Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przesyłka pieniędzy z UK do Polski

Przesyłka pieniędzy z UK do Polski

Dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu przesyłka pieniędzy z UK do Polski stała się łatwiejsza. Jeśli mieszkasz w Anglii, możesz szybko, bezpiecznie i tanio wysłać pieniądze do rodziny, przyjaciół lub dowolne konto w kraju. Klik-24 oferuje swoim klientom wyjątkowe korzyści, których nie mają banki. Jest to nowy sposób wysyłania pieniędzy za granicę, który jest pod wieloma względami lepszy niż tradycyjne metody.
 
Spis treści
Jak to działa?
Ile kosztuje przelew?
Kurs wymiany
Czas dostarczenia
Jak wykonać przelew?
Bezpieczeństwo i ochrona
Zalety

Przesyłka pieniędzy z UK do Polski - jak to działa?

Rosnącą popularność Klik-24 jako internetowej platformy przesyłki pieniędzy z UK do Polski można przypisać jej innowacyjnemu modelowi biznesowemu. W przeciwieństwie do banków, system transferu pieniędzy eliminuje potrzebę pośredników, to z kolei znacznie obniża opłaty transferowe ponoszone przez klientów.

Klik-24 to platforma online, która pozwala przesyłać pieniądze nawet dziesięć razy taniej niż w banku. System jest prosty i intuicyjny. Jeśli chcesz przesłać swoje funty na konto złotówkowe w Polsce, wysyłasz pieniądze na lokalne konto Klik-24 w Wielkiej Brytanii. Jest to zwykły przelew między angielskimi kontami, dlatego nic Cię to nie kosztuje. Potem Klik-24 zajmuje się całą resztą, tak aby odbiorca w Polsce otrzymał pieniądze szybko i sprawnie! Dzięki temu sposobowi, możesz całkowicie uniknąć tradycyjnych opłat bankowych za przelew zagraniczny. 

Ile kosztuje przelew?

Zarówno bank, jak i Klik-24 bezpiecznie dostarczą Twoje pieniądze. Są to instytucje finansowe regulowane przez państwowe organy. W tej kwestii nie znajdziemy dużych różnic. Kwestią, którą warto sprawdzić jest oferta i koszt transferu. Jeśli chodzi o transfery pieniędzy z UK do Polski warto porównać opłatę, kurs walut i czas dostarczenia pieniędzy. Z kim lepiej się opłaca? Dowiesz się o tym w dalszej części artykułu.

Klik-24 jest znany z niedrogiego i przejrzystego systemu opłat. W przypadku przesyłki pieniędzy z UK do Polski opłata jest stała w wysokości 1.99 funta (express - jeden dzień roboczy) lub 0.00 GBP (standard - do dwóch dni roboczych), bez względu na wysokość transferowanej kwoty. Jeśli więc przelewasz 1000 GBP do Polski na konto złotówkowe za pomocą platformy Klik-24, zapłacisz za usługę już od 0.00 GBP.

W przypadku banków, średni koszt transferu do Polski to około 10 GBP. Dodatkowo, banki realizują takie płatności nawet do pięciu dni roboczych.

Kurs wymiany walut

Wielu Polaków sprawdza na bieżąco kurs funta do złotego. Szczególnie jeśli regularnie wysyłają pieniądze za granicę. Co jest powodem, że funt do pln jest różny pomiędzy bankami i instytucjami finansowymi? Przede wszystkim to, w jaki sposób zostaje ustalony spread (zarobek firmy) - im mniejszy tym więcej pieniędzy otrzyma klient!

Kurs wymiany walut oferowany przez Klik-24 oparty jest o tak zwany „średni kurs rynkowy”. To na tym klient zyskuje najwięcej. W tym Klik-24 jest lepszy od banków! Banki doliczają około 6-8% marży i zachowują różnicę dla siebie.

Jeśli chcesz przesłać 1000 GBP do Polski w swoim banku to różnica w spreadzie walutowym wyniesie 60-80 GBP. Korzystając z platformy Klik-24 otrzymasz lepszy kurs wymiany, w rezultacie więcej pieniędzy trafi na konto odbiorcy.

Czas dostarczenia przelewu

Czas dostarczenia przelewu w bankowym systemie SWIFT to 3-5 dni roboczych. Możemy również skorzystać z możliwości przyśpieszenia płatności, ale w takim przypadku musimy ponieść dodatkowe koszty. Banki oferują trzy opcję:

  • Spot – pieniądze trafią do odbiorcy nie później niż w ciągu pięciu dni roboczych;
  • Tomnext – środki trafią na konto odbiorcy następnego dnia roboczego od daty zlecenia przelewu;
  • Overnight – przelew zostanie zrealizowany tego samego dnia, jeśli jest zlecony przed godziną 13.00.

