Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew z Wielkiej Brytanii

Przelew z Wielkiej Brytanii

Pytanie: jaki jest „najlepszy” sposób na przelew z Wielkiej Brytanii? Jest bardzo subiektywne. Powód jest prosty, jako konsumenci jesteśmy różni, a dzięki internetowi coraz bardziej świadomie wybieramy usługi dotyczące naszych pieniędzy. Dla każdego z nas „najlepszy” sposób transferu będzie oznaczać coś innego. U usługodawców cenimy sobie głównie niskie koszty, szybkość, wygodę i jakość obsługi klienta. Kto aktualnie zasługuje na miano rekina w branży? Z kim najlepiej zlecić przelew z Anglii. Oto zestawienie najpopularniejszych i najbardziej znanych usług płatniczych online.

Spis treści
Tradycyjna metoda
Portfel elektroniczny
Usługi instytucji finansowych 
Oferta Klik-24

Przelew z Wielkiej Brytanii 

Technologia sprawiła, że wykonanie przelewu z Wielkiej Brytanii jest łatwiejsze, szybsze, a co najważniejsze jest bezpieczniejsze. Jeśli jednak jesteś nowy w tym temacie to możesz zastanawiać się, jak wysłać środki i jaką usługę wybrać. Większość transakcji międzynarodowych odbywa się przy pomocy banków za pośrednictwem przelewów zagranicznych. Jest to najstarszy i najbardziej znany sposób przesyłania środków za granicę. Instytucja finansowa wyśle przelew z Wielkiej Brytanii za pomocą bezpiecznego systemu SWIFT zarządzanego przez Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication. Możesz wykonać taką transakcję online, telefonicznie lub udając się do jednego z oddziałów swojego banku. Czas realizacji płatności może potrwać od jednego do pięciu dni roboczych, w zależności od banku z którym wysyłasz środki. Za wygodę w banku sporo zapłacisz. Usługa bankowych przelewów międzynarodowych jest jedną z najdroższych na rynku.  

W przypadku przelewu walutowego z UK do Polski, pieniądze zazwyczaj należy przeliczyć na inną walutę - na przykład funty na złotówki. Kurs walut zmienia się każdego dnia i ma ogromny wpływ na wartość Twoich pieniędzy. Bank dolicza sporą marżę do kursu walutowego. W porównaniu do innych dostępnych metod transferów, bankowa marża jest bardzo wysoka. Właśnie na różnicy w kursie bank zarabia najwięcej. To nie jedyny koszt, jaki prawdopodobnie będziesz musiał ponieść. Banki często naliczają stałe opłaty za przelewy transgraniczne. Zarówno bank nadawcy, jak i bank odbiorcy, może naliczyć sobie niezależne dodatkowe opłaty. Sumując wszystkie opłaty za przelew o wartości tysiąca funtów możesz zapłacić nawet 6-8 % wartości transakcji, czyli jakieś 60-80 funtów. Z tego powodu wiele osób wybiera alternatywne metody na przelewy z UK. Przygotowaliśmy listę usługodawców z omówieniem ich najważniejszych cech.

PayPal 

Główna działalność tej spółki jest ściśle związana z zapewnianiem systemu płatności dla portalu aukcyjnego eBay. Firma oferuje użytkownikom możliwość połączenia swoich kont PayPal z własnymi kontami bankowymi, dzięki czemu przelewy i płatności są wykonywane automatycznie. PayPal ułatwia wysyłanie pieniędzy do osób korzystających z adresu e-mail odbiorcy lub numeru telefonu komórkowego. Zakup produktów lub usług nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Wiele osób ma już konto PayPal, a transfer pomiędzy użytkownikami w tej samej walucie jest zazwyczaj darmowy. Problem pojawia się, gdy chcemy przesłać pieniądze za granicę – system ma bardzo niekorzystny przelicznik jednej waluty na drugą.  Aby wypłacić pieniądze z portfela cyfrowego musimy posiadać rachunek w walucie krajowej. Firma stosuje detaliczny kurs konwersji walut (średni koszt waluty obcej oraz opłatę za przewalutowanie). Wysokość opłaty jest zależna od par walutowych i średnio wynosi około 4%. PayPay jest portfelem cyfrowym, więc możemy na nim trzymać pieniądze, a co jeśli chcemy je wypłacić na swój rachunek bankowy. Ile będziemy musieli czekać? Podobnie jak w przypadku kosztów, szybkość jest równie ważna, a także wysoce zależna od wybranych par walutowych. W przypadku wypłaty środków na rachunek w Polsce – średni czas wynosi od 1-2 dni roboczych, czasami może potrwać dłużej, ale PayPal zapewnia, że nie więcej niż 5 dni.

