Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew z polskiego konta na angielskie

Przelew z polskiego konta na angielskie

Czy chcesz zlecić przelew z polskiego konta na angielskie i szukasz sprawdzonego oraz taniego sposobu? Jeśli tak, w tym artykule podpowiem Ci jaki jest najlepszy i najtańszy sposób na przelew do Anglii. Powodów może być wiele na przykład dziecko studiuje w UK, pożyczasz pieniądze rodzinie lub też sprzedajesz coś w Polsce, a pieniądze potrzebne są Ci na wyspach itd. Jedno jest pewne zacząłeś szukać rozwiązania na przelew do Wielkiej Brytanii i tu go znajdziesz. Zanim przejdziemy do konkretów ważne abyśmy odpowiedzieli sobie na poniższe pytania.

Spis treści
Dlaczego nie ze swoim bankiem?
Dlaczego online pomijając bank?
Jak znaleźć korzystną ofertę?
Najlepsza oferta

Dlaczego przelewu z polskiego konta na angielskie nie powinno się wykonywać ze swoim bankiem?

Zlecając przelew do Anglii tak naprawdę zlecasz przelew zagraniczny, a dokładnie przelew na konto zagraniczne. Najbardziej intuicyjne co przychodzi każdemu do głowy to podejść do swojego banku i z pomocą obsługi dokonać transakcji. Jest to najprostszy sposób, jednak jak się potem okazuje najdroższy. Dlaczego? Ponieważ wysyłka pieniędzy z Polski do Anglii realizowana jest w formie międzynarodowego przelewu SWIFT. Dla klienta oznacza to tyle, że bank policzy sobie za taki przelew dość wysoką opłatę, kurs będzie obciążony sporą marżą, a odbiorca na przelew do UK poczeka od 3-5 dni roboczych. Summa summarum okazuje się, że wysyłanie pieniędzy z Polski do UK poprzez bank kosztuje w zależności od kwoty przelewu od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeśli chcemy wykonywać przekazy pieniężne do UK raz w miesiącu to roczna opłata może przyprawić o zawrót głowy. Chcąc czy nie chcąc większość zaczyna szukać tańszego sposobu i zadaje sobie pytanie jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?  W dobie Internetu to właśnie tam powinniśmy szukać odpowiedzi.  

Dlaczego warto realizować przelew online?

Odpowiedź jest jedna. Ze względu na wygodę i oszczędności. W praktycznie każdej dziedzinie życia przyzwyczailiśmy się do tego, że zanim na coś się zdecydujemy sprawdzamy czy gdzieś indziej za tą samą jakość nie możemy zapłacić mniej. Tak samo zachowujemy się, gdy chodzi o przelew z Polski do UK. I słusznie!  Jeśli chodzi o firmy oferujące przekazy pieniężne z Polski do UK istnieje bardzo duża konkurencja, dzięki temu możemy poszukać sposobu na tani przelew do Anglii.

Jak znaleźć korzystną ofertę?

Konkurencja na rynku przelewów walutowych to dla nas szansa, ale jak znaleźć tą najbardziej korzystną? Poprzez porównanie. Oczywiście można tygodniami samemu porównywać serwisy oferujące przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii lub zdać się na specjalistę. Porównałem dla Ciebie te najbardziej aktualne.

PayPal

Jeśli chodzi o tą firmę jest to na ten moment największa firma przelewowa. Zaufaniem darzą ją miliony klientów na całym świecie, co powoduje, że wzbudza w nas poczucie bezpieczeństwa. I słusznie, jeśli chodzi o przelewy krajowe w tej samej walucie ta opcja jest super. Transakcje krajowe realizowane są bez opłat i są naprawdę korzystne. Miliony osób płacą z PayPal sam za zakupy w Internecie płacę z nimi, jest to naprawdę wygodne. Jednak, jeśli chodzi o transakcje międzynarodowe między innymi przekazy z Polski do Anglii sprawa wygląda zupełnie inaczej. Niestety, oprócz opłaty główną bolączką jest marża na kursie. Wysoki koszt przelewu międzynarodowego sprawia, że choć wiele osób sprawdza tą opcje, mało osób decyduje się na przelew pieniędzy z Polski do UK z PayPal i szuka dalej.

