Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy z UK do Polski

Przelewy z UK do Polski

Wielu naszych rodaków regularnie wykonuje przelewy z UK do Polski. Jeśli również zaliczasz się do tego grona lub po prostu chcesz zlecić swój pierwszy przelew zagraniczny, być może warto poszukać najlepszego rozwiązania. W dzisiejszych czasach firmy specjalizujące się w takich płatnościach cieszą się dużym zainteresowaniem. Pomimo coraz lepszego dostępu do wiedzy, niektórzy nadal wybierają stare metody wysyłania pieniędzy. Z tego powodu postanowiliśmy obalić 9 najbardziej znanych mitów na temat przelewów zagranicznych.

Spis treści
Bez konta walutowego,ani rusz
To jest niebezpieczne
Przelewając przez bank wiem, ile otrzymam pieniędzy
Transfer online jest skomplikowany
Każdy oferuje te same warunki
Musisz być ekspertem, aby nie stracić pieniędzy
Przelewy zagraniczne są drogie
Środki można wysłać tylko na własne konto
Pieniądze trafią na konto po tygodniu
Świadomość faktów – podstawą własnych korzyści

Mit 1: Trzeba mieć konto walutowe, aby zlecić przelew z UK do Polski

Nic bardziej mylnego. Odbiorca przelewu z UK do Polski nadanego za pośrednictwem firmy nie musi posiadać rachunku walutowego w polskim banku. Przelew zostanie przewalutowany po kursie walut widocznym w kalkulatorze przelewu oraz zaksięgowany na dowolnie wskazanym koncie bankowym w walucie PLN. W przypadku gdy chcemy opłacić rachunek za telefon lub ratę, nie musimy w ogóle posiadać własnego konta złotówkowego, ponieważ pieniądze trafią bezpośrednio na rachunek odbiorcy.

Mit 2: Wysyłanie pieniędzy online jest niebezpieczne

To jeden z najbardziej znanych mitów. W rzeczywistości trudno o bardziej bezpieczny sposób na przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski. Transfery internetowe wykonywane za pośrednictwem firmy transferowej są całkowicie bezpieczne. Wszystkie instytucje płatnicze realizujące przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski podlegają europejskiemu organowi regulującemu sektor finansowy: Financial Conduct Authority (FCA). Dodatkowo firmy płatnicze zapewniają bezpieczną transmisję danych dzięki szyfrowaniu połączeń internetowych SSL. Firmy specjalizujące się w transferach pieniężnych, tak samo jak banki dysponują środkami mającymi na celu ochronę nie tylko Twoich danych, ale i również pieniędzy przed nieupoważnionym dostępem, oszustwami i praniem pieniędzy. Z tego powodu warto skorzystać z usług firmy pośredniczącej, aby wysłać bezpieczny przelew.

Mit 3: Przelewając przez bank wiem, ile otrzymam pieniędzy

Jednym z największych nieporozumień dotyczących branży przekazów pieniężnych jest to, że przelewy bankowe są zrozumiałe. Przez ostatnie lata banki uzależniły nas od wszystkich potrzeb finansowych, w tym przelewów. Przez co stworzyły złudzenie, że przelewy bankowe są najlepszą opcją na rynku. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Kiedy przesyłasz pieniądze za pośrednictwem banku, nie jesteś jedynym, który ponosi opłaty za przelew walutowy. Odbiorca przelewu również może ponieść ukryte koszty, które znacznie pomniejszą otrzymaną kwotę. Mamy do wybory trzy warianty z podziałem na to, kto poniesie koszt przelewu:

  • SHA (równy podział kosztów na odbiorcę i nadawcę);
  • OUR (nadawca ponosi całkowity koszt przelewu);
  • BEN (odbiorca ponosi całkowity koszt przelewu).

Dostawcy przekazów online, tacy jak Klik-24, starają się wypełnić lukę niedomówień poprzez ujawnienie kosztów w prosty i przejrzysty sposób.  Zapewniamy aktualny kurs wymiany walut i pobieramy stałą opłatę bez względu na wysokość kwoty transferu, która jest widoczna w kalkulatorze przelewu. Dzięki czemu, wiesz, ile dokładnie otrzyma odbiorca przelewu.

Mit 4: Przelewy z UK do Polski są skomplikowane

Być może kiedyś tak było, gdy byliśmy zmuszeni do skanowania dokumentów i przesyłania ich do firmy, aby założyć konto. Przesyłanie pieniędzy za granicę nie musi być skomplikowane, zwłaszcza jeśli robisz to online. Gdy wysyłasz przelewy z UK do Polski korzystając z naszych usług, możesz to zrobić w prostszy sposób. Wystarczy, że założysz darmowe konto i dokonasz płatności za pomocą telefonu lub komputera w zaciszu własnego domu. Tak prosto, że aż banalnie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wysłanie pieniędzy do Polski nie powinno stanowić żadnego problemu.

Mit 5: Każdy oferuje te same warunki

We współczesnym świecie jest przynajmniej kilka banków w każdym kraju. Czy wszystkie oferuje takie same oprocentowanie lokaty? Czy opłaty za transakcje lub prowadzenie konta są identyczne? Oczywiście, że nie. Banki tak jak i firmy specjalizujące się w przelewach z UK do Polski oferują różne stawki. Szeroki wachlarz usług ma na celu przyciągnięcie klientów. Ze względu na ich odmienny charakter możemy wyróżnić trzy rodzaje: czas realizacji przelewu, opłata za transfer oraz kurs walut. Zawsze warto porównać kilku usługodawców, jeśli chcesz znaleźć najlepszą alternatywę.

