Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

05 czw 2023

Przelew z Polski do UK za darmo

Przelew z Polski do UK za darmo

Przelew z Polski do UK za darmo jest jak najbardziej możliwy, jeśli tylko wybierzemy odpowiedniego pośrednika. Współcześnie transfery międzynarodowe to tak samo powszechna operacja finansowa, jak przekazy wewnątrzkrajowe. Nie muszą one wcale oznaczać dużego wydatku oraz wydłużonej procedury z dużą ilością formalności. Nieważne, czy chcesz przesłać pieniądze jednorazowo, czy potrzebujesz dokonywać cyklicznych transakcji, zredukuj koszty przelewu zagranicznego. Jeśli zależy Ci na Twoich finansach to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, w jaki sposób możesz wysłać złotówki do Wielkiej Brytanii nie ponosząc żadnych opłat!

Spis treści
Z jakimi opłatami może się wiązać transfer?
Czy rozwiązania online są bardziej opłacalne?
Jak przesłać złotówki za darmo?
Bezpłatne przekazy a bezpieczeństwo finansów
Wysyłaj pieniądze za darmo z Klik-24

Przelew z Polski do UK za darmo

Przelew z Polski do UK za darmo są poszukiwane przez coraz szersze grono osób, których bliscy przebywają obecnie na terenie Zjednoczonego Królestwa. W czasach, gdy przemieszczanie się po świecie jest swobodne, chcemy aby wszystko odbywała się tak bezproblemowo. Otoczeni coraz bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie transferów pieniędzy możemy bez żadnych przeszkód realizować tego typu operacje finansowe. Oczywiście nie ponosząc przy tym sporych kosztów. Jak wykonać przekaz za darmo? Zapraszamy do lektury!

Z jakimi opłatami może się wiązać transfer do Anglii?

To pytanie zadawała sobie pewnie niejedna osoba, która chciała zlecić przelew z Polski do Wielkiej Brytanii. W końcu, powszechnie uważa się, że przelewy za granicę związane są ze sporymi kosztami. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się zlecić tego typu przekaz w banku. Wykonywanie transakcji zagranicznych w banku to jeden z najbardziej tradycyjnych i najpowszechniejszych sposobów na wysłanie gotówki do innego kraju. Niestety, niewiele osób wie, że jest to również najmniej opłacalna opcja. Zastanawiałeś/aś się kiedyś na tym, że realizacja transferu w oddziale banku to tylko jedna z wielu usług, jakie posiadają one w swojej ofercie? Sprowadza się to do tego, że nie przywiązują one szczególnej uwagi to atrakcyjności wykonania tego typu operacji finansowych. Finalnie więc możemy być niemile zaskoczeni ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić za przekaz.

Jeśli zdecydujesz się przesłać pieniądze za pośrednictwem banku, musisz liczyć się z tym że opłata może wynieść od 20 zł do nawet 300 zł. Wszystko zależy od tego, jak dużą kwotę chcemy przekazać, ponieważ im będzie ona większa, tym większa będzie cena zlecenia. Minusem w przypadku banków jest również to, że stosują one zazwyczaj bardzo mało korzystne spready walutowe, które różnią się od rynkowych o nawet 6-10%. Oznacza to, że nasze pieniądze zostaną przewalutowane po nie satysfakcjonującym kursie. Dlatego będziemy na tym dodatkowo stratni.

Czy rozwiązania online są bardziej opłacalne?

Czy wiesz, że w ostatnim czasie na rynku finansowym pojawiło się całkiem sporo ciekawych rozwiązań w zakresie  przekazów pieniężnych? Tanie i wygodne transfery możemy wykonywać wykorzystując do tego sieć globalną. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi ma dostęp do Internetu, dlatego możemy zapomnieć o dokonywaniu kosztownych przelewów w banku. Wśród rozwiązań online możemy wyróżnić:

  • portfele elektroniczne,
  • kantory internetowe,
  • platformy online specjalizujące się w przekazach Polska - UK.

