Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy z Anglii do Polski na konto

Przelewy z Anglii do Polski na konto

Przeprowadzka za granicę może być marzeniem niektórych z nas. Tysiące Polaków opuszcza kraj każdego roku, aby mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii. Podczas migracji Polacy pozostają w kontakcie z bliskimi, wysyłając część ciężko zarobionych pieniędzy z powrotem do domu. Wraz z rosnącą popularnością tej praktyki, przelewy z Anglii do Polski na konto stają się częścią naszej kultury. Jeśli chcesz wysyłać pieniądze z UK to warto poszukać najlepszego sposobu. 

Spis treści
Jakich metod używamy?
Ile to kosztuje?
Kiedy otrzymam pieniądze?
Jak zlecić przelew?
Korzystna oferta

Jakich metod transferu używamy by realizować przelewy z Anglii do Polski na konto?

Klik-24 rozumie trudności związane z przelewami z Anglii do Polski na konto. Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Wielka Brytania i Polska utrzymują lukratywne stosunki handlowe, a handel między tymi dwoma krajami znacząco się rozwinął. Jednak, pomimo zwiększonego przepływu towarów i usług, wysyłanie pieniędzy do Polski za pomocą bankowych transferów zagranicznych wciąż jest bardzo kosztowne. Do głównych problemów należą: zawyżone opłaty, niski kurs funta oraz kilku dniowy czas realizacji. Klik-24 traktuje to jako wyzwanie i ułatwia rodakom przesyłanie funtów. Przeczytaj w jaki sposób to robi.

Przelew bankowy

Biorąc pod uwagę popularność banków, są one pierwszą opcją braną pod uwagę, gdy chodzi o międzynarodowe transfery pieniężne. Chociaż jest to pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, wybór banku nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli zależy nam na czasie to bankowe transfery zagraniczne nie należą do najszybszych. Ile idzie przelew z Anglii do Polski? Banki korzystają z systemu SWIFT, który powstał ponad 50 lat temu w celu przesyłania transakcji międzynarodowych. Choć od tego czasu wiele się zmieniło, to jednak pieniądze nadal docierają do odbiorcy w czasie od dwóch do pięciu dni roboczych. Dodatkowo, banki doliczają wysokie opłaty za transfer środków na zagraniczny rachunek bankowy. Opłata ta oscyluje w granicach od kilku do kilkudziesięciu funtów. Główny problem polega na tym, że banki zazwyczaj ukrywają opłaty w kursie walutowym. Co to oznacza? Spread, czyli zysk banku. Jest to różnica pomiędzy ceną kupna/sprzedaży walut, która wynosi nawet do 30-40gr za jednego funta. Chcesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce? Przykład poniżej:

  • Pan Marian chce wysłać 1000 funtów ze swoim bankiem. 
  • Kwota, którą wysyła Pan Marian: 1000 funtów 
  • Opłata za przelew zagraniczny: 8 funtów
  • Spread walutowy (30-40gr): 1000 funtów x 0.30-0.40 zł = 300-400 złotych (ukryta opłata)

Nie zapomnij spojrzeć na całkowity koszt, który obejmuje opłatę za przelew i kurs walutowy. Tyle rzeczywiście zapłaci Pan Marian za przelew. Czy nie uważasz, że kilkaset złotych to zdecydowanie za dużo? Jak temu zaradzić?

Przelewy z Anglii do Polski na konto nie są dostępne tylko w bankach. Korzystając z licencjonowanych firm przekazujących pieniądze możesz płacić niższe koszty i szybciej otrzymywać pieniądze.

Internetowa platforma Klik-24

Klik-24 to platforma online, za pomocą której możesz wysłać funty do Polski po bardzo niskich kosztach. Nasz system opiera się na lokalnych przelewach pomiędzy rachunkami bankowymi, posiadamy zarówno rachunek w Anglii jak i w Polsce. Z tego powodu, gdy klient chce przesłać GBP na PLN, wykonuje jedynie płatność na nasz rachunek w Anglii. Klik-24 przesyła złotówki z konta w Polsce bezpośrednio do odbiorcy. Co sprawia, że przelewy zagraniczne są tańsze niż opłaty pobierane przez banki. Pobieramy niewielką opłatę za transakcje, dlatego przelewy z nami są do 10 razy tańsze niż w banku.

