Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

18 maj 2023

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK może być tak samo szybkie i bezproblemowe, jak realizacji przelewu wewnątrzkrajowego. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą nowoczesnych rozwiązań w zakresie przelewów online, do jakich daje nam dostęp współczesna branża finansowa. Innowacyjne rozwiązania zyskują coraz szersze grono zwolenników za względu na niskie opłaty transferowe oraz szybki czas finalizacji. Przekaz bankowy to już przeszłość. Poznaj znacznie korzystniejsze alternatywy, oszczędzając przy tym czas i pieniądze!

Spis treści
Dlaczego możliwości online są korzystniejsze, niż bank?
Opłaty i czas przekazu internetowego
Internetowe rozwiązania w zakresie przelewów
Klik-24 - najlepsze rozwiązanie!

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK to operacja finansowa, która jest niezbędna dla wielu naszych rodaków przebywających obecnie na terenie Zjednoczonego Królestwa. Nie ważny jest powód, dla którego chcesz przekazywać środki, ale ważne jest, aby było to komfortowe i nie wiązało się ze skomplikowaną procedurą. Żyjąc w czasach swobodnego przemieszczania się po świecie, wielu naszych rodaków wyemigrowało zarobkowo i nie tylko. Dlatego bezproblemowe transfery środków z UK to priorytet. Wachlarz sposobow na wykonanie przelewu na zagranicznego konto jest dość spory, ale w dzisiejszym artykule przyjrzymy się metodom internetowym, które dzięki korzystnym ofertom stały się nie znaczącą konkurencją dla banków i placówek pocztowych. 

Dlaczego możliwości online są korzystniejsze, niż bank?

Zazwyczaj pierwszym skojarzeniem, jeśli chodzi o realizację przelewów jest placówka bankowa. Nic w tym dziwnego, zresztą w kwestii przekazów wewnątrzkrajowych nie ma żadnych zastrzeżeń. Ale, czy zastanawiałeś/aś się kiedykolwiek, jak wyglądają oferty przelewu z banku zagranicznego na polskie konto na tle innych opcji przekazu? Jeśli nie, to czas najwyższy, aby przeanalizować dostępne metody i dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę wykonując przelew z Anglii na polskie konto. Przede wszystkim zlecając przelew do Polski chcemy, aby dotarł on do odbiorcy jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem. Dlatego dwa kluczowe aspekty, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze pośrednika to opłaty i czas.

Banki kojarzą się z bezpieczeństwem, ponieważ stanowią dla wielu osób sprawdzony podmiot, ale czy są korzystne? Tutaj musimy Cię rozczarować, ponieważ na tle innych dostępnych opcji przekazu, banki wypadają jako najmniej opłacalne. Dlaczego? Ze względu na wysokie opłaty transferowe, ukryte koszty, niekorzystne przewalutowanie oraz niezadowalające warunki przelewu. Ciężko oszacować finalne koszty, jakie będziemy musieli ponieść za przesłanie funtów do ojczyzny.

Opłaty i czas przekazu internetowego

Niskie opłaty i szybki czas realizacji? Czy jest to możliwe? Każdy, kto choć raz realizował przelew międzynarodowy wie, jak ważne jest, aby odbiorca nie musiał długo czekać na środki, a finalne koszty nie były dla nas dużym obciążeniem. Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze, jeśli zdecydujesz się przesłać pieniądze korzystając z firm online? Oferty firm online są obecnie najkorzystniejsze pod względem czasu i kosztów realizacji. Wykonują one transakcje znacznie szybciej, niż banki. W dodatku nie obciążają swoich klientów dużymi opłatami. Poza tym przekaz funtów do Polski za pośrednictwem innowacyjnych rozwiązań jest wygodne, a procedura związana z przekazem nie jest tak rozbudowana i skomplikowana. Przelew możemy zlecić o każdej dogodnej dla nas porze i z dowolnego miejsca. Wystarczy do tego urządzenie z dostępem do Internetu, jak laptop czy telefon komórkowy. Zazwyczaj wystarczy kilka minut i gotowe!

