Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Przelew pieniędzy z Polski do UK

Przelew pieniędzy z Polski do UK

Przelew pieniędzy z Polski do UK z uwagi na dynamiczne zmiany stawek walutowych może nas niemile zaskoczyć. Można jednak temu zapobiec. Jak? Wybierając opcję, która zagwarantuje Nam najlepsze na rynku warunki. Chodzi tu przede wszystkim o cenę usługi, kurs wymiany złotówek na funty oraz czas realizacji usługi. Wszystkie te trzy składowe decydują o tym, czy dana oferta jest godna uwagi czy też nie. Jeżeli poszukują Państwo tak kompleksowej oferty, gorąco polecamy lekturę dzisiejszego artykułu, w której rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Jakie są dostępne metody?
Dlaczego nie poprzez bank?
Przekaz pieniężny u agentów
Wybór najlepszej alternatywy
Transfer z PL do UK w Klik-24!

Przelew pieniędzy z Polski do UK – wstęp

Przelew pieniędzy z Polski do UK to usługa o szczególnym znaczeniu dla blisko miliona Polaków, którzy tworzą brytyjską Polonię. Pomimo skutków ubocznych, jakie wywołał brexit, w Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu przebywa około 815 tysięcy naszych rodaków. Tym samym stanowimy największą grupę mniejszości narodowej zamieszkałą na Wyspach Brytyjskich. Nie można również zapominać o rodzinach emigrantów, które pozostały w Polsce i wspierają ich w różnej formie. Jedną z najbardziej popularnych jest oczywiście wsparcie finansowe. W jaki sposób można je realizować? Obecnie rynek tej branży usługowej jest mocno konkurencyjny, toteż nikogo nie dziwi fakt, iż możliwości wyboru jest mnóstwo. Dlatego warto postawić sobie jedno kluczowe pytanie, jak wykonać przelew pieniędzy z Polski do UK w najkorzystniejszy sposób?

Każdy z nas ma swoje własne preferencje, które rzecz jasna powinniśmy brać pod uwagę. Jednak pewne czynniki mimo upływu czasu pozostają niezmienne. Należą do nich takie jak: przystępność cenowa oraz szybkość transferu pieniędzy z PL do UK. Niestety większość dostawców każe wręcz dokonać nam wyboru pomiędzy jednym, a drugim. Na szczęście istnieją jeszcze alternatywne instytucje, które zapewniają obydwie te rzeczy, a nawet i coś więcej. Jak je znaleźć? Nie musicie ich nigdzie szukać, bowiem najlepsze rozwiązanie prezentujemy właśnie tutaj. Zapraszamy!

Jak przesłać pieniądze do UK? – możliwości

Skoro czytacie ten tekst, to wcześniej zapewne nieraz zastanawialiście się nad tym. Jak wysłać pieniądze do UK? Z jednej strony rozwiązań w tym obszarze jest naprawdę dużo. Jednak nie wszystkie odpowiadają obecnym standardom. Ponadto sporo z nich okazuje się być zupełnie nierentownymi. Przede wszystkim chodzi o tradycyjne przelewy bankowe czy też portfele wirtualne PayPal. W Internecie możemy natknąć się również na propozycje natychmiastowych przelewów. Mimo pozytywnego wydźwięku niekoniecznie są one tak korzystne, ponieważ za tak szybki transfer należy uiścić też dodatkową opłatę. Jej wysokość często może lekko szokować i wówczas dwa razy zastanowimy się nad podjęciem takiej decyzji. Jeszcze inne umożliwiają przekazanie pieniędzy bez konieczności posiadania rachunku bankowego. W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie jednak funkcjonowanie bez konta bankowego.

Czy w takim razie jest jakiś złoty środek? Jak najbardziej tak! Najkorzystniejszą alternatywą są szybkie i tanie przelewy w jednej z wyspecjalizowanych firm internetowych. Dzięki nim nasz portfel zbytnio nie odczuje dużego obciążenia. Takie innowacyjne usługi świadczą tylko nieliczni usługodawcy, których znajdziemy wyłącznie w Internecie. Dla jasności podsumujmy i omówmy krótko powyższe opcje. Przelew pieniędzy z Polski do UK zrobimy m.in.:

  1. przelewem zagranicznym w każdym banku;
  2. dokonując płatności na e-portfel w PayPal;
  3. przekazując pieniądze w agencji płatniczej;
  4. poprzez firmę szybki i tani przelew online.

Proste i szybkie przelewy z Polski

Czy warto wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank?

