Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy z Polski do Anglii

Przelewy z Polski do Anglii

Przelewy z Polski do Anglii wcale nie muszą być drogie i skomplikowane. Wystarczy wybrać odpowiednią, najkorzystniejszą metodę transferu złotówek na angielskie konto bankowe. Aktualnie na rynku funkcjonuje wiele zróżnicowanych sposobów na transfer pieniędzy z Polski do Anglii, poniżej przedstawimy Ci większość z nich - ich wady oraz zalety oraz postaramy się doradzić, która z nich jest najlepsza.

Spis treści
Wybierz najlepszą metodę
Tradycyjnie na rachunku bankowym
W placówce stacjonarnej
Portfel elektroniczny
Klik-24
Jak to działa?

Jak wybrać najlepszą metodę przelewu z Polski do Anglii?

Przelew z Polski do Anglii możesz wykonać, korzystając z wielu różnych metod, jednak przed wyborem tej jednej warto je porównać i wybrać najlepszą dla siebie. Całkowity koszt transferu zależy głównie od kursu wymiany walut oraz całkowitej opłaty za operację. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim przewodnikiem, w którym prezentujemy wszystkie najpopularniejsze metody transferów pieniężnych.

Przelew z polskiego rachunku bankowego na angielskie konto

Tradycyjny przelew bankowy z polskiego konta na angielskie wydaje się być najprostszą i najmniej skomplikowaną metodą. Wystarczy, iż posiadamy polski rachunek bankowy oraz pełne dane angielskiego numeru konta w formie numerów SWIFT oraz IBAN. Niestety, jest to również jedna z najdroższych i najpowolniejszych metod na zlecenie przelewu z Polski do UK w związku z czym można uznać ją za najmniej korzystną. Sama opłata za transfer pieniędzy do Anglii naliczana przez polskie banki jest bardzo wysoka i może oscylować w granicy kilkudziesięciu złotych. Kolejnym, wysokim kosztem jest bardzo zaniżony kurs wymiany złotówek na funty. Warto pamiętać również, iż tego typu tradycyjny, zagraniczny przelew bankowy jest bardzo długo księgowany w związku z czym trafi na konto odbiorcy po upływie kilku dni. Regularne korzystanie z tej formy przelewu z polskiego konta na angielskie może wiązać się z utratą nawet kilkuset złotych rocznie, a jeżeli dokonujemy częstych transakcji na wysokie sumy to ta kwota może okazać się jeszcze wyższa.

Funty brytyjskie

Przekaz gotówki w stacjonarnej placówce agenta

Stacjonarny przekaz gotówki w placówce wybranego agenta jest dobrą metodą odpowiednią dla osób ceniących sobie bezpośredni kontakt z obsługą klienta. Ta forma umożliwia skorzystanie z pomocy pracownika na miejscu w placówce, a osoba, do której przesyłamy pieniądze z Polski będzie mogła je osobiście odebrać w formie gotówki. Skorzystanie z usług agentów specjalizujących się w przekazach pieniężnych jest dosyć kosztowne, a ponadto czasochłonne. Zarówno osoba przekazująca pieniądze w Polsce jak i odbiorca w Wielkiej Brytanii muszą poświęcić czas na dotarcie do placówki oraz spędzenie tam jakiegoś czasu - w kolejce oraz podczas załatwiania formalności.

Portfel elektroniczny

Kolejnym, coraz popularniejszym sposobem na transfer pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii jest przekaz za pośrednictwem tzw. portfela elektronicznego. Ta metoda może wydawać się na pierwszy rzut oka wygodna, jest ponadto bezpieczna niestety ma dwie ogromne wady w postaci wysokiej ceny oraz długiego czasu realizacji. Przelew może zostać zaksięgowany na rachunku bankowym odbiorcy nawet po upływie 2 do 5 dni od zlecenia przekazu środków. Kurs wymiany walut oferowany przez firmy mające w swojej ofercie portfele cyfrowe jest bardzo niekorzystny, podobnie jak w przypadku tradycyjnych placówek bankowych. Ponadto pobierana jest opłata 1-2 % od wpłaconej kwoty.

