Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski

Przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski

Przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski jest dość popularne, co wynika w znacznej mierze z faktu, że dużo Polaków wyjeżdża do tego kraju w celach zarobkowych. W tym czasie wysyłają oni środki do ojczyzny, wspierając rodzinę czy regulując własne zobowiązania. Istnieją różne sposoby na dokonanie takich przekazów, od tradycyjnych metod bankowych czy przekazania gotówki agentowi, po nowoczesne i bardziej opłacalne kantory internetowe oraz platformy online. Polecamy wybranie w tym celu Klik-24.

Spis treści
Jakie są możliwości w tym zakresie?
Banki
Cyfrowe portfele
W fizycznej placówce agenta
Do odebrania na poczcie
Kantory internetowe
Platformy online
Na co zwrócić uwagę wybierając pośrednika?
Oferta Klik-24

Jakie są możliwości w zakresie przesyłania pieniędzy z Anglii do Polski?

Przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski może się odbywać różnymi drogami. Dość oczywistą, lecz w praktyce mało komfortową, są przelewy zagraniczne w banku. Wygodniejsze, lecz drogie są e-portfele. Osoby stawiające na tradycyjne rozwiązania wciąż mogą wybrać wizytę w placówce agenta lub zdecydować się na firmę, która proponuje opcję odbioru gotówki w kraju na poczcie. W poszukiwaniu bardziej nowoczesnych, ale i po prostu opłacalnych rozwiązań, można zdecydować się na kantor internetowy lub najlepiej platformę online, taką jak Klik-24.

Przelew walutowy w banku

Banki zajmują się wszelkimi operacjami finansowymi i oczywiście umożliwiają też dokonanie przelewu zagranicznego. Tym samym przelewasz funty, a na konto odbiorcy w Polsce trafiają złotówki. Wszystko odbywa się rzecz jasna bezpiecznie, gdyż przez sprawdzony podmiot. Niestety jest to jednak najmniej opłacalny sposób jeżeli chodzi o same warunki. Ze względów proceduralnych przekaz może zająć i kilka dni. To także zdecydowanie najdroższa metoda. Banki pobierają spore opłaty za samo zlecenie, a dodatkowo obowiązują w nich mało korzystne kursy samych walut. W praktyce do odbiorcy trafi zatem znacznie mniej niż to, jaką wartość reprezentują przelane funty, gdyż spora część kwoty pozostanie w systemie bankowym.

Portfele elektroniczne

Dość popularnym sposobem na przesyłanie środków w drodze międzynarodowej, są tzw. portfele elektroniczne. Znanym serwisem tego typu jest PayPal. Jest to dość proste i szybkie rozwiązanie, ale niestety kosztowne. Taki wariant może być optymalny przy przekazach krajowych, lecz w tym przypadku nawet kilka procent przesyłanej kwoty może zostać pochłonięte przez przewalutowanie i opłaty nakładane przez pośrednika. Warto poszukać zatem alternatywnego sposobu.

Tower Bridge w Londynie

U agenta

Dla tradycjonalistów, ceniących bezpośrednią obsługę klienta, opcją jest wysłanie pieniędzy wydając dyspozycję u agenta w placówce. W takiej sytuacji przekazuje się mu gotówkę, wraz z doliczoną do tego opłatą za transfer. Zależnie od firmy środki mogą być dostępne w Polsce dość szybko, choć nie zawsze - u niektórych podmiotów czas oczekiwania potrafi się wydłużać. Oczywiście ta metoda wymaga poświęcenia czasu na dojazd do placówki, a zwykle i stanie w kolejce. Do tego nie jest to najtańszy sposób, gdyż pobierane opłaty mogą być dość duże.

Gotówka do odebrania na poczcie

Na rynku istnieją firmy proponujące przelewy z możliwością odebrania gotówki na poczcie. Urzędnik wydaje wtedy przesłaną kwotę na podstawie potwierdzającego transakcję numeru referencyjnego oraz okazania przez odbiorcę dowodu tożsamości. Cała procedura może być dość długa i kosztowna. Niektórzy wybierają jednak taki wariant, szczególnie, gdy chcą dostarczyć środki osobom starszym, które nie korzystają z dostępnych technologii czy nie posiadają konta w banku.

