Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew z Anglii do Polski, ile trwa?

Przelew z Anglii do Polski, ile trwa?

Wyobraź sobie, że pilnie potrzebujesz przelewu z Anglii do Polski i martwisz się, ile trwa i czy pieniądze dotrą na czas do odbiorcy. A jeśli wybierzesz superszybki przelew, czy nie będzie kosztował on miliona monet? Brak tej informacji powoduje, że sparaliżowany odwlekasz decyzje o przelewie i przeszukujesz dziesiątki stron w poszukiwaniu konkretnych informacji, a czas wcale nie działa na twoją korzyść. W tym blogu chciałbym podzielić się z tobą odpowiedzią na pytanie: Ile trwa przelew z Anglii do Polski? W prostym zestawieniu porównam dla ciebie rożne opcje przelewów i ich czas realizacji. Umożliwi ci to w łatwy i szybki sposób rozeznanie się w całkiem obszernym temacie przelewów zagranicznych. Zapraszam!

Spis treści
Jak skutecznie wybrać instytucję, z którą zlecimy przelew?
Czas realizacji 
No to z kim?

Jak skutecznie wybrać instytucję, z którą zlecimy przelew z Anglii do Polski? Ile to trwa?

Zastanawiasz się ile trwa przelew z Anglii do Polski? Zdaje sobie sprawę, że informacji o przelewach zagranicznych jest na tyle dużo, że aby je dokładnie przejrzeć potrzeba mnóstwo czasu. Znacznie więcej niż chciałbyś na to poświecić. Zrobiłem to za ciebie! Gdy pisze o skutecznym wyborze instytucji zawsze kieruje się listą kontrolną ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed wysłaniem pieniędzy do Polski z UK.

Bezpieczeństwo. Każda mała czy duża instytucja finansowa, powinna być ściśle kontrolowana. Ta, która oferuje przekazy pieniężne także! Każde państwo posiada własną jednostkę kontrolującą. W Anglii jest to FCA (Financial Conduct Authority) w Polsce jest to KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Oprócz tych dwóch przykładów istnieje wiele innych państwowych agencji, a wszystkie z nich mają za zadanie zapewnienie stabilności, bezpieczeństwa oraz ochronę interesów konsumentów. Koniecznie sprawdź regulacje firmy, którą wybierzesz. Dla bezpieczeństwa swoich pieniędzy!

Opłaty i kurs walutowy. O tym, że opłaty za przelewy pieniężne mogą się znacznie różnić w zależności od instytucji możesz przeczytać klikając w artykuł przelew walutowy.  Za każdym razem, gdy będziesz chciał wysłać pieniądze za granicę, to banki zazwyczaj pobiorą od ciebie najwyższą opłatę za przelew przy jednocześnie najmniej korzystnym kursie.  Na szczęście na rynku pojawiają się inne alternatywy przekazu pieniędzy, które oferują minimalne opłaty oraz preferencyjny kurs. Dokładnie zapoznaj się z ofertą tych firm, a przelejesz pieniądze do Polski już za symbolicznego funta przy korzystnym kursie.

Obsługa Klienta. Zanim klikniesz „Wykonaj przelew” zadaj sobie pytanie, czy obsługa klienta oferowana przez wybraną firmę jest dla mnie zadawalająca? Jako klient powinieneś oczekiwać, że twoja transakcja zostanie przeprowadzona szybko i sprawnie, oraz że w razie pytań będziesz mógł otrzymać kompetentną pomoc. Zadaj sobie kolejne pytania: Co w przypadku, gdy będę potrzebować pilnego kontaktu telefonicznego, jaki będzie koszt takiego połączenia? Czy numer telefonu i adres email jest umieszczony w dostępnym i widocznym dla mnie miejscu? Pamiętaj dobra obsługa klienta to fundament, który powinien spełnić 100% Twoich oczekiwań. Częścią obsługi klienta jest czas realizacji, poświęćmy teraz temu zagadnieniu odrobine więcej czasu.

Przelew z Anglii do Polski, ile trwa?

Gdy wysyłasz funty do Polski, szybkość z jaką odbiorca otrzyma przelew ma kluczowe znaczenie. Niezależnie od tego, czy spłacasz zadłużenie, czy wysyłasz pilny przelew na prośbę przyjaciela lub bliskiej osoby, ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu zajmie dotarcie środków.

