Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Przesyłanie funtów do Polski

Przesyłanie funtów do Polski

Przesyłanie funtów do Polski powinno się odbyć po spokojnym przeanalizowaniu dostępnych opcji. Pochopne działanie bez zastanowienia może doprowadzić do tego, że transfer będzie trwał bardzo długo, a do tego okaże się niezwykle kosztowny. Najlepszym wyborem będzie serwis działający online, oczywiście spełniający stosowne normy bezpieczeństwa. Polecamy wybór Klik-24, gdzie cały proces przelania pieniędzy przebiegnie do tego prosto i szybko.

Spis treści
Na co patrzeć w kontekście takiej operacji?
Formalności
Opłacalność
Jak dokonać tego z Klik-24?

Na co zwrócić uwagę, wybierając metodę przesyłania funtów do Polski?

Przesyłanie funtów do Polski najczęściej związane jest ze wsparciem rodziny przez osoby, które wyjechały w celach zarobkowych, choć możliwe są oczywiście zupełnie inne okoliczności. Planując taki transfer, lepiej unikać bezpośredniej operacji w banku, która będzie mało korzystna i rozsądniej jest rozważyć inne opcje. Na pewno ważnym czynnikiem będzie wtedy znalezienie miejsca, w którym można dokonać przekazu przy możliwie jak najmniej uciążliwej formalnie procedurze. Do tego każdemu zależy oczywiście na tym, żeby środki trafiły do odbiorcy w jak największej liczbie i możliwie szybko.

Kiedy zachodzi taka potrzeba?

Wielka Brytania pozostaje jednym z głównych rynków pracy za granicą, na które Polacy udają się w celach zarobkowych. W wielu zawodach można tam zarobić po prostu więcej niż w kraju, więc sporo osób czasowo lub na stałe udaje się na wyspy, żeby zarobić na lepsze życie swoje i swojej rodziny. W takiej sytuacji naturalne jest, że przesyła się pieniądze do bliskich pozostających w Polsce. Poza tym dużo osób przesyła część środków na własne krajowe konta. Oprócz tego mogą do tego dochodzić okoliczności zgoła inna, związane z opłaceniem zobowiązań finansowych w kraju, wynikających choćby z rachunków.

Jakich trzeba dopełnić formalności?

Absolutnie naturalne jest to, że każdy chce załatwiać takie sprawy jak najmniejszym nakładem czasu i wysiłku. Najbardziej uciążliwe bywają tymczasem formalności związane z jeżdżeniem do fizycznych placówek banków lub wybranych instytucji i koniecznością poszukiwania problematycznych danych. Korzystając z naszych usług, nie musisz nigdzie podróżować, a do zlecenia przelewu potrzebujesz tylko polski numer rachunku bankowego, podczas gdy bank oczekiwałby jeszcze kodu SWIFT/BIC. Tego musiałbyś szukać w sieci i w przypadku wielu podmiotów wcale nie jest to proste, a do tego istnieje ryzyko, iż wybierzesz akurat nieprawdziwy czy nieaktualny już kod, co będzie się wiązało z tym, że przelewy zostaną wstrzymane i pieniądze nie dotrą do odbiorcy w kraju, tylko powrócą na konto wysyłającego. Jeżeli nie planujesz przesyłać kwot większych niż 1000 EUR (i równowartość tej kwoty w innej walucie) miesięcznie, nie musisz również dostarczać nam żadnych dokumentów. Jest to zgodne z regulacjami prawnymi określającymi zasady przesyłania pieniędzy na terenie Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Kwotę limitu zobaczysz po zalogowaniu się na swoje konto, od razu w przeliczeniu na daną walutę. Osoby chcące dokonywać przelewów bez limitów poprosimy o przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Warunki

W kontekście przelewów międzykrajowych kluczowymi czynnikami, jeżeli chodzi o opłacalność, są koszty, jakie trzeba ponieść, które rozpatruje się jednak w zestawieniu z czasem realizacji takiej transakcji. Jeżeli chodzi o opłaty, mowa tutaj o jawnych oraz dodatkowych, które są ukryte w niekorzystnym dla klienta kursie waluty. Najlepiej będzie oczywiście wybrać ofertę, w ramach której pieniądze będą przekazane szybko i niewielkim kosztem. Przy operacjach zagranicznych nie można na to liczyć w banku, a w wielu tradycyjnych firmach przekazowych wysokie są z kolei pobierane stawki. W Klik-24 zapewniamy tymczasem możliwość wyboru spośród dwóch opcji. Przelew standard jest darmowy, a środki trafią na konto odbiorcy na drugi dzień roboczy. Przelew express wiąże się z opłatą w wysokości 1.99 GBP, natomiast przelew dotrze jeszcze tego samego dnia lub w następnym dniu roboczym. Oferujemy przy tym bardzo uczciwy przelicznik funtów na złotówki, zbliżony do aktualnego kursu rynkowego.