Czy warto wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank? Zdecydowanie nie! Mówimy o tym od razu, aby uświadomić, że międzynarodowe przelewy bankowe całkowicie nie opłacają się. Skąd to wynika? Powodów jest mnóstwo, lecz najważniejsze argumenty przeciw to naliczanie wysokich opłat transakcyjnych oraz duża marża za przewalutowanie złotówek na funty. Wyjątkowo kiepskie stawki sprawiają, że my płacimy dużo więcej, a nasi odbiorcy dostają o wiele mniej. Pamiętajmy też, że przelew z Polski do Wielkiej Brytanii poprzez bank oznacza, że odbędzie się on w sieci globalnej SWIFT. Przez co konieczne będzie wprowadzenie międzynarodowego numeru rachunku IBAN oraz kodu SWIFT (BIC).

Co to jeszcze oznacza dla nas? Głównie to, że cena zlecenia takiej usługi zależy od wartości przelewu i wyniesie co najmniej 20 PLN. Maksymalna granica może wynieść nawet 300 PLN. Do tego dochodzi też dodatkowo prowizja dla pośredników, czyli tzw. banków korespondentów, która jest wielką niewiadomą, a o jej wysokości dowiemy się po fakcie. Im większa ilość podmiotów korespondujących, wówczas koszty wzrastają, a czas realizacji znacznie się wydłuża. Reasumując, czy warto tracić nasze ciężko zarobione pieniądze na rzecz banków? Chyba wszyscy są tutaj zgodni. Przekonajmy się, jakie mamy pole manewru!

Punkty agencyjne - czy warto?

Co niektórzy klienci, przekaz pieniężny do UK wolą realizować w punktach przekazów gotówkowych. O jakie punkty dokładnie chodzi? Usługi tego typu świadczą m.in. Western Union oraz MoneyGram. Czy to dobra opcja? Niekoniecznie – długie kolejki, wypełnianie papierowych formularzy, drogie przelewy i słabe kursy PLN na GBP. Tak więc, to kolejny z bardziej kosztownych sposobów na przelew pieniędzy z Polski do UK.

Jak zrobić przelew pieniędzy z Polski do UK szybko i tanio?

Podsumowując, czy istnieje rozwiązanie, dzięki któremu zrealizujemy przelew pieniędzy z Polski do UK szybciej i taniej? Oczywiście, że tak! Sprawdzonym i niezawodnym sposób jest przelew za pośrednictwem firmy internetowej. Tego typu usługi płatnicze gwarantują klientom wygodę użytkowania, jak i tak bardzo potrzebną oszczędność czasu i pieniędzy. Cały proces dokonuje się w 100% online, dzięki czemu nie musimy nawet wychodzić z domu.

Skoro wiemy już jaką metodę najlepiej wybrać, to pojawia się kolejne fundamentalne pytanie. Mianowicie, na kogo się zdecydować? Gotowe i najlepsze rozwiązanie na przelew do UK to oferta naszej sprawdzonej na rynku firmy, Klik-24! Dlaczego warto wybrać właśnie Nas? Dlatego, że jesteśmy zdecydowanym liderem na polskim rynku w tej gałęzi usługowej. Profesjonalna jakość obsługi i przyjazny serwis dla użytkowników znacząco ułatwia proces wysyłania pieniędzy, który staramy się jak najbardziej uprościć. Ponadto, zupełnie wymagamy wprowadzania numerów IBAN, ani kodów SWIFT, a jedynie brytyjski numer konta i kod banku.

Jak najtaniej wysłać pieniądze do Anglii? Sprawdź Klik-24!

Odpowiedzi na tak postawione pytanie co zrozumiałe, poszukuje chyba każdy zainteresowany. Skoro wiemy już, że najkorzystniej wybrać Klik-24, to w kwestii kosztów i opłat również nie będzie niespodzianki. Najtańszy przelew do UK otrzymacie tylko u Nas! Skąd taka pewność? Jeden z najkorzystniejszych kursów wymiany walut, a także darmowe przelewy Standard (0 PLN) to wystarczająca gwarancja z naszej strony. Oprócz tego, naszą małą tajemnicą jest wykorzystywanie tzw. przelewów lokalnych (krajowych). Co przez to rozumieć? Ano to, że w praktyce taki przelew składa się z dwóch składowych. Najpierw klient opłaca transakcję ze swojego polskiego konta na nasz polski rachunek. Po otrzymaniu należnych środków w złotówkach przechodzimy do realizacji. Równowartość transferu w funtach wysyłamy z naszego angielskiego konta na konto odbiorcy w UK.

Jak długo idzie przelew? Czas realizacji wynosi od kilku do maksymalnie 24 godzin w trybie Express. W opcji Standard trwa od 24 do 48h. Jeśli macie wątpliwości, to polecamy odwiedzić niezależny portal opinii klientów – Trustpilot! Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi, przelew pieniędzy z Polski do UK od teraz będzie dla Państwa tylko formalnością. Nie przedłużając, zapraszamy serdecznie do rejestracji bezpłatnego konta i korzystania z naszego serwisu 24h/7 dni w tygodniu!

Inne artykuły