Czas realizacji międzynarodowego przelewu pieniężnego będzie różny w zależności od wielu czynników. Będzie zależeć od firmy, w której zlecisz przelew, a także miejsca z i do którego wysyłasz środki. Przyjrzyjmy się bliżej średniej prędkości transferu, gdy wysyłasz pieniądze za granicę i temu, jak specyfika transakcji może wpłynąć na czas przetwarzania.

Pomimo różnic w usługach oferowanych przez poszczególnych dostawców, możemy mówić o kilku zależnościach.

Banki to najdroższe instytucje a czas realizacji ich usług, jeśli chodzi o międzynarodowe przekazy pieniężne wynosi 3-5 dni roboczych. Wiele internetowych firm przelewowych oferuje szybszą realizację przelewów zagranicznych za znacznie mniejszą cenę.

Jeśli zależy ci na szybkości transferu, bez względu na cenę, istnieją instytucje, dzięki którym odbiorca może otrzymać pieniądze nawet w kilka minut. Jednak słono za to zapłacisz, a kurs takiego przelewu będzie znacząco zaniżony. Po przeanalizowaniu kosztów tego rozwiązania, najczęściej dojdziemy do wniosku, że aż tak nam się nie spieszy.

Warto się rozejrzeć! Dzisiejszy rynek ma w swojej ofercie przelewy międzynarodowe już za symbolicznego 1.99 funta. Ile trwają takie przelewy z Anglii do Polski? – maksymalnie 1 dzień roboczy. Należy przy tym pamiętać, że kurs takiego transferu jest preferencyjny, a dobra instytucja przelewowa stara się przetransferować środki klienta jak najszybciej, tak aby był w 100% zadowolony. To najlepsza cena w stosunku do czasu realizacji.
 Praca biurowa

Co to jest dzień roboczy?

Przed złożeniem przelewu ważne jest, aby dobrze zrozumieć istotę dnia roboczego. Dni robocze dla instytucji finansowych to dni od poniedziałku do piątku, odliczając święta, czyli dni ustawowo wolne od pracy. Należy wziąć pod uwagę święta zarówno w kraju wysyłającym, jak i przyjmującym, ponieważ może to znacznie wydłużyć czas transakcji. Dla przykładu podam ekstremalną sytuacje z kwietnia 2019r., gdzie 19 kwiecień to był dzień ustawowo wolny w Anglii (Wielki Piątek), 20 oraz 21 kwiecień to była sobota i niedziela, a 22 kwiecień to był dzień ustawowo wolny od pracy zarówno w Anglii jak i w Polsce (Poniedziałek Wielkanocny). Odbiorca Pana Jana zlecającego przelew z angielskiego konta na polskie 18 kwietnia, otrzymał pieniądze 23 kwietnia. To jest 5 dni kalendarzowych później, jednak dalej tylko jeden dzień roboczy.  Oczywiście jest to sytuacja nadzwyczajna jednak należy pamiętać, że dobra firma, która przyjmuje od nas zlecenie powinna udzielić nam takiej informacji, aby zaoszczędzić nam niepotrzebnego stresu.

Mam nadzieje, że wraz z moją listą kontrolną będzie łatwiej ci weryfikować dostępne firmy oferujące przelew funtów. Jeszcze nie tak dawno przelew kojarzył się głownie z bankiem. Dziś wiadomo, że Banki zostają zastępowane innymi instytucjami płatniczymi, które najczęściej oferują niższą cenę za usługę z lepszymi warunkami. A dzięki kontroli i licencji państwowej Instytucje te są tak samo wiarygodne. Jeśli pozwolisz chciałbym odpowiedzieć na jeszcze jedno twoje pytanie:

No to właściwie, z kim przelewać moje pieniądze?

Jedną z autoryzowanych instytucji płatniczych, która oferuje przekazy pieniężne z Anglii do Polski jest Klik-24. Platforma ta spełnia wszystkie powyżej opisane punkty, czyli:

  • Jest bezpieczna, ponieważ jest regulowana przez angielską Komisję Nadzoru Finansowego, czyli FCA (Financial Conduct Authority) oraz posiada certyfikaty bezpieczeństwa Anti-Money Laundering i ICO.
  • Kurs i opłatę za przelew można sprawdzić już po wejściu na stronę. Opłata jest stała i wynosi tylko 1.99 funt za express oraz 0.00 za standard.
  • Przelewu dokonujesz nie wychodząc z domu, siedząc w ulubionym fotelu, a odbiorca otrzyma pieniadze maksymalnie w ciągu 1-2 dni roboczych.

W razie pytań konsultanci służą pomocą możesz zadzwonić lub zostawić swój numer telefonu, a my do ciebie oddzwoni.

Inne artykuły