Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy online z UK do Polski

Przelewy online z UK do Polski

Przelewy online z UK do Polski będą wygodniejsze i bardziej opłacalne niż te zlecane w stacjonarnych placówkach banków czy firm przekazowych. Możesz ich dokonać w dowolnym czasie i jakimkolwiek miejscu, jeżeli posiadasz urządzenie z połączeniem internetowym. Takie dyspozycje można wydawać, korzystając z bankowości internetowej, lecz lepiej wybrać dedykowane temu platformy, takie jak Klik-24. Poza dogodnym sposobem dokonania przelewu, możesz wtedy liczyć na dobre warunki i szybki transfer.

Spis treści
Jakie są atuty tej formy przekazu?
Możliwość wykonania zlecenia w każdym momencie
Szybkość działania
Na jakiego pośrednika postawić?
Skorzystaj z oferty Klik-24
Bezpieczne transfery
Jak przekazać pieniądze?

Jakie są korzyści z wybrania przelewów online z UK do Polski?

Przelewy online z UK do Polski stają się coraz powszechniejsze. Kiedyś standardową procedurą była konieczność wybrania się do punktu stacjonarnego banku lub firmy specjalizującej się w transferach pieniędzy. Przeniesienie takich działań do sieci wiąże się jednak z szeregiem atutów dla użytkowników. W takiej sytuacji jedyną potrzebną rzeczą jest urządzenie z połączeniem internetowym. Tym samym w praktyce przekaz można zlecić w dowolnym czasie i miejscu. Oczywiście jest to zdecydowanie bardziej komfortowe, zwłaszcza że pieniądze można wysłać w ciągu zaledwie kilku minut, podczas gdy wybranie się do normalnej placówki, zajmuje sporą część dnia. Rozpatrując pośredników oferujących przelewy internetowe, najlepiej wybrać platformy online. Możesz tam liczyć na lepsze warunki niż w przypadku bankowości internetowej.

Zlecasz z dowolnego miejsca i o każdej porze

Dużym mankamentem tradycyjnych, stacjonarnych punktów, jest fakt, że trzeba do nich dojechać, a do tego działają one tylko w określonych godzinach. Najczęściej nie jest to na dodatek duży przedział czasowy, przez co często trudno jest tam zdążyć, gdy bierze się pod uwagę pracę. Działania online są całkowicie pozbawione tego problemu. Jedynym wymogiem jest w tym przypadku sprzęt z dostępem do Internetu, a obecnie bardzo dużo osób ma w końcu przenośne komputery czy po prostu smartfony. Dyspozycję można zlecić z domu, ale i będąc w biurze, w samochodzie czy jakimkolwiek innym miejscu. Nie ma też żadnych ograniczeń czasowych - jeżeli przypomnisz sobie zatem późnym wieczorem czy nawet w nocy, o konieczności wykonania przelewu, to po prostu możesz to od razu zrobić. Rzecz jasna nie ma również żadnych przeciwskazań, żeby zrobić to w ciągu dnia, rano czy po południu, akurat wtedy, gdy masz wolną chwilę.

Cały proces zajmie mniej czasu

Dokonanie takiego przelewu jest zarówno wygodniejsze, jak i szybsze. Czas oszczędzasz już na tym, że nie musisz przeznaczyć kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu minut na dojazd. Co więcej, nawet samo wykonanie przekazu przebiega w tym przypadku zwykle szybciej niż w stacjonarnym punkcie. Tam najczęściej zachodzi konieczność ręcznego wypełniania formularza, obsługa potrzebuje chwili na wprowadzenie danych czy wydruk potwierdzenia i całość okazuje się dość czasochłonna. Mało tego trzeba się liczyć z ewentualnymi kolejkami do konkretnego stanowiska, co jeszcze wydłuży całe zadanie. Działanie online to zaledwie kilka minut, bez względu na okoliczności, gdyż potrzebne jest jedynie zalogowanie się (ewentualnie błyskawiczna rejestracja) i wypełnienie podstawowych danych.

Przewaga platform online nad bankowością internetową

Oczywiście w dobie powszechnego dostępu do Internetu swoją działalność przeniosły do tej strefy także banki, które działają w dużej mierze poprzez swoje serwisy internetowe. Bankowość internetowa ma swoje plusy, lecz głównie w kontekście przekazów krajowych. Część instytucji nie umożliwia nawet zleceń zagranicznych w ten sposób, wymagając wizyty w fizycznym oddziale. Banki, które dają taką możliwość, nakładają z kolei duże marże, zarówno w ramach samej opłaty za przelew, jak i dodatkowym kosztów ukrytych w kursie wymiany walut. Dodatkowo w systemie bankowym zachodzi sporo formalności, przez co przelew będzie realizowany nawet kilka dni roboczych. Dobre platformy online, takie jak Klik-24, wypadają na tym tle bardzo korzystnie, pobierając mniej opłat i realizując całą transakcję w ciągu jednego dnia roboczego, zatem zdecydowanie szybciej.

