Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski

Przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski

Przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski są popularne wśród osób zamieszkujących Wyspy Brytyjskie. Takie transfery mogą być wykonywane zarówno na konta firmowe, w celu opłacenia rachunków, jak i prywatne, na przykład do rodziny czy też przyjaciół. Niezależnie od tego, jaki jest powód wykonywania przelewu, dobrym pomysłem jest znalezienie profesjonalnej usługi polegającej na niedrogim i uczciwym transferze pieniędzy do Polski. Stosując konkretną metodę należy dowiedzieć się jaki jest kurs wymiany brytyjskiej waluty na polską. Istotną sprawę odgrywa też opłata za wykonanie takiej transakcji.

Spis treści
Nikt nie lubi przepłacać
Stacjonarnie czy Internetowo?
Przygotuj niezbędne dane
Korzystnie tylko online

Przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski - niedrogie i bezproblemowe

Czy istnieją niedrogie przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski? Oczywiście, że tak. Niezależnie od rodzaju wybranego produkty czy też usługi, nikt nie lubi płacić zbyt wiele. W kwestii przelewów oraz operacji bankowych, klienci muszą uważać, ponieważ często mogą trafiać na mało opłacalne oferty. Dotyczą one między innymi dość dużych opłat za realizację przekazów pieniężnych pomiędzy dwoma krajami. Jeśli ktoś więc chce przelać środki z banku w UK do banku na terenie Polski, to istotną sprawą jest skorzystanie z metody, która nie posiada żadnych ukrytych opłat, wysokich prowizji i innych dodatkowych kosztów. Zanim wykonasz transfer pieniędzy do Polski, dobrym pomysłem jest porównanie aktualnych ofert i możliwości. Są one dostępne stacjonarnie w oddziale  instytucji płatniczej oraz w Internecie.

Wysyłka pieniędzy w trybie stacjonarnym lub przez Internet

Przelewy stacjonarne są dostępne w instytucjach bankowych oraz placówkach pocztowych czy agencyjnych. Najczęściej usługi stacjonarne wiążą się ze sporymi kosztami, na które wpływ ma nie tylko kurs wymiany waluty, ale również opłata za realizację przelewu. Opcja ta jest szczególnie korzystna dla osób, które nie czują się na siłach, aby zrobić samodzielnie przelew przez Internet. W bankach i na pocztach dostępni są pracownicy, którzy obsługują takie transakcje i udzielają klientom niezbędnej pomocy oraz podpowiedzą, jak zrobić przelew z UK do Polski. Z drugiej strony utrzymanie takiego stanowiska wiąże się z kosztami, więc nic dziwnego, że ceny takich usług są wyższe w porównaniu z przelewami internetowymi obsługiwanymi przez systemy płatności transgranicznych.

Korzystając z oferty systemu online można zrealizować tanie przelewy z UK do Polski. Bardzo często firmy oferujące płatności internetowe gwarantują atrakcyjne kursy wymiany pieniędzy oraz niezbyt wygórowane opłaty za wykonanie przelewu. Warto skorzystać z rozwiązań online, jeśli zależy nam na niedrogim sposobie przesyłania pieniędzy. Duże oszczędności są widoczne szczególnie w przypadku regularnego wykonywania przelewów (np. opłacania comiesięcznych rachunków w Polsce lub pojedynczych większych transakcji jak zakup nieruchomości).

Internetowe przelewy walutowe w bankach – przygotuj niezbędne dane

Wiele banków oferuje swoim klientom przelewy przez Internet, które są obsługiwane dzięki zastosowaniu specjalnego systemu SWIFT. Powstał on wiele lat temu w wyniku prac przeprowadzonych przez organizację zajmującą się ustanawianiem wspólnych, jednolitych norm oraz procedur walutowych transakcji finansowych. Każdy bank, który wchodzi w skład sieci SWIFT posiada specjalny kod SWIFT znany też również jako „Bank Identifier Code” (BIC) o długości od 8 do 11 znaków. Znajomość tego kodu posiadanego przez bank odbiorcy jest niezbędna jeśli chcemy wykonać przelew zagraniczny. Oprócz tego trzeba podać inne ważne dane opisane poniżej.