Klik-24 to sprawdzony sposób, jeśli chcesz przelać pieniądze ze swojego konta bankowego na zagraniczne konto bankowe (lub odwrotnie). Oferuje lepsze kursy wymiany walut i opłaty niższe niż zagraniczne przelewy bankowe. Więcej o nas przeczytasz w dalszej części artykułu.

Doskonałe kursy walut i niskie opłaty 

Przelew bankowy jest nadal najdroższym sposobem międzynarodowych przekazów pieniężnych. Zdajemy sobie sprawę, że każdy pens ma znaczenie, dlatego zależy nam, aby pokazać Ci jak zredukować koszty za przelewy zagraniczne. Oferujemy atrakcyjny kurs walut oraz niską opłatę za transfer. 

Klik-24 najprawdopodobniej ma najbardziej konkurencyjny system opłat na rynku. Jak można się dowiedzieć za pomocą naszego kalkulatora przelewów, opłata za przelewy ekspress z Anglii do Polski na konto wynosi tylko 1.99 GBP (bez względu na wysokość kwoty). Natomiast transfery standard są zwolnione z opłat. Kurs funta mona sprawdzić na bieżąco, a odbiorca zawsze otrzyma wskazaną kwotę. Brak jakichkolwiek ukrytych opłat - wszystko jasne i klarowne!


Wzrost funta

Przelewy z Anglii do Polski na konto w ciągu 1 dnia roboczego

Nie ma nic gorszego niż czekanie, aż pieniądze dotrą do odbiorcy w ciągu kilku dni. Chcemy oszczędzić Twój czas dzięki naszemu szybkiemu i wygodnemu procesowi przelewów z Anglii do Polski na konto. Klienci mogą wysyłać pieniądze w dowolnym momencie online za pośrednictwem naszej strony internetowej w wersji mobilnej lub na komputerze. Płatności można dokonywać za pomocą lokalnego przelewu bankowego, który dociera do nas w zaledwie kilka minut. Po otrzymaniu środków realizujemy płatność w ciągu jednego dnia roboczego lub nawet szybciej (czasem w kilka godzin). Co jest zawrotną prędkością w porównaniu do banków! Gdy płatność zostanie zrealizowana powiadomimy Cię o tym mailowo.

Jak wysłać pieniądze?

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z Klik-24, możesz sprawdzić jak to działa, nawet bez zakładania konta u nas. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową Klik-24 i wpiszesz, ile pieniędzy chcesz wysłać. Następnie zobaczysz, ile otrzymasz złotówek za funty. Możesz sprawdzić aktualny kurs funta, opłatę za przelew oraz czas dostarczenia przelewu. Aby wykonać tanie przelewy z Anglii do Polski, należy założyć darmowe konto. Wystarczy podać podstawowe dane - rejestracja trwa kilka minut. Najlepszym aspektem korzystania z serwisu Klik-24 jest to, że z góry wiesz ile otrzymasz pieniędzy, bez ukrytych kosztów i podejrzanych kursów walut. Zamiast tego zostanie naliczona stała opłata za przelew, bez względu na wysokość transferowanej kwoty. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź naszą ofertę przelewów z Anglii do Polski na konto

Klik-24 zapewnia bezpieczną i przyjazną obsługę przez lata

Klik-24 rozpoczął działalność w Wielkiej Brytanii w 2013 roku i jest ściśle regulowany przez Financial Conduct Authority (FCA). Gwarantujemy naszym klientom, że wszystkie transakcje są bezpieczne i zgodne z brytyjskimi przepisami i wymogami. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza pokazują, że jesteśmy bardzo zaangażowani w to, co robimy. Solidny i dynamiczny zespół zawsze ciężko pracuje, aby zapewnić naszym klientom niezrównaną obsługę i bezproblemowe transakcje. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Nasz zespół obsługi klienta mówi w języku polskim – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Firma taka jak Klik-24 nieustannie szuka sposobów, aby zaoferować swoim klientom lepszą ofertę, jednocześnie zachowując stabilność ekonomiczną i rentowność. Podobnie jak w przypadku innych nowoczesnych firm, staramy się iść z duchem czasu i oferować nasze najlepsze oferty online. Wysyłanie pieniędzy do Polski jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek! Sprawdź naszą ofertę i wyślij pieniądze do Polski na dogodnych warunkach. Pamiętaj, że założenie konta jest bezpłatne. Zarejestruj się i zobacz jakie to proste.

Inne artykuły