Western Union 

Amerykańskie przedsiębiorstwo powstało w 1851 roku i początkowo świadczyło usługi wysyłania telegramów z jednego końca USA do drugiego. Z czasem firma stała się jedną z najbardziej znanych marek w dziedzinie przekazów pieniężnych. Oprócz oferowania usług za pośrednictwem tradycyjnych biur lokalnych, spółka pozwala również klientom przesyłać środki przez telefon, bankowość internetową lub za pośrednictwem strony internetowej. Western Union pobiera stałe opłaty za swoje usługi, a ich wysokość może się znacznie różnić w zależności od kraju odbiorcy przelewu, czasu dostarczenia oraz metody płatności. Jedną z głównych zalet Western Union jest możliwość wysyłania pieniędzy bez posiadania konta bankowego, co jest przydatne, jeśli chcesz przesłać środki gotówką. Możesz po prostu odwiedzić oddział Western Union osobiście. Po wypełnieniu niezbędnych formularzy pieniądze są przekazywane odbiorcy. Opłaty są głównym sposobem, w jaki Western Union zarabia na swoich usługach. Dlatego marże na spreadzie walutowym są równie wysokie jak w przypadku instytucji bankowych. Pamiętaj, że za wygodę w postaci płatności kartą czy gotówką też zostaniesz dodatkowo obciążony.

MoneyGram

Historia MoneyGram sięga 1940 roku, kiedy stała się kluczowym graczem w branży transferów pieniężnych. MoneyGram jest obecnie drugą co do wielkości firmą przekazującą pieniądze na świecie. MoneyGram posiada lokalnych agentów, których znajdziesz w sklepach spożywczych, małych sklepikach i prawdopodobnie w wielu innych miejscach w prawie każdym większym mieście. Rozbudowana sieć placówek sprawia, że usługa firmy jest łatwo dostępna. Koszt wygody wiąże się z wysoką ceną - wyższymi opłatami i niekorzystnym kursem wymiany walut. MoneyGram wyróżnia się dwiema zaletami: wyjątkowo szybki czas dostarczenia pieniędzy oraz możliwość odbioru przelewu w gotówce. Polecamy zawsze porównywać koszty przelewów MoneyGram z kosztami innych firm specjalizujących się w płatnościach online, ponieważ możesz być zaskoczony, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić korzystając z usług konkurencji.

Tablica przedstawia pomysły innowacyjne
 
Pamiętaj, że zanim pojawiły się takie firmy jak PayPal, MoneyGram czy Western Union prawie wszyscy korzystali z usług bankowych do wysyłania pieniędzy z Anglii do Polski. Jednak wszyscy wiemy, że nic nie stało na przeszkodzie, aby te firmy mogły zaoferować coś bardziej korzystnego na lepszych warunkach. Być może teraz kolej na …

Klik-24 to najlepszy sposób na przelew z Wielkiej Brytanii

Klik-24 z powodzeniem realizuje przelewy z Wielkiej Brytanii. Posiadamy siedzibę w Londynie i działamy na rynku od 2013 roku. Jesteśmy regulowani w Zjednoczonym Królestwie przez Financial Conduct Authority (Ref.No.603289) jako instytucja płatnicza. Świadczymy usługi w zakresie przekazów pieniężnych pomiędzy Anglią i Polską. Klik-24 umożliwia bezpieczne wysyłanie i odbieranie pieniędzy  bez wysokich opłat jakie stosują banki lub znane instytucje finansowe. Nasza platforma jest bardzo prosta w obsłudze. System przelewów całkowicie niweluje transakcje w systemie SWIFT, wykorzystując dwa lokalne przelewy zamiast jednej transakcji międzynarodowej. Posiadamy lokalne konta zarówno w Polsce jak i UK – z tego powodu transakcje odbywają się w trybie krajowym. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy. 

Jakie korzyści otrzymasz?

Klik-24 ma stałą niską opłatę za przelew GBP do Polski w wysokości 1.99 funta bez względu na to, ile chcesz wysłać.  Dużym plusem jest to, że nie ma minimalnego limitu transferu, dzięki temu opłacisz rachunki lub wykonasz drobne płatności. Pobieramy jedynie niewielką różnicę od kurs rynkowego – z nami wyślesz środki nawet 10 razy taniej jak w banku, a pieniądze trafią do Polski już w ciągu jednego dnia roboczego.

Jak wysłać pieniądze z Klik-24?

Aby wysyłać pieniądze za pomocą Klik-24, musisz założyć bezpłatne konto. Możesz to zrobić w kilka minut, wystarczy podać podstawowe informacje takie jak adresu e-mail, dane nadawcy oraz numer kontaktowy. Osoba, do której wysyłasz pieniądze, nie musi posiadać z nami konta. Pieniądze zostaną zdeponowane bezpośrednio na rachunku bankowym. Po wprowadzeniu kwoty transferu i danych odbiorcy transakcja zostanie zlecona – opłać ją przelewem bankowym, a my zajmiemy się resztą. 

Dawno minęły już czasy, kiedy wysyłając pieniądze za granicę miałeś tylko jedną firmę do wyboru. Dzisiaj masz mnóstwo możliwości i z łatwością znajdziesz odpowiednią dla siebie, która zapewni konkurencyjne opłaty i wysoki poziom obsługi klienta. Mamy nadzieje, że dokonasz właściwego wyboru.

Inne artykuły