Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Przelewy PL-UK

Przelewy PL-UK

Przelewy PL-UK to usługi płatnicze niezwykle ważne dla społeczności brytyjskiej Polonii oraz ich rodzin w Polsce. Jak zrobić je szybko i tanio? Jeśli czytasz ten tekst, to zapewne szukasz sprawdzonego sposobu na przesyłanie pieniądze w tym kierunku. Z pewnością nie raz straciłeś sporo pieniędzy na takim transferze walutu lub słyszałeś o wysokich kosztach bankowych za transakcje międzynarodowe. Jak więc uniknąć takiej sytuacji? Wszystko omawiamy dokładnie poniżej!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Jaką usługę lepiej wybrać?
Dlaczego to opcja online?
Szybko oraz tanio? Klik-24!

Przelewy PL-UK – co należy wiedzieć?

Przelewy PL-UK, jak pokazują dane statystyczne, niezmiennie cieszą się sporą popularnością. Co o tym decyduje? Na pewno to, iż Polacy na Wyspach Brytyjskich stanowią największą spośród wszystkich mniejszości narodowych. Wracając jednak do tematu. Aby owe przelewy na linii PL-UK okazały się tak korzystne, jak sobie zakładamy, musimy poznać szczegóły. A więc, dobrze jest zorientować się wcześniej w kwestii łącznych opłat, czasu realizacji usługi i całego procesu transferu pieniędzy. Pamiętajmy bowiem, iż w dzisiejszych czasach mamy do wyboru kilka metod, a parametry powyższych czynników mogą się znacząco różnić.

Rozmyślając w kwestii optymalnego dla siebie rozwiązania, polecamy niniejszą lekturę będącą niejako swoistym podręcznikiem w tym obszarze. Z myślą o zadowoleniu wszystkich klientów, którzy poszukują sprawdzonego sposobu na przelewy: PL-UK, przeanalizowaliśmy ogół możliwości. A oprócz tego, przedstawiamy bezsprzecznie najkorzystniejszą opcję!

Rodzaje przelewów

Przelew z Polski do UK niewątpliwie stwarza duże pole do manewru. Aczkolwiek nie każdy przypadek jest warty naszej uwagi. Mowa tu przede wszystkim o standardowym przelewie zleconym za pośrednictwem banku oraz e-płatnościach przez PayPal. Jeszcze inne oferują błyskawiczny czas księgowania płatności na koncie odbiorcy, ale nie przełoży się to na oszczędność naszego portfela. Nie zapominajmy też o takich usługach, które pozwolą nam zachować nasze ciężko zarobione pieniądze. Te ostatnie, co zrozumiałe, cieszą się największym zainteresowaniem wśród korzystających z tego typu usług. Może nie są to dosłownie “przelewy natychmiastowe”, jednakże w efekcie końcowym to one są zwycięzcą. Skąd ta pewność? Chyba każdy z nas pamięta przecież, że “czas to pieniądz”. A nie inaczej jest w tej branży, gdyż jedno jest zależne od drugiego. Powracając do sedna, jakie wyróżniamy metody dokonywania przelewów z Polski do UK?

  • tradycyjne zlecenie przelewu za pomocą banku;
  • przekaz gotówkowy w punkcie agencyjnym;
  • usługi wymiany walut kantorów internetowych;
  • innowacyjny przelew internetowy przez firmę online.

Jak wysłać pieniądze przez bank?

Naszą analizę zaczynamy od chyba najbardziej znanego, czyli tradycyjnego przelewu bankowego. Mimo to, jesteśmy pewni, że jest to najmniej korzystna oferta ze wszystkich dostępnych opcji. Zarówno pod względem kosztów, jak i czasu dostarczenia środków. Instytucje bankowe za samo takie zlecenie pobierają nawet od 25 do 300 PLN. A poza tym, miejmy na uwadze, że to właśnie banki stosują najmniej korzystne kursy wymiany walut. Te kiepskie stawki przekładają się tym samym na wysoki poziom spreadu walutowego, czyli różnicę między kursem kupna, a sprzedaży danej waluty. Im spread jest wyższy, tym klient więcej traci, a im niższy, może więcej zaoszczędzić. Niestety, ale to właśnie banki generują najwyższe spready, zaś najniższe proponują doświadczone firmy online.

Finalnie na wymianie 1000 funtów w banku możemy stracić nieświadomie aż kilkaset złotych. Pamiętając, że w transakcji uczestniczy także odbiorca, tym samym pozbawiamy go większej kwoty do odbioru. Dodajmy do tego jeszcze czas przetwarzania płatności, który w bankach dochodzi czasami do 3 dni roboczych. A jeżeli udajesz się do placówki osobiście, to uwzględnij także długie kolejki. Jak i dodatkową prowizję za przyjęcie zlecenia w oddziale. 