Kantory internetowe

Bardziej nowoczesną metodą na transfery środków, stały się kantory internetowe. Nie wymagają one fatygowania się osobiście do fizycznej placówki, gdyż wszystko odbywa się online. Konieczne jest natomiast założenie konta w takim kantorze, zasilenie go funtami, które taki pośrednik wymienia na złotówki i przesyła na wskazane konto. Atutem tej opcji są niewielkie koszty, gdyż zwykle można w tym przypadku liczyć na dość korzystne kursy wymiany. Mankamentem jest czas trwania oraz fakt, iż cała operacja wymaga trochę wysiłku, ponieważ trzeba się podjąć w tym celu kilku działań.

Serwisy online

Zdecydowanie najlepszym wyborem są platformy online. Obecnie część tradycyjnych firm przekazowych także posiada swoje strony internetowe, oprócz fizycznych oddziałów, choć czas oczekiwania i koszty transakcji będą tam wyższe. Serwisy działające w pełni w sieci, jak Klik-24, są wygodne dla użytkowników, a przede wszystkim bardzo opłacalne jeżeli chodzi o warunki transferu. Co ważne wszystko odbywa się online, więc dyspozycje możesz wydać o dowolnej porze i z każdego miejsca, a wystarczy do tego jedynie połączenie internetowe.

Na co uważać przy przesyłaniu pieniędzy z Anglii do Polski?

Przy przesyłaniu pieniędzy z Anglii do Polski chcesz oczywiście, żeby środki trafiły do odbiorcy jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem. Wybierając pośrednika warto zatem uważnie kontrolować te dwa aspekty. Czas potrzebny na dokonanie przekazu jest zwykle jasno określony. Nieco mniej oczywiste mogą być opłaty związane z przelewem, gdyż trzeba się tu liczyć również z kosztami ukrytymi. Jeśli szukasz najlepszej oferty na rynku, to wybierz Klik-24.

Koszty i czas trwania

Wybierając pomiędzy metodami, ale i konkretnymi firmami przekazowymi, musisz przeanalizować dwa kluczowe czynniki dla opłacalności takiej transakcji, czyli czas, w jakim zostanie zrealizowany transfer i koszty, jakie będą się z tym wiązały. Oczywiście najlepiej, jeśli czas realizacji wyniesie co najwyżej dzień roboczy. Odbiorca z pewnością będzie zadowolony, jeśli zobaczy środki na koncie następnego dnia, nawet w pilnych sytuacjach. Dość skomplikowana jest kwestia opłat. Poza tymi jawnymi, pośrednicy ukrywają też koszty w kursach po jakich wymieniane są funty na złotówki. To ważne, gdyż nawet z pozoru drobna różnica w kursie, sprawia, iż przy większych kwotach te opłaty znacząco rosną i na konto w Polsce trafia mniej środków. Najkorzystniejsze pod tym względem są oferty platform online, takich jak Klik-24 do wykonywania tanich przelewów do Polski z UK.

Wybierz Klik-24

Wysłanie z nami pieniędzy jest bardzo proste. W tym celu dokonaj szybkiej rejestracji, a jeśli nie planujesz przelewów większych niż 1 000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie (około 800 funtów miesięcznie), to nie musisz nawet przedstawiać żadnych dokumentów. Limit ten nie obowiązuje, gdy prześlesz nam skan dokumentu tożsamości. Późniejszy transfer jest szybki i nie pobieramy za niego opłat. Oferujemy również uczciwy kurs, zbliżony do tego obowiązującego danego dnia na rynku walutowym. Korzystając z naszego kalkulatora, od razu masz też pełną jasność, jaka kwota trafi do odbiorcy i po drodze nie będzie żadnych ukrytych kosztów. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa na poziomie instytucji bankowych. Co więcej ograniczamy do minimum formalności, jakie trzeba dopełnić przy wydawaniu dyspozycji. W przeciwieństwie do banku nie zarówno IBAN, jak i kodu SWIFT/BIC - wystarczy jedynie standardowy numer polskiego rachunku bankowego. Dzięki temu unikniesz problemów z wykorzystaniem niewłaściwego kodu, co mogłoby spowodować powrót przelanych środków na konto wysyłającego. Z Klik-24 przekażesz zatem środki wygodnie i na dobrych warunkach. Wybrana kwota trafi do adresata już w ciągu kilku godzin do maksymalnie dwóch dni roboczych. Istnieją różne sposoby na wysłanie pieniędzy do Polski z UK. Niektóre są bardziej tradycyjne i odbywają się osobiście w placówkach, lecz zdecydowanie wygodniejsze i bardziej opłacalne są przekazy zlecane online. Możesz to zrobić w każdej chwili, gdy tylko masz dostęp do urządzenia połączonego z siecią. Proponujemy skorzystanie w tym celu z Klik-24, gdyż środki trafią do odbiorcy szybko i bez zbędnych opłat.

Inne artykuły