Użytkownik platformy do przelewów online

Przelewy online z UK do Polski zrobisz z Klik-24

Jeżeli planujesz przelewy online z UK do Polski, to polecamy wybranie usług Klik-24. Nasza platforma jest w pełni bezpieczna, co jest potwierdzone stosownymi certyfikatami. Oferujemy przy tym niezwykle atrakcyjne warunki, zarówno pod względem szybkości, jak i niewielkich kosztów związanych z przekazami pieniężnymi do Polski. Wszystko odbywa się w całości poprzez naszą stronę internetową, a jedynym wymogiem jest dokonanie prostej i szybkiej rejestracji. Tym samym wykonasz przelew wygodnie i bez zbędnych formalności.

Bezpieczeństwo transakcji

Przy wszelkich transakcjach finansowych czy podawaniu osobistych danych, trzeba oczywiście zachować należytą rozwagę. Poszukując platformy online do wykonania przelewu, zweryfikuj zatem jej wiarygodność oraz przestrzegane przez nią zasady bezpieczeństwa. Klik-24 to sprawdzony pośrednik, gdyż zrealizowaliśmy już wiele przekazów i cieszymy się dobrymi opiniami użytkowników. Podczas rejestracji na naszej stronie, nie musisz podawać żadnych dokumentów. W takim przypadku konto obarczone będzie limitem przekazów na poziomie 1 000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie (około 800 funtów miesięcznie). Z myślą o transferach na wyższe kwoty, poprosimy o przesłanie skanu dokumentu tożsamości oraz potwierdzającego miejsce zamieszkania. Działamy w oparciu o licencję ochrony danych osobowych (Data Protection Licence), wydaną przez ICO, a więc odpowiedni brytyjski urząd. Wszelkie dane przesyłane elektronicznie są przekazywane poprzez szyfrowane połączenie (SSL), co wyklucza możliwość przechwycenia ich przez osoby trzecie. Korzystając z Klik-24, nie musisz się zatem o nic obawiać. Nasze standardy bezpieczeństwa odpowiadają tym, które obowiązują w bankach komercyjnych.

Jak wykonać przelew?

Jak zrobić przelew z UK do Polski? Zlecenie transferu z Klik-24 jest bardzo proste. Po zarejestrowaniu konta lub zalogowaniu się na już istniejące, przejdziesz do kalkulatora przelewu. W przypadku transferu pieniędzy z UK do Polski, wybierz kraj nadawcy i odbiorcy oraz wprowadź kwotę. Co ważne, już na tym etapie widzisz, jaki jest obowiązujący kurs (zawsze bardzo zbliżony do rynkowego) i tym samym, jaka suma trafi do odbiorcy. Nie będzie przy tym mowy o żadnych dodatkowych kosztach, zatem nic Cię nie zaskoczy. W kolejnym kroku poprosimy o wypełnienie danych adresata. Korzystając z naszych usług poza bazowymi danymi odbiorcy, potrzebujesz tylko polskiego numeru rachunku bankowego. W banku potrzebny byłby IBAN i kod SWIFT/BIC. Znalezienie lub wygenerowanie kodu SWIFT bywa jednak problematyczne i zdarzają się pomyłki, a wtedy przelew zostanie cofnięty i nie trafi do drugiej strony. Po uzupełnieniu potrzebnych danych, w dalszej kolejności zobaczysz podsumowanie podanych informacji - upewnij się czy wszystko się zgadza, a jeżeli nie ma potrzeby dokonania żadnych poprawek, kliknij "Zleć przelew". Otrzymasz dane konta Klik-24, na które masz przelać wskazane środki, które będą wtedy przekazane do odbiorcy. Całość opiera się tym samym w praktyce na dwóch krajowych przelewach, dzięki czemu przekaz zagraniczny jest o wiele tańszy niż wykonany bezpośrednio w banku. Wiele osób pracujących w Wielkiej Brytanii przesyła krewnym lub innym bliskim w Polsce środki finansowe, co zdecydowanie warto robić online. To dogodny sposób, gdyż nie musisz się przejmować dojechaniem do stacjonarnej placówki czy jej godzinami otwarcia. Oczywiście ważne są same warunki transakcji, a więc opłaty i szybkość dokonania przekazu. Polecamy wybranie Klik-24, gdzie nie pobieramy opłaty za przelew, oferujemy atrakcyjny kurs wymiany, a środki trafią do odbiorcy w ciągu dnia roboczego.

Inne artykuły