Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy z Anglii do Polski

Przelewy z Anglii do Polski

Przelewy z Anglii do Polski to kwestia niezwykle ważna dla osób wyjeżdżających za granicę w celach zarobkowych i wspierających finansowo swoich bliskich pozostających w ojczyźnie. Chcąc cyklicznie wykonywać przelewy warto poszukać sposobów, by były one nie tylko proste w obsłudze, ale również tanie i możliwie szybko realizowane. Odpowiedzią na takie potrzeby są oferty firm świadczących usługi finansowe w postaci przelewów międzynarodowych.

Spis treści
Jak to zrobić?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?
Nasza oferta

Jak wykonać przelew z Anglii do Polski?

Otwarte granice Unii Europejskiej sprzyjały emigracji z Polski do Anglii w celach zarobkowych. Jednym ze skutków międzynarodowych migracji był rozwój branży finansowej, szczególnie w zakresie oferty przelewów pieniężnych. Powstało wiele firm świadczących tego rodzaju usługi. Dziś rywalizują one o miano najlepszej, oferującej najkorzystniejsze warunki transferu środków. Jak zatem wygląda cały proces dokonywania przelewu międzynarodowego?

Rejestracja

Z reguły transfer realizowany jest w kilku prostych krokach, a pierwszym z nich jest rejestracja konta w serwisie wybranej firmy. Na tym etapie nie są wymagane żadne dokumenty weryfikujące tożsamość. Musisz jednak pamiętać, że konto założone bez autentykacji, może mieć zablokowane niektóre usługi lub ustalony limit miesięcznych operacji do określonej kwoty. Chcąc mieć dostęp do wszystkich usług i nielimitowane transfery, wystarczy podczas rejestracji przesłać skan dowodu osobistego lub paszportu oraz dokument potwierdzający miejsce zamieszkania. Posiadając zarejestrowane konto w serwisie, przy każdym kolejnym przelewie wystarczy się już tylko zalogować.

Formularz przelewu

Drugim krokiem jest wypełnienie formularza przelewu. Jest on umieszczony na stronie serwisu i najczęściej ma postać kalkulatora, który pokazuje kurs wymiany walut oraz ewentualne dodatkowe opłaty. Wypełniając formularz, należy uważnie wpisać rachunek odbiorcy środków. W przypadku popełnienia błędu środki zostaną zwrócone na rachunek serwisu, a firma podejmie kontakt telefoniczny i poinformuje Cię o zdarzeniu. Z tego powodu warto podać numer telefonu w momencie przekazywania danych. Trzecim krokiem jest potwierdzenie nadania zlecenia, a następnie przelew pieniędzy na wskazane w serwisie konto. Firma realizuje transfery dopiero po otrzymaniu środków na swoje konto.

Po jakim czasie odbiorca otrzyma środki?

Czas realizacji transakcji jest jednym z czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru firmy. Z reguły wynosi od jednego do kilku dni roboczych. Niektóre firmy deklarują krótszy czas obsługi przelewu, nawet w tym samym dniu, jednak wiąże się to z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat. Odbiorcą środków może być osoba fizyczna, ale nie tylko, ponieważ szybkie przelewy z anglieskiego konta ma polskie mogą być realizowane w celu opłacenia rachunków za telefon czy prąd, rat kredytowych, a nawet przeznaczane na cele charytatywne.

Przelew funtów na polskie konto

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę, specjalizującą się w przelewach z Anglii do Polski?

Firm zajmujących się obsługą przelewów z Anglii do Polski jest wiele, dlatego zanim zdecydujesz się na współpracę z jedną z nich, koniecznie sprawdź jej ofertę. Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze na pobierane przez firmę opłaty transakcyjne. Kwoty te bardzo się różnią i wynoszą od 1 do nawet kilkudziesięciu funtów brytyjskich. W ramach zachęcenia do dalszej współpracy niektóre firmy oferują pierwszy przelew bezpłatny. Niemniej ważny będzie proponowany w danym serwisie kurs wymiany walut. Warto zauważyć, że są serwisy, na których oferowany kurs wymiany jest niezwykle atrakcyjny, ale równocześnie pobierana za transakcję opłata jest wyjątkowo niekorzystna.

