Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy z Anglii

Przelewy z Anglii

Przelewy z Anglii, jak wpływają na kurs funta? Kiedy najlepiej zlecać przelewy do Polski online? Dziś pora zastanowić się, czy można z wyprzedzeniem planować przelewy z UK ze względu na zmianę kursów. Dlaczego właśnie wtedy, gdy uważasz, że jest odpowiedni moment, aby zrealizować transfer funtów z wysp, za chwilę kurs jest zupełnie inny! Co może wpływać na jego wysokość? Czy jest coś, co możesz zrobić, aby się zabezpieczyć? Oprócz wyboru firmy przelewowej istnieją sposoby, aby nasz przelew bankowy z UK do Polski był chodź trochę bardziej przewidywalny. Chodź zajmie to trochę czasu, warto postępować wg poniższych kroków.

Spis treści
Śledź wydarzenia w kraju
Sprawdzaj trendy Kursów
Kiedy przelewać, a kiedy nie przelewać
Najlepsza oferta

Wielkie wydarzenia to duże wahania dla przelewów z Anglii

Podczas gdy coś się dzieje w polityce bądź w gospodarce w danym kraju, kurs walutowy zawsze podlega dużym wahaniom!  Jest to najbardziej ryzykowny moment na transfery pieniężne z UK do Polski. Skąd wiedzieć czy coś się dzieje? Najlepiej z lokalnych gazet czy portali internetowych. Nie chodzi o wyszukiwanie zaawansowanych informacjach ekonomicznych, ale o ważne codzienne sprawy kraju.  Za przykład weźmy referendum z czerwca 2016, gdy Brytyjczycy zadecydowali, że opuszczą Unię Europejską, funt spadł wtedy o około 10%, w ciągu kilku godzin po ogłoszeniu wyników!  

Wykres funta
 
Osoby, które zleciły przelewy do Polski z Wielkiej Brytanii na 1000 funtów przed referendum zyskały około 500zł w porównaniu do osób, które przelew z Anglii do Polski wysłały po referendum! Od tego momentu kurs funta do złotówki ulega poważnym wahaniom, a to za sprawą niepewności co do terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jeśli wysyłanie pieniędzy z UK do Polski ma być przewidywalne powinniśmy unikać takich sytuacji. Chyba, że mamy znajomych od sondaży, którzy znają przyszłe decyzje rządu brytyjskiego. Załóżmy, że mamy końcówkę listopada 2019 i w grudniu chcemy wykonać transfer pieniędzy z UK do Polski. Co powinniśmy wziąć pod uwagę? Z całą pewnością wybory parlamentarne, które miały odbyć się 12 grudnia 2019 roku. Pomimo tego, że w listopadzie nie znaliśmy ich wyników, wiadomo było, że już dzień po wyborach kurs funta pójdzie w górę lub w dół o kilkanaście procent! Zawsze można liczyć na dużo większy zysk, jednak należy wziąć pod uwagę, że czekając równie dobrze możemy stracić kilkaset złotych! Kolejnym aspektem, który dobrze śledzić, gdy zlecamy regularnie transfery pieniężne z UK do Polski jest kurs historyczny funta do złotówki. Jak to zrobić przeczytasz poniżej.

Po co śledzić wykresy historyczne kursów?

Jeśli robimy przekazy pieniężne z Anglii do Polski zastanawiamy się czy w najbliższych dniach kurs funta do złotówki wzmocni się czy osłabi. Czy przelewać już dzisiaj czy jeszcze poczekać? Pomocne w podjęciu decyzji będzie sprawdzenie jak kształtował się kurs rok, dwa czy trzy lata w wstecz dla tego samego okresu. Na przykład mamy grudzień 2019 rok, analizując sytuację z ostatnich pięciu lat możemy zaobserwować, że kurs funta w pierwszej połowie grudnia rósł i od pięciu lat od około 14 grudnia zaczynał słabnąć.  Biorąc pod uwagę okoliczności z ostatnich pięciu lat, przesyłanie pieniędzy z UK do Polski w drugiej połowie grudnia będzie wiązało się z podwyższonym ryzykiem spadku kursu. Poniższy wykres dokładnie to przedstawia. Na czerwono zostały oznaczone daty oraz największe wzrosty kursu funta w miesiącu grudzień od 2015 roku.

