile zaoszczędzisz, zaloguj się i uzyskaj natychmiastową wycenę na żywo lub skorzystaj z kalkulatora przelewów na stronie Klik-24.

Unikaj opłat związanych z międzynarodowymi przekazami pieniężnymi – wybierz Klik-24

Wiemy, że chcesz płacić najniższą możliwą stawkę za przelew GBP do Polski, dlatego przelewy zagraniczne za pośrednictwem Twojego osobistego banku nie są zalecane. Przesyłanie pieniędzy za granicę może być zaskakująco skomplikowane. Cały proces może być bardzo czasochłonny, nie mówiąc już o kosztownych opłatach. Dlatego usługa Klik-24 jest niezbędna dla każdego, kto potrzebuje realizować przelewy z UK. Zamiast długiego czasu oczekiwania i niejasnych informacji możesz skorzystać z naszej internetowej platformy online. Dzięki której z łatwością dokonasz płatności tego samego dnia. Przelew zlecisz przez Internet w kilka minut, a my dostarczymy Twoje pieniądze w ciągu jednego dnia roboczego. Z nami unikniesz ukrytych opłat bankowych przy przelewie funta brytyjskiego na złotówki i zaoszczędzisz nawet 90% w porównaniu do opłat lokalnych instytucji finansowych. Klik-24 oferuje niedrogą i nowoczesną metodę transferu walut w porównaniu do banków. Zapewniamy bezpieczne, szybkie i tanie przelewy GBP do Polski, abyś za każdym razem zawsze otrzymywał najlepszą ofertę za najlepszą cenę.

Inne artykuły