Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Przelewy: Polska-Anglia

Przelewy: Polska-Anglia

Przelewy: Polska-Anglia nierozerwalnie wiążą się z obecnością naszych rodaków na Wyspach Brytyjskich oraz wsparciem ich rodzin z kraju. Jak? Choćby przekazując większą kwotę na swoje angielskie konto po sprzedaży nieruchomości w Polsce. Czy też pomagając członkom rodziny, którzy wyemigrowali do UK w celach zarobkowych. Jednakże bez względu na powód zlecenia takiej transakcji, ważne żeby pieniądze wysłać tanio i szybko! Gdzie możemy znaleźć tak korzystne rozwiązanie? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Jak długo zajmie realizacja usługi?
Transfer w banku
Jak zrealizować przez bank?
Czy jest lepsza alternatywa?
Tanio i szybko – tylko z Klik-24!
Czego będziemy potrzebować?
Podsumowanie tego tematu

Przelewy: Polska – Anglia – podstawowe informacje

Przelewy: Polska-Anglia towarzyszą angielskiej Polonii praktycznie każdego dnia. Skąd to spostrzeżenie? A no stąd, iż przepływ pieniędzy w tym kierunku jest niezwykle popularny. Nie jest bowiem tajemnicą, że Polacy w Anglii stanowią największą mniejszość narodową w całym Zjednoczonym Królestwie. Powoduje to logiczną potrzebę na dokonywanie przekazów pieniężnych między tymi dwoma krajami. W jaki sposób najczęściej się je wykonuje? Mimo, iż istnieje wiele różnorodnych form ich realizacji, to klienci wybierają zazwyczaj spośród dwóch. O jakich metodach mowa? Oczywiście chodzi o tradycyjne przelewy bankowe oraz innowacyjne przelewy online, które wypierają niekorzystną ofertę banków. Dlaczego, skoro każdy zapewne słyszał, że banki to pewne i bezpieczne instytucje finansowe? Przekonajmy się zatem!

Ile idzie przelew na linii Polska-Anglia?

No właśnie, ile idzie przelew na linii Polska-Anglia? Przede wszystkim zależy to od metody, na jaką się zdecydujemy. Mimo to standardowo przelewy idą od 1 do 5 dni roboczych. Niemniej jednak wpływ na to ma kilka czynników: tryb przelewu (opcja standardowa/ekspresowa) oraz sesje księgowania płatności. W przypadku sieci SEPA, do której Wielka Brytania nadal przynależy, czas realizacji usługi uśredniono do tzw. standardu D+1. Jak wiemy, płatności SEPA tyczą się transakcji w euro, toteż nastąpi więc przewalutowanie dwuetapowe. Czyli ze złotówek na euro, a kolejno na funty szterlingi. Nie zapominamy, że przelewy: Polska-Anglia możemy też realizować za pomocą przelewu zagranicznego SWIFT. Wówczas następuje standardowe przewalutowanie PLN na GBP, lecz jest to najdroższy typ przelewu zagranicznego. A poza tym czas realizacji pozostawia wiele do życzenia, bowiem trwa o kilka dni dłużej.

Przelew bankowy z Polski do Anglii

Przelew do Anglii można wykonać na co najmniej 5 różnych sposobów. A jednym z najbardziej znanych jest rzecz jasna przelew za pośrednictwem banku. Jednakże czy faktycznie jest to rozwiązanie tak korzystne, jak mogłoby się wydawać? Wysyłając pieniądze z naszego banku na każde konto zagraniczne, w tym angielskie, warto przygotować się na spore koszty. Pierwsza rzecz, to obowiązek przewalutowania środków z naszego rachunku prowadzonego w złotówkach. A jak wiemy, stawki, jakie proponują banki, delikatnie rzecz ujmując, nie powalają na kolana. Oprócz tego, banki każdorazowo pobierają też prowizję za przyjęcie takiej operacji płatniczej. W zależności od tabeli opłat i prowizji w danym banku, cena może się wahać do 250 PLN. Dodatkowo, jeśli porównamy je z innymi formami, to okazuje, że instytucje bankowe stosują najmniej korzystne kursy wymiany walut. Wiąże się to ze stosowaniem wysokiego poziomu spreadu walutowego, bo im jest on wyższy, tym klient traci więcej swoich pieniędzy. Na przeciwległym biegunie znajdziemy ofertę wyspecjalizowanych firm internetowych, które stosują najniższe spready. A do tego nawet bezpłatne przelewy zagraniczne. 