Kurs funta - wykres
 
Z danych historycznych wynika, że jeśli ktoś chce zdecydować się na wysyłanie funtów do Polski w grudniu to najlepszy kurs otrzyma od 08 do 13 grudnia. Taką analizę można przeprowadzić dla każdego miesiąca! warto to robić i być z kursami na bieżąco. Tym bardziej jeśli realizujemy przelewy walutowe z UK do Polski regularnie. Eksperci, którzy przewidują trendy walutowe korzystają z historycznych danych jako jednego z głównych narzędzi do prognozowania. Ty także dla swojego użytku możesz to robić chociaż w minimalnym stopniu. Zanim zlecisz przelew walutowy z Anglii do Polski odpowiedz sobie na pytania: jak zmieniał się kurs w przeciągu ostatniego tygodnia, miesiąca i rok do roku. Do śledzenia kursu polecam stronę money.pl .  Może z dnia na dzień nie staniesz się ekspertem, jednak na pewno ta wiedza przyda Ci się, gdy będziesz realizować przelewy UK do Polski. Dlatego też, postaw sobie kolejne pytanie, kiedy przelewać, a kiedy nie przelewać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Przelewy z Anglii - kiedy przelewać, a kiedy nie?

Informacja, kiedy realizować przelewy z Anglii, a kiedy nie może być dla Ciebie kontrowersyjna i mogłeś o tym wcześniej nie wiedzieć. I nic dziwnego. Bo nikt o tym nie mówi.  Przelew z konta angielskiego na polskie nie opłaca się w weekendy! Dlaczego tak się dzieje? Z jednej prostej przyczyny rynek wymiany walut jest otwarty 24 godziny na dobę, jednak tylko poza weekendami! Jeśli zlecisz transfer pieniędzy z UK do PL w weekend bank, kantor czy też firma przelewowa doliczy sobie ekstra marżę, która wyniesie około 1%. Nawet nie będziesz wiedzieć, bo nikt się tym nie chwali, a wszyscy powinni! To wtedy instytucje płatnicze ponoszą największe ryzyko kursowe. Jeśli zlecisz przelew walutowy w niedziele rano, to nikt nie wie jaki będzie realny kurs w poniedziałek, bo zwyczajnie rynek jest zamknięty. Najlepszy czas na przelew z zagranicy do Polski to taki moment, kiedy rynek walutowy jest najbardziej aktywny. Jest to pora, kiedy dokonuje się najwięcej transakcji. Jednak skąd wiedzieć, które godziny w ciągu dnia są najlepsze na przelew z Wysp? Przesyłanie pieniędzy do Polski powinno się najbardziej opłacać od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 13:00 a 17:00 czasu angielskiego, czyli pomiędzy 14:00 a 18:00 czasu polskiego. Godziny zostały zaznaczone na wykresie poniżej.

Godziny pracy giełdy
 
Dlaczego akurat wtedy? Ponieważ są to godziny, gdzie zarówno giełda walutowa w Nowym Jorku jak i w Londynie jest otwarta! Dwa rynki pracują i w tych godzinach masz największą szansę na najlepszy kurs w ciągu danego dnia.  Przesyłka pieniędzy z Anglii do Polski poza tymi godzinami wiąże się ze zwiększonym ryzykiem kursowym. Aby sprawdzić, które aktualnie giełdy są otwarte możesz kliknąć tutaj.  Poznałeś już trzy największe prawa, które rządzą kursem walutowym. Oprócz nich jest jeszcze jedno, które decyduje o tym czy przesyłka pieniędzy z UK do Polski będzie dla Ciebie korzystna. Dlatego postaw sobie jeszcze jedno pytanie: Jak wysłać pieniądze do Polski z UK, żeby było szybko tanio i bezpiecznie? Musisz być pewny, że firma z usług, której korzystasz na pewno oferuje tani przelew z UK! Jak być pewnym przeczytasz poniżej.

Najlepsza oferta

Poznaj Klik-24, wyznajemy proste zasady i codziennie dbamy o to, aby z nami opłacało Ci się najbardziej. Istnieje wiele firm na rynku, które mają jeszcze więcej propozycji. My oferujemy Ci jedną – najlepszą! Co to dla nas oznacza?

  • Stała opłata za przelew express w wysokości 1.99 funt bez względu na kwotę przelewu
  • Korzystny kurs wymiany za przelewy z Anglii
  • Czas przelewu walutowego maksymalnie 1 dzień roboczy. Najczęściej w kilka godzin pieniądze są u klienta na koncie!
  • Klik-24 jest licencjonowany przez FCA, angielski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansów.

Sprawdź naszą ofertę przelewów z Anglii i przekonaj się sam!

Inne artykuły