Przelew online z Polski do Anglii za pośrednictwem Klik-24

Nie ulega wątpliwości, iż współcześnie najwygodniejszą, najszybszą oraz najlepszą opcją na tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii są transfery online dokonywane za pośrednictwem specjalizujących się w tym temacie firm. Klik-24 jest jedną z najlepszych tego typu firm na polskim rynku - nasz serwis jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze, gwarantujemy Ci korzystny, rzeczywisty kurs wymiany złotówek na funty i gwarantujemy przejrzystą, jednorazową a przede wszystkim uczciwą opłatę za przekaz. Cały proces przekazania pieniędzy z Polski do Anglii za pośrednictwem naszego serwisu Klik-24 trwa dosłownie kilka minut i obejmuje kilka prostych kroków. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto logując się za pośrednictwem swojego adresu e-mail, podasz podstawowe dane swoje a także dane odbiorcy i przelejesz złotówki, które następnie zostaną przeliczone według korzystnego kursu i dostarczane na rachunek docelowy w Wielkiej Brytanii. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo transakcji wykonywanych za pośrednictwem naszego serwisu - oferujemy naszym klientom najwyższe systemy oraz protokoły bezpieczeństwa, spełniające wszystkie niezbędne europejskie standardy. Ponadto poufność danych naszych klientów jest dla nas kwestią priorytetową, dlatego wykorzystujemy szyfrowanie naszej strony internetowej za pomocą SSL, dzięki czemu możemy mieć pewność, iż żadne powierzone nam dane nie będą wykorzystane lub zmienione przez niepowołane osoby.

Jak to zrobić?

Przelew do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem serwisu Klik-24 jest niezwykle prosty i przyjazny dla użytkownika. Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie i uzupełnisz swoje podstawowe dane, wprowadzisz do kalkulatora przelewaną kwotę a także kraj nadawcy i odbiorcy przelewu. Następnie zostaniesz przekierowany do formularza, w którym zostaniesz poproszony o uzupełnienie wszystkich danych dotyczących odbiorcy - nazwę, numer rachunku bankowe, numer telefonu, a także tytuł operacji. Po zatwierdzeniu wszystkich wymaganych danych zostaniesz przekierowany na stronę, na której wyświetlą się wszystkie niezbędne dane - numer polskiego konta bankowego (jeżeli wysyłasz pieniądze z Polski do Anglii), kwota oraz tytuł, który musisz wprowadzić w celu prawidłowego zaksięgowania środków. Po dokonaniu operacji na wskazane przez nas konto powinieneś zatwierdzić wpłatę w naszym serwisie. To wszystko - w ciągu jednego lub maksymalnie dwóch dni roboczych pieniądze zostaną zaksięgowane na wskazanym przez Ciebie docelowym rachunku bankowym. Po dokonaniu przez Ciebie przelewu otrzymasz potwierdzenie transakcji na wskazany przez siebie adres e-mail. Tradycyjne metody transferów pieniężnych z Polski do Wielkiej Brytanii oraz z Wielkiej Brytanii do Polski, takie jak przelew pomiędzy polskim a angielskim rachunkiem bankowym lub wizyta w placówce agenta są coraz rzadziej wykorzystywane, ze względu na wysokie ceny, niekorzystny kurs walut a także długi okres księgowania wpłaty. Warto zdecydować się na nowoczesne formy przekazu środków takie jak usługi naszej firmy Klik-24. Sam czas trwania transferu jest skrócony do niezbędnego maksimum i nie powinien zająć więcej niż dwa dni robocze, gwarantujemy Ci niską opłatę za przelew oraz zagwarantujemy najkorzystniejszy na rynku kurs wymiany walut.

Inne artykuły