Jak wysłać pieniądze przez bank?

W zależności od wybranego systemu płatniczego (SEPA/SWIFT), oprócz podstawowych danych odbiorcy, musimy dysponować też:

  • numerem rachunku IBAN (angielskie numery IBAN mają łącznie 22 znaki, a poprzedza je kod kraju – GB);
  • kodem BIC/SWIFT (dotyczy przelewów SWIFT).

Przekazy pieniężne UK-Polska

Gdzie znaleźć najkorzystniejsze przelewy: Polska-Anglia?

Opisaliśmy już, jak wygląda wysyłanie środków przez bank. Chyba każdy się zgodzi, że rozwiązanie to nie spełnia oczekiwań większości klientów. Na szczęście dziś nie musimy liczyć wyłącznie na monopol ze strony banków. Wraz z rozwojem cyfryzacji płatności, na rynku pojawiło się mnóstwo niezależnych podmiotów typu “fin-tech”. Dlaczego to metoda godna naszej uwagi? Dlatego, że znajdziemy tutaj najbardziej opłacalne kursy wymiany PLN->GBP, jak i przystępne ceny zlecenia usługi. Korzystając z propozycji firm, otrzymujemy również szybkość realizacji usługi, w postaci 1-2 dni roboczych. Firmy internetowe to zaufane instytucje, w których bezpieczeństwo transakcji stoi na najwyższym poziomie. Reasumując, zlecając przelew online przez wybraną firmę będzie tanio, szybko i bezpiecznie. Pojawia się pytanie, gdzie szukać firmy proponującej najkorzystniejsze warunki? Gotowe rozwiązanie znajduje się niżej!

Tanie przelewy – wybierz Klik-24!

Najtańszą, najszybszą, a zarazem najkorzystniejszą opcją będzie wybór firmy Klik-24! W branży międzynarodowych usług płatniczych jesteśmy zdecydowanym liderem na polskim rynku. A naszą działalność z sukcesami prowadzimy już od 2013 roku. W tym czasie zdobyliśmy renomę i uznanie tysięcy klientów, czego potwierdzeniem jest doskonała opinia na niezależnym portalu opinii konsumentów – Trustpilot

Co jest potrzebne, aby zlecać przelewy Polska-Anglia?

Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, musimy to wiedzieć. Bez tej wiedzy, operacja ta potrwa o wiele dłużej i napotkamy na problemy. Dlatego warto zapoznać się wcześniej z powyższym poradnikiem. Aczkolwiek, w zależności od tego, jak prześlemy pieniądze, wymogi te mogą się różnić. Zdecydowanie mniej formalności czeka nas w przypadku firm internetowych, niż w bankach, gdyż przelewy: Polska-Anglia realizuje się tutaj jako lokalne. A cały proces maksymalnie uproszczono. Jak to możliwe? Klient opłaca transakcję z polskiego rachunku, na polskie konto firmy. Następnie firma wymienia środki ze złotówek na funty. Finalnie należną kwotę w GBP wysyła się do odbiorcy w Anglii z angielskiego rachunku bankowego. Pytanie, co będzie potrzebne do tego? Imię i nazwisko adresata, numer konta (8 cyfr), sort code (6 cyfr) i wybrany tytuł przelewu.

Podsumowanie

Po przeprowadzonej analizie, wniosek wydaje się być oczywisty. Choć może nie dla wszystkich. Co niektórzy obawiają się zmiany i w dalszym ciągu wolą korzystać z kiepskiej propozycji banków. A przecież powinno się iść wraz z postępem czasu i wybierać innowację, w postaci tanich i szybkich przelewów online. Wybór ten pozwoli nam zaoszczędzić zarówno nasze ciężko zarobione pieniądze, jak i nasz cenny czas. Niestety nie można tego powiedzieć o tradycyjnych usługach bankowych.

Warto więc wypróbować usługi jednej z zaufanych firm internetowych, a taką z pewnością jest Klik-24! Jak sprawdzić jak to działa? Zawsze można wykonać testowy przelew na mniejszą kwotę. Rozumiemy Was, bo przecież powierzając swoje pieniądze można czuć pewne zaniepokojenie. Natomiast jesteśmy doświadczoną firmą, która działa w tej branży już praktycznie od dekady. Gwarantujemy Wam, że będziecie zadowoleni i zostaniecie z Nami na stałe. Zapraszamy do rejestracji darmowego konta w serwisie i korzystania z naszych usług 24h/7 dni w tygodniu.

Inne artykuły