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tych możliwości. Generują one nie tylko mniejsze opłaty, ale także proponują zdecydowanie krótszy czas realizacji przelewu. Cały proces zlecenia transferu trwa dosłownie kilka minut, a my nie musimy wychodzić z domu i oczekiwać w kolejkach. Wystarczy skorzystać z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Wykonanie przekazu online nie wiąże się z wieloma formalnościami, a Ty nie musisz wypełniać zbędnych formularzy. Dlaczego za pośrednictwem Internetu jest taniej? Firmy online prezentują swoim klientom niższe stawki za przelew, ponieważ nie muszą się one mierzyć z takimi kosztami prowadzenia działalności, co firmy działające stacjonarnie.

Przelew z Polski do UK za darmo - jak wykonać?

Przelew z Polski do UK za darmo możemy zrealizować za pomocą platform online, które specjalizują się w przekazach złotówek do Wielkiej Brytanii. Na rynku finansowym pojawiło się ich coraz więcej, a ludzie coraz chętniej sięgają po ich oferty. Co je wyróżnia? Przede wszystkim uczciwe kursy wymiany PLN/GBP, ponieważ nie stosują wysokich spreadów walutowych, tak jak banki. Dodatkowo prowizje takich serwisów są bardzo niskie, dlatego płatności są korzystne. Tym bardziej jeśli planujesz często przesyłać pieniądze z Polski do UK. Poza tym, w transferze pieniężnym za pośrednictwem tego typu instytucji płatniczych nie występują dodatkowe podmioty, dzięki czemu unikniesz dodatkowych opłat. Warto również wspomnieć o bardzo szybkim czasie realizacji transakcji, który zajmuje zazwyczaj maksymalnie 2 dni robocze w trybie standardowym.

Bezpłatne przekazy a bezpieczeństwo finansów

Wiele osób pochodzi dość nieufnie do rozwiązań internetowych. Najczęściej, aby skorzystać z ich usług wystarczy zalogować się na ich stronie internetowej i założyć bezpłatne konto. Uproszczony i szybki proces przekazu może wywoływać obawę przed oszustwem. Jednak uspokajamy, rzetelne instytucje finansowe, które prowadzą swoją działalność online muszą posiadać niezbędne certyfikaty, a dodatkowo muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa, jakie narzucają im organy nadzorcze takie jak KNF lub FCA

Pamiętajmy, aby sprawdzić, czy usługodawca stosuje wysokie normy bezpieczeństwa i posiada stosowne certyfikaty. Dodatkowo, firmy te powinny być wyposażone w nowoczesne metody szyfrowania przelewów i przechowywać wszelkie wrażliwe dane i informacje na zabezpieczonych serwerach. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą uniknąć oszustwa:

  • zawsze sprawdzaj dane przelewów,
  • zlecaj przelewy tylko przez sprawdzone serwisy posiadające odpowiednie certyfikaty,
  • po każdej transakcji zweryfikuj rachunek,
  • nie otwieraj podejrzanych wiadomości,
  • używaj tylko bezpiecznych połączeń.

Wysyłaj pieniądze za darmo z Klik-24

Wysyłaj pieniądze za darmo z Klik-24

Firma Klik-24 jest jednym z liderów wśród firm specjalizujących się w przekazach Polska - Anglia oraz Anglia - Polska. Funkcjonuje na rynku finansowym od 2013 roku, dlatego może pochwalić bogatym doświadczeniem w tym zakresie. Tanie i szybkie transakcje to dla niej standard. Dbałość o zadowolenie klientów to priorytet, co udowadnia powiększająca się baza klientów.

W Klik-24 zrealizujesz przelew standardowy zawsze za darmo! Bez żadnych krytych kosztów. Odbiorca otrzyma środki w czasie maksymalnie 2 dni roboczych. Dodatkowo w ofercie znajduje się także wariant express, dzięki której Twoja transakcja zostanie wykonana w ciągu 24h roboczych, a opłata za nią to tylko 9,99 zł. Wystarczy, że dokonasz bezpłatnej rejestracji w serwisie internetowym firmy, a następnie zlecisz przelew. Cały proces jest bardzo szybki i intuicyjny. Na stronie internetowej Klik-24 możesz również na bieżąco obserwować kurs wymiany walut, dzięki czemu wiesz dokładnie jaka kwota zostanie przekazana Twojemu odbiorcy. Gwarancja bezpieczeństwa oraz satysfakcji. Zapraszamy do współpracy!

Inne artykuły