Przekaz gotówkowy

Wysyłka pieniędzy z Polski do UK może nastąpić także bezpośrednio w formie gotówkowej w placówce u agenta. Jest to metoda, którą dedykuje się osobom nie posiadającym rachunków bankowych. Wówczas ani zleceniodawca przekazu, ani jego zleceniobiorca nie muszą dysponować kontem w banku. Podmiotami świadczącymi tego typu usługi są choćby MoneyGram i Western Union. Jak wygląda to w praktyce? Na miejscu wypełniamy formularz przekazu i płacimy całość za usługę, czyli koszt przyjęcia przekazu oraz przewalutowanie PLN na GBP. Następnie otrzymujemy kod odbioru, który przekazujemy adresatowi przekazu.

Zazwyczaj opłata wynosi od 10 do 30 złotych, zależnie od przekazywanej kwoty. Proponowane stawki kupna/sprzedaży waluty przedstawiają się dość kiepsko, tak więc tutaj również nie możemy liczyć na oszczędność. Na plus zasługuje szybkość przekazu, gdyż w tym wypadku gotówka będzie do odbioru w ciągu 1-2 dni roboczych. A także dostępność punktów WU oraz MG. Niestety na minus należy zapisać kwestię wysokich kosztów. Toteż można ją rozważyć jedynie sporadycznie przy przelewaniu symbolicznych kwot, kiedy nie mamy konta bankowego.

Transfer pieniędzy do UK – internetowe kantory

Mówiąc o transferze pieniędzy z Polski do UK, warto odnotować też możliwość zrealizowania ich w jednym z kantorów internetowych. Na czym to polega? Nasze działanie można podzielić na 2 kroki. Rejestrujemy się i wymieniamy walutę, a następnie przelewamy do odbiorcy. Kursy przewalutowania prezentują się znacznie lepiej, niż w przypadku dwóch wcześniejszych opcji. Jednak tak jak i wszędzie są też minusy. A tym jest opłata za sam przelew zagraniczny z Polski do Wielkiej Brytanii. Bardzo często prowizje te przewyższają opłaty, jakie pobierają banki, toteż tu też jesteśmy na nie!

Przekaz gotówkowy

Przelewy PL-UK online

No właśnie, jak najlepiej zrobić przelew? Bez wątpienia najszybszą, najtańszą, jak i najbardziej opłacalną metodą są właśnie nowoczesne przelewy PL-UK online. A co najważniejsze, równie bezpieczne jak i banki. Ceny za zlecenie usług są tutaj najniższe, a stawki wymiany walut z PLN na GBP zdecydowanie najwyższe. W dodatku czas potrzebny na dostraczenie środków nie przekracza tutaj 1-2 dni roboczych. Całość tych elementów sprawia, że jest to najkorzystniejsza opcja dostępna obecnie na polskim rynku usługowym. Oczywiście wraz z rozwojem Internetu, powstało i nadal powstaje mnóstwo nowych instytucji typu “fin-tech”, które chcą przyciągnąć użytkowników swoją ofertą. Toteż poszukując tej najlepszej można poświęcić swój cenny czas i porównywać parametry poszczególnych usług. Jednakże, aby zachować go jak najwięcej, ułatwimy Państwu tą z pozoru trudną decyzję. Gotowe rozwiązanie prezentujemy niżej!

Korzystna oferta tylko w Klik-24!

Przelewy rzecz jasna znajdziemy obecnie w wielu instytucjach wykonujących zagraniczne usługi płatnicze. Natomiast, większość klientów zapomina, że szybko niestety nie znaczy zawsze tanio. Na szczęście, istnieje firma, która spełnia oba te kryteria. Oferując zarówno szybkie jak i tanie przelewy: PL-UK. Znajdziemy tutaj ekspresową ofertę w postaci 24h czasu realizacji transakcji, bądź maksymalnie 48h. A przy tym niezwykle przystępną cenowo. Jaką firmę mamy na myśli? Chodzi oczywiście o sprawdzony i niezawodny Klik-24!

Praktycznie od dekady znajdujemy się w ścisłej czołówce firm internetowych, które realizują przelewy międzynarodowe. Zarówno, jeśli chodzi o przelewy: PL-UK, jak i z Wielkiej Brytanii do Polski. Potwierdzeniem jest fakt, że swoje pieniądze powierzyło nam już tysiące zadowolonych klientów. Wysoka ocena, jaką otrzymaliśmy na niezależnym portalu Trustpilot jest 100% gwarantem. Tak więc, podsumowując zachęcamy do rejestracji darmowego konta oraz korzystania z serwisu!

Inne artykuły