Wysyłanie pieniędzy do Polski z UK w platformie Klik-24 jest znacznie szybsza niż w systemie przelewów SWIFT jaki oferują banki. Płatności międzynarodowe z Wielkiej Brytanii do Polski są realizowane już w ciągu 1 dnia roboczego. W rzeczywistości większość przelewów jest zazwyczaj dostarczanych w ciągu kilku godzin. Klient jest zawsze informowany o czasie dostarczenia pieniędzy. Klik-24 wysyła drogą mailową potwierdzenie, gdy zlecenie jest zrealizowane. 

Jak przeprowadzić wysyłkę pieniędzy do Polski z UK w systemie Klik-24?

Klik-24 jest łatwy w użyciu, a dzięki wersji mobilnej i stronie internetowej zapewnia swoim klientom komfort i wygodę. Aby wysłać pieniądze do Polski z UK za pośrednictwem Klik-24 należy założyć bezpłatne konto. Rejestracja nowego konta jest bardzo prosta, potrzebny jest tylko adres e-mail i hasło.

Klik-24 tak samo jak wszystkie banki musi zweryfikować Twoją tożsamość. Proces weryfikacji jest uproszczony, wymagamy jedynie podstawowych informacji. Nasza firma posiada licencje ochrony danych osobowych ICO, dlatego Twoje dane są z nami bezpieczne. Gdy konto będzie gotowe, możesz wybrać kwotę, którą chcesz wysłać do odbiorcy. Należy podać dane odbiorcy, takie jak imię i nazwisko, rachunek bankowy i tytuł przelewu. Następnie wykonać przelew bankowy na konto Klik-24 w Wielkiej Brytanii. Po otrzymaniu środków, Klik-24 prześle pieniądze do odbiorcy. 

Klik-24 działa na jasnych i przejrzystych zasadach. Informacje o opłatach są zawsze widoczne na ekranie, a odbiorca otrzymuje dokładnie tę samą kwotę, która wyświetla się podczas zlecenia przelewu. Klik-24 zapewnia nadawcy i odbiorcy gwarantowany kurs wymiany oraz brak ukrytych opłat, dzięki czemu dokładnie wiesz, ile otrzyma Twój odbiorca.

Bezpieczeństwo i ochrona

Jeśli chodzi o międzynarodowe transfery pieniężne, Klik-24 spełnia wszystkie surowe kryteria bezpieczeństwa, aby zapewnić gwarancję dostarczenia pieniędzy. Firma jest w pełni regulowana przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych - FCA (Financial Conduct Authority) i podobnie jak duże banki i instytucje finansowe, weryfikuje swoich użytkowników w celu ochrony przed oszustwami i praniem pieniędzy. System bezpieczeństwa Klik-24 jest dodatkowo wzmocniony przez szyfrowanie danych SLL, odpowiedzialny za ochronę przed niewłaściwym wykorzystaniem, utratą, kradzieżą, modyfikacją, a także usunięciem i zmianom informacji znajdujących się w bazie danych. Klik-24 w ramach tak zwanego systemu odrębnych rachunków - całkowicie oddziela środki klientów od własnych rachunków biznesowych. Przy czym przestrzega jednego z ważnych warunków określonych w przepisach FCA. W ten sposób pieniądze klientów pozostają zawsze bezpieczne. Dzięki wyróżniającym się certyfikatom bezpieczeństwa nie jest zaskoczeniem, że jest to odpowiedź na pytanie: jak przelać pieniądze z Anglii do Polski?

Funty i kalkulatorJakie są zalety korzystania z Klik-24?

Przesyłka pieniędzy z UK do Polski jest dziesięć razy tańsza niż przy użyciu zwykłego przelewu w banku. 

  • Brak ukrytych opłat - koszty transakcji są zawsze przejrzyste. W przeciwieństwie do banków, które dodają marże do rzeczywistego kursu walutowego oprócz swoich i tak wysokich opłat.
  • Szybki czas realizacji przelewów w ciągu 1 dnia roboczego w porównaniu do 3-5 dni w przypadku zwykłego banku. 
  • Wygoda – wszystkie transakcje zlecisz online, bez wychodzenia z domu.
  • Klik-24 jest regulowany przez Financial Conduct Authority, podobnie jak  wszystkie banki w Wielkiej Brytanii.
  • Twoje pieniądze są wysyłane bezpośrednio na konto bankowe odbiorcy.
  • Doskonały zarówno do sporadycznych jak i regularnych transakcji.

Klik-24 staje się najpopularniejszą opcją transferu pieniędzy z UK do Polski. Jest łatwy w obsłudze, szybki i bezpieczny. Co ważniejsze, kurs walut jest jednym z najlepszych na rynku. Tak więc, jeśli szukasz praktycznej, szybkiej i opłacalnej opcji przesyłania funtów za granicę, Klik-24 jest odpowiednim wyborem.

Inne artykuły