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK - internetowe rozwiązania

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK online

Przesyłanie pieniędzy do Polski z UK online nie musi wiązać się z wysokimi opłatami oraz długim czasem realizacji. W dzisiejszych czasach czas potrzebujemy rozwiązań, które są opłacalne i bezpieczne. Branża finansowa, w odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów proponuje coraz więcej udogodnień w zakresie przelewów do Polski wykorzystując do tego sieć globalną. Instytucje płatnicze prowadzące swoją działalność w Internecie umożliwiają zlecenie transferu bez wielu formalności. Ich zdecydowaną przewagą jest korzystne przewalutowanie oraz mniejsze koszty wykonywanych operacji finansowych. Większość firm internetowych całkowicie zrezygnowała z pobierania dodatkowych opłat i prowizji. Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa naszych finansów? Uspokajamy, internetowe instytucje płatnicze podlegają pod nadzór tych samych organów i instytucji, co placówki bankowe.

Kantory internetowe

Kantory internetowe to nowoczesna metoda wymiany waluty bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy założyć konto w wybranym kantorze oraz wpłacić na nie funty. Następnie są one wymienione na złotówki i trafiają na wskazany przez nas rachunek bankowy (Ważne! Wymiany możemy dokonać tylko na rachunek własny). Jeśli chodzi o opłaty, to są one uzależnione od rodzaju przelewu, jaki zlecimy, a prowizja wynosi ok. 1%. Realizacja transakcji następuje w czasie od 1 do 3 dni roboczych.

E-portfele

E-portfele, czyli portfele elektroniczne to obecnie jeden z popularniejszych sposobów na przekaz środków z UK do Polski. Portfele elektroniczne to współczesna alternatywa dla tradycyjnego portfela. Różnica polega na tym, że za jego pomocą realizujemy płatności bezgotówkowe. Stanowią one proste i szybkie rozwiązanie. Jest to konto wokół którego możemy dokonywać różnych operacji – wpłaty, wypłaty, przelewy. Korzystając z tej opcji transakcję zrealizujemy w czasie 1-3 dni roboczych.

Platformy online specjalizujące się w przelewach 

Czy wiesz, że od jakiegoś czasu w branży finansowej prężnie funkcjonują platformy online, które skupiają swoją działalność na realizacji transferów pieniężnych. Ich celem jest ułatwienie swobodnej realizacji transferu pieniędzy za granicę przez swoich klientów. Pomimo, że za pomocą kantorów internetowych czy e-portfeli mamy możliwość zlecenie przelewu online, to niestety ale możemy natknąć się na pewne problemy. Korzystając z usług tego typu firm możemy spokojnie zupełnie uniknąć pobrania dodatkowych prowizji, a czas realizacji przekazu to zazwyczaj maksymalnie 2 dni robocze.

Klik-24 - najlepsze rozwiązanie!

Najlepszą ofertą wśród platform online wyróżnia się firma Klik-24, która specjalizuje się w przelewach internetowych. Charakteryzuje ją szybkość transferu, wygoda oraz ekonomia przekazu. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa na poziomie instytucji bankowych. Formalności, jakie trzeba dopełnić przy zlecaniu transakcji są ograniczone do minimum. Jeśli cenisz sobie oszczędność czasu i pieniędzy koniecznie zapoznaj się ofertą firmy Klik-24, która pomoże Ci przesłać pieniądze bez ukrytych kosztów. Decydując się na skorzystanie z usług firmy wybierasz najszybszy i najtańszy sposób na wysłanie pieniędzy. Przejrzyste zasady i korzystny kurs wymiany walut sprawia, że przekazy zagraniczne jeszcze nigdy nie były takie proste.

W swojej ofercie firma Klik-24 posiada dwa warianty przelewu: standard oraz express. Transfery w trybie standard są realizowane zawsze za darmo w czasie maksymalnie 2 dni roboczych. Jeśli potrzebujesz jeszcze szybciej przesłać pieniądze to skorzystaj z opcji przekazu express. Opłata za tego typu transakcji to 1,99 GBP, a czas to 24h robocze. Cały proces zlecenia przelewu jest prosty i zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie internetowej firmy. Przekonaj się, jak proste i bezproblemowe mogą być transakcje online.

Inne artykuły