Western Union lub Money Gram

Jeśli chodzi o pozabankowy przelew pieniędzy z Polski do Anglii dużo osób słyszało o Western Union lub Money Gram. Jestem przekonany, że dzieje się tak dlatego, że są to jedne z pierwszych firm, które poza bankami w swojej ofercie wprowadziły przelew na konto brytyjskie.  Mają dużo punktów stacjonarnych oraz są dostępni internetowo, w dodatku transfer pieniędzy do UK można z nimi opłacić na wiele sposobów.  Wszystko to sprawia, że przelewy z Polski są z Western Union lub Money Gram bardzo wygodne. Na tym plusy niestety się kończą. Kto choć raz sprawdzał ofertę tych firm wie, że przekazy pieniężne do Anglii z ich pomocą są bardzo kosztowne i różnią się od bankowych transferów jedynie czasem realizacji. W bankach tak jak już wspomniałem czas realizacji to 3-5 dni roboczych tutaj realizacja to kilkanaście minut. Jeśli przeanalizujemy opłatę i oferowany kurs tych firm, będziemy w dalszym ciągu poszukiwać innego sposobu na tanie przelewy do Anglii. Chciałbym, żebyśmy ustalili priorytety, bo jak to w życiu nie możemy mieć wszystkiego, ale najczęściej nie potrzebujemy wszystkiego, aby znaleźć dobrą ofertę.

Przelew z polskiego konta na angielskie - najlepsza oferta!

Postawmy sobie pytanie jak zlecić przelew z polskiego konta na angielskie jeszcze raz. Jeśli podsumujemy powyższe, chcąc wykonać tani przelew z Polski do Anglii powinniśmy skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się i oferuje transfer pieniędzy z Polski do UK. Najlepsze oferty wyszukamy online w intrenecie! Jedną z firm, z którą zrealizujemy przelew z Polski do UK jest Klik-24.

Kalkulator

Jak to działa i ile kosztuje?

Przede wszystkim sposób ten jest bezpieczny. Klik-24 jest to autoryzowana instytucja płatnicza, która jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i jest regulowana przez FCA (jest to brytyjski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru finansowego). Klik-24 realizuje przelewy Polska - Anglia od 2013 roku i z każdym rokiem pozyskuje nowych klientów ale także dba o starych. Tanie przelewy z Polski do UK są dostępne dla wszystkich.

Klik-24 oferuje szybkie przelewy z Polski do UK. Gdy zlecisz przelew w Polsce, pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie Twojego odbiorcy w Anglii w kilka godzin, a maksymalny czas oczekiwania to dwa dni robocze. Opłata za standardowy transfer pieniędzy z PL do UK wynosi 0 zł.  Możesz to w łatwy sposób sprawdzić na naszej stronie internetowej. Sprawdzisz tam także kurs wymiany, który jest jednym z najkorzystniejszych na rynku!

Jak zrobić przelew z Polski do Anglii z Klik-24?

Bardzo prosto! Pierwszym krokiem jest wyszukanie platformy internetowej. Kliknij w Klik-24 i zostaniesz automatycznie przeniesiony na stronę główną. Znajduje się tu kalkulator, gdzie będziesz mógł wybrać parę walutową. Jeśli chcesz zlecić przelew walutowy do Anglii wybierz odpowiedni kraj nadawcy i odbiorcy. Od razu poznasz kurs wymiany swojego transferu złotówek na funty. Klik-24 oferuje dwa rodzaje przelewu – najkorzystniejsze. Transfery z Polski do Anglii są darmowe w opcji standard. Za przelew express pobieramy opłatę w wysokości 9.99 PLN. Wpisz kwotę transferu w złotówkach a poznasz wartość w funtach lub wpisz kwotę w funtach a dowiesz się, ile potrzebujesz złotówek. Bez konsekwencji możesz sprawdzić, jak to działa. Jeśli zdecydujesz się zrealizować swój przelew PLN/GBP klikniesz prześlij pieniądze. Potem będziesz mógł się zarejestrować w systemie i dokończyć swój przelew walutowy na wyspy. Aby założyć konto będziesz potrzebował danych nadawcy, imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz dane odbiorcy. Po wprowadzeniu niezbędnych informacji łatwo opłacisz swój transfer do Anglii ze swojego konta bankowego.

Klik-24 to odpowiedź na pytanie – jak zrobić przelew do Anglii? Mam nadzieje, że udało mi się przybliżyć Ci temat przelewów międzynarodowych na tyle, że będziesz wiedział, jak zaoszczędzić pieniądze, gdy będziesz chciał realizować przelewy z PL do UK. 

Inne artykuły