  • W pierwszej kolejności trzeba podać dane osobowe odbiorcy, czyli jego imię i nazwisko w przypadku wpłaty na konto prywatne. Jeśli płacimy rachunki lub wysyłamy inny typ przelewu do firmy, wówczas nazwą odbiorcy będzie nazwa firmy.
  • Istotnym elementem przelewu jest międzynarodowy numer konta IBAN. Jego określenie na szczęście nie jest trudne. Po prostu do standardowego numeru konta mającego 26 cyfr należy dodać na początku litery PL. W związku z tym polskie konto o numerze 00 1111 2222 3333 4444 5555 6666 w wersji IBAN będzie wyglądać tak: PL 1111 2222 3333 4444 5555 6666.
  • Wspomniany wcześniej kod BIC/SWIFT to bardzo istotny element pozwalający na identyfikację instytucji bankowej w międzynarodowym systemie. Zazwyczaj kody takie składają się z 8 znaków, ale można też spotkać się z kodami 11-znakowymi (3 dodatkowe znaki są oznaczeniem oddziału banku). Najczęściej kod można znaleźć na wyciągu lub stronie internetowej swojego banku.
  • Podczas wykonywania przelewu do Polski trzeba podać nazwę banku odbiorcy i adres jego siedziby lub oddziału, w którym prowadzone jest konto.
  • Oczywiście w przypadku opłacania rat, rachunków i innych zobowiązań należy pamiętać o podaniu odpowiedniego tytułu wpłaty.

Uważaj na wysokie opłaty!

Jak widać do wykonania tradycyjnego przelewu zagranicznego należy przygotować sporo informacji, ale sam proces nie jest zbytnio skomplikowany. Z pewnością każdy, kto korzysta z bankowości internetowej z łatwością zleci taką transakcję. Często jednak problemem nie jest wypełnienie formularzy ale obawa przed dodatkowymi opłatami, które towarzyszą przelewom na zagraniczny rachunek bankowy. W przypadku takich operacji można spotkać się z kosztami pośredników, opłatami za podwójne przewalutowanie i sporymi prowizjami na przykład za pokrycie kosztów tak zwanych banków korespondentów. Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, warto znaleźć korzystniejszą metodę umożliwiającą wykonanie niedrogich przelewów do Polski z UK.

Darmowy przelew do Polski

Przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski Online

W branży finansowej możemy spotkać się z licznymi instytucjami i firmami prywatnymi, które zajmują się obsługą przelewów zagranicznych. Jedną z najkorzystniejszych aktualnie ofert jest  propozycja transferów Klik-24. Na naszej stronie możesz wykonać tanie przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski. Warto skorzystać z naszych usług ze względu na wspomniane niżej atuty:

  • Krótki czas oczekiwania na wykonanie przelewu – standardowy przelew bankowy wykorzystujący system SWIFT dociera do odbiorcy  nawet po 5 dniach roboczych. Klik-24 gwarantuje szybką realizację przelewu z Wielkiej Brytanii do Polski działając w oparciu o lokalne konta brytyjskie i polskie. Czas realizacji przelewu waha się w granicach 1-48 godzin roboczych, w zależności od rodzaju przelewu.
  • Mniej formalności i dokumentów – w związku z tym, że Klik-24 posiada konta w Wielkiej Brytanii i Polsce nie trzeba podawać wielu informacji, takich jak numer BIC czy też adres banku. Usługa polega na wykonaniu przelewu ze swojego brytyjskiego konta na nasz brytyjski rachunek. Klik-24 w zamian za to zrobi przelew ze swojego polskiego konta do polskiego banku docelowego. Odbywa się to z wykorzystaniem nowoczesnych systemów zapewniających wygodną i błyskawiczną płatność.
  • Atrakcyjne kursy wymiany walut – Klik-24 działa w oparciu o korzystniejsze kursy wymiany, więc przelewy są dużo tańsze niż w bankach. Tym bardziej, że prowizja za taką usługę jest również niższa i transparentna. Od razu wiesz, ile otrzyma odbiorca – opłata i kwota jest widoczna w kalkulatorze przelewu.
  • Kolejnym istotnym atutem jest bezproblemowe zakładanie konta w naszym systemie. Zajmuje to kilka minut i nie wymaga wychodzenia z domu ani podpisywania żadnych dokumentów. Nie pobieramy opłat za otwarcie i prowadzenie konta w serwisie Klik-24. Możesz po prostu z niego korzystać, kiedy chcesz.
  • Nasza platformy umożliwia wysyłanie pieniędzy całodobowo, działamy 24/7. Wysyłaj pieniądze o dowolnej porze dnia i nocy. 

Klik-24 oferuje przelewy do Polski online. Jest to szybka i bezpieczna usługa transferów pieniężnych z Wysp Brytyjskich. Możesz przesłać pieniądze w dowolnym czasie i miejscu. Wystarczy tylko komputer lub telefon z połączeniem internetowym. Jest to najtańszy sposób na wysłanie środków na polski rachunek bankowy. Gwarantujemy korzystne warunki i przejrzysta ofertę. Z nami zaoszczędzisz więcej.  

Inne artykuły