Jak przebiega przesyłanie funtów do Polski z Klik-24?

Przesyłanie funtów do Polski z Klik-24 jest wyjątkowo proste. Potrzebne będzie do tego konto, które możesz założyć w parę minut, a jeżeli już się zarejestrowałeś, wystarczy kilka kliknięć w celu zalogowania się. Następnie przejdziesz już do wypełnienia podstawowych danych, a niemalże całą resztą procesu zajmiemy się my. Wszystko załatwisz, nie wychodząc z domu, ale w absolutnie sprawdzony sposób, który pod względem standardów odpowiada działaniom podejmowanym w samych instytucjach bankowych.

Zaloguj się lub zarejestruj

W przypadku osób posiadających już konto na Klik-24 wystarczy zalogować się, korzystając z adresu e-mail i ustalonego hasła. Jeżeli korzystasz z naszego serwisu pierwszy raz, wybierz formularz rejestracyjny, w którym poprosimy o podanie imienia, nazwiska, maila i numeru telefonu oraz ustawienie hasła, które będzie w przyszłości służyło do logowania. Proces jest bardzo prosty i potrwa zaledwie parę minut. Założenie konta na Klik-24 jest również całkowicie darmowe.

Wypełnij formularz

Po zalogowaniu się w systemie przejdź do panelu kalkulatora przelewu. Od razu widzisz w nim aktualny i gwarantowany dla danej transakcji kurs wymiany funta na złotówkę, zatem od początku masz pełną jasność w tym zakresie. W przypadku transferów do Polski ustaw kraj, z którego wysyłasz przelew jako "Wielka Brytania", a kraj odbiorcy "Polska". Następnie pozostaje podać kwotę i wybrać rodzaj przelewu. Po ustawieniu tych parametrów przejdź dalej i wypełnij formularz z podstawowymi danymi adresata. Jeżeli planujesz regularnie przelewać pieniądze na takie konto, możesz zapisać odbiorcę, który będzie wtedy widoczny na liście przy kolejnej transakcji. W kolejnym kroku poprosimy o potwierdzenie poprawności danych, a jeżeli wszystko się zgadza, otrzymasz dane do wykonania przelewu na konto Klik-24 - po zaksięgowaniu wpłaty od razu zajmiemy się realizacją usługi i przekażemy pieniądze już na konto w kraju.

Online i bezpiecznie

Dużym atutem jest fakt, że cały proces odbywa się całkowicie online. Klik-24 nie przyjmuje zleceń w fizycznych placówkach, z czego korzystają jeszcze niektóre firmy zajmujące się transferami pieniężnymi, co generuje jednak zbędne koszty i jest uciążliwe dla klientów. Działania online są zdecydowanie wygodniejsze, gdyż cały proces przejdziesz, nie wychodząc z domu, bardzo szybko i o dowolnej porze dnia. Oferujemy przy tym takie same standardy bezpieczeństwa jak banki komercyjne, działając na bazie regulacji wydanych przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych. Klik-24 posiada także licencję instytucji płatniczej Financial Conduct Authority. Same dane przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, a elektroniczne transakcje są chronione przez szyfrowanie SSL. Korzystając z naszej oferty, wybierasz zatem tanie i szybkie, ale do tego sprawdzone usługi. Przesyłanie funtów do Polski jest powszechną praktyką, wynikającą najczęściej ze wspierania rodziny lub przelewania zarobionych za granicą środków na własne konto krajowe. Obecnie najwygodniej jest skorzystać z platformy online, która oferuje minimum formalności oraz dobre warunki w zakresie kosztów i czasu realizacji usługi. Jeśli szukasz takiej oferty, wybierz tę od Klik-24.

Inne artykuły