Dodatkowe udogodnienia

Równie istotna jest możliwość nawiązania kontaktu z firmą. W końcu pomyłka może przydarzyć się każdemu, dlatego lepiej wybrać firmę, która to umożliwia (na przykład przez formularz kontaktowy). Dodatkowym atutem jest obsługa w języku polskim. Dla osób nieznających języka angielskiego powinien być to kluczowy parametr wyboru. Warto również zweryfikować, czy wybrana firma umożliwia dokonywanie przelewów on-line. Ostatecznie jest to najwygodniejsza forma, która nie wymaga od Ciebie wychodzenia z domu czy dostosowania się do jakichkolwiek godzin otwarcia punktów obsługi. Na koniec dobrze jest zapoznać się z komentarzami osób, które miały już możliwość skorzystania z usług poszczególnych firm. Ich spostrzeżenia mogą być cenne i ułatwić Ci podjęcie wyboru.

Czy warto korzystać z usług firm realizujących przelewy z Anglii do Polski i jaką firmę wybrać?

Jaki jest sens korzystania z usług firm realizujących przelewy zagraniczne, skoro transfer środków można wykonać z poziomu banku? Takie pytanie zapewne zadaje sobie każdy, kto wyemigrował z Polski do Anglii, podjął pracę i zamierza wspierać finansowo swoich bliskich pozostających w kraju. Głównym priorytetem jest transferowanie środków z jak najmniejszymi stratami. Właśnie to jest kluczem wyboru firmy w miejsce banku. Niestety w bankach tego rodzaju transakcje bywają kosztowne, głównie z powodu niekorzystnego kursu wymiany walut oraz bardzo wysokich opłat za transakcje międzynarodowe. Niejednokrotnie oferta firmy jest po prostu atrakcyjniejsza. Dlatego osoba, której wysyłamy pieniądze, otrzymuje ich więcej. Rozsądnym zatem rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty firmy, dzięki której oszczędzasz pieniądze i możesz liczyć na wsparcie w języku polskim. Gdzie znaleźć korzystną ofertę?

Sprawdź ofertę firmy Klik-24

Jesteśmy autoryzowaną instytucją płatniczą zarejestrowaną w Anglii, podlegającą regulacjom finansowych organów nadzorczych, które działają na terenie Zjednoczonego Królestwa. Świadczymy usługę transferów pieniędzy z UK do Polski i z Polski do Anglii. Transakcje realizowane są on-line za pośrednictwem intuicyjnego i prostego w obsłudze serwisu internetowego. Dzięki temu możesz opłacić rachunki za telefon i telewizję satelitarną, spłacać raty kredytów i innych zobowiązań, a także zapewnić wsparcie finansowe rodzinie i osobom bliskim. Nasz wykwalifikowany personel mówi w języku polskim, a w razie jakichkolwiek pytań udziela wszelkich informacji oraz wspiera w wyborze najlepszego rozwiązania. W realizacji przelewów oferujemy korzystny kurs wymiany walut przy jednocześnie niewielkiej opłacie transakcyjnej, a transfer środków wykonujemy w czasie jednego dnia roboczego od momentu otrzymania wpłaty. Dodatkowo po każdym przelewie wysyłamy potwierdzenie jego zrealizowania na pocztę elektroniczną i udostępniamy informację o nim w panelu klienta w zakładce „historia transakcji”. Posiadamy licencję ochrony danych osobowych, a wszystkie wykonywane przez naszych klientów transfery chronione są szyfrowaniem SSL, które jest powszechnym i sprawdzonym sposobem zabezpieczania stron internetowych. Z nami możesz czuć się bezpiecznie i bez obaw powierzyć nam swoje pieniądze.

Inne artykuły