Mit 6: Musisz być ekspertem, aby nie stracić pieniędzy

Puste kieszenie - utrata pieniędzy

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski, aby nie stracić własnych pieniędzy. Istnieje powszechne nieporozumienie, jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy, które wiąże się z posiadaniem specjalistycznej wiedzy w celu ochrony naszej gotówki. Czy to oznacza, że muszę być specjalistą od finansów? Wcale nie, żeby to było możliwe, nie potrzebujesz dyplomu z bankowości czy ekonomii, aby zabezpieczyć swój własny kapitał. Jeśli transfery funtów do Polski sprawiają ci zawrót głowy to warto poszukać innej alternatywy. Pozwól działać specjalistom, którzy wykonają całą pracę za Ciebie. Dzięki czemu oszczędzisz czas, który musiałbyś przeznaczyć na analizy rynków giełdowych. Możesz wykorzystać go w bardziej korzystny sposób. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania związane z płatnościami online.

Mit 7: Przelewy z UK do Polski są drogie

Wręcz przeciwnie. Jeśli porównamy koszty przelewu z UK do Polski wykonanego przez nasz bank oraz firmy zajmującej się transferem środków z UK do PL to możemy być mile zaskoczeni. No dobra, rozważmy pewien scenariusz. Chcesz zlecić przelew z angielskiego konta na polskie w wysokości 1000 funtów. Realizując przelew przez swój bank poniesiesz stałą jednorazową opłatę, bez względu na wysokość transferu w wysokości 15 funtów (około 65zł). Dodatkowo wszystkie transakcje zostaną przewalutowane po kursie bankowym, czyli zostaną pomniejszone o około 6-8% (marża banku) względem aktualnego kursu walut. W przypadku jednego funta jest to kwota 30-40 groszy. Realizując przelewy z Anglii do Polski na kwotę tysiąca funtów to koszt sięgający aż 300-400zł za przewalutowanie, plus 65 zł za opłatę transferową.

W porównaniu z tradycyjnym bankiem, firmy takie jak Klik-24 pobierają opłatę za transfer w wysokości 1.99 GBP za express oraz 0.00 GBP za standard. Pieniądze zostaną przewalutowane ze spreadem na wysokości około 1%, czyli około 5 groszy. W przeciwieństwie do banków przewalutowanie odbywa się w czasie rzeczywistym. Dzięki temu otrzymujesz najkorzystniejszy kurs walut. Okazuje się bowiem, że wykonując przelew na zagraniczne konto w wysokości 1000 £ możesz zaoszczędzić aż 400 zł. W związku z tym wysyłanie pieniędzy z UK do Polski jest dość kosztowne, jeśli wybierzesz niewłaściwy sposób na transfer gotówki. Najwyższy czas, aby sprawdzić lepsze rozwiązanie!

Mit 8: Przelewy z UK do Polski można wykonać tylko na własne konto

Mit o tym, że przelewy online z UK do Polski wykorzystywać można jedynie do przesłania pieniędzy na własne konto pokutuje od lat, ale tak naprawdę mija się z prawdą. Firmy specjalizujące się w transferach pieniężnych są powszechnie używane do wysyłania pieniędzy na własne konto. Ale prawdopodobnie nie wiedziałeś, że służą również do spłacania hipotek, opłacania rachunków czy wysyłania pieniędzy rodzinie lub znajomym.

Mit 9: Pieniądze trafią na konto po tygodniu

Gołąb na dachu

Dzięki bankom utarło się przekonanie, że międzynarodowe transfery pieniężne zajmują bardzo dużo czasu (około tygodnia). W takiej sytuacji, ciężko by było sobie wyobrazić gołębia pocztowego doręczającego nasze pieniądze, ponieważ tyle trwa lot z Anglii do Polski. W raz z postępem technologicznym zmieniły się metody przesyłania pieniędzy. W obecnych czasach transfer funtów na polskie konto jest dość szybkim procesem. Pewnie zaskoczy Cię informacja, że przelew z Wielkiej Brytanii może dotrzeć do odbiorcy w ciągu 1 dnia roboczego, tak jak zwykły przelew krajowy. W niektórych okolicznościach może to potrwać nieco dłużej, na przykład w święta państwowe lub dni wolne od pracy, ale to tylko wyjątki.

Świadomość faktów – podstawą własnych korzyści

Czy zdajesz sobie sprawę ze wszystkich korzyści, jakie wiążą się z wybrania odpowiedniej firmy specjalizującej się w przelewach z Anglii do Polski na konto? Dzięki naszemu systemowi płatności online możesz realizować przelewy, wiedząc, że trafią do odbiorcy już w ciągu 1 dnia roboczego. Wysłanie środków nie musi być ani skomplikowane, ani kosztowne. Transakcje wykonywane za pomocą Klik-24 są proste, szybkie, ale i również bezpieczne. W czasach, w których korzystamy z urządzeń mobilnych takich jak telefon, laptop czy tablet jest to bardzo istotne. Poznanie faktów na temat przelewów zagranicznych pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Mam nadzieje, że niniejszy artykuł rozwiał Twoje wątpliwości i pytania co do powszechnie znanych mitów o przelewach z UK do Polski.

Inne artykuły